Springfield Hellcat

Glock a spol.


Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#196 » úte 8. pro 2020, 19:02

Nó, úplně ojedinělé to nebude.
Další.... A stejné místo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#197 » sob 12. pro 2020, 19:16

Tak dnes první zkušenost s čerstvě (týden) pořízeno Hellcatkou.
Prvních cca 300 ran na tréninku, první pocit OMG to je rozptyl, a zpětná pecka.
Po chvíli, jsem z ní měl lepší pocit a srovnatelné výsledky jako z G43 a od půlky jednoznačně lepší.
Překvapivě i bez botky lepší výsledek než s G43, in když opora pro malík chybí oběma, přičítám to o něco silnější pažbe, která je ale pořád dost malá pro mé, bohužel, dívčí ruce.
Co mě mate, je úzký průměr svetlovodu, který zarovnávám, takže vše jde výš než by mělo, ale pomalu si zvykám.
Spoušť, byť tužší, tak oproti G43, bez navrznutí a bodu zlomu, tady to má celou dobu stejný průběh a překvapivé Pif, bez náznaku, že se to blíží. Je super a věřím, že nějaký kit bude ještě lepší.
Oproti G43 s botkami Hyve +2, je daleko příjemnější a za mne bezpečnější přebíjení, u G Jsem si každou chvíli udělal na dlani štěnici, tady z toho zatím pocit nemám, že by to mělo přijít.

Co mne překvapilo, bylo, že se mi za těch cca 300 ran uvolnila krycí destička pro místo na kolimátor. Málem jsem ztratil šroub.
Což mne přivedlo k tomu, jak velkou životnost při těhle peckách na závěru budou mít kolimátory.
Zatím Velká, fakt Malá paráda.



Gwin
Příspěvky: 35

Příspěvek#198 » ned 13. pro 2020, 11:46

Beru zpět svá slova o tom, že střílí mírně vlevo dolů. Chyba byla na straně střelce (kombinace rukou, hlavy a trochu většího odporu spouště, než jsem zvyklý). Takže po 4 měsících od nákupu nemám co vytknout.



luckyboyl
Příspěvky: 4

Příspěvek#199 » čtv 7. led 2021, 09:24

Má někdo osobní zkušenost H11 vs PPS M2? Nosím PPS, vcelku vyhovuje, na subkompakt se s ní docela slušně střílí...ale po osahání Hellcatu v prodejně mě celkem H11 láká, ještě o něco menší (možná až moc malá :) ), kapacita v podstatě dvojnásobná. Zvažuji výměnu kvůli absenci railu na svítilnu a montáže pro kolimátor u Walthera. U těhle malých pistolí mi přijdou limitující mířidla, záměrná, proto uvažuji o doplnění kolimátorem (což u PPS nejde). Vyplatí se výměna, měl někdo možnost porovnání obou?



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#200 » čtv 7. led 2021, 11:20

Pokud na malé zbrani chceš mít kolimátor a svítilnu, tak kup H11. Ja se rozhodoval také mezi těmito dvěma, ale moje priorita byla, aby mi sedla do ruky a dobře se z ní i střílelo a i váha. Když naplníš zásobník u H11 a u Waltheta, tak je rozdíl váhy zanedbatelný. Na pudovou,ochranou strelbu do vzdálenosti 8 metrů kolimátor nepotřebuješ a svítilnu pokud nevyhledáváš konflikty, tak taky ne. Každý to ovšem vidíme jinak a máme na to jiný názor a priority. Za mě vyhrál Walther, ale ještě ho nemám doma. Kdybys ho prodával, tak se třeba domluvíme.



MartinV76
Příspěvky: 18

Příspěvek#201 » pon 18. led 2021, 20:57

Vasin : To, že se uvolní šroubek destičky nemá přeci nic společného s odolností kolimátoru. Ty jsou stavěny na mnohem větší zpětný ráz, než má 9mm. Prostě šroubky musíš občas kontrolovat. Nebo podlepit pružným vteřinovým lepidlem.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#202 » stř 20. led 2021, 12:18

Srouby se lepi lockthreaderem - zajistovacem zavitu Locktite 243 strednepevnostnim. Drzi to pak v pohode. Miridla na Glocku lepim Locktite 271 vysokopevnostnim, protoze muska ma maly sroubek a 243 se muze nekdy uvolnit a Glock primo pouziva 271.
Zalepit a nic se nepovoli. Zbytecne plasis a hledas problem kde neni :-).
Nepouzivejte normalni lepidla, nejde to pak povolit a musi se nahrivat a rvat a odvrtavat atd. Zajistovace povolit jdou a pritom drzi dobre.

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#203 » sob 13. úno 2021, 23:53

Ahoj, neměl by prosím někdo Hellcata na vyzkoušení a osahání? Ideálně Ústecký/Královéhradecký kraj?



Thomas_cz
Příspěvky: 16

Příspěvek#204 » sob 27. úno 2021, 11:45

nový tacticool Hellcat RDP s kolimatorem a kompenzatorem (a hlavni se zavitem) primo od vyrobce :lol:
edit: a asi i nejak upravovali spoušť

https://www.youtube.com/watch?v=d3LJsFjkYBo
https://www.springfield-armory.com/hellcat-series-handguns/hellcat-rdp-micro-compact-handguns/



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#205 » sob 27. úno 2021, 12:19

To na tom videu si dava kver k hlave podla americkych filmov? Ehm :roll:



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#206 » sob 27. úno 2021, 12:42

Očividně pořešili spoušť, aby nešla při ostřejším úhlu ukazováčku stisknout bez stisknutí jazýčku a nekousala se. Někteří lidi si ji asi rádi vymění za tu původní. Zajímalo by mě, jestli kozap plánuje dovážet i náhradní díly. Na glocka a CZ si člověk koupí všechno v každé večerce a tady bych se bál, že na blbou pružinku bude člověk čekat půl roku.

Mimochodem psal jsem nedávno do springfieldu, jestli plánují nové větší zásobníky (když už je to doublestack, tak je smutné končit na 13 ranách... na nošení a na střelnici bych bral i 20 ran) a prý ne. Ale když teď vylezli s tímhle, tak je vidět, že kolem hellcatu budou nadále stavět a rozvíjet, takže tipuju, že brzo budou i další zásobníky.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#207 » sob 27. úno 2021, 13:23

Pri tej popularite by som sa divil, aby sa toho nechytil Magpul. Vid ich zasobniky na Evo…

Nahradne diely snad nebudu problem, robi to predsa Chorvatsky HS Products, co je tuna za rohom. Ked otvoria hranice a pojdete na dovcu, tak si odskocit nebude taky problem :)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#208 » sob 27. úno 2021, 13:30

Machead píše:To na tom videu si dava kver k hlave podla americkych filmov? Ehm :roll:

Ne, je to poloha, kdy na nekterych strelnicich\disciplinach se muzes otocit a bezet od tercu a nikdo ti nemuze rict nic na bezpecnost. Prijde mi to rozumnejsi, nez trape za sebou tahnout kver namireny na terce. Je to o neco realistictejsi.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#209 » sob 27. úno 2021, 13:52

Ten kompík je pěknej a při kontaktní střelbě zabrání odemčení závěru. Hezký.



Střelec
Příspěvky: 1697

Příspěvek#210 » sob 27. úno 2021, 13:53

Spoušť je plus, ale ten zbytek krok zpět.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů