Glock 19 gen.5

Glock a spol.


abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#1 » ned 10. říj 2021, 18:23

Ahoj, ohledně glvoka 19 gen5 (v2),. Mám nachystáno si koupit glocka, ale pořád se rozhoduju mezi 4 a 5 generací. Ta pátá generace má oboustranný čudlík a v jednom videu jsem slyšel názor že by to mohlo dělat nechtěné "závady". Máte s tím zkušenosti?

2) Mám vybrat standard nebo FS?

Uživatelský avatar
rentgen
Příspěvky: 34

Příspěvek#2 » ned 10. říj 2021, 18:28

Já ho mám jen s oboustranným záchytem jestli myslíš tohle a závady jsem neměl... Resp za cca 3500 ran jen asi 3 ale s prebijenkama od kámoše, mám FS a už bez toho vykrojení ručky pod malíčkem a jsem spokojený, ty přední drážky ničemu nepřekáží

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 89

Příspěvek#3 » ned 10. říj 2021, 19:07

Ahoj taky mám gen5. Oboustranný ovládání je super věc (jsem levák). Záchyt závěru naprosto bez problému…FS jsou parádní, mám i G17 gen4 a trochu mi vadí že je nemám i tam. Rozhodně doporučuju koupit MOS pokud nejsi omezenej penězma. Z čeho jsem byl trochu zklamanej tak je povrchovka ale to je na jiný téma.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#4 » ned 10. říj 2021, 19:47

"závady" myslíš, že by sis nechtěně vystavil závěr na záchyt? Nebo si ho přidržel a závěr se ti nevystaví? Teoreticky to možné je. Záleží jak máš velké ruce a střelecké návyky. Ale běžná věc to není. Častěji si lidi způsobují závady přidržením nebo vystavením záchytu na té straně, kde by ho měli i normálně.
Jestli z toho máš obavy, půjč si ho někde na střelnici a uvidíš.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#5 » ned 10. říj 2021, 20:35

To zas musel byt top odbornik v tom videu, ktery Glock videl leda na obrazku a strili asi jak moje babka...
Asi jako kdyz cele hordy radoby odborniku na Youtube uci strilet a ani jeden to neumi ani spravne drzet a skace jim to jak klokan na prejezdu a vlajou u toho jak trenky v pruvanu. Ale hlavne ze davaj skolici videa a jine srajdy a umi kulove bez prehazovacky.

Gen4 se uz nevyrabi, Gen5 je ve vsem lepsi nez Gen4 a kdo si koupi Gen4 kvuli nejake kravine tohoto typu je s prominutim hlupak. Gen5 ma vyrazne lepsi prepracovany spoustak, proslo mi rukama pres dvacet kusu a ani jeden nemel vule na hlavni v zamcenem stavu narozdil od zmetku u Gen4, hlavne jsou presnejsi (kdo tvrdi, ze to nejde poznat neumi proste strilet nebo ma superkvalitni kripl prebijenky a na 10 m to lovi po pulce terce), predni drazky na zaveru, nema to nesmyslne hrbolky na rukojeti a vypada to lepe. Gen4 mivaly problemy zpocatku s vytahovaci i vyhazovaci a spouste total kripl v zakladu a konzistentnost vyroby naprosto uboha.
Naposledy upravil(a) MKabar dne ned 10. říj 2021, 20:38, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#6 » ned 10. říj 2021, 20:37

Gen5 bez FS se uz taky nevyrabi, prvni generace Gen5 bez FS a s dementnim vykrojkem dole vepredu rukojeti uz se nevyrabi. Zakladni verze bez MOS uz ma FS standartne. A opet je to vyhoda nejen na prescheck, ale i treba manipulaci jak si nechcete patlat kolim zbytecne atd.

Za me koupit Gen5 a nejenom MOS ale i zavitovku rovnou. Tech par korun vyssi ceny je zcela irelavantni vzhledem k provoznim nakladum posleze, pokud z toho fakt dotycny chce aspon trochu slusne strilet...

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#7 » ned 10. říj 2021, 21:56

MKabar píše:...Gen4 mivaly problemy zpocatku s vytahovaci i vyhazovaci...

Jen dodám, že ten problém se táhl až do začátku gen5 a dají se nalézt kusy gen 5 s vyhazovačem č. 30274, kdežto ten "správný" je č. 47021. Především modely 17 a 19 gen 5 měly ještě dlouho po zahájení produkce vyhazovače 30274, kdežto taková G19X měla už od začátku 47021. Proč tomu tak je/bylo, nikdo neví.

Blíže např. viz: https://www.glocktalk.com/threads/glock-9mm-ejector-differences-and-performance-comparison-with-video-336-vs-30274-vs-47021.1878588/



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#8 » pon 11. říj 2021, 19:56

Mám G19 Gen5 skoro dva roky a bez jediné závady. Nevím kolik nábojů vystříleno, odhaduji kolem 1000. Mohu doporučit.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#9 » pon 11. říj 2021, 21:06

1000 mas sotva zajetou tu pistoli za dva roky, to jsem dal v lete za tyden.

Gen4 byly udesne no. Ono to je celkem logicke - kdyz pochybi nejake spravne origo dily co tam patri, tak tam nasypou nejake stare. V USA ted budou pekne zverstva, tam jsou 1,5 mil kusu ve skluzu a neprodavaj vubec zadne dily jako nahradni a budou tam beztak cpat uplne vsecko, co jim prijde pod ruku.

Gen5 jsou vyborne, zatim jsem nenarazil na zadny spatny kus, teda az na jeden kus se sprasenou povrchovkou dilu spoustaku, ale jinac cajk a to jenom za posledni dva dny jsem poladil dve 34 Gen5 zrovna, minuly tyden nova 19 a nova 17 a ceka me dalsi nova 17.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#10 » úte 12. říj 2021, 10:01

Jako nosic mam problem s gen5 v tom, ze je bachratejsi, aniz bych to potreboval. Na kveru na noseni fakt nepotrebuju trychtyr, oboustranny zachyt zaveru a spoust stejne resim stojnama od ghostu. Nakonec jsem to vyresil g48 a shield zasobniky.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#11 » ned 17. říj 2021, 12:05

Honzajan píše:Jako nosic mam problem s gen5 v tom, ze je bachratejsi, aniz bych to potreboval. Na kveru na noseni fakt nepotrebuju trychtyr, oboustranny zachyt zaveru a spoust stejne resim stojnama od ghostu. Nakonec jsem to vyresil g48 a shield zasobniky.

ten g48 vychází z gen5? Má stejnou hlaven?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#12 » ned 17. říj 2021, 12:36

Jo, ma Marksman hlaven.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#13 » pon 18. říj 2021, 12:23

Ty Marksman hlavne jsou nejaky divny mi prijde... presny jsou, otom zadna, ale jsou nejake pomale.
Nevyzdimem zteho z RS12 ani za boha vic jak 290 m/s z 34/17 a z 19 mi to lita 280 max. Pritom tam sypem 4,2 nebo i 4,4 grs kvuli PMM compiku na jedne 19 (aby to spolehlive cyklilo) a melo by to litat aspon 330 m/s. Ma tady nekdo podobnou zkusenost s Gen5 hlavnemi? Ze to lita strasne pomalu?
A nehledejte prosim chybu v prebijeci, ta je maximalni, jsou tam mensi odchylky nez sypacky S&B...



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#14 » pon 18. říj 2021, 14:18

Ohledně těsnosti vyvrtu u G nevím, ale základní poučka u kompíku je ze potřebuješ pomalý prach a dát ho na.tabulkove maximum.Zkusil bych jak RS 20 tak hlavně 24. Jo a co nejlehčí střelu max 124grn. Klidně 115grn.
RS12 je super ale je na kompik moc rychlá. Naopak z ní půjde solidní subsonik.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#15 » pon 18. říj 2021, 14:30

Chce to zkusit ze staré hlavně G 19 a potom ten samý náboj z G 19 gen. 5 a uvidíš.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů