Walther PDP

Glock a spol.


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#316 » ned 28. lis 2021, 12:17

Strilet umim / neumim to je hodne na povazenou.
Na 12 metru rekneme strelim kam chci. Na 25 metru sem jeste v zivote nestrilel, akosi nepovazuju tu vzdalenost za dulezitou. Nedokazu si predstavit strilet v realnem zivote na 25 metru s jistotou. A na suteze LOS nebo ISPC chodit nechci, ani nemam tu ambici.

Verim tomu ze s kolimem by bolo strileni jednoduchsi.
S kolimem ale na 25 metru bych lip strilel nebo by mi to vic pomohlo? Tecka zameriavacia by bola uz o hodne velka na 25 metru ne? (Okrem toho ridicak take musime absolvovat s manualom a naucit se zaklady)..
Priznam se ze zatim sem kolim nestrilel.
Spis sem uvazoval nad jinou veci a to bud vymenit PDP za glocka nebo dokupit jeste glocka.
Vadi mi ze nedokazu chytit to PDP jak to chyta vogel. Opat mam na mysli ten uchop hodne hore strilejici rukou az temer ke "kluzavke" zaveru.

Ten rust mne ale bavi a je to moje vasen. Zbran a ZP mam teprve pulroku takze mi nic neujde. Projdu si vsim. PDP je moje prvni a jedinecna pro mne (nerikam nejlepsi)

Mimochodem jaky mas kolim na PDP? A proc prave ten?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#317 » ned 28. lis 2021, 13:44

Tecka zalezi na kolimu, ale rozhodne normalni pistolove kolimatory nemaji nic velke.
Ja na ni mel holosun 507C X2 (chtel jsem zelenou), ktera ma 2 moa tecku (moa si kdyz tak vygoogli, rekne ti to jak velke jsou na jakou vzdalenost), coz znamena na 25m cca 1.5cm kruh zakryty teckou.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#318 » ned 28. lis 2021, 15:37

ani na 25m neni 6moe tecka prilis velka a naopak cim dal jsi od terce, tim vic se zvetsuji rozdily mezi klasickyma miridlama a kolimatorem.
Sice se naucim v autoskole s manualem musime, ale to jsem tim nechtel rict.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#319 » pon 29. lis 2021, 09:36

Kolimátor má možná hlavně jiné výhody - míříš o otevřenýma okama, v podstatě můžeš střílet v jakékoliv poloze, aniž bys musel srovnat přímku oko - hledí - moucha - terč. A autoškolu nemusíš dělat s manuálem, můžeš mít papíry výhradně na automat (B AUTOMAT). Alespoň u nás, na Slovensku to máte možná jinak.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#320 » pon 29. lis 2021, 09:44

Sice muzes strilet s teckou na kraji okna kolimatoru, ale ten rozdil v natoceni zbrane je zhruba pohyb musky v zarezu hledi= kdyz se mi na glocku dotyka muska vlevo hledi, je tecka na kolimatoru na kraji skla. Takze porad musi clovek byt dost za pistoli a ne bokem. A proto je casto problem najit tecku a bez treningu je kolimator pomalejsi, zvlaste v krkolomnych pozicich ci pri presunech.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#321 » úte 30. lis 2021, 13:31

A skade ste mneli ty desticky na PDP?
Je to jako ukazuju na videich ze oskenujete nejaky qr kod a samotny walther Vam posle desticku na vybrany kolimator?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#322 » úte 30. lis 2021, 14:21

Moje byla ze státu od CHPWS.
Žádné skenování QR kodu a posílání destičky nečekej, to je věc Walther Arms v USA/Kanadě. V Evropě ti nic nedají.
Takže můžeš tady hledat a doufat, př. tady https://www.guns-trade.cz/vyhladavanie? ... C3%A9r+pdp máš některé skladem.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#323 » stř 1. pro 2021, 18:56

Já jsem si destičku normálně koupil v obchodě. To zasílání je, pokud se nepletu, pouze v USA.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#324 » stř 1. pro 2021, 19:31

A ktery backstrap pouzivate? Ja sem se nakonec vratil k strednemu tomu co PDP mnelo kdyz sem to koupil.
Ten s tym ocasem sice se da chytit o neco vic ke kluzavke zaveru ale pochopil jsem ze glock to proste neni a to pdp by ani mistr Vogel nechytil jako glocka, takze nema zmysel se tym trapit.
V podstate ohledne mirenky strelim s hocijakym dobre.
Podstatne to pak bude az kdyz se budu ucit zvladnout zdvych pri opakovanych vystrelech. Pocitove ale mi pride ze ten stredny sedi nejlip. (Z toho velkyho nejak boli ruce)
Jeste s tym bojuju. Nemam tam zaistovaci kolik a sem tam si to vymenim.
Jak ste na tom vy ostatni?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#325 » stř 1. pro 2021, 20:16

Nejlip mi sedi ten nejmensi, ale vratil jsem tam stredni, protoze je to nejbliz mym ostatnim zbranim a vzdycky mi chvilicku trvalo si zvyknout na ty vetsi zase.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#326 » čtv 2. pro 2021, 13:05

Bbobb jenom tak obecne. Mas aj glocka ? A ten stredny uchop u PDP je nejvic podobny glocku? Nebo ma vatsi rukojet? Musim ja si nekdy porovnat obe v nejakom obchode a ne jenom chodit po strelivo :-)

Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#327 » pát 3. pro 2021, 12:05

Zásobník z Canika odzkoušen. Chodí naprosto bez závad a cenově vyjde levněji než od Waltheru který zatím stále není k sehnání.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#328 » pát 3. pro 2021, 20:50

Eagg píše:Bbobb jenom tak obecne. Mas aj glocka ? A ten stredny uchop u PDP je nejvic podobny glocku? Nebo ma vatsi rukojet? Musim ja si nekdy porovnat obe v nejakom obchode a ne jenom chodit po strelivo :-)


Nemam, ale je to prave velikostne podobne, i treba moji CZ75.

Jinak nekdo se tu ptal na hlaven se zavitem - nahodou jsem narazil na tuhle 'first edition', ktera ma hlaven se zavitem (a rovnou cowitness miridla). https://www.top-guns.eu/pistole-walther ... edition-51

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#329 » sob 4. pro 2021, 01:47

Tak jsem si dneska konecne strelil z 4" kompakta PDP. Kope to teda jak splasena mula na perniku :-D.
Fakt masakr. Necekal jsem, ze to jede az takove bomby. Dokonce i podlaborovane prebijenky jsou ztoho hukot. A hledi uplne doprava aby to strilelo jakz takz rovne na 10-15 m (Nontoxy i prebijenky ale opravdu kvalitni, ne ty typicke domaci srajdy level "odborny" prebijec s rozptylem pul metra na deset metru z karabiny :-D).
Spoust luxusni samozrejme. Kdyz jsem si pak prasknul z 34/19, tak jsem si myslel, ze strilim plastovy kulicky oproti PDP. Nevim, ci to je blby kus, ale zanasi to extremne doleva kdyz je hledi na stredu zaveru, musi byt totalne vpravo sible, aby to litalo rovne a uplne nahoru zvednute (muska mela byt aspon 5,3-4 mm vysoka ne 5.1). A fakt to neni rukama, z 34 strelim 5 ran na 15 ze se vsechny dotykaji a tam kam mirim. Miridla klasicka sluzebni katastrofa, malo svetla kolem musky a prdlajz videt tu bilou barvu. Ale i kdyby se tam daly poradne miridla vyskove spravne, tak to furt nemeni nic natom, ze hledi by bylo totalne vyosene vpravo fest.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#330 » sob 4. pro 2021, 03:12

MKabar super ze si to konecne strelil. Jinak aj ja mam 4" compact. Okrem cz75 na skuskach som nestrielal z inek, tak neviem porovnat pdp trebars s glockom s nizsim zaverom.

Mne ide PdpCko slo dolu takze sem jenom zvednul hledi jak je nastavitelne tal do uplne hornej polohy.
A jede luxusne. Takze ten co si strilel je divnej. A je vycentrovane cele hledi? (Ne jenom ta stelovatelna cast, ale cele hledi myslim)

No okej a kdyz si s tim strilel jde zvladat spatny raz teda ten zdvych? Nebo je to marne pokusit se ji skrotit ala Vogel?

Ja kdyz sem s ni bol prvykrat na strelnici tak se prisli a kluci podivat z susedneho stani (nevidime na sebe) ze z coho to strilim
Mysleli ze tam mam nejaku pusku
Neverili ze takove slupky muze davat pistole. Prej je hrozne hlucna oproti jinym. Ale ja to tak nevim porovnat.

Myslis zeby na tom PDP ty miridla co si nekdy spominal americke produkce na glocka sedeli na PDP?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů