Taurus G3C

Glock a spol.


Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#16 » pát 7. led 2022, 12:38

Jo tak to netuším a snad ani tušit nebudu potřebovat.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#17 » pát 7. led 2022, 13:54

To nebudes strilet? Ja jen, ze po nekolika tisicovkach ran z pistole s vehlasnejsim jmenem mi obcas prestala odpalovat nebo vystavovat zaver. Jsou veci, ktere jsou proste spotrebka a je treba je menit - vratna pruzina, bici pruzina(zejmena u SA zbrane, coz Taurus je), pruzina zasobniku...



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#18 » pát 7. led 2022, 15:53

Občas je potřeba se zamyslet a tak já se teda maličko posypu popelem a omluvím se všem mlockařům. Nějak jsem v nabídce prodejce přehlédnul G17Gen3 za jenom o trochu vyšší cenu než G3C...



letec50
Příspěvky: 1

Příspěvek#19 » čtv 7. črc 2022, 09:26

Taurus G3C toro se vyrabí v USA v Miami na Floride a v Bainbridge v Georgii



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#20 » čtv 7. črc 2022, 12:15

Nevyrabi. Porad je to Brazilie.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#21 » ned 7. srp 2022, 08:46

Smazáno

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#22 » ned 7. srp 2022, 10:30

Mám Tarus, co má na rámu nápis "Bainbridge, GA", ale je vyrobený v Brazílii. Pokud tam není vyraženo "Proudly Made in U.S.A.", tak je to prostě jenom označení importéra.
Kvalita šla údajně nahoru, což je ale obecný trend levnějších značek. Pokud jde o argument s prodejností, za posledních pár let se v USA prodá všechno a pro spoustu lidí je to prostě budgetová pistole do šuplíku. Nic víc.



kajk
Příspěvky: 4

Příspěvek#23 » čtv 2. lis 2023, 06:09

U této zbraně se píše, že má spoušťový mechanismus SA/DA. Ale bicí ústrojí striker. Předpokládám tedy správně, že promáčknutím spouště při nenataženém závěru nedojde k výstřelu stejně jako u Gloka nebo CZ P10? Pro jednoduchost předpokládejme, že náboj v komoře je...



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#24 » čtv 2. lis 2023, 18:36

Zjednodušená odpověď na otázku je že, k výstřelu dojde. Řada G3C co jsem koukal na Taurus.com má stejně řešený spoušťový mechanismus jako řada G2. A Millenium G2 mám. Tam opravdu nezáleží v jakém stavu se nachází striker, zda je přednatažený nebo vypuštěný. S každým promáčknutím spouště je schopen Taurus natáhnout bicí pružinu a spustit. Prostě DA.
Otázka pro mě je jak dostat náboj do komory a nemít natažené bicí ústrojí - striker. Podle mě to nejde, snad se nemýlím. Tato situace na kterou se ptáš muže nastat dle mého názoru pouze selhačem. A to je nechtěná záležitost. Vypouštěním přednatažené pružiny (jako kohoutové zbraně) tato zbraň nedisponuje.
Prostě pokud standardní cestou dostanu náboj do komory, přednatahnu tím bicí pružinu a pak prostě musí vystřelit. V tu chvíli ale nejde o DA odpal ale přednatažený striker, zjednodušeně SA, ale to vlastně není zcela správné technické pojmenování, jen na první dobrou dá pochopit jak spoušťový mechanismus funguje.
Snad to nemotám. Striker - bicí pružina. Taurus sám to prezentuje jako schopnost opětovného odpalu.



kajk
Příspěvky: 4

Příspěvek#25 » pon 6. lis 2023, 06:26

Pokud je to tak, rád bych si ji vyzkoušel na střelnici. Nevíte, na které střelnici ji mají k zapůjčení?



BerryJ
Příspěvky: 2

Příspěvek#26 » pon 6. lis 2023, 17:08

Taurus G3C mají k zapůjčení v Hradeckém Guncentru https://www.guncentrum.cz/strelnice/pujcovna-zbrani/



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#27 » pon 6. lis 2023, 19:22

kajk:
Tak jsem zkusil nestandardní variantu jak dostat náboj do komory a nemít natažený striker. Jde to po rozborce zbraně vložením náboje do komory a jeho trochu krkolomným vložením s hlavní do závěru a potom už jen dokončit sborku. Výsledek je opravdu náboj v komoře a nenatažený striker.
Zkoušel jsem s plastovým školním nábojem. Pokud je to pro někoho přínosné tak vlastně proč ne. Jde vlastně o nošení s nábojem v komoře s nestlačenou pružinou strikeru ale stále schopností vystřelit v DA režimu jako by se jednalo o kohoutovou DA zbraň. Pokud jsi to takhle myslel tak ten přístup přemýšlení oceňuji.



kajk
Příspěvky: 4

Příspěvek#28 » úte 7. lis 2023, 09:12

BerryJ:
Děkuji za informaci. Škoda, že to mám do Hradce tak daleko - jsem z Ostravska...

Milan100:
Přiznám se, že mě trochu zaskočilo, že náboj do komory bez natažení závěru jde dostat jen rozborkou hlavně... Možná je ten můj požadavek zbytečný - způsobený mou neznalostí. Jde mi jen o to, abych mohl mít náboj v komoře a přitom šla spoušť zmáčknout těžko tedy jako v DA režimu. A ještě k tomu možnost mít zbraň zajištěnou boční pojistkou. Co Taurus G2C - ten to má stejně?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#29 » úte 7. lis 2023, 11:53

Některé DA strikery mají vypouštěcí tlačítko zápalníku na závěru.

Některé jiné strikery jdou vypustit spouští při mírně vzad popotaženém závěru (out of battery). Zápalník v takové chvíli není natažený úplně vzad, navíc může být mimo zápalku a i táhlo spouště může být mimo blok zápalníku, takže teoreticky by to mohlo být funkční.

Každopádně, je to zjevně velmi nebezpečný pokus a doma to s ostrým střelivem raději nezkoušejte.

Navíc netuším, jak je to u Taurusů. Ale bez náboje si to cvičně může zkusit každý.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#30 » úte 7. lis 2023, 13:32

kajk: požadavek je zbytečný! Hloupý! Šmoulení nebezpečné.
jsi upnutý nosit? nenataženou zbraň s nábojem v kom. Tak si kup DA/SA a hotovo. nesnaž se našmoulit svůj chtíč na něco, co na to konstruované nebylo. Má to svoje nevýhody? Má tak to prostě je. Popř vyber si jinou zbraň.

Prostě striker ~SA byl vymyšlen nosit i natažený s NvK a je to v pořádku. Ničemu to neškodí. Stejně tak nenataženo a bez NvK. Má to svoje nevýhody? Má tak to prostě je. Popř vyber si jinou zbraň.

Nevymýšlej kraviny, aby nedošlo jednou nechtěně k výstřelu. Není důvod na trhu zbraní dost. Promiň.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů