Glock 43X

Glock a spol.


davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#271 » stř 6. říj 2021, 11:52

Zatim koupim MOS bez kolimatoru. Zkoušel jsem ho "nanečisto", ale zatím s ním nestřílel. Nespěchám na něj, potřebuji nadrilovat střelbu přes klasická mířidla a potom možná časem kolim dokoupim. Je to určitě fajn věc, ale potřebuji se nejdříve naučit řídit ve Fabii a až potom přejít na Teslu, jestli mi rozumíš.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#272 » čtv 7. říj 2021, 18:18

Kolimátor mohu za sebe jedině doporučit, poku si zvykneš nechceš jinak, vidíš ostře jak záměrný obrazec tak cíl. Další výhodou je možnost relativně přesně střílet i na delší vzdáelnosti, kdy nejsem limitován malou délkou záměrné subkompaktu, viz střelec ve Vídni, kdy při podobném scénáři nechceš rozhodně se k němu přibližovat na kontaktní vzdálenost...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#273 » čtv 7. říj 2021, 19:48

Souhalsím s Béďou, proč si kupovat pistoli jen na půl výkonu.. a doufat, že jednou si dokoupím i ten zbytek.. Kup to hned.



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#274 » čtv 7. říj 2021, 20:01

Máte někdo praktickou zkušenost s tím G43X s kolimatorem na tu delší vzdálenost jak se dá udezet tečka na terči nebo na figuře? Srovnání miridla a tečka?



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#275 » čtv 7. říj 2021, 21:16

Podle mě spočívá výhoda kolimátoru v rychlejší střelbě při dynamických disciplínách. Nikdy jsem při mířence nenastřílel s kolimátorem líp, než s pevnými mířidly. Na fotce je 15 střel na 25m s G43X s pevnými mířidly ve stoje bez opory na terč o průměru 14 cm. S kolimátorem jsem to nefotil, protože to byla katastrofa. Ale třeba to má někdo jinak.
15x25m.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#276 » pát 8. říj 2021, 09:45

Kolimator bude presnejsi. Nastrilim s kolimatorem lip na vetsi vzdalenosti. Celkem logicky nemusis resit primku hledi,muska terc, ale jen tecka,terc. Kolimator te nauci strilet, kdyz budes pozorny. Ukazuje strhnuti, nerovnomerne drzeni zbrane...).
Do 10m je kolimator\miridla na stejno nebo lip(rychleji) pro klasicke miridla-to zalezi na treningu.



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#277 » pát 8. říj 2021, 10:10

Zkuste to někdo aspoň na 50 metrů a dejte sem terč.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#278 » pát 8. říj 2021, 19:15

rumburak18 píše:Vidím ten upravený grip - bez něj se ti to Xko i přes větší plochu v dlani pořád chtělo hýbat, nebo jaký byl důvod?

Grip byl Čína. Sice byl příjemný, ale moc nedržel. Chtěl jsem ho jen zkusit.

Dnes jsem nahodil jazýček spouště od RR arms. Boží. Zkusil jsem zatím jen na sucho, ale oproti té plastové žiletce je to nebe a dudy :twisted:
20211008_201925.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#279 » sob 9. říj 2021, 20:06

Na webu shield arms jsou skladem zásobníky 15 ran vč. kovového vypouštěče zásobníku. Ví někdo, jak/ přes koho objednat? díky
https://shieldarms.com/s15-3-pack-mag-catch-combo




partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#281 » ned 10. říj 2021, 09:50

O tom vím. Tam to mají půl roku na cestě bez termínu dodání.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#282 » ned 10. říj 2021, 11:15

Ale je to nezmysel. U tohoto druhu zbrane 10+1 bohate staci. Aj tak kazdy vacsinou nosi nahradny zasobnik. Tu ti ocelovy zasobnik + ocelovy vypustac zasobnika + 5 nabojov zdvihne vahu zbrane mozno aj o 100 gramov. A to ze sa neodporuca pri tejto konverzii pouzitie origo zasobnikov je tiez blbe. Lebo original zasobnik na Glock je dostupny, tu v pripade straty ci poskodenia zasobnika je clovek v ....

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#283 » ned 10. říj 2021, 11:52

U Shield Arms S15 zásobníků bacha na jednu věc mají hodně špatně vyřešené okno na záchyt zásobníku v těle - je daleko od stěny zásobníkové šachty. Důsledek je ten, že i při použití jejich vlastního ocelového (gen2) záchytu stačí obrazně blbej pohled na ten záchyt a zásobník letí ven. Prostě se jen letmo dotknete záchytu (stačí jeho pohyb o 0,6 mm) a zásobník už padá... Také tento záchyt drží zásobník S15 jen rožkem svojí zadní části. Prostě všechno blbě.

Protože mám G43X i G48, společně s kamarádem puškařem jsme udělali úpravu ocelového záchytu Shield Arms. Navařila se vrstva trvrdokovu na záchyt v místě, kde zapadá do okna zásobníku a pak se vybrousila do tvaru tak, aby záchyt v místě kde drží zásobník kopíroval jeho boční tvar a zasahoval dostatečně hluboko, aby spolehlivě držel zásobník a k vypuštění zásobníku bylo potřebné stisknout záchyt o cca cca 1,7 mm.

Pak už to chodí OK. Nicméně má to jednu zásadní nevýhodu - díky tomu, že ta část záchytu, co drží zásobník zasahuje daleko více do zásobníkové šachty (a navíc v jiném tvaru než origo - místo toho, aby byl rovný je skosený aby kopíroval úhel boční stěny S15 zásobníku - viz fotka níže), nelze do zbraně vložit originální 10r zásobník glock. Což mě ale netrápí, protože těch S15 zásobníků mám hafo. No, a kdybych jó chtěl zbraň vrátit do původního stavu, tak během 10 sekund do ní vrátím původní plastový záchyt. ;-)

A ještě foto, jak vypadá ten modifikovaný záchyt ve zbrani:

zachyt.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#284 » ned 10. říj 2021, 14:50

Héfaistos, díky za podrobné info



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#285 » ned 10. říj 2021, 16:45

MRBLUE píše:Ale je to nezmysel. U tohoto druhu zbrane 10+1 bohate staci. Aj tak kazdy vacsinou nosi nahradny zasobnik. Tu ti ocelovy zasobnik + ocelovy vypustac zasobnika + 5 nabojov zdvihne vahu zbrane mozno aj o 100 gramov. A to ze sa neodporuca pri tejto konverzii pouzitie origo zasobnikov je tiez blbe. Lebo original zasobnik na Glock je dostupny, tu v pripade straty ci poskodenia zasobnika je clovek v ....

Kdyz o necem vis kulove, tak to, prosim, nekomentuj. Normalne pouzivam normalni zachyt zasobniku, ktery max. 2x do roka vymenim za novy. A ty kydy o zvyseni hmotnosti nebudu ani komentovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů