Glock 43X

Glock a spol.


davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#316 » čtv 28. říj 2021, 16:46

Máte zkušenost s nějakým typem/značkou A1 střeliva, se kterým si 43X nerozumí (třeba jen občas)?



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#317 » ned 28. lis 2021, 19:00

Dříve se tu řešily zásobníky Shield Arms na 15nábojů pro G43x/48. Doplním tedy dlouhodobější zkušenosti do tohoto vlákna.

Po cca 2kurzech na HT a několika trénincích se 3 magy podělily o cca 1000ks střeliva. Kurzy byly 2x300 a to si myslím, že se rovnoměrně podělily o (2x300)/(3*15) = cca 13 cyklů nabíjení a vybíjení.

Trénuju tak, že si plním dva zásobníky po 10 kusech, aby se mi to dobře počítalo v deníčku :-). Třetí mám bokem se střelivem A1 na nošení. Takže to máme zhruba 400/(2*10)= 20 cyklů.

Celkem tedy 33 cyklů na jeden, dnes již v krabici uskladněný zásobník.

Poslední dobou mi ty dva více využívané magy začaly špatně podávat náboj na skluzavku a tím docházelo k nedovření závěru. Zprvu velmi zřídka až do dnes, kdy se tato záležitost opakuje častěji. Děje se tak z 90% při manuálním natažení zbraně a ve zbytku při střelbě. Četnost výskytu je cca 2x na dva vystřílené zásobníky.

Po průzkumu zahraničních fór docházím k přesvědčení, že se velmi rychle unavuje pružina v zásobnících. Tento nedostatek zpravidla vymizí po výměně pružiny. Pokud k tomu přidám "ducha" a to zajímavý stav zbraně, který se těžko vysvětluje, když to nevidíte :-). Pokud mám G48 s vloženým zásobníkem Shield v levé ruce (závěr v zadní poloze) a stisknu pažbičku trochu pevněji, tak shodím závěr.(kroucení rámu, malé vůle ...). Četnost nahodilá, nicméně zpravidla tak 4 z 10 pokusů vyjdou. S originálními zásobníky tohle nejsem schopen zopakovat. K tomu přidám výrazné opotřebení tlačítka vypouštění zásobníku od ostré hrany plechového těla zásobníku, "rachtání" nábojů, špatné vypadávání prázdného zásobníku ze zbraně, vysoká cena...

Nu, vrátil jsem se k originálním zásobníkům. Sdílím osobní zkušenost, přičemž ta vaše se může lišit. A pokud chcete, můžete si to za cca 5000,- vyzkoušet sami :-)



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#318 » ned 28. lis 2021, 21:48

Používáš plastový vypouštěč zásobníků, nebo Shield arms? Já mám zatím vystříleno 1400 ks s S15 zásobníky. Všiml jsem si, že když jsem nosil S15 naládovaný několik týdnu, tak se mi potom na střelnici občas stávalo, že mi prázdný zásobník nezachytil závěr v zadní pozici. Od té doby rotuji nošené S15 po týdnu a už se to nestalo. Když jsem kupoval S15 zásobníky, tak jsem pro jistotu přibral +10% pružiny, ale doufám, že je dlouho nebudu potřebovat. Za mě spokojenost.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#319 » ned 28. lis 2021, 21:55

vidocqcz píše:Dříve se tu řešily zásobníky Shield Arms na 15nábojů pro G43x/48. Doplním tedy dlouhodobější zkušenosti do tohoto vlákna...

Předpokládám to byly zásobníky GEN1. GEN2 už by měly být vychytanější a spolehlivější. Nicméně i u nich je dobré udělat modifikaci vypouštěcího tlačítka, jak jsem o tom psal o cca 2 stany zpět:
https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=10566&start=270#p263960



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#320 » ned 28. lis 2021, 22:18

Používal jsem kovový vypouštěč. Generací zásobníku si nejsem jistý. Kupoval jsem ho na glockshopu někdy 04/2021. Teď tam mají gen. 2. Takže předpokládám, že se jedná o první generaci.
Nicméně, nechci ladit zásobníky. To tedy vážně ne. Klasické zásobníky G mám roky, tisíce nastříleno a nula problémů. Nula.



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#321 » pon 29. lis 2021, 09:27

Díky za info. Ono těch 10 opravdu stačí. Mam originály napáskovaný permanentně v trezoru přes rok a půl (ob 14 dní sřelnice, 150-200ks) .... zatím žádný známky únavy. Dvoudení kurzy s kondiční střelbou v Olešku bez čištění - není problém. ETS 19 ran to samý. Nejlepší stav je orig. stav ;)



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#322 » pon 31. led 2022, 23:04

Přenáším z threadu o PPQ:
ladi777 píše:Rumburak18: co by sis pořídil dnes?
Edit: už to vidím, tu (G43X) jsem měl a prodal, protože nenosím stále, PPQ zůstala


To mě zajímá, co rozhodlo, že sis PPQ nechal a G43X pustil dál? Jen to málo časté nošení, a že případně na ostatní se moc nehodila?
Mě ta G43x byla v ruce hodně příjemná, dovedl jsem si představit, že i přes ten menší komfort s ní i solidně namířím a že by mohla být OK i na běžné střílení a konečně bych opravdu propojil trínínk i nošení jedné zbraně.



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#323 » pon 31. led 2022, 23:16

Možná to bude znít blbě, ale tak nějak se okoukala, ppq ne, nechal sem si zbraň, která byla v hledáčku už od začátku.
Na nošení sice byl g lehčí a v autě min tlačil, ale nenosím stabilně, mám to spíš pro radost.
G43x byl vybornej dělník, 2 krát patnáct dobra kapacita, pěkná zbraň, ale šlo se dál



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#324 » pon 31. led 2022, 23:24

Jo a přesnost? Možná lepší, než s ppq, ale taky daleko víc tréninku, teď sem dost zvolnil.
Uchop dobrej, vyzkoušena byla hogue, smirgl, ale finálně vše v kosi, někde sem to tu v minulosti otevíral a takto zněly prognózy :-D holá pazbicka zlatý svatý

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#325 » úte 1. úno 2022, 09:04

Mám jen G43 ale s těmi pažbičkami souhlasím. Po několika letech jsem zjistil, že originál je tak akorát.



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#326 » čtv 17. úno 2022, 23:59

A zkoušel jsi tyhle gripy? https://www.thecarry.store/nexum-pistol-grip-glock-g43/
Mám je na své G19 gen3 a maximální spokojenost.
141_nexum-pistol-grip-glock-g43.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#327 » ned 6. bře 2022, 09:45

Potřeboval bych poradit značku/prodejce OWB pouzdra pro pistoli 43X RAIL a zásobník, které bych mohl požít pro závody LOS nebo pro hodnocené střelby Systému střelecké přípravy. Díky.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#328 » ned 6. bře 2022, 17:53




Ricous
Příspěvky: 26

Příspěvek#329 » ned 6. bře 2022, 18:07

vidocqcz píše:Dříve se tu řešily zásobníky Shield Arms na 15nábojů pro G43x/48. Doplním tedy dlouhodobější zkušenosti do tohoto vlákna.

Po cca 2kurzech na HT a několika trénincích se 3 magy podělily o cca 1000ks střeliva. Kurzy byly 2x300 a to si myslím, že se rovnoměrně podělily o (2x300)/(3*15) = cca 13 cyklů nabíjení a vybíjení.

Trénuju tak, že si plním dva zásobníky po 10 kusech, aby se mi to dobře počítalo v deníčku :-). Třetí mám bokem se střelivem A1 na nošení. Takže to máme zhruba 400/(2*10)= 20 cyklů.

Celkem tedy 33 cyklů na jeden, dnes již v krabici uskladněný zásobník.

Poslední dobou mi ty dva více využívané magy začaly špatně podávat náboj na skluzavku a tím docházelo k nedovření závěru. Zprvu velmi zřídka až do dnes, kdy se tato záležitost opakuje častěji. Děje se tak z 90% při manuálním natažení zbraně a ve zbytku při střelbě. Četnost výskytu je cca 2x na dva vystřílené zásobníky.

Po průzkumu zahraničních fór docházím k přesvědčení, že se velmi rychle unavuje pružina v zásobnících. Tento nedostatek zpravidla vymizí po výměně pružiny. Pokud k tomu přidám "ducha" a to zajímavý stav zbraně, který se těžko vysvětluje, když to nevidíte :-). Pokud mám G48 s vloženým zásobníkem Shield v levé ruce (závěr v zadní poloze) a stisknu pažbičku trochu pevněji, tak shodím závěr.(kroucení rámu, malé vůle ...). Četnost nahodilá, nicméně zpravidla tak 4 z 10 pokusů vyjdou. S originálními zásobníky tohle nejsem schopen zopakovat. K tomu přidám výrazné opotřebení tlačítka vypouštění zásobníku od ostré hrany plechového těla zásobníku, "rachtání" nábojů, špatné vypadávání prázdného zásobníku ze zbraně, vysoká cena...

Nu, vrátil jsem se k originálním zásobníkům. Sdílím osobní zkušenost, přičemž ta vaše se může lišit. A pokud chcete, můžete si to za cca 5000,- vyzkoušet sami :-)


Mám naprosto stejnou zkušenost se zásobníkem 2.generace. Jen s vypouštěním zásobníku nebyl žádný problém po instalaci kovového vypouštěč. Bez něj mi naopak vůbec neudržel ve zbraní. Naopak, po instalaci kovového vypouštěče šli zetzka vydavat originální plastové zásobníky (to, že by při prlřebíjeníi samy vypadly nemůže být ani řeč).
Každopádně jsem se vrátil zpět k originálům a vše šlape jak má.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#330 » pon 7. bře 2022, 20:41

Zdravím vespolek ;) ...

Měl bych dotaz: kde se dají sehnat mířidla na G43X moucha světlovodná + hledí černé bez jakýchkoliv teček vláken apod. Něco podobného (nebo to samé) co je na obrázku. Nejlépe tady v ČR.
Na straně 11 tohoto vlákna je i obrázek od "yetti84" předpokládám trijicon..
Za rady porady předem Děkuji :!:

dfjgf.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů