Glock 43X

Glock a spol.


ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#256 » úte 13. črc 2021, 19:55

Choze: díky za tip, měl jsem to na ali dlouho v oblíbených, tvůj příspěvek mě nakopl stisknout tlačítko :-D

davidu11: zajímavý, ale ani prakticky, ani esteticky to nic nepřinese ;-)
Někoho to ale jistě zaujme, 3D tisk je v módě :-)



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#257 » sob 24. črc 2021, 01:29

Krytka díry vedle šachty z ali přišla, vypadá to líp, už se nebude dovnitř prášit :-D



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#258 » úte 5. říj 2021, 19:25

Mám dilema, jestli koupit 43X MOS (bez kolimátoru) nebo vzít 43X Rail verzi.
Nejsem si totiž jistej, jestli bych chtěl tahat pistol s kolimátorem, spíše mám obavy, že se začnou šrouby na destičce časem povolovat nebo bude pod destičkou zůstávat vlhkost... a bůchví co ještě.
Na druhou stranu, pokud by se moje obavy nenaplnily, verze MOS bude mít vždy větší hodnotu. Možná se mi časem kolimátory zalíbí a ještě to využiji... Sakra, fakt nevim jakou verzi vzít. Jsem už stará škola a ten kolimátor se mi zdá zbytečnej, spíše uvažuji o Streamlight TLR-6 na ten rail.
Jakou verzi byste koupili?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#259 » úte 5. říj 2021, 19:37

A to 43X MOS se nedělá taky s railem? Nebo jenom není dostupná? Pokud ti stačí TLR-6, tak ta se pro G43 dělá odjakživa i bez railu, takže na něm stejně nezáleží.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#260 » úte 5. říj 2021, 19:45

43X MOS je taky s railem. Vím, že se donedávna dávala svítilna TLR-6 na 43X a 43 bez railu, ale na tom railu IMHO lépe drží. Jinak 43X bez railu (starší a stále prodávaná verze) nebo s railem je cenově na stejno, tak se mi zdá verze s railem výhodnější.

Jinak mi jde spíše o MOS provedení - jestli brát nebo nebrat.



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#261 » úte 5. říj 2021, 20:23

Asi bych vzal radši MOS, i když na pistoli, kterou nosím prakticky pořád kolimátor nepotřebuji a nechci. Na druhou stranu si ten kolim budeš moci vyzkoušet a v případě potřeby to za nějaký čas asi bude výhoda, kdybys chtěl pistoli prodat. Koukám, že píšeš v podstatě to stejné, tak jsem ti asi moc neporadil, no nic no.



mary
Příspěvky: 5

Příspěvek#262 » úte 5. říj 2021, 21:21

Mam Glock 43X MOS kupovany ve setu s kolimatorem RMSc (z vyroby osazena vyssi muska a hledi, aby na ne byl lepsi pruhled pres kolimator). Strilel jsem 1. rok bez kolimatoru a kryci desticka se opravdu uvolnovala. Ale neni to nic, co by nespravila kapka Loctite. Ted, po roce, jsem tam dal kolimator (tam srouby drzi). Zkusenosti dobre, nemenil bych.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#263 » úte 5. říj 2021, 21:23

Klasicka verze ma vyhodu ve vetsim prislusenstvi- pouzdra jsou jinaci, i tlr6 je jinaci, takze potrebujes jinaci pouzdro na g43x+tlr6 nez na g43x rail+ tlr6 rail.
Zadna desticka se ti na g43x nepovoli, protoze je to bezdestickove MOS, narozdil od dvouradych Glocku. Jestli mluvis o starych kolenach, tak naopak kolimator muze byt cesta ven ze zhorsujiciho se zraku starsich lidi. Naopak si myslim, ze neMOS verze se lip proda, protoze lidi sou konzervy.
Mary, nevim, co za verzi jsi kde koupil, ze zadna verze se zvysenyma miridlama v kombinaci s Shieldem se neprodavala. Neni totiz duvod. Kolimator je dostatecne utopeny,ze normalni miridla perfektne trci. Jelikoz se kver prodava s uz namontovanym kolimatorem a tys ho sundal, a desticka se ti povolovala, rekl bych, ze problem bude spis v utahnuti. Treba Holosun uvadi utahovaci moment 15lb\in, coz mi prijde celkem dost na takle male srouby. Navic origo srouby desticky(ktere jsou jine nez kolimatoru) maji na sobe loctite uz z vyroby.



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#264 » úte 5. říj 2021, 21:56

Tu otázku jsem pochopil spíše jako výběr mezi RAIL a MOS. Neznám výrobce, který by dnes nedělal pouzdra na RAIL (tedy i MOS) verzi. Klasická verze bez railu v tomto ohledu žádnou výhodu nemá a časem bude spíše v nevýhodě.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#265 » úte 5. říj 2021, 22:01

Ale rail a mos verze neni to same. Sweatguard je nekompatibilni.



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#266 » úte 5. říj 2021, 22:13

Výrobce udělá holster pro MOS, a sedí to i pro RAIL. Asi jsem to špatně napsal.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#267 » stř 6. říj 2021, 09:19

Já mám Xko rail s MOS a TRL6. Pouzdra jsem vzal od RH. Jak IWB, tak OWB.
Určitě doporučuju kolimátor. Je to super!
20211006_101814.jpg

20211001_124330.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#268 » stř 6. říj 2021, 09:38

Vidím ten upravený grip - bez něj se ti to Xko i přes větší plochu v dlani pořád chtělo hýbat, nebo jaký byl důvod? + co to je za produkt a jaká je zkušenost (jak drží)? Díky!



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#269 » stř 6. říj 2021, 09:54

Chlapi, díky za vaše názory.
Choze, diky za foto. Vidím, že v reálu ten kolimátor nemusí nepřekážet ani pro nošení.

Misky vah se naklonili k MOS verzi... A k tomu ideálně doplním TRL-6, časem možná Shield Arms S15 (+ ocelový vypouštěč zásobníku) a ta bouchačka nebude mít chybu.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#270 » stř 6. říj 2021, 11:17

davidu 11: Dotaz, ty nebudeš pořizovat kolimátor? Už jsi někdy z pistole s kolimátorem střílel?

Choze: Pěkné fotky, ještě se zeptám na to malé pádlo na IWB pouzdru na horní fotce. Pomáhá to držet zbraň víc k tělu? Nebo aby pouzdro necestovalo?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů