Glock 19X

Glock a spol.


marat
Příspěvky: 40

Příspěvek#61 » ned 14. srp 2022, 17:30

Béďa píše:to Ústřice: tak ač s Dominikou v leččems nemusím souhlasit, tak plně vystihla praktický přístup ke zbrani, a vůbec bych neřešil nějaké ženství, sebevědomí apod. to je dlě mě daleko víc za čáru a spíše to svědčí o buranství...

Koupě historické zbraně je něco jiného, než řešit její barvu...teda aspoň pro mě...

Jinak se přiznám, že jsem taky divný, je mi jedno barva zbraně a její vzhled, ale důležitá je pro mě ergonomie,přesnost, spolehlivost...neberu nikomu že se rozplívá nad barvou, jeho věc, ale třeba u G45 bych spíše ocenil rozšířené ústí zásobníkové šachty a možnost koupit MOS verzi, případně i závit...

Je jich už dost, stačí vyhledat Glock 45 MOS SD, pár prodejen je má skladem.

To já chci koupit Glock pistoli, když už mám dlouhou na Glock zásobníky, ale nemůžu se rozhodnout mezi 19 a 19x/45. A na žádné střelnici jsem nenašel, že by se daly vyzkoušet obě.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#62 » ned 14. srp 2022, 20:07

Jak koukám na tu fotku, tak zkouším věřit, že ty fleky na závěru jsou jen artefaktem z obrazové komprese, protože kdyby to tak vypadalo v reálu, tak to by asi nebyl důvod, proč si zvolit právě tuhle zbraň podle barvy. Zejména, když barva závěru vypadá o dost jinak než barva rámu. Podle mého barvocitu se blízké barvy k sobě vůbec nehodí.

Ještě k poznámce o tom, že z nerezu povrchovka nesleze. No. Nesleze, většinou. Ale viděl jsem ji nalézt... V dobách, kdy písková barva nebyla ještě v módě, jsem viděl nerezové tanfoglio, které se k ní snažilo místy blížit. Jednoduše rezlo. A pak si kupte nerez...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#63 » pon 15. srp 2022, 16:19

Nerez je choulostivy a snadno se kontaminuje cernym materialem. Staci, aby aktivni cistic, jednou jedinkrat pouzil na cisteni ocelovy kartacek a nerez zacne reznout. A ze takovych ocelovych kartacku, ktere maji pouze mosaznou povrchovou upravu je. Takze pokud se k nerezu chovas, tak jak mas, tak Ti nezrezne.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#64 » pon 15. srp 2022, 18:32

marat píše:
To já chci koupit Glock pistoli, když už mám dlouhou na Glock zásobníky, ale nemůžu se rozhodnout mezi 19 a 19x/45. A na žádné střelnici jsem nenašel, že by se daly vyzkoušet obě.

Počítám, že do dlouhé používáš mmj i 17 ranné zásobníky. Ty budou lépe vypadat ve větším rámu.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#65 » stř 17. srp 2022, 08:05

Střelec píše:Zrovna Pythony starší produkce jsou niklované.

Mozna hodne stare kusy,ale i ty puvodni Pythony byly nerezove.

Jarda.Jezek píše:Zejména, když barva závěru vypadá o dost jinak než barva rámu. Podle mého barvocitu se blízké barvy k sobě vůbec nehodí.

Ještě k poznámce o tom, že z nerezu povrchovka nesleze. No. Nesleze, většinou. Ale viděl jsem ji nalézt... V dobách, kdy písková barva nebyla ještě v módě, jsem viděl nerezové tanfoglio, které se k ní snažilo místy blížit. Jednoduše rezlo. A pak si kupte nerez...

Co barev tyce, tak je pro vyrobce lepsi rovnou priznat rozdilne odstiny nez pak behem vyroby resit, ze zmenou postupu\dodavatele naraz nesedi odstin. Stejne to ma i vitez vojenskeho tendru Sig.
No a co se nerezu tyce, tak kazdy nerez bude ve vhodnych podminkach reznout. Staci se o nej rozumne starat. Porad je to zbran, takze 100% nereznouci vlastnosti musi ustoupit pevnostnim. Teda nemusi, ale pak by zbran, spise jeji obrabeni nikdo nezaplatil.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#66 » stř 17. srp 2022, 12:12

Nerezové Pythony až od začátku 80. let, do té doby nikl. Určitě.



El_Pablo
Příspěvky: 14

Příspěvek#67 » úte 21. bře 2023, 08:52

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Koupil jsem nový G 19x a při sborce, když nasadím závěr, tak občas nejde natáhnout dál do zadu. Musím závěr sundat a znovu nasadit. Pružinu kontroluji, zda je usazená správně. Nic jiného, co by tam mělo vadit jsem nenašel. Máte s tímto zkušenosti? Děkuji předem.

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 50

Příspěvek#68 » úte 21. bře 2023, 13:56

Zkus si pořádně zkontrolovat pružinu, musí být nasazená až v tom druhém výřezu. Taky se mě to párkrát stalo, že jsem zapoměl a dal ji jenom na ten první měsíček. Při nasazování se pak závěr jakoby vyhnul a narazil do vyhazovače nebo nešel přetáhnout. Jinak třeba u mého G45 je dobré při nasazování ikdyž je vše správně zadní část závěru tlačit mírně doprava aby nenarazil na vyhazovač...



El_Pablo
Příspěvky: 14

Příspěvek#69 » úte 21. bře 2023, 16:20

Desertfox83 píše:Zkus si pořádně zkontrolovat pružinu, musí být nasazená až v tom druhém výřezu. Taky se mě to párkrát stalo, že jsem zapoměl a dal ji jenom na ten první měsíček. Při nasazování se pak závěr jakoby vyhnul a narazil do vyhazovače nebo nešel přetáhnout. Jinak třeba u mého G45 je dobré při nasazování ikdyž je vše správně zadní část závěru tlačit mírně doprava aby nenarazil na vyhazovač...


Přesně to dělám, ale je možné, že pružina při otočení závěru (pružinou dolů) trochu popojede. Nedrží tam moc festovně. Dám na to schválně pozor a uvidím. S vyhazovačem dělám to samé, ale to není ten problém. K "zaseknutí" dojde, až když je čelo závěru za vyhazovačem. Jinak děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 50

Příspěvek#70 » stř 22. bře 2023, 11:29

Vyjet by pružina sama neměla pokud už je správně usazená. Mě se to stalo když jsem si zkoušel jenom sundat závěr a znova nasadit, ona ta pružina při sundání vyskočí a pořád mě nešlo do hlavy proč nejde závěr nasadit když jsem ho přece jenom sundal, nic s ním nedělal a chtěl ho dát zase zpátky :-D Asi se počítá s tím, že když už ho sundáš vyndáš i pružinu a hlaveň a pak zase správně vše složíš:-) A bylo to jak říkáš zaseklo se to kousek za vyhazovačem pak.



El_Pablo
Příspěvky: 14

Příspěvek#71 » stř 22. bře 2023, 17:46

Desertfox83 píše:Vyjet by pružina sama neměla pokud už je správně usazená. Mě se to stalo když jsem si zkoušel jenom sundat závěr a znova nasadit, ona ta pružina při sundání vyskočí a pořád mě nešlo do hlavy proč nejde závěr nasadit když jsem ho přece jenom sundal, nic s ním nedělal a chtěl ho dát zase zpátky :-D Asi se počítá s tím, že když už ho sundáš vyndáš i pružinu a hlaveň a pak zase správně vše složíš:-) A bylo to jak říkáš zaseklo se to kousek za vyhazovačem pak.

Dnes jsem to zkoušel a je to přesně jak říkáš. Docela se mi ulevilo. :D



Colek 1970
Příspěvky: 2

Příspěvek#72 » pát 14. dub 2023, 19:02

Tak jsem majitel zánovní 19 X včetně dvou pouzder a majitel byl taky levák,jak velká je to náhoda ??

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 765

Příspěvek#73 » čtv 27. dub 2023, 06:47

Tak oživím...
Pořídil jsem si prvního Glocka... (řidič taky musí umět řídit i jiná vozidla, než jen to svoje :-D ) tedy 19X na který se dá alespoň koukat. Neočekával jsem od toho žádný zázrak, jen lopatu. Moje nej je PDP 4"FS s DPM, jsem na ni zvyklý proto hodnocení je vzhledem k ní.
Úchop jiný, zbraň mi připadne nižší a těžší, zdvih pocitově menší než PDP. Ale ta spoušť... to je prostě něco jiného, to se nedá srovnat reset delší, takže se mi stávalo, že se nedostanu na něj a pokouším se střílet dál (návyk z PDP), a ta zeď je taková "gumová" a občas se mi stalo, že poslední nábojnice mi šla rovnou do obličeje. Vystříleno cca 400 SB FMJ 124gr.

Celkově je to zbraň v pohodě se kterou se dokážu sžít, ale prostě ta spoušť... uvažuji rovnou o výměně za GPT. I když v jiných tématech se to řešilo, ale máte to někdo na G19X? Nejde mi o to dostat se na kvalitu spouště PDP, ale alespoň si polepšit. Dík za případnou reakci.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#74 » čtv 27. dub 2023, 07:00

U Gen5 je defaultni lehci stojina. Kdyz tam das zakladni stojinu z gen3, tak to bude mit bodovejsi, avsak tezsi, spoust (overeno na kamaradove G17g5)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 765

Příspěvek#75 » čtv 27. dub 2023, 07:45

Ve specifikaci je u G19X stojina 2,25kg což by mělo být míň než Gen 5 která má 2,5Kg. Já to nepoznám :-) můj první Glock jak jsem psal, ale spíš mi vadila ta nečitelnost spouště a to takový divný cvaknutí. GPT má 1,9kg

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: rain a 11 hostů