Glock 19X

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#16 » ned 26. led 2020, 09:07

Ja som zatial spokojny, po vcerajsej akcii sme tak na 1000 ranach, zatial strielane len fabricke SB. Strelba v rukaviciach bez problemov.



marwinzv
Příspěvky: 1

Příspěvek#17 » pát 6. bře 2020, 02:35

Chcel by som.vediet ako sa správa pri prebijanych nabojoch. Či sa nezasekavaju prípadne citlivosť na strelivo ďakujem za odpoveď

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#18 » pát 6. bře 2020, 08:24

Očekávám, že rozměry nábojové komory a ostatní klíčové rozměry se u Glocku tak nějak nemění, tudíž se dá předpokláddat, že bude spolehlivá a náboje nenáročná jako všechny ostatní modely 9L.



lafr
Příspěvky: 13

Příspěvek#19 » pon 15. bře 2021, 17:06

Rád bych se zeptal zdejších majitelů G19x (nebo jakéhokoliv Glocku, co má tritiová mířidla přímo z výroby, jestli takový další je), jaký mají kód na mušce? Můžete mi to prosím napsat? Jde mi o to, jestli se podle toho dá nějak odvozovat stáří mířidel, potažmo tritiové kapsle, nebo nikoliv. Díky.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#20 » pon 15. bře 2021, 17:17

Muska AS1, cielnik (hledi) AQ1.



lafr
Příspěvky: 13

Příspěvek#21 » pon 15. bře 2021, 17:21

A můžu se zeptat i kdy jsi zbraň koupil a kdy byla vyrobená?

Datum výroby ideálně zjistit takto:
http://www.mujglock.com/vypocet-data-vy ... glock.html

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#22 » pon 15. bře 2021, 19:13

05/2019, kupovana 12/2019

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#23 » pon 11. dub 2022, 18:43

Obnovuji vlákno po víc než roce, předchozí příspěvky mám přečtené... má někdo nové zkušenosti, názory? :-)
Mám doma už G19 a pokukovala jsem po "záložní zbrani" v nějaké vyšší ráži, ideálně opět Glock, ovšem k dnešnímu dni jsou takové prakticky vyprodané... a tak zvažuju nákup G19X s tím, že ji budu mít zatím jako záložní, a časem až bude výběr na trhu zase trochu větší tak zhodnotím která z mých 19 mi vyhovuje víc a jednu pošlu dál, protože mít doma dvě G19 asi moc smysl nemá...

A tak by mně zajímaly zkušenosti majitelů kterých už určitě bude víc jak před rokem :-)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#24 » pon 11. dub 2022, 18:57

Pokial ti nejde o farbu, tak 19X nema zmysel. G45 je rovnako velky a ma natahovacie drazky aj vpredu, G17 ma aj dlhsiu hlaven a zamernu.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#25 » pon 11. dub 2022, 19:18

Mrblue - jako, přiznávám, že ta barva se mi docela i líbí, ale zkusila jsem najít nějaká srovnání mezi 19X a 45, a krom barvy jsem našla v podstatě jen ty přední drážky, což já asi úplně nevyužiju - jednak se mi i na těch zadních drážkách co mám na svojí 19 chytá bordel a netoužím po tom to čistit ještě z předních drážek, a nevyužiju je ani při natažení závěru - natahuju nadhmatem v zadní části... jinak v nich asi není rozdíl, nebo mi něco uniklo?
Obojí je takovej hybrid (mnohými opovrhovanej :-) ) nejen mezi velikostmi (standard vs compact) tak mezi generacemi (mají něco ze 4. a něco z 5. gen), ale krom barvy a front serrations je to úplně to samé ne?
Edit - jo, ještě vlastně 19X má to očko dole, bez kterého bych se docela obešla, ale údajně se dá odstranit? ale nemluvím z osobní zkušenosti, ještě jsem ho neměla v ruce.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#26 » pon 11. dub 2022, 19:58

Tak jeste podstatny jsou miridla, ktery ma 19X ocelovy s tritiem vs klasicky plastovy a na druhou stranu to, ze do G45 pasuji normalni gen 5 g17 zasobniky, zatim co do 19x bez nejakyho strouhani ne.

Ale teda moc s nedokazu predstavit, co si jako majitelka g19 od 19x slibujes. Strilet to bude uplne stejne, ze by ti ten grip nejak pomohl, pokud nemas uplne mega ruce, pochybuji.
To uz radsi bych radsi na tvym miste nasledoval ten prvni instinkt a vzal si ho bud v 45acp, nebo 10mm auto, kdyz to musi byt glock, at mas neco jinyho. Oba se daji i dnes v klidu sehnat skladem.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#27 » pon 11. dub 2022, 20:13

A o jiné značce, nebo velikosti jsi nepřemýšlela? G je fajn, ale mít doma dva G19 , které se liší s nadsázkou jen barvou, mi připadá trochu moc opatrné.. :)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#28 » pon 11. dub 2022, 20:22

bbobb píše: Ale teda moc s nedokazu predstavit, co si jako majitelka g19 od 19x slibujes...
vzal si ho bud v 45acp, nebo 10mm auto Oba se daji i dnes v klidu sehnat skladem.


Máš pravdu, je to poněkud ujetý, ale bohužel 45acp nebo 10mm auto se bud skladem sehnat nedají, nebo nevím kam se dívat - tu 10mm jsem viděla na několika místech "skladem", ale nakonec ani to tak není

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#29 » pon 11. dub 2022, 20:29

Prý se teď na nové Glocky čeká kolem 2 měsíců i déle.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#30 » pon 11. dub 2022, 20:36

Letec 12 píše:A o jiné značce, nebo velikosti jsi nepřemýšlela? G je fajn, ale mít doma dva G19 , které se liší s nadsázkou jen barvou, mi připadá trochu moc opatrné.. :)

Přemýšlela, to víš že jo :-) i když mám ty glocky ráda jako blbuvzdorné služebníky co vydrží hodně, tak ani mně se vzhledově nelíbí... jenže při pročítání zdejšího fóra mám pocit, že obdobně spolehlivou zbraň aby pohledal, a to je přece jenom pro mně kriterium no.1... jasně, netvrdím že mezi glockama nemůžou být šmejdy, ale přijde mi to taknějak statisticky nejmíň pravděpodobné no :(

Navíc v těch větších rážích mi přijde že je aktuálně vyprodané všechno, já se dívala třeba na HK v .45ACP co jsi mi doporučoval v jiném vlákně, ale nejsou, a navíc zase, co čtu recenze těch HK - někdo chválí spolehlivost, někdo nadává... já vím, to je u všech zbraní, a vždycky bude, ale přece jen tím že už jedno spolehlivé géčko doma mám k tomu tíhnu jako k vyzkoušené značce, i když samozřejmě další kus co si pořídím může být úplně jinej...
a říct mým myšlenkovým pochodům "trochu moc opatrné" je velmi taktně řečeno a děkuji za to :lol: - je to prostě nelogické, já vím :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TomasL a 12 hostů