Glock 19X

Glock a spol.


jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#1 » sob 5. led 2019, 14:14

Zdravím, tak snad jsem se nikde nepřehlédl, ale samostatné téma řešící jen Glock 19X jsem nenašel (kromě několika dílčích příspěvků v jiných tématech).

Vzhlédl jsem se v této pistoli, která je navíc v reálu mnohem hezčí než na fotkách a je aktuálně mým favoritem č. 1 na pořízení nové pistole. G17-ka mi přijde už poměrně velká (dlouhá), ale má dobrý úchop (dobře se mi drží) a naopak G19-ka je sice kompaktní, ale pro mně má špatný úchop (drží se mi nedobře). Za mně je tedy G19X ideální kombinace výborného úchopu G17 a relativní "kompaktnosti" G19.

Současně poté, co jsem si G19X chytl do ruky (na střelnici mi ho půjčil na osahání úplně cizí člověk, který mě nechal i 3 rány vystřelit - není to mnoho, ale byl jsem za to neskutečně vděčný), tak jsem se přepnul do beznadějného stavu "to chci, to musím mít".

I přes výše uvedené se ptám, má prosím někdo z vlastníků této pistole už nějaké větší zkušenosti (pozitivní i případně negativní), nebo nějaké jiné postřehy, které nejsou zjevné z běžně dostupných zdrojů? Jedná se mi opravdu o uživatelské zkušenosti, díky moc.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2 » sob 5. led 2019, 15:31

Jeste bejt tebou bych si vyzkousel a poohlidnul se po G45 ;)

Obrázek

Obe maji:

nDLC finisovani
Marksman hlaven
Oboustrany zachyt zaveru
bez prstu
Glock 17 ram
Glock 19 hlaven a zaver

The Glock G45:

Je nová 5 generace
Cernej
Predni drazky na zaveru
Ma vsechny Gen 5 vnitrni vylepseni
Pouziva Gen 5 zásobníky
rozsirenou zasobnikovou sachtu
Nema diru na poutko

The Glock G19X:

Modifikovana Gen 4
Piskova barva
Nema predni drazky na zaveru
Pouze nektere Gen 5 vylepseni
Gen 4 zasobniky
Gen 4 sachta bez rozsireni, a s prednim vybezkem
Diru na poutko



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#3 » sob 5. led 2019, 15:52

O G45 vím, ale líbí se mi vzhledově mnohem víc G19X, mj. hlavně i kvůli té barvě, odlišné od většiny Glocků. Současně ma G19X v základu bohatší příslušenství než G45. O G45 neuvažuji, proto jsem nazval téma jednoznačně Glock 19X, ale díky za názor.



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#4 » pon 7. led 2019, 16:40

Tak jakýchkoliv uživatelských zkušeností od ostatních majitelů Glocka 19X jsem se bohužel nedočkal, takže jsem se rozhodl, že půjdu vlastní cestou a uživatelské zkušenosti si vytvořím sám a to tak, že jsem se dneska stal majitelem nového Glocku 19X :-) V nejbližších dnech se s ním chystám na střelnici, takže pak přidám první dojmy a poznatky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#5 » pon 7. led 2019, 17:23

Někdo musí být první. Bohužel. Pánbůh ti to oplatí na dětech.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#6 » pon 7. led 2019, 18:11

Skus na webforum.sk , tam ho ma viac ludi.



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#7 » pon 7. led 2019, 18:35

Díky za info, teď už je to tak trochu jedno, teď už si ty "uživatelské" zkušenosti vytvořím sám, je asi pravda, že se nemůžou nějak významně lišit od G19 (nebo 17), každopádně asi tu zatím mnoho uživatelů G19X nebude, i při registraci zbraně si jí policajt prohlížel se zaujetím "že jí tam ještě neviděl", je to fakt tak trochu "jiný" Glock a to mě baví :-)



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#8 » pát 11. led 2019, 15:02

Tak jsem doplnil svůj Glock 19X o kydexové pouzdro a sumku od ONGEAR kydex holsters. Současně už mám za sebou první návštěvu střelnice, vystříleno cca 60 ran bez jediné závady, držení perfektní (obdobně jako u G17) a chování zbraně stejné jakou u G19 (resp. za mně mírně lepší díky lepšímu úchopu), soustřel na 10 resp. na 15 metrů celkem slušný, ale je to můj první striker, tak si na sebe ještě musíme zvyknout (je to přeci jen rozdíl oproti vyladěné SA spoušti na kterou jsem zvyklý z Shadowa 2). Samotný nástřel na nastřelovací stolici na 15 metrů téměř čistý střed, v Glocku odvedli dobrou práci. Zítra mě čeká LOS, tak přemýšlím kterou pistoli vzít, na S2 jsem zvyklý a mám s ním něco málo natrénováno, ale na druhou stranu bych to chtěl vyzkoušet s G19X, se kterým však nemám natrénováno prakticky nic.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#9 » pát 11. led 2019, 15:46

Gratulace k nákupu.
Vezmi na LOS shadow. Máš s tím natrenovano, nosíš to, bedna stupně vítězů bude blíž.



odouda
Příspěvky: 66

Příspěvek#10 » sob 23. lis 2019, 21:23

To jaramat: nějaké nové uživatelské zkušenosti ?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#11 » stř 11. pro 2019, 17:57

Tak sa pridam ja - mam ho necely tyzden, zatial 3x v akcii, nejakych 350 ran bez problemu.

Pozitiva:
- pre mna prvy Glock ktory nema ergnomiu hrubo otesaneho konara, vdaka tomu dopredu rozsirenemu spodku sa mi (po pridani vacsieho chrbatu) drzi dost dobre - nebyt tohto detailu tak ho nekupim
- velmi prijemna spust rovno z krabice
- presnost neposudim, ale kedze na 25m som to udrzal v ciernom, je to presnejsie nez ja
- standardna vybava (3x zasobnik, tritia - otestovane, v noci su super)

Neutralne:
- neviem ako dlho bude drzat ten novy patentovany typ povrchovky, uz to chytilo pri beznom pouzivani / suseni par slicov (ale je to pracovny krompac, na testenie mam revolvery)
- vypustanie zasobniku mi pride prilis nizke ale to je vec preferencii (a aftermarket vyriesi)

Negativa:
- je to Glock :twisted:



caspic
Příspěvky: 9

Příspěvek#12 » sob 4. led 2020, 15:32

@jaramat

mas nejakek dalsi posrehy od nakupu? :-)



LubosD
Příspěvky: 40

Příspěvek#13 » sob 4. led 2020, 21:41

Já mám taky G19X, ale jelikož jsou moje zkušenosti s jinými Glocky nulové, tak nemůžu porovnávat.

Občas si při střelbě trochu odřu levou ruku (například o dosti ostré tlačítko vypouštění zásobníku), ale to je asi spíš mnou než konkrétním modelem.

Měl jsem problém s jedním balením nontoxů, kdy mi každý 4. kousek nepřebil, ale jelikož se to dál neopakovalo ani jedinkrát, tak bych vinil nějakou špatnou várku od S&B. Mimochodem nontoxy mi dost zanáší drážkování hlavně mosazí.

Dá se nosit, i když je samozřejmě trochu obtížnější ji nosit tak, aby se neobtiskávala pod tričkem.

Povrch po půl roce bez škrábanců.



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#14 » stř 15. led 2020, 18:48

caspic píše:@jaramat

mas nejakek dalsi posrehy od nakupu? :-)


Nemám, protože už jí nemám :-)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 588

Příspěvek#15 » sob 25. led 2020, 23:22

Takže to asi nebyla taková láska, jak vyplývalo z příspěvků.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů