GLOCK a kolimátor ....jen vlastní zkušenosti

Glock a spol.


Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#76 » úte 18. led 2022, 14:04

Neokecas to. Nikdo netvrdi, ze te Vulkan necemu nauci, ale prakticky ti pomuze prekonat obtize. Ne vzdy strili clovek v ukazkove pozici, kdy perfektne funguje naucene drzeni\zapichavani. Staci strilet slabou rukou z krytu. Ale nic z toho nema spolecneho se strhavanim. Tak bud te kozi dobroty a pomlc o vecech, o kterych nic nevis, protoze se ztrapnujes vic a vic - jednak zhodnoceni neceho, cemu nerozumis(Vulkan), tak treba tomu, co mi proslo rukama -ten kolim jsem mel a strilel s nim.



Cap Konnius
Příspěvky: 2

Příspěvek#77 » pon 31. led 2022, 09:26

Bulls pošli, jak to u tebe vypadá i s tím kompikem.
Dík!



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#78 » čtv 10. úno 2022, 14:23

Voila. Akorát na délku už je to prakticky G34, čili v apendixovém pouzdře už to místy štrejchá o gule :lol:
20220210_140703.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#79 » čtv 10. úno 2022, 15:43

Kdes kupoval a jak tam sedi ten origo trychtyr?



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#80 » čtv 10. úno 2022, 16:00

Bral jsem ho v Brně v Armoru. Chtěl jsem hlavně nějaký magwell vyzkoušet a už jsem ho tam nechal. Sedí dobře, ale je to pořád plastová skořápka, takže při zatlačení zapruží. Do ruky mi to sedí dobře, opírám si o něj malíček, takže mi to přirozeně tlačí ruku nahoru. Za těch pár stovek co to stálo asi dobré, přijde mi to lepší alternativa jak trychtýř od Magpulu, ale na druhou stranu festovnější by byl určitě nějaký tuhý hliníkový trychtýř, třeba od ZEV...akorát 4 tisíce se mi za něj dávat úplně nechtělo. U přebíjení to navádí pěkně, ale on už samotný gen5 glock má náběh do šachty dost ovetřený, tohle mi jen umožní být u přebíjení trochu větší lajdák.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#81 » stř 2. bře 2022, 16:50

Jaké jsou aktuální možnosti montáže Holosunu 407C na G19 MOS, prosím vás?



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#82 » čtv 3. bře 2022, 18:23

Destička buď OEM Glock, ale ty stojí celkem za pendrek, lepší dělá Kummer - dělají je pro MOS i pro čezety, pro různé kolimátory. 407C má stejný footprint jako RMR, na to destičku určitě mají, taky ji používám. Zatímco na originál destičce nejsou žádné aretační prvky a závity byly vyřezané velké, takže se mi kolimátor i s červeným loctitem každých cca 1500 ran povolil, na té od kummeru jsem to usadil, zakápl, a drží to dovčil. Prodávají je např. v Brně v Armoru, popř. mám myslím jednu plonkovní nepoužitou, kdybys chtěl. Viz zde: https://www.armorum.cz/optika-a-zamerov ... lusun.html



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#83 » úte 8. bře 2022, 14:01

Bulls.eye: vezmu ji rád, psal jsem SZ, dík.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#84 » pát 18. bře 2022, 07:11

Akorat na armorum eshopu nejde nic jineho nez osobni vyzvednuti. Kdyz sem jim napsal mejla tak tu desticku i poslou.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#85 » sob 9. dub 2022, 13:00

Tak konečně kolimátor Shield SMS2 nahozen, varianta polymer + sklo. Výřez v původním hledí je skoro ve stejné výšce jako v kolimátoru, takže je původní muška vidět skoro celá. Je to docela prcek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#86 » úte 12. dub 2022, 14:14

Já teď testuju nový Holosun SCS-MOS, je to rozměrově podobné jako ten shield s přímou montáží na Glock MOS platformu (bez adaptéru). První dojmy jsou velice dobré, nízký profil umožňuje cowitness i s nízkými mířídly (jako u Tomova Shieldu) a ta automatická regulace je zdá se odladěna valmi dobře. Např. pokud stojím ve tmavé místnosti a mířím ven na osluněnou zeď, snímače to vyhodnotí správně a tečku pořádně nahulí. Přechody světlo/tma jsou okamžité, přizpůsobení ani nepostřehnu. Na přímém slunku taktéž nepozoruji problém s viditelností. Akorát musím "přesušit" dosavadní návyky z HS508T - ten sedí na závěru o pár mm výše kvůli montážní desce, a tím má i výš osu tečky, čili teď tečku lovím někde na horním okraji skla. Ale na druhou stranu pro lidi co přechází z mechanických mířidel na Glocku na kolimátor je to výhoda, pokud má člověk natrénovanou prezentaci do standarních mířidel, nebude mít s hledáním tečky problém.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#87 » úte 12. dub 2022, 14:33

Ten Holosun SCS-MOS by se mi líbil na g17, ale nemám MOS vršek a na normální se mi asi nevejde, nebo by musel bejt vejš.



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#88 » pát 6. kvě 2022, 16:17

Hlavně frézovat do standardního vršku Glocku patici pro MOS by bylo za trest, přeci jen vyřezat patici na standardní RMR je výrazně jednodušší, navíc kde kdo už na to má v mašině hotový výkres. Holt si budeš muset další Glock s MOS :D

20220506_171128.jpg

20220506_165731.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#89 » úte 24. kvě 2022, 20:28

Snad to nebude příliš offtopic...hledal jsem nějaký jiný festovnější, nejlépe hliníkový magwell, co by zároveň umožňoval použití origánál hřbetu a voila, Dawson ICE magwell. Je to ze 2 kusů - klín do vybrání v rámu, na který se 2 šrouby přichytí samotný trychtýř. Lícuje to perfektně a ani se nehne. Dawson to má vymyšlené dobře, samotný magwell má hliníkové tělo a nacvaknutou plastovou vložku vevnitř, čili jak se to časem odrbe, stačí vyměnit ten plastový insert a jede se dál. V sadě mají navíc jednu náhradní vložku a 3x hliníkovou botku k zásobníku. Ony totiž OEM GEN 5 zásobníky tam právě skrz botky nejdou usadit, musely by se líznout dremelkou. Magpul PMAG v pohodě, stejně tak GEN 4 zásobník s +2 botkou.

Ergonomicky mi to sedí jak kdyby to pro mě šili na míru, mám poměrně hubené prsty, takže se mi malíček přesně opírá o náběh předního převisu šachty a nutí mě to automaticky k co nejvyššímu úchopu, což je fajn. Ale kdo by měl větší tlapu, tak by se na rám už asi neposkládal.

Jinak pokud by někdo chtěl ten plastový OEM Glock magwell, napište mi PM.

20220524_173106.jpg

20220524_173018.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#90 » stř 25. kvě 2022, 02:05

Kdyz se vlezes na 19 bez podbrusu s tim velkym magwellem, tak ten hrbet co tam mas je ti na skodu naprosto. Sundej ho a budes strilet vyrazne lepe, to ti garantuju. Budes mit pevnejsi stisk a lepsi recoil control. Aby ti ten hrbet nevadil a nezhorsoval presnost, tak bys musel mit ruku XXL a ta by se tam nevesla ani omylem. Na tovar grip je akorat L/XL ruka. Kdo ma S nebo M tak to chce idealne flat grip mod - uriznou bouli a hodit do kose a nalepit flat hrbet a vyrobit dokonale plochy hrbet ala 1911. Mam to prakticky vyzkousene na 2 x 17 a 2 x 19 a vyrazne zlepseni u vsech. A ja taky strilim bez M hrbetu vyrazne lepe nez s nim.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů