GLOCK a kolimátor ....jen vlastní zkušenosti

Glock a spol.
Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#1 » úte 26. bře 2019, 13:20

Jelikož mám objednaný Glock 19 gen5 fs mos .... a chci na něj kolimátor zajímají mě vaše zkušenosti s kolimátory na Glocích.
Leží mi v šuplíku Burris Fastfire II už pár let /byl kdzsi na konverzi Roni 1 / a zvažují jej dát na 19ku .
Na vláknu o P10C je diskuze na téma kolimátorů .... a nechce se mi moc věřit , že jen Trijicon RMR je tou správnou volbou .



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2 » úte 26. bře 2019, 13:55

A co planujes s tim MOSkem delat? Je velky rozdil mezi kolimem vhodnym na strelnici a uplne neco jineho je kolim pro skryte nebo sluzebni pouziti.


Taky celkem rozhoduje rozpocet ;)

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#3 » úte 26. bře 2019, 14:10

Do Trijiconu bych nešel, cena v ČR je přemrštěná a ani v zahraničí (500-600 USD) ani náhodou neodpovídá kvalitě, podívej se na https://www.youtube.com/watch?v=0hGk4EUs4_c

Jestli chceš kvalitu za rozumnou cenu, mrkni na Vortex nebo Holosun 507C . Jsou min o třídu výše

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#4 » úte 26. bře 2019, 14:15

Asghaad píše:A co planujes s tim MOSkem delat? Je velky rozdil mezi kolimem vhodnym na strelnici a uplne neco jineho je kolim pro skryte nebo sluzebni pouziti.


Taky celkem rozhoduje rozpocet ;)


chci to nosit a pochopitelne zajit sem tam na strelnici



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#5 » úte 26. bře 2019, 14:16

@snackmc: Nespletl sis značky?

@tomoking: Mrkni se na videa od Sage Dynamics, jako to, které postoval snackmc. Shield RMS rovnou vynech a zaměř se na videa, kde jsou značky jako Trijicon, Leupold, Vortex...

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#6 » úte 26. bře 2019, 14:22

ViralWinter píše:@snackmc: Nespletl sis značky?


Myslím, že ne. Kolimátor Leupold bych si na pistoli také nedal



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#7 » úte 26. bře 2019, 14:33

Aha, já jen že jsi k textu o ceně Trijiconu RMR údajně neodpovídající kvalitě, jednomu z nejodolnějších kolimátorů, který jde na pistole namontovat, přidal video s mizerným Sheld RMS :D

https://youtu.be/MRK-zj6eXKw?t=440




Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#9 » úte 26. bře 2019, 15:23

Leupold je taky hracka na strelnici, moc velky, zadna oslniva vydrz a je drahy.

Na noseni mimo RMR prichazi v uvahu dva -

- budgetovy Vortex Viper : dobra cena, odolny, kompaktni ale vydrz baterie neni zrovna oslniva a ma blbe reseny uzamikani os nastaveni

- Holosun 507C : po RMR asi nejodolnejsi sklo na trhu, vyborny obrazec (32 MOA kruh s 2 MOA teckou, volitelny mezi kruh, tecka nebo oboji naraz), naprosto silena vydrz baterie (50000 hodin pri stredni intenzite a plnem obrazci tzn neco kolem peti let nonstop ...), k tomu auromatika zapinajici optiku pri pohybu (osobne odzkouseno staci zaklepat na stul na kterem optika lezi a okamzite se zapne) no a aby toho nebylo malo tak ma i solarni panel ktery za dne utahne napajet optiku i bez baterky. Jo a ma stejny pudoris a zakladnu jako RMR. Jako dalsi vyhodu bych videl ulozeni baterie zasroubovana pod utesnenym vikem coz bohuzel ale ma asi jedinou nevyhodu tohohle skla - je mirne vyssi nez RMR. Nic na urovni Leupoldu ale pokud by clovek chtel nizsi tak jak Vortex tak i RMR jsou mensi


Osobne si myslim ze momentalne v pomeru cena/"vykon" neni na trhu lepsi microRDS nez Holosun 507

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#10 » úte 26. bře 2019, 15:47

Kazda optika muze selhat, proto je dobry mit vysoky zalozni miridla. To tvoje vyhledavani je nesmysl. Muzes napsat fail ke vsemu a vzdycky to neco najde. Jinak odolnej bude asi i ten novej aimpoint acro, uz jen proto ze je uzavrenej.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#11 » úte 26. bře 2019, 16:30

Vysoke zalozni miridla ....daji se u nas nekde koupit ? Tusim Glock s MOS ma trochu jine hledi ....



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#12 » úte 26. bře 2019, 16:45

Mam taky mos glock a poohlizim se po kolimatoru. zatim u me vyhrava holosun hs507c elite. Robustni konstrukce, velka vydrz baterie, dobre review, velka zelena osnova ane jen tecka, automaticke zapnuti pri pohybu a cena do 10k. Pri testovani skryteho noseni s plastovym modelem na zbrani nikde enorme nevycuhuje.
vysoka miridla se daji koupit v brownells.cz . Vyper je za nejlepsi penize a nejmensi. RMR je nejodolnejsi pri hazeni na beton. Natazeni zaveru o kolimator vydrzi spolehlive vsechny 3. Shield rms v testu nevydrzel natahovani zaveru o kolimator.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#13 » úte 26. bře 2019, 18:47

hmmm na brownells.cz je asi 100 miridel ale vysoke sem nenasel .... nebyl by nejaky primy odkaz ?

................sorry uz jsem nasel !

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#14 » úte 26. bře 2019, 19:19

Raději si to zkuste než zainvestujete. Zkoušel jsem Glock+Trijicon a Deltapoint+HK SPF9. Obojí byl dost depresivní zážitek protože bylo hodně vidět jak se mi klepou ruce což mě zbytečně navíc znervózňovalo. S pevnýma mířidlama to člověk tak nevidí. Chce to hodně trénovat, víc než třeba já můžu a chci.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#15 » úte 26. bře 2019, 19:53

to ze clovek vidi kazdy pohyb je prave dobre, on tam jednak ten tres je i s tema normalnima miridlama a druhak clovek vidi strhavani a muze se ho odnaucit popr i ten tres se da zmensit treba slabsim uchopem. Kolim je uzasna ucebni pomucka ktera usnadni trenink ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 13 hostů