GLOCK a kolimátor ....jen vlastní zkušenosti

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#61 » stř 10. lis 2021, 04:10

To je Kagwerks a je to dovezene z USA a rozhodne to nedoporucuju, strasne to dodre zaver bez upravy, vylestili jsme vnitrek co to slo, ale stejne to trosku vlevo chyta, vpravo uplne OK. Je to kalena ocel, nejde to prihnout ven ani omylem. Majitel pistole ma malou ruku a chtel ho, na klasicky ma problem dosahnout.
Pokud to just chcete napiste mi, dotahnu.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#62 » pát 12. lis 2021, 14:22

MKabar píše:Nejlepe vyladena 17T Gen5 MOS FS v CR z moji kuchyne 8-). Samozrejme ladeno na maximalni funkcnost a efektivitu, ne na Gucci look :-D.
Poprve desticka s hledim vepredu (jeste se vyrobi zaslepka na zarez pro hledi) a je to pecka. Muska je klasicka 10-8 Performance .315"/.125".
Timney ve vuni jako na moji 34 a jako bonus Kagwerks vysoky zachyt zaveru, vylesteny co to slo zevnitr, ale stejne lehce dre potvora...

Krugr17T.jpg


Jinac uz taky jedu RMR na 19 a chystam se otestovat ocelovou desticku Forward Control Design na RMR.


Co to je za kryt závitu hlavně? Nevypadá jako tovární, jaké to má přednosti?

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#63 » pát 12. lis 2021, 17:52

Jestli to dře závěr tak na to prdim, ale dík za ochotu.
Jinak bude dávat na G17 3gen Shield SMS2, tak pak poreferuju.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#64 » sob 13. lis 2021, 21:09

Fest vylestene z vnitrni strany to poskrabalo jen minimalne a vypada to, ze uz to neroste.
Ten 17 ma tak tisic ran s tim Kagwerksem. Kazdopadne pro me s velkou prackou to je moc vzadu.

Ta krytka je z Alika, dva kusy za dve kila se prodavaj. Je fajne tenka, ne ten tlusty tovar hnus:

https://www.aliexpress.com/item/4001106 ... 4c4dD6Coau

Pouzivam na svoji G19 a uz jsem jich koupil asi 10 ks a vzdy byly vsechny OK.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#65 » sob 13. lis 2021, 21:10

Prednosti to zadne nema krome vzhledu a mensi tloustky, ale povoluje se stejne jak tovar, je treba tam nacpat gumove tesneni 12 mm prumer a 1 mm tenke (tenci se neda sehnat normalne ve vodoinstalaterstvi). Ten 12 mm se trochu natahne a je to tenci nez 1 mm, ale moc dlouho nevydrzi.
Ale nepovoluje se pak. To tesneni prijde tesne za zavit na prvni schod na hlavni, ne na ten druhy, tam je naprd.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#66 » sob 13. lis 2021, 23:52

MKabar píše:...povoluje se stejne jak tovar...

Pokud se tovární krytka dotáhne rozumně na fest - tj. klíčem č 15. (U krytek závitů 13,5x1L) na který má ta tovární krytka vyrobené plošky, tak se nepovoluje ani po stovkách ran. Ale pak pochopitelně nejde povolit ani prstama a musí se povolit tím klíčem.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#67 » ned 14. lis 2021, 08:56

Ja kapnul locktite do krytky, nechal zaschnout a pak namontovat. Nikdy se mi pak uz nepovolila.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#68 » ned 14. lis 2021, 16:11

Ja to obcas cistim, nechce se mi to lepit 243 Locktite a dorvavat to klicem na prasaka je taky blbost, ta krytka casem praskne ztoho akorat tak, nebo se dodrbe ten zavit atd. Gumovy krouzek za 2 Kc easy fix.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#69 » ned 14. lis 2021, 19:33

Tak pokud to někdo dotáhne na prasáka, tak se pak nesmí divit, ale rozumné dotažení klíčem - rozumně s citem, ale přesto "na fest" (tj. na rozumný utahovací moment odpovídající danému závitu) nemůže krytce ani závitu uškodit. Nicméně kroužek je taky řešení...



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#70 » úte 4. led 2022, 08:50

Mám na G19 Gen5 MOS posazený Holosun 508T X2 (hranatý), ten jem vyměnil za předchozí 508T (oblý vršek). Po cca 12000 ranách se na tom prvním uvolnila kontaktní destička pod tlačítkem "+", takže nešlo zesilovat intenzitu. Prodejce (holosun.cz) to promptně vyřešil opravou, nicméně mi nabídl výměnu za nový model, což je nabídka, která se neodmítá :)

Kolimátor na pitoli byl u G19 moje první zkušenost po letech střelby s mechanickými mířidly, takže mi trvalo poměrně dlouho se na kolimátor přeoprientovat, ale byla karanténa, tak jsem byl na střelnici třeba 3x v týdnu, pokaždé tak 300 ran, a po nějakém měsíci, měísci a půl, jsem byl na standardních drillech (bill drill, el presidente) srovnatelně rychlý (nebo pomalý :)), jako s mechanickými mířidly.
Pro začátečníka je na těch Holosunech dobré, že mají možnost přepnout na 32moa kroužek s 2 moa tečkou uprostřed. Než si člověk nadrtí tažení z pouzdra a srovnání kolimátoru před okem, ten větší obrazec pomáhá s lovením záměrného bodu v okně kolimátoru. Jakmile jsem to dostal víc do ruky, začal jsem používat jen samotnou tečku - ten kroužek totiž vycházel přesně na velikost gongu na 25m a to mi při přenosech lezlo na nervy, nota bene když jsem byl líný každou chvíli ty gongy přestříkávat barvou.

Jeden postřeh k Glock MOS destičkám - stojí za starou belu. Na té destičce pro RMR, která sedí i pro Holosun 507/508, byly volné závity, šroubek se v nich viditelně viklal, navíc dodávané šroubky byly o pár desetin mm krátké (držely tak na 1,5 závitu), takže se mi kolimátor každých pár set ran uvolnil, i když jsem měl pečlivě odmaštěno a zakápnuto červeným loctitem. Nechal jsem si vyrobit novou destičku od Kummeru (teď už je mají i běžně v prodeji, např. Armorum v Brně je myslím prodává) s předními aretačními výstupky a přesnými závity a kolimátor drží jak helvetská víra. A jeilkož nový model 508T X2 už má baterku v bočním šuplíku, tak ho nemusím sundat až dokud ho nerozflákám.

Á propos, když už mám model se závitem na hlavni, zkusil jsem kompenzátor Marw Technologies - česká výroba, pěkně udělaný, dobře to na pistoli vypadá a hlavně funguje! Má teď verzi na Gen 4 i Gen 5, aby to lícovalo s předkem zbraně. Přizpůsobil jsem tomu náboje (110gr olovo + 8.3gr Lovex D037.1) a chová se to luxusně, minimální zdvih, rána do ruk příjemná a pěkně briskní cyklování závěru i s tovární pružinou. PF tam mám kolem 136, takže takový open minor :)



petasd
Příspěvky: 15

Příspěvek#71 » stř 12. led 2022, 22:42

Máte někdo zkušenost s tou to verzí Holosun 507c acss vulcan. Nějaké srovnání s klasickým obrazcem s tečkou v původním modelu 507c. Díky za postřehy

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#72 » úte 18. led 2022, 03:19

V ruce jsem to nemel, ale misto tecky je chevron/striska. A 200 MOA kruh, ktery vidis pouze kdyz strhavas. Strhavas doprava dolu, tak zleva nahore zacnes videt cast kruhu a rekne ti to, ze miris totalne sejdrem. No dobre a jak te ta napoveda kam strhavas vlastne odnauci strhavat? Vubec nijak. Je to k nicemu. A to, ze tam je misto tecky striska je taky uplne jedno, nehraje to zadnou roli jelikoz se nekoukas na tecku ci strisku ci kosoctverec, ale na cile a tecka je jen doplnek obrazu.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#73 » úte 18. led 2022, 03:24

Btw Primary Arms zacal nabizet 509T s ACSS obrazcem. Je to samozrejme Holosun prebrandovany na PA.

Jinac mi konecne dorazily po desnych patalijich Forward Control Design ocelove desticky na RMR/SRO a jsou skvele, luxusni fit totalne naknap, RMR z toho nejde vubec vytrepat vzhuru nohama bez sroubku a FDE RMR tam byl problem nacpat kvuli tomu nastriku te praskove barvy, drelo to vepredu barvu jak jsem to tam tlacil. A jsou k tomu sroubky McMaster coz je topka.

A Holosun ma nove modely EPS Standart a EPS Carry, coz jsou mini uzavrene kolimy o rozmerech a tvaru spodku 507K a pasujou na slimy 43x MOS/48 MOS na primou montaz do zaveru. 6 moa tecka, solar, shake awake.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#74 » úte 18. led 2022, 07:40

:D super, opet nevis, ktera bije, ale aroganci sobe vlastni ses jen odkopal.
Ten krouzek neni od toho abys videl, kam strhavas, ale abys pri blbem zapichnuti videl, kam ti zmizel zamerovaci bod. Ta striska ma jeste dalsi funkci a to kompenzaci propadu na vetsi vzdalenosti, coz je u pistole zbytecnost. Podle me je to absolutne nej zamerovaci obrazec, co jde poridit, hlavne pro zacatecnika.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#75 » úte 18. led 2022, 13:25

Aha, takze jsme si potvrdili, ze striska je naprosta zbytecnost u pistole a ze 200 MOA kruh slouzi ke korekci blbeho mireni/zapichavani coz je jinac receno to same u pistole, ale to ovsem neodstrani, protoze pricina blbeho mireni neni v pistoli a kolimatoru, chyba je mezi zemi a pistoli.

A ja nevim ktera bije, ale hlavne ze ty vis, ze je to nejlepsejsi obrazec na svete, byt si to taky nemel nikdy v ruce a v zivote si s tim nestrilel a svoje presvedceni stavis nejspis na recenzi cloveka (Yeager, ten je uplne hotovy z ACSS), ktery o strelbe s kolimatorem nema ani paru a u Jediho cumel jak vyorana mys na kurzu na kolimy a ucil se poprve v zivote spravny grip na pistoli aspon.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů