GLOCK a kolimátor ....jen vlastní zkušenosti

Glock a spol.


Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#31 » čtv 11. bře 2021, 09:50

Tak koupit to pochopitelně jde a na YTB to je k dohledání též... Takže se zkus po tom vyčerpávajícím referátu o nesmyslnosti výroby zbrojního průmyslu vrátit k původní otázce, tj. ke zkušenosti s Noblex RedDotem...;-)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#32 » pát 12. bře 2021, 16:45

Jinak pro vysvětlenou. Noblex je rovněž kolimátor s plně uzavřenou konstrukcí jako např Holosun 509 nebo Aimpoint Acro. Oproti uvedeným má ale výhodu v extrémně malé konstrukci, prakticky jeho tělo kopíruje tvar krytky na Glocku MOS co kryje výřez pro optiku. Původní mířidla jsou 100% vidět díky jeho konstrukci. Jinak na youtube se dá dohledat stejně tak lze koupit.
Chtěl jsem právě vědět jestli s ním má někdo zkušenost. O odolnost bych se tak nebál, působí sice subtilně, ale je z oceli, navíc moc nevystupuje nad závěr.
Právě malé rozměry dle testů jsou trochu problém, prostě je jeho čočka velmi malá, ale údajně je lepší než jen pevná mířidla (tak praví jeden z testů) proto jsem chtěl vědět, zda nemá někdo osobní zkušenost...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#33 » pon 15. bře 2021, 03:17

Tak to je uzavrena konstrukce jak blazen fakt...ty tenoucke plisky :-D... videls Acro jak ma tluste steny?
Nebo aspon 509T plus je to cele titan? Mala konstrukce vyhoda? 5 MOA bod musi zabrat pulku teho sklicka a absolutne nic to nemuze vydrzet, jednou s tim nekde klepnes a je po nem. To ma byt jako vyhoda?
509T prezije tisickrat vic nez tenhle prcek a vzhledem k tomu, ze vazi 48 gramu jsem si fakt niceho nevsiml pri noseni a fakt to nechyta o hadry apod nesmysly, jak vykladaj teoretici a odpurci kolimu, co to videli jen na obrazku. A jeste to stoji o sedm kil vic, nez me stal 509T ve sleve :-D. Top kauf...

https://www.youtube.com/watch?v=ZSh3Ui44osU&t=505s



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#34 » pon 15. bře 2021, 08:59

Rozmýšlím nad G43X s RMSc pro nošení a trénink.
https://www.top-guns.eu/pistole-glock-4 ... msc-shield

Co je u tohoto kolimátoru špatně, že ho máme rovnou vynechat?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#35 » pon 15. bře 2021, 10:14

No osobně bych se nevyjadroval tak jednoznačně o něčem co jsem v reálu ani neviděl. Možná s tím stačí klepnout možná ne, proto jsem se ptal jestli s tím má někdo zkušenost. Ne dojmy... Jinak ty plisky jsou ocelové...

S kolimatorem mám nějaké zkušenosti. O to tecce je totální kravina, sám mám 6MOA u krátké i PCC. Znát to je až při střelbě na 50m PCC, kde je to zákrivá větší část středu. Ale stále se bavíme o přesností okolo 5cm. Z krátké na 50m to neřeším.
Naopak mi vadí že u Holosun mám jen u 407 možnost velké tečky...

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#36 » pon 15. bře 2021, 10:56

Choze: dle názoru někoho kdo není jenom teoretik je Shield doporučován spíše v polymeru a se sklem. To tělo v hliníku je opravdu slabé. Dle videí při nešťastném pádu může dojít k ohnutí, zvlášť u RMS se šuplíiem na baterku. Až novej RMS2 je více zesílenej. Ano jsou podstatně bytelnější konstrukce kolimátorů Trijikon, Holosun, ale jedině přes Shield jsou pořádně vidět původní miřidla a má funkční automatickou regulaci jasu diody. A ruku na srdce, kolikrát v životě vám vypadla zbraň na zem.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#37 » pon 15. bře 2021, 11:34

Děkuji za odpověď. RMSc je už bez šuplíku. Ke zbrani a tím i k příslušenství se chovám dobře.
Nepředpokládám házení s ním o zem, ani nabíjení kolimátorem o zeď baráku. Jak říkáš..



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#38 » úte 16. bře 2021, 09:20

I pres Holosun(407k,507k) jsou videt miridla. Jenze u Holosunu musis odbrousit zadni piny.
Edit: plati pro g43x\48 mos



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#39 » úte 16. bře 2021, 09:37

Mkabar, zkus psat o necem, o cem vis. Vubec nemuzes tusit, co ten maly kolimator vydrzi. Ani jsi nevedel, ze je z oceli a jeste k tomu s uzavrenou konstrukci. Mozna ani netusis, ze cim mensi sklo, tim slabsi muze byt konstrukce pri stejne vydrzi.
Jinak souhlasim, ze na pistoli to neni ok produkt. Uz malosci typu holosun 507 jsou obcas honka najit\udrzet tecka. Tohle musi byt nepouzitelne. Ne nahodou byl tenhle Noblex vyvinuty pro brokovnice, kde pazba a celkove zbran sama o sobe pomuze k namireni spravnym smerem.



Eastwood
Příspěvky: 8

Příspěvek#40 » stř 17. bře 2021, 09:32

Choze: Mám G43X MOS RMS doma a na nošení super. Kolouch je určitě dobrej, střílel jsem s tím a překvapila mě přesnost u tak malé pistolky. Intenzita se sama nastavuje podle světla, baterka vydrží roky. Nic se nezapíná, nic se nevypíná. Sundání dva šroubky. Když to hodím do kapsy, necítím, že něco nesu. Za mě šikovná pistolka ;)



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#41 » stř 17. bře 2021, 13:18

Eastwood, díky za info. Dost o ní uvažuju. Šlo mi o to, jestli má smysl připlácet za verzi s RMSc, nebo vzít holotu. Zas s kolimáforem to bude něco jiného a určitě o zvyku. Bohužel se pro ni teď nikam nedostanu, jelikož šíříme kovid i z výfuku aut.



Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#42 » stř 17. bře 2021, 15:14

Czechammunition dělá rozvoz i v téhle době a seženou skoro cokoliv.

Uživatelský avatar
ZelenyVerdi
Příspěvky: 7

Příspěvek#43 » pon 22. bře 2021, 16:15

Je to trošku mimo konverzaci co tu právě probíhá, ale tématu vlákna to myslím odpovídá. Mám glock 19x. Je to moc fajn pistole, akorát jsem si říkal, že by se mi na ní líbil kolimátor. Na závěru ale nemám na kolimátor výřez. Nevíte jak na to ? Případně jestli někde v Plzeňském kraji neznáte někoho kdo na to zbraně upravuje ?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#44 » úte 6. dub 2021, 21:56


Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#45 » čtv 8. dub 2021, 03:49

ZelenyVerdi - nejrozumnejsi bude to 19x prodat a koupit si G45 MOS FS (+ zavit pripadne).
Budes ale muset obetovat hovnovou barvu (kamosuv odborny termin pro FDE :-D).
Frezovacka 19x kdyz pominu naklady a cekacku je problem z hlediska povrchovky, zaver se musi po frezovani udelat cely nova povrchovka a to v tehle barve jedine cerakot, coz je celkem srajda na pistol, prd to vydrzi. Nebo tam flaknout cerne DLC a mit ztoho dual tone no jedine...

G45 kdyz uz teda preferujes tyhle prasopsy (sorry ale full size rukojet na kompakt zaveru mi nejde logicky na rozum absolutne bo logicke by to bylo opacne kompakt rukojet na velkem zaveru ze...).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů