Steyr M9 A1

Glock a spol.


Petr504
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » čtv 13. čer 2019, 13:00

Zdravím všechny,

Chci se zeptat, jestli tady někdo má Steyr M9 A1. Zajímá mě názor především majitelů, kteří tuto zbraň vlastní dlouhodobě a mají s ní nastříleno, alespoň 3000 ran a víc. Samozřejmě mě zajímá spolehlivost.... O neduhu zbraně s vybíravostí na střelivo jsem slyšel. Nicméně zbraň jsem si pořídil a vystřelil jsem z ní cca 500 nábojů SUMBRO, bez jediné závady a asi 60 nábojů GECO JHP, také bez závady. Mám jí cca 14 dní a chtěl bych si o ní zkrátka pokecat s dlouhodobějším majitelem. Pište jakékoliv postřehy a vše, co jste na ní vykoukali. Předem moc děkuji



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#2 » pát 14. čer 2019, 15:08

To, ze jsi strilel JHP z kratke bych verejne nezminoval.

Kamarad ma L9A1 a je s tim zatim spokojen, on je ale spis lestic nez strelec.



michere
Příspěvky: 3

Příspěvek#3 » pát 14. čer 2019, 18:25

Přesně tak, nežere všechno. Ale jinak se drží líp než Glock a zdvih se zvládá taky moc dobře. Mám klasická mířidla, ne steyerovské. Jsem spokojený.
Jo a mám L9 A1



Petr504
Příspěvky: 2

Příspěvek#4 » ned 16. čer 2019, 06:17

To JHP mi normálně dali na střelnici, sice poněkud dražší střelivo, ale jestli je to jedno z těch, které bude M9A1 žrát, tak se nedá nic dělat. Já mám triangular mířidla a na mířenou střelbu mi sedí líp než třeba origoš, co jsem měl na 19ctce Glocku. Pudovou střelbu jsem s tím popravdě ještě nezkoušel.

Které střelivo máte teda vyzkoušené a víte, že funguje? Glock mi sežral úplně všechno, tak mám po něm různorodou zásobu :)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#5 » pon 17. čer 2019, 08:08

Mám starší verzi (ne A1 - vnitřek je ale v podstatě stejný) - a tovární SB mi bere normálně. Slabší přebíjenky do G17 už ne. Mířidla jsem si nechal vyměnit za klasická, od té doby jsem toho moc nenastřílel. Měl jsem problém - po asi 5000 ranách se mi ojela pojistka ve spoušti a pro natažení bylo nutné stisknout spoušť. Po opravě OK.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#6 » pon 9. pro 2019, 21:08

Petr504: tak jaké nové zkušenosti s M9 A1? Pokukuji po ní, abych si udělal radost, pokud možno. Občas se hezky vypadající kousek objeví na bazarech. Tak mne zajímá, jak jsi spokojený po pár měsících.



lukin81
Příspěvky: 14

Příspěvek#7 » čtv 21. kvě 2020, 10:18

Ahoj všem,

s odstupem času, máte někdo nějaké nové zkušenosti se Steyrem?

Spolehlivost, vybíravý na střelivo?

A obecně spokojenost?

Děkuji všem

Lukáš



ludek75
Příspěvky: 15

Příspěvek#8 » čtv 21. kvě 2020, 16:59

Mám první generaci 9mm,vystřeleno cca 7000tis naboje origo i přebíjené a 0 závad



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#9 » čtv 21. kvě 2020, 20:37

Mel jsem moznost si z toho vystrelit na strelnici ve Vidni a muzu rict (podle tech par ran) ze sedi dobre v ruce, krasne kompenzoval zpetny raz. Celkove velice prijemna zkusenost a pokud se k tomu kdokoliv dostanete, tak doporucuju rozhodne aspon vyzkouset strelbu.



lukin81
Příspěvky: 14

Příspěvek#10 » pon 25. kvě 2020, 10:10

Děkuji vám za reakce

L.



lukin81
Příspěvky: 14

Příspěvek#11 » pon 25. kvě 2020, 10:10

Já teď čekám na tu novou, verze A2, zatím není k mání, bohužel.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#12 » stř 2. zář 2020, 15:01

A2 je už v ČR. Ergonomie mi projde hodně povedená. Spoušť na úrovni P-10. Hlavní nevýhodu vidím v tom, že se nedělá OR verze a pokud chci tunit tak ušetřím :) není co, kromě možné záměny vratné pružiny od Dpms.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#13 » pon 7. zář 2020, 20:50

Tak jsem neodolal a šel do nového Steyra Lka. Za sebe můžu doporučit. Ergonomie mi přijde povedená, lepší než u Glocka, za mě je lepší než u P-10C.

Co mě příjemně překvapilo byla přesnost, tak dobře jsem se služebním strakerem nikdy napoprvé nenastřílel... Spoušť je velmi solidní, za mě o chlup lepší než standartní u P-10C.
Kvalita zpracování je dle mě lepší než Glock.

Jako hlavní nevýhodu bych vyděl drahé zásobníky. Nevýhodou, pro někoho, může být absence tuningu. Za mě je to absence verze se závitem na ústí a přípravou pro kolimátor. Hlaveň se možná dá objednat (v USA ji nabízejí), uložení kolimátoru jedině nechat vyfrézovat u puškaře.

Co je na tak lehkou pistoli je chování při dvoustřelech, tady za mě daleko před Waltrem (4palce), lepší než Glock a P-10C.



Tristan2
Příspěvky: 10

Příspěvek#14 » úte 29. pro 2020, 13:44

Zdravím,

Jsem tu nový, zatím ještě bez ZP, vzhledem k současné situaci.
Rád bych si pořídil L- A2. Jsem přesvědčený o tom, že to bude skvělá zbraň, byť jsem zatím neměl možnost ji osobně porovnat s jinou. Tedy kromě CZ Shadow 2, s kterou se připravuji.
Kolega mi "doporučuje" Glock 19. Nesedí mi ovšem do ruky a abych byl upřímný, tak ani nechci zbraň, kterou mi "každý" doporučuje...

Poprosím, může mi někdo, kdo vlastní, alespoň částečně potvrdit, že je zbraň dobrá a nevolím špatně?
Shlédl jsem mrak videí od amíků, kteří tvrdí, že je Steyr velmi dobrý, ne li lepší než G. I si myslím, že mířidla budou OK, je to jeden z důvodu výběru zbraně.

Nejsem odborník, ani střelec. Poprosil bych zkušené, nebo vlastníka o pár postřehů.

Mockrát děkuji....



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#15 » úte 29. pro 2020, 16:45

Dyt si se uz rozhodl, tak o co jde?
Z nejakeho duvodu jsou nejrozsirenejsi jine zbrane. Neni to dite, takze to pak muzes prodat, sice vykrvacis trochu, ale alespon sis koupil, co jsi chtel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů