Steyr M9 A1

Glock a spol.


Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#16 » úte 29. pro 2020, 17:24

Jak jsem psal výše ta zbraň je hodně dobrá, v základu je lepší než g19, ale problém je že chci tlumič a čekám, zda Stv doveze hlaveň se závitem. Kolimator se dá zafrezovat.
Problém jsou i drahé zásobníky. Na druhou stranu kvalita zpracování je na služební zbraň přikládna a rozhodně střílí lépe než G v základu. Pokud nechceš tunit, tak do ní klidně jdi, ty recenze Amiku jsou pravdivé.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#17 » úte 29. pro 2020, 17:35

Ma to kamarad, co vim, moc s tim nestrili, takze nemuzu rici nic o trvanlivosti zbrane.

Za sebe:
Ergonomie a chovani behem strelby vyborne, kvalita zpracovani taky vyborna. Spoust je naprosto uzasna. Na muj vkus ma akorat slaby reset - je opravdu jemny.

Po diskusi na Triggeru jsou podle nich problem nahradni dily a zasobniky, kde je brutalni cekaci lhuta a servis skoro neexistuje.

@Beda: ohledne strileni v zakladu, s tim bych byl opatrny, je to hlavne rukama.

Bod pro Glocky je servis, standardizace dilu a do posledniho dilu to propiskou rozebere i technicky neschopne nemehlo == tuning je jednoduchy a servis dilu, ktere nejsou hlavni casti zbrane clovek da v pohode doma.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#18 » úte 29. pro 2020, 17:49

Abych byl přesný, přímo jsem srovnával G17g5. Popravdě i G je super, ale spoušť má v základu S. lepší, ale G se dá snadno poladit...
Jinak lépe mi šli i dvoustrely takže jen rukama to nebude....



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#19 » úte 29. pro 2020, 19:54

Ta A2 má pořád ty trojúhelníková mířidla? Má s nima někdo zkušenost?
Popravdě mě tenhle kvér taky zaujal. Docela často jsem o něj brknul v nabídkách e-shopů a líbí se mi zbraně, co jsou dělaný "trochu jinak" i když to má samozřejmě své nevýhody



Tristan2
Příspěvky: 10

Příspěvek#20 » úte 29. pro 2020, 20:05

Uvažoval jsem původně koupi P10 C, která má dostupné ND a servis. Steyr nemá tak velkou podporu, byť s námi sousedí...
O A2 toho není nikde mnoho napsáno, tedy alespoň ne v Čechách.
Dostupných informací je po skrovnu... Jsem z LB, Steyr se tu dá koupit, ale nedokáži posoudit, zda se prodejce nebude jen "snažit" prodat...

Proto jsem psal. A vzhledem právě k tomu, že nejsou S rozšířené, chtěl jsem relevantní informaci.

Děkuji za reakce, věřím tomu, že volím správně.



Tristan2
Příspěvky: 10

Příspěvek#21 » úte 29. pro 2020, 20:28

A ještě bych se rád omluvil, pokud mé dotazy znějí irelevantně.
Zbraň mi sedla do ruky, je to krasavec. Ale vzhledem k tomu, že jsem při prohlídce ještě slyšel o 100 tis. nastřílených Glockem, obchodem s doplňky za každým rohem atd,ale : zároveň si toho Steyra určitě kupte,
tak jsem byl na rozpacích.
Vzhledem k tomu, že jsem pracovně velmi vytížený, tak si ani nemyslím, že těch 100 tis. vystřílím...
Tak si jen potvrzuji, že to mám v sobě dobře a děkuju.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#22 » čtv 18. bře 2021, 14:26

Dobrý den,poradil by mně někdo z přítomných,jak nejlépe demontovat tyčku výstražníku náboje v komoře?Steyer L9-A1.Předem děkuji.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#23 » úte 14. čer 2022, 12:26

Ahoj všem, jsem čerstvým majitelem ZP a rád bych si pořídil první, takovou "univerzální" pistoli, tj. jak na nošení tak na střelbu na terč. Do mého výběru se dostaly Beretta APX compact/centurion, Sig Sauer P320 X-compact nebo X-carry a právě Steyr M9-A2, který se mi asi líbí nejvíce. Můžete se prosím podělit o Vaše zkušenosti? Děkuji a přeji pěkný den. S pozdravem Martin

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#24 » úte 14. čer 2022, 15:31

Jediná skutečná rada je, osahej si všechny tři, vystřel si z nich a co ti padne to ber. Nečekej, že si vybereš pistoli podle toho jestli ji bude někdo jiný chválit, nebo pomlouvat. Každému vyhovuje něco jiného a nikdo nemá vkus, nebo ruku jako ty. Osobní zkušenost je osobní zkušenost. Pistole není na předvádění, ale na střílení. Pokud chceš ukázat, že a to máš, kup co nejdažší, ale nejlepší volba to nebude.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#25 » úte 14. čer 2022, 16:04

Hlavně nehledej univerzální zbraň. Já začal (a pořád začínám) u policajta. Dobrý až do doby, než ti někdo předvede, jak se dá střílet na 25 m. Takže v trezorku vedle policajta přibyl sporťák... Příští nákup bude trezor 15RU a pak se uvidí.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#26 » úte 14. čer 2022, 16:50

APX má kladné recenze, jsem s ní spokojen a není to špatná volba - Beretta ovšem zrovna uvedla novější verzi A1. Jedná se o pár vylepšení, který nejsou zásadní, ale jako uživatel si skoro určitě objednám A1 frame pokud bude pro origo APX. Možná by tak bylo lepší počkat na A1.
Btw, stále se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by mi negarážově vyměnil mířidla a závěr ti pro kolimec taky nikdo neřízne, protože má výstražník

Sig má taky pozitivní recenze, ale taky i víc hlášených problémů. Bude to ovšem zkreslený tím, že se sune do služby u US Army a spousta lidí na něj má vyhraněnej názor.

Steyr se zdá solidní, nenašel jsem na něj kritiku, ale je to snad ještě míň populární zbraň než APX - troufnul bych si tvrdit, že u obou je to prostě vzhledem

Všechny tři by měli být solidní a tak bude spíš záležet na tvých preferencích. Taktéž doporučuji nejdříve osahat či ozkoušet

Všechny tři recenzoval Honest Outlaw na YT



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#27 » úte 14. čer 2022, 17:04

Přidal bych do testu Walther PDP/PPQ.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#28 » úte 14. čer 2022, 20:22

Zde nadále jen o Steyr M9!



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#29 » úte 14. čer 2022, 20:45

peggy píše:Zde nadále jen o Steyr M9!

Omlouvám se, myslel jsem samozřejmě primárně zkušenosti se Steyr M9-A2, jelikož je to zatím u mne největší favorit. Líbí se mi, že je tam úchop posazený vysoko, což by mohlo napomoci lepšímu pohlcování zpětného rázu...

Přečti si prosím pravidla fóra, už jen citace předcházejícího příspěvku je jejich porušením. Není šťastné začínat tu tím, že porušíš každým příspěvkem jedno pravidlo :) McFly



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#30 » stř 15. čer 2022, 05:18

Omlouvám se ještě jednou, nerad bych tu opět porušil pravidla např. špatnou formulací otázky, nebo citací, jsem tu nováček, byť už jsem jinak starý pes. Děkuji za rady, zítra zajedu do Liberce a toho Steyra si vyzkouším na střelnici. Uvidím, jak mi sedne do ruky a jaký bude projev při střelbě. Pokud byste někdo mohl doporučit nějaké dobré pouzdro pro Steyra na nošení, budu rád. Děkuji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů