Springfield Hellcat

Glock a spol.


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#676 » pát 2. pro 2022, 20:19

Tak mikrokompakty na presnu strelbu nie su urcene, ani jeden. Su urcene na obranu na kratku vzdialenost. A na to su uplne skvele. Na 5 m fakt netreba nejaku presnost. A je to hodne v rukach.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#677 » pát 2. pro 2022, 20:56

Lonestar píše:OT
Zjistil jsem, že jednodušší bude se naučit skrytě nosit fullsize, než přesně střílet ze subcompactu :lol:
/OT

Zjistil jsi hloupost, ale na to přijdeš sám, jen to bude stát víc peněz.



zoom
Příspěvky: 14

Příspěvek#678 » sob 3. pro 2022, 20:30

Ne nutne, pokud to ma kde schovat. Ale mezi hellcatem a fullsize je jeste asi tak milion velikostinch variant. Nosim p10c v zasade EDC a nemam s tim sebemensi problem proti hellcatovi je velka proti fullsize je mala :D a mensi ani do budoucna neplanuju.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#679 » ned 4. pro 2022, 10:44

Tak ja som si prave kupil Hellcat na nosenie, nosil som glock 19, relativne ok ale i tak v lete nepohodlne a tazke, P-10C som nosil potom, horsie lebo je o cosi vacsia a tazsia. Nechavam tieto varianty tak do lesa a na jesen/jar, s tym ze to nosim na vonkajsom puzdre.
Niezeby sa tie zbrane nosit nedali, ale predsa len to printuje a pohodlne to uplne nie je. O hellcate v kydexe ani neviem



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#680 » ned 4. pro 2022, 11:17

No je fajn řešit 5m, ale co když budeš v nějakém obchoďáku a budeš muset.se.trefit na 35m? Proto preferuji kolimator a spoušť je hodně o tréninku.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#681 » ned 4. pro 2022, 11:26

NO v obchoďáku na 35m?? To je dobrej vtip...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#682 » ned 4. pro 2022, 11:50

Menej cumiet na americke youtubove kanaly co su v zasade len platene recenzie (cest vynimkam). Taka situacia u nas asi nenastane. Menej snivat a teoretizovat, viac trenovat.
U nas ti v reale tak hrozi ze dostanes cez drzku.

A obchodak? No, na 35 m za hrdinu voci puske s pistolkou byt nechcem, urcite nie odmeneny in memoriam. Je tam kopa vychodov a miest k uniku. Ostatni maju smolu. A?



zoom
Příspěvky: 14

Příspěvek#683 » ned 4. pro 2022, 21:24

https://zbrojnice.com/2022/09/13/cestna ... l-indiana/

Takze ano ne na 35m ale 27m a proti ARku. Mel stesti? To rozhedne ano ze nebyl zrovna prni na rane a mohl zacit strilet, stejne tak ze to v zasade hned utocnik vzdal a neopetoval palbu, ale to neznamena ze se to nemuze stat kdekoliv jine a ze se neda ucinne branit s pistoli. V takovou chvili bych byl radsi asi za neco vetsiho / ovladatelnejsiho. Ale jak jsem psal naprosto chapu ze kazdy jsme limitovan jinou postavou a ochotou tahat se s vetsi a těžší zbraní. Ale to uz asi sklouzavame torchu OT



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#684 » ned 4. pro 2022, 21:33

Nekrytě ležící figura (135P) se dá na 25 m z H11 trefovat v pohodě, neříkám, že je to mířenkářský rozptyl, ale trefova jde.



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#685 » ned 4. pro 2022, 22:34

Ve stresu,by se spousta lidí netrefila ani velkou pistolí i jen na 10m.Vše je o tréninku a taky každý se ve stresové situaci zachová jinak.A střílet v obchoďáku kde je spousta nezúčastněných osob,no to už je fakt jak USA film



Cita
Příspěvky: 41

Příspěvek#686 » úte 6. pro 2022, 16:07

Byl jsem dneska konečně zkusit H11 a porovnat i s jinými. Není špatný, kope tak nějak jak jsem čekal, trefovat se s tím dá, i když to chce trénink, lítalo mi to dolů a doleva vedle černého, více doleva než dolů, přítom moji P10C nestrhávám vůbec a lítá mi to na střed. Takže asi nejsem schopný nějak správně ty malé subcompacty uchopit a střílet rovně, protože ten problém jsem měl s vícero krátkými. Je ale pravda, že když jsem se opravdu snažil a střílel pomalu, lítalo to do černého. Střílel jsem jen na 10m, chtěl jsem porovnat spíše komfort střelby, než to, co trefím.

Například v porovnání s G43X mě H11 přišla lepší, glock mě strašně kopal do prostředníčku a nejen mě, ale i kolegu vedle. Co mě překvapilo, že další půjčená P10M měla lehce kultivovanější střelbu, jinak řečeno menší kopanec, aspoň takový jsem z toho měl pocit, že mě to tolik nemorduje ruce :-). Jiné krátké tu psát nebudu, ty jsem vyřadil po prvních nábojích.

Když už se tu bavíte o vzdálenosti 25m a více, tak po dnešní střelbě vím, že na 25m bych asi moc netrefil, asi spíše otázka náhody, hlavně i v případě stresové situace, na druhou stranu se přikláním k tomu, že to natrénovat lze. Navíc jsem doteď s krátkýma víceméně nestřílel, takže to podle toho i vypadalo na terči.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#687 » úte 6. pro 2022, 17:27

Tak ono porovnavat Hellcat s Glockom je nezmysel.
Defakto s touto kapacitou su len 2 mikro kompakty - Sig 365 (u nas drahy ako prasa) a H11. Potom samozrejme verzie XL/Pro ktore rozmerovo pasuju niekde ku Glock 48.
A furt su tensie a furt maju kapacitu 15 ran miesto 10. H11 (non Pro) a povodny Sig 365 su na 11 potazmo 12/13 nabojov s rozsirenym zasobnikom, ktory stale neprintuje a da sa mat na nom skoro plny uchop.

Tu Glock a dalsi silne alemsilne zaspali. Nie, Shield zasobniky do G43X/48 neberiem. Nedaju sa zohnat, su dost drahe a hlavne, nespolahlive. Preco Glock trva na svojich jednoradych umelohmotakoch nepochopim.

Nehovoriac o tom, ze H11 je jediny mikrokompakt, ktory podporuje montaz kolimatoru a to za smiesny priplatok. Co nie je mozne ani u povodneho Sigu 365 a uz vobec nie u povodneho Glock 43. Az 43X ale ten ma uchop furt o 6 mm dlhsi ako H11 s 13 ran zasobnikom, teda na urovni G19 - a printuje.

Skutocne na trhu alternativy nie su. H11 v danej cene a vybave nema konkurenta. V USA jedine tu 365tku.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#688 » úte 6. pro 2022, 17:27

Este dodam - CZ P-10M? Tak som sa tesil a takto to spackali. Cakal som nieco na urovni H11 so spustou ala Ccko. No nic…



Cita
Příspěvky: 41

Příspěvek#689 » úte 6. pro 2022, 17:48

Mas pravdu, ja dnes ale porovnaval pouze pocit ze strelby, zadne dalsi vlastnosti, jako kapacity zasobniku apod., protoze to je dost subjektivni. I kdyz pravda, koukal jsem i na miridla a u H11 jsou krasne citelna.

Nerikam vubec, ze chci P10M, jak rikas, jednorady zasobnik apod. To ze to ma jine mouchy ani nevim, necetl jsem vlakno o teto zbrani.

Kazdopadne moznost namontovat v budoucnu kolimator je urcite plus.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#690 » úte 6. pro 2022, 21:05

Machead píše:Defakto s touto kapacitou su len 2 mikro kompakty - Sig 365 (u nas drahy ako prasa) a H11.
Nehovoriac o tom, ze H11 je jediny mikrokompakt, ktory podporuje montaz kolimatoru a to za smiesny priplatok.
Skutocne na trhu alternativy nie su. H11 v danej cene a vybave nema konkurenta. V USA jedine tu 365tku.

S tím bych tak úplně nesouhlasil. IWI teď vyšlo s verzí Masada Slim. Mám velkou Masadu a jakmile se objeví verze Slim u nás, pravděpodobně do ní půjdu. H11 jsem zvažoval na nošení, ale vůbec mi nesedla. Masada Slim, pokud bude stejně dobrá (což by dle recenzí měla být) jako velká Masada a sedne mi, tak pro mne bude zřejmě cesta. Nevidím nic, v čem by měla být H11 lepší, krom cca 4mm kratšího úchopu pro skrytější nošení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů