Springfield Hellcat

Glock a spol.


Kozel
Příspěvky: 64

Příspěvek#691 » stř 7. pro 2022, 15:21

Mě H11 taky vůbec nesedla do ruky a hlavně dost kope, střelba z ní je pocitově dost špatná. Kapacita zásobníku, možnost kolimátoru a bezproblémové skryté nošení, to je sice velké plus ale jinak jsem se musel omluvit svému Waltheru PPS a na H11 i přes to, jak se mi hodně líbila, zapomenout :-)



kumpa
Příspěvky: 5

Příspěvek#692 » stř 7. pro 2022, 15:43

Mel jsem to stejne do chvíle, nez sem zkusil H11 Pro. Ta mi sedla uplne perfektne.



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#693 » stř 7. pro 2022, 16:42

Každý jsme úplně jiný. Mě H11 taky nesedla a zkončil jsem u glocka 43X a za mě velká spokojenost. Hlavně je super že je z čeho vybírat



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#694 » stř 7. pro 2022, 17:32

bigmountain píše:IWI teď vyšlo s verzí Masada Slim..

O Masade viem, ze planuju Slim som nevedel. Ale pochybujem, ze na to pojdu lahko zohnat ine veci - platnicky na kolim (ak to nebude mat RMSc montaz) ci spuste.

V USA mozno, nie v nasich koncinach. Toto su uz dost rarity.

Kozel píše:Mě H11 taky vůbec nesedla do ruky a hlavně dost kope,


Treba sa naucit riadne drzat. Na rychlopalbu do 10 m na maly popper bez akychkolvek problemov, na 5 m nastrel do 5 cm kruhu (pomalsia strelba). S mieridlami.
Ano, kope to pocitovo viac. Co je logicke. Ale aby som kvoli tomu riesil inu zbran to nie. Je to len pocit, nastrel mam rovnaky ako s glockom 19. Jasne, keby som s tym mal sutazit IPSC tak budem zarucene pomalsi ako s P-10C (strielam production optics) ale na sebaobranu (na co to je urcene) nasypat do siluety na 5 m vsetko do velkosti dlane neni problem.
No a zas nejaky kopanec riesit nebudem, nie som predsa baba.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#695 » stř 7. pro 2022, 17:53

Machead píše:O Masade viem, ze planuju Slim som nevedel. Ale pochybujem, ze na to pojdu lahko zohnat ine veci - platnicky na kolim (ak to nebude mat RMSc montaz) ci spuste.
V USA mozno, nie v nasich koncinach. Toto su uz dost rarity.

Ano, už je i Slim verze. Je to velikost mezi H11 a H11 Pro.
V USA už se prodává a recenze jsou zatím skvělé. Co je u Masady super je, že k ní dostaneš už v základu čtyři destičky pro všechny běžně používané kolimátory (RMR, Sig Romeo, Holosun, Leupold atd). Spoušť kupovat netřeba, je výborná už z výroby. I u nás už to přestává být rarita, jen tahle značka není prostě u nás tak známá...
Já se na tu Slim verzi moc těším, protože jsem chtěl i něco ve velikosti H11. Pokud mi nesedne, tak pak už jedině ten Glock 43.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#696 » stř 7. pro 2022, 19:05

No, G43 sedi malokomu, ma strasne malicky uchop aj s patkou na zasobnik.
Vidim ze ta Masada ma montaz na RMSc, tzn ze platnicku na Holosun netreba, staci zbrusit zadne stlpiky (co je uplne idealne riesenie).

Kupovat ju urcite nebudem, mam cerstvo H11 a som spokojny. Je alemfajn, ze je na trhu na vyber.



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#697 » stř 7. pro 2022, 21:21

Já mám H11 dlouho, trénuju s tím pravidelně, protože chci mít natrénováno s tím, co nosím a nosím pořád, fakt co to jde. Rozměrově mi vyhovuje, protože větší zbraň mám vzhledem ke své postavě problém schovat. Střelba mi z toho přijde v pohodě, fakt nic hrozného a nebo snad nepříjemného, protože jsem si asi zvykl, rozptyl (trénuju i na 25m) v pohodě - terč trefím, to od zbraně očekávám. Je mi jasné, že to asi nemusí vyhovovat úplně každému, ale mě to přijde i po dvou letech jako dobrá koupě a dovolil bych si to doporučit. Přijde mi, že tady někteří čekají úchop CZ75, rozptyl 5" STI a to celé v kompaktním balení.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#698 » stř 7. pro 2022, 21:54

Souhlas. Malá pistol víc kopanec než velká pistol. Tak to prostě je.

I já s xd-s (mentální předchůdce h11 slim pistol) při střelbě na čas vs přesnost (preloucske poppery před 2 lety) držím krok se střelci s většími pistolemi. Byl jsem asi 10. z 40 závodníků na závodech (s prťavkou jedinej)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#699 » stř 7. pro 2022, 22:39

Furt vravim, je to v rukach. Ak niekto nevie nastrielat s prckom rovnako dobre (byt pomalsie a mozno maaalicko menej presne kvoli zamernej) ako s velkou, tak to nebude pistolou, ale strelcom.
Proste mala pistolka na nosenie, velka na sutazenie, domacu obranu ci len tak na spasovanie.

H11 toto splna - ak sa zjavi viac konkurencie s rovnakou cenou a lepsimi parametrami, budem len rad. Osobne tam Glock 43X neradim ale to je moj nazor.
Je H11 kompromis v mnohych ohladoch (uchop, kopanie apod)? Ano, ale to je v tomto segmente normalne.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#700 » čtv 8. pro 2022, 19:27

To Machead, s tím trénováním souhlas...poučovat v tomto mě fakt nemusíš...ale jinak jseš mimo, to co se stalo v US se klidně může stát i u nás, co Vídeň?
Beru ale že útěk je v takové situaci z jistého úhlu pohledu vítězství, to jak si to obhájíš před svým svědomím druhá...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#701 » čtv 8. pro 2022, 20:16

Beda, menej snivat, viac trenovat.

Videl si Vieden? To myslis vazne strielat z pidi pistolky cez cele namestie plnom ludi? Na tipka s AKckom?

Ehm ehm, vazne pochybujem ze niektori jedinci su sposobili na zbrojak…

Spat k H11



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#702 » čtv 8. pro 2022, 20:53

Já třeba Vídeň viděl a docela dobře si pamatuju bezpečnostní záběr z kamery, kde chudák chlap se snažil v tu chvíli asi splynout se zdí, když ten magor se k němu blížil a doslova všiml si jej až téměř až na poslední chvíli na pár metrů. V tu chvíli by i ten Hellcat byl lepší než nic, protože moment překvapení. Jenže měl prázdné ruce. Ale celé toto je úplně blbé teoretizování. Stát se může cokoliv, třeba, že na nás spadne satelit, v tu chvíli je vám bouchačka stejně k ničemu. Fakt mě takové teoretizování baví.
Pořád od té zbraně očekáváte to, co je doménou zbraní jiné kategorie. Pokud se chcete bránit proti ARku šíleného střelce, který je na druhé strně fotbalového stadionu, tak asi budete muset pořídit a nosit něco jiného.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#703 » čtv 8. pro 2022, 21:26

Ano, to bol jediny moment na pouzitie niecoho ako pistolka. Lenze ten tipek snad ani nevedel co sa deje ci ide udiat.

A tym to hasne a haslo. Proste je to zbran na osobnu ochranu, nie na nejaky mesiasky komplex. Lidi je na svete jako sracek a ja s pidi pistolkou budem v kritickom momente riesit ochranu seba a blizkych, nie zachranovat nakupne centrum.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#704 » čtv 8. pro 2022, 21:55

Machead: tak mistrovat mě fakt nemusíš a co se tréninku týče nejseš pro me autorita ze které.bych si bral příklad fakt...ohledně tvého hodnocení způsobilosti...ehm opravdu jsi takový borec...

A jako fakt jsem takový exot že zkouším z krátké vedle nějakých 5-7m co jsem schopen trefit i na 25m resp. 50...ale jak jsem řekl moje volba je kolimec s pevnými mířidly přiznávám bych se nechytal.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#705 » čtv 8. pro 2022, 22:30

Béďa: Viděl jsem video, kde chlapík střílel z mikrokompatů (včetně H11) na 50 yardů na stojící figuru (popr) a trefoval tak 3x z pěti ran. To jsem považoval za výjimečně dobrou střelbu.

Pokud zvládneš s H11 spolehlivě trefovat na 35 m, tak si s tím klidně na 35 metrů střílej. Pointa je v tom, že to není běžně dosažitelný výkon, jinými slovy, musíš být setsakra dobrý střelec a/nebo mít fakt natrénováno a není to něco, co se očekává, že běžný střelec zvládne, nebo by měl zvládnout.

Viděl jsem video, jak Jerry Miculek vzal flintu, dal si ji k rameni a ze stoje trefil meloun (nebo balón) kilák daleko. Vyvozovat z toho, že to je běžné pro běžně trénovaného střelce, nebo zamýšlené použití té flinty, bych si ale netroufl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů