Springfield Hellcat

Glock a spol.


Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#706 » čtv 8. pro 2022, 23:09

Hele to beru, jen říkám, že i s malou krátkou zkouším co jsem schopen trefit na větší vzdálenost než 5m, beru i to že pravděpodobnější je že musíš řešit drbana na 3-5m. A přiznávám že bez kolimatoru bych taky neřešil nic nad 10m...to co se stalo v tom US obchoďáku bych neuměl vyřešit s nějakym malým Glockem bych na 35 m...nechapu jak to bez kolimu dal...



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#707 » čtv 8. pro 2022, 23:22

Já ti to povim: Nezodpovědnost plus náhoda. Ono trefit na 35m postavu s malou píďalou 4x z pěti je JEDEN velký průšvih. A zkus to pak ukecávat u soudu. Přitom zůstává dost pravděpodobný, ovšem nikoli 100% jistý, správný zásah. A budeš někomu pak vykládat, jak sy rozsypal po obchoďáku cewlej zásobník kvůli tomu, aby ses jednou trefil? promiň... ale takhle teda fakt ne.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#708 » čtv 8. pro 2022, 23:39

Přiznám se, že moc nechápu tu debatu.
I já se snažím natrénovat střelbu z pistole na různé vzdálenosti, od 5 do 50m s tím, že člověk nikdy neví, co ho může potkat. A samozřejmě víme asi všichni, že jsou lepší a horší pistole na střelbu na větší vzdálenosti. Stejně jako jsou lepší a horší pistole na skryté nošení. A většinou se tyhle dva požadavky moc neslučují. Nicméně, když už bych chtěl nosit nějaké mikro, tak jedině pokud jsem s ním alespoň trochu slušně schopen nastřílet na těch 25m. Pokud s ním nejsem schopen solidně trefovat na tuhle vzdálenost, asi bych se poohlédl jinde. Proto já mám zatím "kompakta". Ale je fakt, že na střelbu z H11 zatím nedošlo, protože už na sucho mi moc neseděl v ruce.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#709 » pát 9. pro 2022, 08:26

to Carloss, jako važně? To měl radši zdrhnout než zastavit toho aktivního střelce? Jinak trefil ho snad 7x to už fakt náhoda nebude...já jen přiznávám že na jeho místě bych to s malým Glock.s tovární spouští a bez kolimu nedal...



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#710 » pát 9. pro 2022, 09:30

Jistěéééé... Jediné správné řešení je ihned střílet jak u verdunu. Na dálku, ve stresu, mezi lidma... Fakt super nápad. Myšlení je kde? No... já vim... v tej dokonalej emejrice... Jak se už psalo: Méně koukat na filmy a více myslet. On je hlavně spíš zázrak, že netrefil někoho jinýho.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#711 » pát 9. pro 2022, 13:29

Ono stačí, když si člověk celý ten incident co se v Indianě v tom obchoďáku Greenwood Park Mall stal, podrobně nastuduje. Pak by totiž nemohl vykřikovat něco o "střílení jak u Verdunu" a podobné bludy a blbosti. Eli Dicken k tomu přistoupil maximálně zodpovědně. A hlavně u toho myslel. Což se nedá říct o některých jiných, kteří bez detailní znalosti celého případu melou cosi o nezodpovědnosti a náhodě...

2 Béďa - z deseti výstřelů ho zasáhl 8x, takže to nebyla nějaká "plus" náhoda, ale prostě měl natrénováno se svojí EDC zbraní.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#712 » pát 9. pro 2022, 14:55

Navíc předpokládám, že se cíl na danou vzdálenost pohyboval. Takže 8 z 10 mi nepřijde úplně špatný.



slavikmiro
Příspěvky: 8

Příspěvek#713 » pát 9. pro 2022, 21:19

To Carloss: nejdříve si to celé podrobně nastudujte a až pak něco vykřikujte. O tom klukovi by bylo opravdu vhodné si trochu informací zjistit, je to to nejmenší a když to člověk uddělá, tak pochopí, že byl maximálně zodpovědný a jeho zásahy nebyla žádná náhoda. To že něco nezvládáte vy neznamená, že jsou v tomto všichni jedinci stejní.

Ale je to diskize o H11 a ne o štěkání na emeriku. Tak diskutujme o H11. Já jsem si třeba dnes u svého oblíbeného prodejce objednal H11 Pro, tak se na ni těším a jak to půjde, dám o ní své osobní dojmy a postřehy.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#714 » pát 9. pro 2022, 21:36

Jo, to nas zaujima, nie teorie.

Aj ked za mna Pro neviem (rovnako ako 365XL). Uz je to skoro take ako Glock 19. Tensie a o nieco malo lahsie, ale s takmer rovnakou dlzkou rukovate. A tieto kvery by mali byt lahko ukrytelne nie?

Mozno tak 15 ranovy zasobnik do povodneho Hellcata na blbnutie na strelnici ale uchop bude taky ako u Pro.

No, som zvedavy. Keby sa to dalo porovnat s niekym kto ma bezny Hellcat.



j.j.
Příspěvky: 16

Příspěvek#715 » sob 10. pro 2022, 15:47

Já si vystřelil z H11, pak osahal H11 Pro a už je doma a dělá společnost své starší sestřičce XDM. Hned jak bude na papírech musím ji provětrat. Zatím suším a čím víc se mazlim, tím vic jsem utvrzuji ve správné rozhodnutí. Jenom ty 4 včelky v šuplíku budou chybět :)



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#716 » sob 10. pro 2022, 17:21

Hodně se ti píše o porovnání komfortu strelby z Glocku. Ale nešel jsem jen jeden názor na porovnání H11 a PPS M2.
Máte někdo reálné zkušenosti?
Neřeším kapacitu, ale spíš střelbu, nošení atd.
Diky



Krovak84
Příspěvky: 33

Příspěvek#717 » ned 11. pro 2022, 18:08

Tak jsem to na hulváta riskl s Hellcatem, byť jsem si ho nejdřív chtěl osahat a vyzkoušet. Původně jsem chtěl RDR verzi, ale protože jsem užvaněnej blbec, co místo zkoumání zbraně vykecává prodejci díru do hlavy a ochmatává Desert Eagla, jsem si přivezl základní. Na druhou stranu, kolimátor jsem na něj stejně dávat nechtěl, jen jsem si chtěl nechat zadní vrátka. Ale co už.

Střelecké dojmy na 10m:
U první rány jsem skoro netrefil terč (ano, terč, ne kruhy :-) ), pak už jsem si dával větší pozor :-D
S krátkým zásobníkem jsem navzdory horšímu úchopu oproti dlouhému nastřílel lépe. Spoušť je na první dojem děsná, velkej odpor a drhne, reset relativně krátkej. Až ji trochu ochodím a zvyknu si na ní, asi to bude s lepšími výsledky než teď, protože je taky nutno říct, že letos jsem byl střílet už podruhý :-)

Co se velikosti týká, maximální spokojenost, je to fakt malinký koťátko, kvůli čemuž jsem ji kupoval a nešel např. do verze PRO.
Foto terče třetí 11rd zásobník, 10m, 1°C, rozklepanej jen v mikině + moje gramlavý ruce. Tři šly skoro jednou dírou, takže ono to půjde.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#718 » čtv 15. pro 2022, 21:18

Tak moj Hellcat uz je nastrojeny s Apex spustou
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#719 » čtv 15. pro 2022, 21:34

pocitově lepší než stock spoušť?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#720 » čtv 15. pro 2022, 22:00

Jednoznacne, cistejsie, bez drhnutia. Cisty break aj reset. Chod sa skratil nepatrne asi o 2 mm

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů