Springfield Hellcat

Glock a spol.


Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#271 » pát 26. bře 2021, 09:58

rarach89 píše:Teď jde ale o to, jestli je pro Springfield vyráběno se stejnou kvalitou jako se to prodává tady od HS Produkt.

Proč by nebylo, vždyť pro Springfield se snad vyrábí také v Chorvatsku???



rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#272 » pát 26. bře 2021, 12:54

Ale já netvrdím, že HS Produkt se rozpadne apod.. Nevymýšlím tady nějaký konspirační teorie. Ale nikdo neví jestli je materiál stejný, kvalita stejná. Je úplně běžné, že produkty od jednoho výrobce a ze stejné výrobní linky jsou pro různé odběratele s odlišnou kvalitou. Od jídla až po nevím co. Tohle sice není úplně správný příklad, protože se jedná o jinou výrobní halu v jiné zemi, ale Octavia vyrobená u nás a v Číně je taky jiná, s jinou sílou plechu, auto má jinou výslednou váhu a dokonce drobně i rozměry, jiné motory atd..
Až někdo s H11 stejným střelivem udělá taky 20 tisíc a vedle sebe je rozebere a porovná, tak můžeme vědět, že jsou to opravdu stejné zbraně.
Já se snažil u dovozce objednat Hellcat, že si zaplatím klidně třeba 50% navíc. Nelze, výrobce to zamítnul.
Poptal jsem tedy ve dvou prodejnách a pokusí se Hellcat dotáhnout z USA spolu s dalšíma zbraněma ve větší objednávce.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#273 » pát 26. bře 2021, 14:39

"Já se snažil u dovozce objednat Hellcat, že si zaplatím klidně třeba 50% navíc. Nelze, výrobce to zamítnul."
Kolik indicii je treba, aby bylo jasno, ze je to blbost? Budu se opakovat, ale nejhorsi jsou chytrolini, co si mysli, ze danemu tematu rozumi. Ten, ktery si rovnou prizna, ze tomu nerozumi, nevymysli hovadiny. Prirovnani k jidlu nebo autum je totalne mimo. U auta je problem v tom, ze zejmena pro Cinu je proste vyhodnejsi dodavat si dily lokalne, nez to vozit treba z Evropy. Taky se casto stava, ze materialy dostupne tam, jsou jine nez tady a musi se to honit designem. Nebo tez paliva nebo zvyklosti jsou jine, proto trochu jine komponenty. Ale ma to spolecne to ze fabrika je jinde. U HS je jen jedna fabrika a hlavne produkt, ktery delaji je levny spotrebak a nema cenu resit pripadne rozdily, ktere ani realne neni nikdo schopen zmerit.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#274 » pát 26. bře 2021, 15:13

V dnešním světě se čím dál více běžně vyrábí tak, že se do všech modelů (aut, počítačů..) vyrobí všechny součástky/funkce a v těch levnějších se jen odpojí/zakážou. Jinými slovy je levnější to hromadně vyrobit a pak vyhodit, než rozjíždět vedlejší výrobu.

HS je jeden model a je to ta nejlevnější spotřební třída, takže vyrábět to ještě v nějaké "vyšší" a "nižší" kvalitě vedle sebe by je pravděpodobně vyšlo dráž.

To už jsme OT, ale co tak sleduju, tak Amíci nejsou nějak nároční, naopak oni nadšeně sežerou všechno. To my se v tom strašně nimráme a hledáme chyby. Z toho taky vyplývá ten nepoměr, jak třeba vnímáme CZUB my a oni. Akorát ale pak tvrdě požadují, aby výrobce bez keců a okamžitě vyřešil reklamaci k jejich spokojenosti, což se jim u CZ-USA opravdu dostane, takže je netrápí reklamace, jako nás. Tady nám praskne pružinka, tak nadáváme na výrobce. V USA praskne pružinka, výrobce pošle krabici se zaplaceným poštovným, zákazník do krabice hodí pistoli a odevzdá na poště .. a pak mu zase přijde domů s omluvou a zásobníkem zdarma. To je ten rozdíl.

Z toho hlediska by mě vůbec nenapadlo uvažovat, že do USA je potřeba rozjíždět separátní kvalitnější výrobu v HS.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#275 » pát 26. bře 2021, 16:47

Označit HS jako nejlevnější spotřební třídu je dost pohrdavé. O kvalitách pistole jednak svědčí to, že ji vyrábí pod značkou Springfield, za druhé kdyby to byl takový aušus, tak XDm NRA nevyhlásí opakovaně jako pistoli roku, což byl i Hellcat v roce 2020.

Porovnávat zbraně s auty je dost mimo mísu, protože náhradní autodíly jsou jednou z nejvíce padělaných věcí. Navíc zde skutečně existují jiná kvalitativní měřítka pro východní a západní země.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#276 » pát 26. bře 2021, 17:00

Tak to pozor, Hellcat je podle mě dneska asi nejlepší pistole na nošení :D Ale nic to nemění na tom, že je to levný striker plasťák. To je prostě taková spotřební kategorie, kde už nemá smysl nijak škrtat. Levnější už jsou jenom Taurusy, Turci apod. Kdyby to byl závodní speciál za 80 000, tak už by se možná dalo uvažovat nad tím, jestli někde nešetří (a byla by to asi spíše lidská práce, opracování, dopasování, než jiný materiál).

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#277 » sob 27. bře 2021, 19:32

Hmm, srovnávat "levný striker plasťák" a "závodní speciál" je asi stejné jako seriovou Fabiii a závodní Fabia RS cenou kvalitou a použitím. :roll:

Už mu dělám místo v trezoru, jen se ještě rozhoduju jestli vezmu OSP, nebo ne.



Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#278 » sob 27. bře 2021, 22:31

OSP verze je jen o pár stovek dražší a vždycky je lepší mít možnost tam ten kolimátor dát, než potom shánět někoho kdo by to snad vyříznul.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#279 » sob 27. bře 2021, 23:06

Jo, dle ceny je h11 proste levny kver. Ne sice levny jako Bersa a jine, ale i tak je levny. Zvlast na to, co nabizi. Zpracovani nemam co vytknout, ale neni to Sig(p365) nebo jine drahe kvery. Tim ale rikam, ze nemit siga, koupil bych hellcata, protoze ten rozdil neodpovida rozdilu ceny.



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#280 » sob 27. bře 2021, 23:51

P365 mám a stejně o hellcatu uvažuju. Asi je za tím moje zvídavost. Furt něco zkoušet to je moje :-)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#281 » ned 28. bře 2021, 09:43

Já se spíš docela divím, že se HS vyplatí vyrábět model bez montáže na kolimátor, cenový rozdíl je tak zanedbatelný, že není co řešit.



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#282 » ned 28. bře 2021, 10:10

Měl jsem to tak s Hellcatem taky.

Říkal jsem si, že kolimátor na tak malou pistoli nebudu potřebovat, protože jsem ji kupoval aby byla malá a logicky ji tedy přece nebudu zvětšovat kolimátorem. Nakonec jsem si řekl, že ji koupím s výřezem pro kolimátor, protože cenový rozdíl je zanedbatelný a kdybych ji někdy prodával, že se bude lépe prodávat.

No, člověk míní, život mění... už mám na cestě Swampfox Sentinel... a akorát si říkám, že kdybych toho Hellcata koupil bez výřezu, tak jsem ušetřil peníze. :)

Když jsem vybíral kolibříka, tak jsem také váhal mezi P365 a Hellcatem. Měl jsem je oba v ruce. Drobný rozdíl ve zpracování naprosto neospravedlňuje tak dramatický cenový rozdíl mezi oběma pistolemi. Ale někdo prostě chce mít SIGa a je připraven si za to připlatit. Já se na to teď dívám, že za cenu trochu vyšší než P365 mám Hellcata i s kolimátorem.



Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#283 » ned 28. bře 2021, 17:32

Další výhoda u Hellcat je cena zásobníků - necelých 700 za prodloužený.



rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#284 » pon 29. bře 2021, 23:31

Pokud to chce někdo jen na skryté nošení, tak to nechce zvětšovat a kolimátor tam nedá. Hodně lidí má astigmatismus, takže mají s kolimátorem problém. Jsou to další prachy navíc a na našem trhu zatím není výběr kolimátorů, které tam bez úprav 100% sednou. Vzhledem k tomu jak to vypadá v celém světě a jak se nic moc v téhle oblasti nedováží, tak ten výběr ještě dost dlouho nebude.
Je škoda, že Hellcat se prodává v USA s tritiem a H11 u nás jen s obyčejným a hnusným světlovodem. Osobně se mi OSP moc nelíbí, ten závěr s tím nevypadá moc dobře. Taky škoda té FDE varianty po které jsem koukal od začátku, ta barva je v reálu oproti jiným FDE zbraním dost hnusná.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#285 » úte 30. bře 2021, 08:47

Já ho koupil na skryté nošení a kolimátor tam přesto dám... Montuje se do místa, kde nárůst rozměru pro skryté nošení nehraje žádnou roli...:D A na evropském trhu jsou zastoupeny snad všechny RedDoty, které na to pasují a které se objevují i v zámořských výběrech jako nejvhodnější...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů