Springfield Hellcat

Glock a spol.
Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#421 » pát 17. zář 2021, 07:24

Danny_Z píše:Pro montáž Holosun HS507 je třeba nějaká úprava závěru, ..........? ......

http://www.strelectvi.cz/forum/hs-produ ... at#p457916

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#422 » pát 17. zář 2021, 13:15

Honzajan píše:To jsou zase kecy teoretiku. Kompik i v blbe devitce funguje jako vyrazny zhlucnovac. Jestlize zbran funguje s i bez kompiku, tak ten kompik moc nefunguje.


A kolik uz jsi tech kompiku zkousel a na jakych pistolich? Ja uz asi 8 typu a ruzne laborace a s PMM na HK mam nastrilene par tisic a aktualne testujeme PMM na G19 Gen5. Ucinek je obzvlastne u tovar laboraci vyrazny a 19 s PMM snadno prekonava i G34. PMM jsou vyborne.

Takze naopak moudra o neucinnosti kompiku u devitky jsou zvasty teoretiku, nebo lidi co neumi vubec strilet a drzi to jak prase kost a nerozlisi ani ruzne pistole podle zpetneho razu od sebe natoz laborace ci vahy strel v jedne pistoli a tudiz pak ani nepoznaj ucinek kompenzatoru a tvrdi, ze zadny neni.

Vetsina negativnich mouder na compiky je od teoretiku, co to videli leda na obrazku stejne jako s moudry na kolimatory... asi tak.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#423 » pát 17. zář 2021, 15:20

Kdysi jsem viděl video, kde někdo chválil kompenzátor v tom smyslu, že srovnává chování zbraně mezi tréningovýmí FMJ (se kterýma to moc nedělá) a super ultra P++ premium forte JHP na nošení (které to uklidní).

Člověk jinak má ve svalové paměti tisíce slabých FMJ a bohužel řádově méně JHP, které se chovají podstatně jinak a přitom je pak nosí. Já se řadím mezi teoretiky, ale teoreticky mi to dává smysl.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#424 » ned 19. zář 2021, 11:54

Presne tak, nejen teoreticky, smysl to ma. A jsou poznat i ty obycejne FMJ. I slabsi prebijene laborace jsou poznat i kdyz je to logicky mene nez nejake naslaple tovary. U tech naslaplych JHP je to jen plus.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#425 » ned 19. zář 2021, 19:31

Kompik v devitce dela hlukovy bordel, velmi vyrazne. Kdyz kver s tovarnima patronama chodi ok, pak se nasadi kompik a kver zase chodi ok (hellcat), tak kompik poradne nefunguje.
Jo a s kompikem strilim a dost jsem jich vyrobil a odzkousel, vcetne ladeni celeho kveru.



PetrD
Příspěvky: 10

Příspěvek#426 » pát 29. říj 2021, 20:51

Zdravím, mohl bych se zeptat majitelů H11 zda je tento jev normální? Dnes jsem byl poprvé od koupě na střelnici, dal jsem cca 200 ran bez závad. Ale nevím, zda to dělalo i před střelbou. Jedná se mi o to, když závěr zajistím v zadní poloze a pistoli nakloním směrem k zemi, do komory mi vyjede hrot úderníku a naopak, pokud hlaveň zvednu, úderník zajede zpět do šachty. Je to vůle několik mm. Rovněž je cinkání úderníku slyšet, pokud je závěr shozený a zbraní pohybuji dopředu a dozadu. U CZ Shadow 2 mi to nedělá, ale ta nemá blokaci úderníku, pojistku spouště ...
Díky za reakce!



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#427 » pát 29. říj 2021, 21:01

Mě tam teda takhle jezdí zápalník.



PetrD
Příspěvky: 10

Příspěvek#428 » sob 30. říj 2021, 08:24

krtek2k píše:Mě tam teda takhle jezdí zápalník.


Teď to po sobě čtu - zápalník... díky



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#429 » sob 30. říj 2021, 09:32

Mám ten samý stav. "Necinká" to při shozeném závěru, tedy "natažené" zbrani. Po ráně jistoty pak opět "cinká".



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#430 » sob 30. říj 2021, 09:44

Striker je zároveň zápalníkem i úderníkem, tak proč to slovíčkaření. Cinkání je běžné chování většiny striker-fired zbraní. Při natažení cinkat nemůžou, protože zápalník je natažen a zachycen. Po vystřelení cinkají, protože zápalník si tam líta navolno. Krátké zbraně s kohoutem naopak většinou mají navíc slabou pružinu před zápalníkem, aby nelítal navolno pořád (případně aby ho nechytala až blokace). Proto necinkají.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#431 » úte 2. lis 2021, 10:01

krtek2k píše:Mě tam teda takhle jezdí zápalník.

A úderník. Protože u striker pistolí, je ta součástka zápalník a zároveň úderník - protože iniciuje zápalku svojí vlastní pohybovou energií. Takže nazvat ji termínem úderník není špatně. (Něco jiného je to třeba u SA58, který má skutečně úderník a zápalník jako dvě rozdílné součástky. Nicméně u striker pistolí je to součástka pouze jedna).

EDIT - nevšiml jsem si, že to vlastně už přede mnou napsal v úvodu svého příspěvku LordSalix, takže omluva za duplicitní kecy a za OT... ;)
Naposledy upravil(a) Héfaistos dne úte 2. lis 2021, 10:05, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
rentgen
Příspěvky: 34

Příspěvek#432 » čtv 4. lis 2021, 21:00

Zdravím,

Chtěl bych se zeptat na jednu věc ohledně mířidel...řešilo se tu,že se sem tritium nedováží ani samostatně ani na zbrani ale řešil jste už někdo zde zmíněný individuální dovoz? Někteří čeští prodejci (např Esako) totiž mají na webu "klamavé fotky" Hellcata s tritiem a ne s vláknem jak se prodává ale pochybuju, že ho reálné mají... Předem díky za věčné reakce

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#433 » pát 5. lis 2021, 00:41

A naco ti to tritium bude? Pres den nevidis nic a v noci od zaslehu od vystrelu nebo pres svitilnu taky uvidis kulove s prehazovackou a realne za 4 max 5 let to stejne zdechne. Tritium je nesmysl z pocitacovych her. Realne to zadna specka nepouziva bo by je to prozradilo na ctvrt kilaku pres NVG. Jestli si jednou za rok zastrilis potme, tak to stejne neuvidis z vyse zminenych duvodu. Na strelbu v noci je 1000 x lepsi kolim a na bezne svetlo jsou nejlepsi svetlovody. 20 roku stare teorie a domenky uz by se mohly konecne pohrbit.

Uživatelský avatar
rentgen
Příspěvky: 34

Příspěvek#434 » pát 5. lis 2021, 17:38

MKbar Když osekám tu hromadu sarkasmu, tak děkuju za odpověď i když ne na moji otázku



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#435 » sob 6. lis 2021, 12:56

Dobre ti radi, mam tritia na Glocku a je to na nic. Overene aj pri nocnych strelbach.

Vsade inde mam len svetlovod a cierny cielnik, na puske kolim a planujem dalsiu pistol osadit kolimom tiez.

Proste tu Hellcata s tym nikto nevozi, aj ked je to z chorvatska. To kombo so svetlovodnym vlaknom je urcite lepsie.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů