Springfield Hellcat

Glock a spol.


LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#736 » ned 22. led 2023, 18:20

bbobb píše:Pokukuju po nějaké mikro pistolce na nošení a v podstatě se mi zdá, že poměr cena/výkon bude u Hellcatu vždycky nejlepší. Jediné, co mě trochu odrazuje je 'údržba'. V eshopech po ničem ani zmínka. Otevřu brownells.cz a stránka buď nefunguje, nebo tam není nic k nalezení.

V podstatě mě to mentálně tlačí do P10m, která je papírově snad ve všem horší (kapacitu teda neřeším, jsem klidný i s 5 ranným revolverem), ale u které vím, že zajdu do podnikovky a pánové mi pravděpodobně vytáhnout cokoliv z pod pultu.


U P10M je IMHO větší šance, že se něco podělá. Oni ji ostatně podělanou už navrhli. Nic jsem zatím nepotřeboval, ale při hledání botek jsem náhodou narazil na spoustu náhradních dílu ve slovenském eshopu https://www.bwarms.sk Stačí tam dát vyhledat H11. Mají toho hodně a tak předpokládám, že můžou snadno doobjednat něco jiného.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#737 » ned 22. led 2023, 19:25

Super, to vypada dobre. Diky :) Spolecnost neznam, ale maji tam zda se fakt vsechny zakladni veci.. Pruziny, udernik.
I tu vychvalovanou muchu, kterou tady pokud chapu dobre nedostavame https://www.bwarms.sk/products/4387-mus ... iom-58102/ za par korun i s dopravou.

Tak mozna to s tema dilama nebude tak marny.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#738 » ned 22. led 2023, 20:02

bbobb: A zkoušel ses ptát přímo v Kozapu? Mně se zdálo, že komunikují dobře, a vzhledem k tomu, že jsou oficiální dovozce, tak bych začal tam. Jinak, sám jsem nic zatím nepotřeboval (kromě 15rd zásobníků, ale ty se daly koupit normálně) a Apex spoušť jsem si nechal dovézt, když jsem viděl české možnosti ;).



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#739 » ned 22. led 2023, 22:24

Nezkousel, ja tu pistoli nemam a nic nepotrebuju ani bych dlouho snad nepotreboval, proto se ptam. :) Pokud je s numi komunikace dobra, tak super.
Zajimaly me jen nejaka prakticke zkusenosti. Nekdo tu snad uz vratnou pruzinu, nebo vyhazovace, za ty roku musel menit. :D



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#740 » úte 21. úno 2023, 08:27

Zdar, jake pouzivate OWB pouzdro na H11 3,7″ PRO RDR...dival jsem se na https://www.kydexovapouzdra.cz/kydexova ... s-h11-rdr/

ale tam vubec nerozlisuji, ze se delaji RDR verze vlastne se tremi delkami hlavni 3.1 3.7 a 3.8"

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 50

Příspěvek#741 » úte 21. úno 2023, 12:46

tull píše:Zdar, jake pouzivate OWB pouzdro na H11 3,7″ PRO RDR...dival jsem se na https://www.kydexovapouzdra.cz/kydexova ... s-h11-rdr/

ale tam vubec nerozlisuji, ze se delaji RDR verze vlastne se tremi delkami hlavni 3.1 3.7 a 3.8"


3.1 je klasicka H11, 3,7 je H11 PRO (RDR, OSP), 3,8 je H11 PRO s kompenzátorem (CC) - je to napsané i u těch pouder.
Pod odkazem cos poslal jsou pouzdra na H11 RDR..



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#742 » úte 21. úno 2023, 14:12

H11 RDR je standard s 3.1 hlavni + RDR a u uvedeneho pouzdra varianta PRO RDR uvedena neni
https://www.kydexovapouzdra.cz/owb-spri ... rna-cerna/



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#743 » úte 21. úno 2023, 15:53

Jenom technická RDR (red dot ready) a OSP znamená to samé. Kozap sem dováží RDR, ale spousta prodejců to značí jako OSP (optical sight pistol), protože tak se to prodává v Americe :).



tull
Příspěvky: 38

Příspěvek#744 » stř 22. úno 2023, 11:53

tak jen pro info...uz tam jsou jako novinka https://www.kydexovapouzdra.cz/owb-spri ... rna-cerna/



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#745 » sob 25. bře 2023, 15:26

Vyměnil jsem konečně spoušť za Apex (spolu s pružinou úderníku). Pocitově se mi zdá delší, nebo možná stejně dlouhá ale víc vepředu. Vlastní odpal na sucho příjemnější. Taky jsem při té příležitosti vyměnil vodící pouzdro úderníku za nerezový kousek od Lakeline LLC. Což byla celkem kontroverzní výměna, protože originál plastové pouzdro vedlo krásně bez tření, zatímco to nové viditelně drhlo. Takže jsem to vyměnil spíš ze studijních důvodů (a když už jsem absolvoval celou patálii s tím to sem dostat), a jsem zvědav jak/jestli se to nějak projeví. V nejhorším tam vrátím to původní.

Jo, a nekupoval jsem to, proto že bych měl potřebu to pouzdro měnit, ale chtěl jsem si vyzkoušet, jak funguje "oficiální" export z US a tohle byla nejlevnější a relativně neškodná součástka, kterou jsem našel.

Jinak, pří výměně spouště jsem narazil na pár překvapení - první bylo, že jeden čep jsem si zalepil předtím gripem, takže jsem ho lovil poslepu vyrážečem a pak postupně vytlačoval a obřezával :).
Nalisování čepu ve spoušti svěrákem bylo v pohodě, ale pak jsem chtěl poslední kousek doklepnout kladívkem, tak už to moc nešlo. Větší kladivo pomohlo, ale ten vyrážeč 1/16" z alíka se lehce prohl.

Video od Apexu je perfektní, akorát mi při vytahování spoušťového ústrojí vypadl nějaký kolíček, o kterém ve videu nebyla ani zmínka, tak jsem ho strčil někam, kde se mi zdálo, že by mohl chybět a doufal, že tam i patřil.

Ve videu se zmiňuje mazání olejem, ale z fabriky to vypadalo namazané nějakým tukem. Protože jsem ale žádný neměl, kromě "průhledné pasty od Ravaku", tak jsem to spíš jen lehce olejoval. Pastu jsem zkusil na ten zápalník. Uvidím, jak to dopadne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Cita
Příspěvky: 41

Příspěvek#746 » pát 7. dub 2023, 20:12

Pristi tyden me dojde hellcat, tak se zacinam rozhlizet po pouzdre. Urcite to bude kydex, kazdopadne doted jsem nic nenosil, tak jeste nevim zda na apendix, nebo na ctvrtou. Jsem sportovni postavy, bez pupku, tak asi spise na apendix?

Kombinuje tu nekdo z vas kydex a treba i brasnu pres rameno, protoze za urcitych okolnosti a typu obleceni me prijde lepsi dat zbran do brasny. Napada me v zime, kdy taseni v zimni bunde muze byt znacne slozite, ale taky i v lete, kdy si chci vzit i upnute triko. Ale jsem bez zkusenosti, mozna je to spatne kombinovat a ucit se misto jedne vice bezpecnych manipulaci?

Jake brasny pripadne mate? Dost jich vypada na oko podezrele, moc takticky, ktere vylozene rikaji, ze tam neco mam, u jinych zase nevim, zda se me tam vleze krome zbrane i penezenka, mobil, klice a pripadne jine cetky, ale i tak chci co nejmensi moznou.

Abych tu dal i neco zajimaveho, docela pekne video na long range s kolimem. Sice pripravu na kolim mit budu, ale jeste nejsem rozhodnuty, zda ho tam dam. :-)
Snad to tu nebylo a je me jasny, ze edc zbran neni primarne na tyhle vzdalenosti, tak me nesezerte.
https://youtu.be/X_JArWp11r4

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#747 » pát 7. dub 2023, 21:00

Přesun dotazu do sekce pouzdra?
Já nekombinuju. Nosím na 3. H. Analogicky pro apendix. S obtížemi lze tasit i s bundou (levou dlani drapnu zvenku bundu vč mikiny vc trička v místě zbraně, vyhrnu nahoru okraj oblečení nad zbraň, pravou tasim). Tuším tréning video sellier bellot to jedno ukazovalo pouze na tričku , odkaz teď neumím dat. Podle mě nejlepší řešení, vč brašny ledvinky apod. Poznal jsem účinnost a Naučil jsem se to na závodech los kde jde o cas.



Cita
Příspěvky: 41

Příspěvek#748 » pát 7. dub 2023, 21:18

Mas pravdu, je to dost OT, omlouvam se, pokud by mi chtel nekdo neco doporucit, tak do SZ, at se tu resi jen hellcat. Diky



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#749 » pát 7. dub 2023, 21:34

Tak jen poznámka k nové spoušti od Apexu. Vzal jsem Hellcata na střelnici, a vzal si k tomu ještě P-01, která je momentálně moje oblíbená, s tím, že dám 50 z Hellcata, abych vyzkoušel, že všechno funguje jak má, a pak si zastřílím z P-01. Nakonec to dopadlo tak, že jsem P-01 vůbec nevytáhl, vystřílel všechno z Hellcata a nemohl se nabažit toho, jak se chování spouště zlepšilo. Původně jsem už uvažoval, že jestli nová spoušť nepomůže, tak ho asi prodám, ale po tomhle testu by mě to už nenapadlo.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#750 » úte 18. dub 2023, 15:56

Před pár lety zde byl odkaz na video na úpravu závěru pro přímou montáž kolimátoru Holosun. Teď už není veřejné... Nemá někdo odkaz na jiné veřejné video úpravy závěru? Děkuji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů