Springfield Hellcat

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#286 » úte 30. bře 2021, 10:37

Rozdil mezi pistoli s kolimatorem a bez je absolutne nulovy, nelze nic poznat.
Nosim pres pul roku denne 509T televizku na G19 Gen5 a absolutne nic jsem nepoznal.
Ani rozmery ani 48 g vahy. Ani to nema zadne hacky a nechytaj se o to hadry, naproste blaboly vsechno.
Teorie o zvetsovani rozmeru jsou pouze spekulace od lidi, co v zivote kolimator ani jeden den na pistoli nenosili a pripadne ani v zivote nestrileli, videli to jen na obrazku a Youtube a vymyslej tyhle nesmysly.

Kolimator je prave obrovska pomoc pro lidi s astigmatismem. Kamarad ma na prave oko -9 dioptrii a silny astigmatismus a na levem vedoucim (pravak, tudiz cross eye dominant) ma asi -3,5 D a s miridly je celkem namlety, nemuze strilet rychle bo vidi prd a ne musku a s kolimatorem strili neporovnatelne lepe, jelikoz byt ma pravou pulku krize v 509T rozmazanou a zdvojenou, tak vi, co je puvodni origo tecka/kriz a strili se mu mnohem lepe. Nebe a dudy rozdil.
Kdo tvrdi, ze s astigmatismem a rozmazanym bodem se neda strilet, nema ani paru jak se strili s kolimatorem na pistoli (ne neni to o koukani na superostrou tecku v kolimu a nic jineho nevnimat/nevidet). Musel by to byt naprosto extremni pripad, kdy by tam mel 3-5 bodu a nevedel, ktery je puvodni a rozplizlych po celem skle, ale vetsina lidi ma jen deformovanou tecku nebo lehce mazly kriz, coz absolutne nicemu nevadi a naopak jim to jen pomuze strilet lepe a rychleji.

Tritium je zastarala kravina k nicemu. Pres den (99.9 % treninkoveho strileni) to sviti uplne prd, za 4-5 let to zdechne (kecy o 12 letech vydrze jsou jen kecy) a v noci to sviti malo a od zaslehu stejne prd uvidite a taky v naproste tme nikdy strilet nebudete, jelikoz je treba si posvitit, kvuli identifikace cile a opet od silne svitilny zadne tritium neuvidite. Dat si na pistol nefunkcni miridla, ktere hypoteticky maji pomoct v noci (realne pomuzou uplne prd) a pres den vidim kulove je logika jak blazen fakt. Svetlovod je stokrat lepsi nez tritium. Truglo jsou nejvic nesmyslne a nejvic predrazene a jeste shit kvalita (nedavno jsem jedny sundaval a tak krivou zakladnu totalne bez fitu, drzel to jen sroubek, nemaj ani cinske miridla za 10 dolcu).
A opet kolimator je v noci obrovska vyhoda uplne jiny level nez miridla byt ze slovutnym tritiem.
A teorie o urazenem vlakne v musce jsou opet jen teorie lidi, co to nikdy nepouzivali - za 7 let jsem nikdy svetlovodne vlakno nerozbil (uz jen proto, ze 10-8 Performance muska ma prostredni zebro co ho chrani) a i kdyby just vypadlo, tak se s tim porad da strilet a svetlo pres diru pro vlakno jdouci pres musku je porad lepe viditelne nez slavne bachrate tritia (tritiova muska se neda udelat tenci nez .125-130").

Nejlepsi kolimator na trhu pro Hellcat (507K) je u nas bezne dostupny. Takze vubec zadny problem.
Prakticky vsechny kolimatory jsou na ceskem trhu dostupne, chybi jen nove Swampfox jedine mozna.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#287 » úte 30. bře 2021, 10:52

Taky mám astigmatismus, něco dioptrií a s kolimátorem se mi střílí mnohem lépe, časy, kdy člověk viděl krásně ostře mušku, hledí, jsou už dávno pryč, to jde prostě ruku v ruce s věkem.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#288 » úte 30. bře 2021, 12:25

Porad jsou ale lidi, kteri nechteji vrtat do pistole, tj. Pilovat body na zaveru. Je je chapu. Ale neni jim pomoci :)
Edit: otevrene kolimatory nezvetsuji pistoli pri noseni. U tech mikrovlnek typu akro a 509t bych si nebyl tak jisty.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#289 » úte 30. bře 2021, 13:09

To MKabar: Swampfox Sentinel lze objednat v rámci EU z optics-trade.eu, manuální mají skladem, automatický trvá asi 2 měsíce dodat...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#290 » úte 30. bře 2021, 13:09

ups, duplicitně odesláno...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#291 » úte 30. bře 2021, 13:28

Vsak vrtat nemusi, muzou si ty sloupky vyrovnat destickou, na tohle nepotrebujou origo CHPWS podlozku, to si kazdy sikovnejsi kutil vyrobi sam, ale jednodussi je to ubrousit a hotovson.

509T je kratsi nez 508/RMR a nizsi nez 507c se zakulacenym vrchem - absolutne bez sance neco poznat, nosim to pul roku, ma to 48 gramu. Jo, jednou jsem s tim trochu prastil do zdi v koupelne, ale to byla krizovka, kdy se mi synek cpal mezi nohama pro kartacek a pastu a malem me obulil a chytal jsem se vseho mozneho abych na neho nespadl. Titan vs zed 1:0. A kdyby tam nebyl, tak bych prastil do hrany zdi zaverem no, nehralo to vubec zadnou roli ze tam ten kolim byl. Takze asi tak.

Takze ani uzavreny 509T (coz je podle me nejlepsi kolim na noseni na trhu bo Acro je kram co nic nevydrzi na baterii a Acro2 necekam zazraky az vyjde) nejde absolutne vubec nijak poznat - overeno pul roku temer denne a stovkami najetych ci nachozenych km s OWB na 3. hodine Bravo Concealment (TOP pouzdra na noseni, kydexy se muzou zakopat zvlast ty nektere mistni zmuchlaniny krive jak paragraf a predrazene...).

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#292 » úte 30. bře 2021, 13:39

Akorat autoregulace u Holosunu nefunguje a na Trijicon RMR Type 2 funguje naprosto skvele, ale nema kriz a nedelaj uzavreny.

Jinac komu se libi Trijicon SRO (top televizka na sport), tak tohle je dobra vychytavka:

https://jagerwerks.com/pre-order-b-r-o- ... 4-6-weeks/



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#293 » úte 30. bře 2021, 15:19

za mna Shield Reflex Mini Sight, Glass Lens len ta cena :|



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#294 » čtv 1. dub 2021, 07:06

Já teda musel drobet upilovat i ty přední, jinak neseděl celou plochou na závěru. Takhle je to jak prdel na hrnec. Při nošení nepoznám rozdíl a tasení úplně stejný. Nikde nic navíc netlačí.
fotoseriál zde:
https://photos.app.goo.gl/G8h37fUUqpxYuKLr6

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#295 » čtv 1. dub 2021, 09:57

Vsak jsem to psal, ze je treba lehce i ty predni stahnout, jsou trosicku moc dlouhe. Ale dobra prace 8-).



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#296 » čtv 1. dub 2021, 11:28

krtek2k: Mohl bys tam prosím hodit fotku, kde by byl vidět i záměrný obrazec z kolimu a jak se to jeví vůči mířidlům?



Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#297 » pon 5. dub 2021, 14:18

Z důvodu mizivé nabídky proběhla výroba pouzdra. Přidávám ještě foto mířidel s osazeným HS 507K.

02651397-65BD-42F1-9E67-D50590BB9879.jpeg


1C52B17C-651E-4DC9-8BF2-2F74CB1DCB67.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#298 » pon 5. dub 2021, 16:13

Tomu pouzdru z mého pohledu přebývá zbytečně materiálu a to především pod lučíkem v místě, kam by se měl vejít prostředníček pro jistý úchop... Ještě by to k dokonalosti chtělo trochu ubrousit...

Jinak pokud tu někdo sháněl Hellcat, v Kspolu v Pardubicích podle eshopu mají naskladněno a to i FDE verzi...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#299 » pon 5. dub 2021, 17:41

No, nez se placat pul dne s pouzdrem a pritom nevedet, co delam a vysledek je tahle bida(ktera taky neni zadarmo), tak proste pustim zilou za rhholsters.Ti aspon vi, jak by pouzdro melo vypadat a fungovat.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#300 » pon 5. dub 2021, 17:49

No kromě toho, že na tom pouzdru přebývá půl kilometru z každé strany - dole to zbytečně tlačí a nahoře se nevejde ruka (jak se z toho jako tasí?) - tak nabídka je mizivá? Vždyť kydexová pouzdra mají aktuálně skladem hromadu variant a kydex na H11 vyrábí už i Falco.

Pouzdro navíc vypadá, že není absolutně vůbec tvarované na lučíku, kde pouzdra obvykle drží. Jak to v tom drží? Jenom samotným třením, ale bez zacvaknutí?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů