Glock 19 vs p10c

Glock a spol.


Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#16 » úte 28. dub 2020, 11:38

Pavel0965: mám G43. Musel jsem si na tu potvoru zvyknout, ale teď na G43 nedám dopustit. Je lehký a dá se dobře skrytě nosit. Mám taky SFP9 od Hecklerů. A taky se dá nosit. Ale G19 je tedy menší, o něco, než SFP9. Z SFP9 zatím nastříleno cca 7000, z G43 zatím snad 1000.
Obě jsou to dobré zbraně.
Uvažuju o něčem dalším, ale to se musím asi do něčeho zamilovat. Zatím necítím potřebu něco koupit abych něco koupil.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#17 » úte 28. dub 2020, 11:49

Za mě GLOCK, tak nějak jsem ze začátku tihnul k CZ a momentálně vše menim na GLOCK a HK. A do budoucna bych chtěl ještě G17 5. Gen. Ono P10 je celkem dobra a budeš spokojený, ale GLOCK je ikona, nejprodávanější pistole, používají ji elitní ozbrojené složky. Další věc tak zpracování. GLOCK oproti CZ má lepší vedení závěru (zalisovane drážky vs uchycení kontejneru cepem) vratná pružina (kov vs plast). GLOCK má záruku 5 let nebo 40 000 výstřelu. Ale p10 také není špatná zbran. Super uchop, spoušť... velmi přesná. Docela se mi líbí G45 a G48 které jsou celkem povedené.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#18 » úte 28. dub 2020, 12:20

Jsme už trochu OT, ale když už padla i G43 a chceš to mít i na nošení, určitě bych si osahal i G43x nebo G48, jsou to lehké a úzké zbraně, přitom je na nich plnohodnotný úchop, velice pohodlné na skryté nošení, přitom lepší na střelbu a manipulaci obecně než běžné single stacky typu G43, PPS, XDS nebo Shield.
Jinak já nosil G19 roky, pak přešel na G43, která se schová i v plavkách, ale na střelbu je potřeba si zvykat a s tou zbraní se naučit, jakýkoliv stres, snaha o rychlé tasení, přebíjení zásobníku v zimě, to vše začíná být problém. Od té doby co mám G43x už G43 ani G19 nenosím a chystám se prodat.
Jinak mezi G19 a P10C se shodnu s tím, co už tu napsala většina: P10C je trochu těžší, má trochu lepší ergonimii a spoušť a normální mířidla, tak jak ji vytáhneš z krabice se s ní slušně střílí. G19 je oproti tomu lehčí, seženeš na ni jakýkoliv doplňky a příslušenství a hlavně má historii více než 30 let, miliony zbraní po celém světě, zbraně s nástřelem desítek až stovek tisíc, který pořád spolehlivě fungujou.
Tak šťastnou ruku při výběru a hlavně neboj, v podstatě s ničím, co se tu dosud zmínilo, neuděláš chybu.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#19 » úte 28. dub 2020, 13:04

jenže z G43ky můžeš zásobníky s různými botkami udělat úchop rozměrově podobný G43x a G48 a ještě si tak zvýšit kapacitu nábojů, což z něj dělá univerzál. Ale z G43x ani z G48 malou pistolku velikosti G43 neuděláš nikdy, leda bys jí uřízl kus ručky...



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#20 » úte 28. dub 2020, 13:44

To je pravda a stejný argument jsem používal sám, dokud jsem si z G43x nevystřelil :) Ano, menší ji neuděláš, ale já jsem měl 4 různé botky a nějak to fungovalo, ale ten úchop je fakt jinde. Nejenom díky délce, ale i šířce a tvaru rukojeti. Souhlasím, že G43 je pořád univerzálnější a s plochou botkou ji schováš v plavkách, ale 43X či 48 se chová jako o třídu větší pistole, existují do ní už 15ti ranné zásobníky a nejnovější verze má rail. Pokud je tazatel ochotný nosit G19 nebo P10C a chce to jako univerzální zbraň na všechno, tak G43X nebo G48 bude lépe nositelná, ale pořád si to relativně užije i na střelnici.
Ale samozřejmě G43 ju super volba, akorát už mi to přišel velký skok pro někoho, kdo chce pořídit kompakt.



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#21 » úte 28. dub 2020, 14:09

wert/mission: Nevím o čem mluvíte, musím nastudovat rozdíl mezi G43/G43X a G48 :D

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#22 » úte 28. dub 2020, 15:44

Když jsem střílel s G43 v terči to bylo všude má 10m , s G43 x na 15 m černý kruh a pěkný soustrel. Uchop je perfektní, chování lepší a hlavně ta spoušť je úplně jinde. 2kg odpor. Ale to už jsme moc OT. Já sám kdybych se rozhodoval mezi G19 a P10 což jsem taky před rokem dělal a šel do P10 nakonec kdy ji pak poslal dal... tak dneska bych vzal G48 v černé barvě s railem.
37A16A53-FB72-4AB3-9C0A-39BEDDB95A22.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#23 » úte 28. dub 2020, 16:30

G43 má všechny díly shodné s G43x (rámy jdou prohazovat), takže špatná spoušť bude tím, že se do ní zpočátku dávala tvrdší stojina. Jinak by měly být spouště totožné. Potvrzuju ale, že G43x se drží mnohem lépe bez ohledu na botky (a to mám asi pět různých botek) a navíc si člověk neskřípe malíček. No a až se do evropy dostanou patnáctirané zásobníky shield arms, tak to budou mít G19/P10c pro každodenní nošení hodně těžké.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#24 » úte 28. dub 2020, 17:18

myslím, že to už dost lidí plánovalo řešit tak, že si ke G43 chtěli dokoupit extra rám z G43x aby je mohli prohazovat a nosit zrovna, co potřebují. Bohužel Glock samotný rám na G43x neprodává...proč asi ? :twisted:



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#25 » úte 28. dub 2020, 19:22

Sakra chlapi..jste mne nahlodali :D :D



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#26 » úte 28. dub 2020, 21:55

také jsem se rozhodoval mezi g19 a p10c a nakonec jsem vybral p10s :) z glocku se mi nestřílí špatně, ale u gen4 mi vadí ty výstupky a gen5 mi taky nijak zvlášť nesedí. vyzkoušel jsem si je všecky do ruky a pak vybíral srdcem, heh. p10s mi přijde, že má ke g19 blíže - když se nasadí plus 2 botka na zásobník. je to pak 14 nábojů vs 15. https://www.handgunhero.com/compare/cz- ... k-g19-gen5 na nošení je pak výhodou o něco kratší hlaveň (nosím na apendixu a bez problémů si sednu, ohnu se, zavážu botu) a kratší ručka. no a na střelnici se s ní taky neztratím.
glocka bych si taky rád pořídil k tomu, ale teď pro mě bylo důležité, že se mi zbraň líbí, dobře se mi drží a za tu cenu nebylo moc co řešit. jako začátečník jsem si řekl, že peníze utratím radši za střelivo, než abych ladil zbraň a za rok či dva uvidím..
tož hodně štěstí s výběrem!

edit: ještě jsem si bral do ruky g48 (placatá g19) a ten mi seděl a dost mě nahlodal. rád bych ho někdy aspoň zkusil na střelnici.. ;)

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#27 » stř 29. dub 2020, 06:59

Měl jsem úplně totožný dilema nedávno, nakonec po všech porovnáních a testech vyhrál G19 gen5. Ma podle mě nejlepší poměr velikosti, univerzálnosti, "bezudrzbovosti" a tunitelnosti. Navic gen5 už není taková ošklivá kostka jako 4, povrchovka závěru taky zatím drží zuby nehty. Rozhodně nelituju. Ale jak psali kolegové nahoře, ani s jednou neuděláš špatně.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#28 » stř 29. dub 2020, 08:04

Moje první zbraň byl úplně nový G19 Gen 4. Pak se mi začal plnit trezor vším možným, něco z toho skoro nepoužívám. Nejvíc ze všeho používám G17 na střelnici a Taurus PT-738 TCP na každodenní nošení, ostatní téměř vůbec. Občas je všechny vyskládám na stůl, prohlídnu a cvičně zkusím, jak mi sedí v ruce. G19 Gen 4 sedí v ruce super, je lehká a s trochou snahy i nositelná. Dost často mě napadne, že ty ostatní zase tak moc nepotřebuji. Jinak dle mého názoru Glock bez výměny stojny je dost trápení, v obou mám sadu (stojna+pružina) Lone Wolf 3.5.



xajda
Příspěvky: 1

Příspěvek#29 » stř 29. dub 2020, 09:15

Chce to před nákupem vyzkoušet na střelnici každopádně. Mě zase sedí v ruce až gen5. U gen3 a 4 jsem nemohl poskládat prsty do toho tvarování. Takže když uvedli Gen5 FS bez toho vykrojení u zásobníku tak jsem měl jasno. I spoušť mi vyhovuje, takže jsem jí nechal původní.
Ještě by se mi líbilo něco menšího k tomu, G43x už jsem byl schopen bezpečně uchopit při tasení i při střelbě (G43 mi vypadávala z ruky, takže jsem jí z výběru vyřadil po pár výstřelech), ale finance byly jen na jeden kus.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#30 » stř 29. dub 2020, 10:15

Pavel0965: zaměřil bych se na Glocka 48. Mám 43 a spokojenost ale tu 48 bych chtěl taky zkusit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů