Walther PDP

Glock a spol.


Pavelg17
Příspěvky: 77

Příspěvek#436 » úte 11. led 2022, 18:15

Mířidla jsou dobře čitelná . Material jsem nezkoumal . I já slepec jsem je zaostřil. Samozřejmě na nové zbrani



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#437 » sob 15. led 2022, 16:40

Ahojte.
Odštípl jse mi kousek pokovování z této srandičky, dnes jsem dal 1000 výstřelu...fmj, tmj i přebijené: alsa, getloal
https://imgur.com/a/FjxbBGC

Je to nějak vážní?
díky



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#438 » sob 15. led 2022, 17:19

1000 vystrelu si dal dnes nebo celkove mas vystrilene tolik v prubehu doby co ji mas?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#439 » sob 15. led 2022, 17:58

Viete co sa mi prave stalo? (Neprajnici smejte sa)...
Ale isiel som ze si idem zasusit a vlozil som tam leizrovy naboj. A cvakam a ziaden leizer neide.
Myslel som si ze je spatny leizerovy naboj. Nakonec som sundal zaver, pruzinu a hlaven a skontroloval udernik.
A zistil som velmi nemilu vec ZLOMIL SA!!! :(
Som z toho tak nestastny ze si ani predstavit neviete, mam chut brecat.
Kolega vyssie napisal o tom odstiepeni kusku zeleza. A mne saa o 10 minut na to zlame udernik... vid foto.
Obrázek

Aka je pravdepodobnost ze sa toto moze stat? A co je to za kvalitu? Stava saa to bezne? Pri suseni vzdy pouzivam bud leizrovy naboj kde zapalka udiera do klobucika alebo pred tym som pouzival susilky s makkou zapalkou pre ochranu udernika... a on sa aj tak zlame v spicke.


:( :(
Co teraz s tym? Pistol je nepouzitelna a na reklamacii bude par dni, takze budem bez "terky" (odvodene od Walther, Waltherka = Terka (ako equivalent terezky) ked su u nas nezucastnene osoby na navsteve tak to je take kryce oslovenie ze riesim neco so zbranou "terkou" a zena uz vie.
Vidite jak ju mam rad? Az som si ju pomenoval. :cry: :cry:



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#440 » sob 15. led 2022, 18:18

Tak stat se muze ledacos, holt to zreklamuj (tech par dni je podle mne tady dost optimistickych).
Asi zalezi, do ceho ten udenik mlati, hlavne teda v pripade toho laserovyho naboje.
Btw mozna tu mas odpoved na to, proc se hodi mit vic zbrani ;)

Jinak meconium to bych taky reklamoval.



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#441 » sob 15. led 2022, 18:21

1000dokopy, dnes 100
pojebany úderník jsem videl na eng forach

edit: tak jo, v pondeli do reklamace...
diky
edit2: muze to udělat prebijeny naboj nebo i neprebijeny naboj?

do zásoby si rovnou koupim "legendárního" glocka...



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#442 » sob 15. led 2022, 18:59

dal sem emoce trocha bokem, i kdyz to na srdicku boli :? , predse sem novacek a nemel sem tuseni ze takove problemi moze zbran mit.
Ale je pravda ze na forech z ciziny jsou pripady.
Take sem si rikal ze GLOCK bude jinej, ale aj na forech o GLOCKU sa toho clovek docela docte, cim vsim trpy a take boli pripade zlomenych uderniku.

Mne to docela sklamalo v spolehlivosti. Kdyby to bola pistole co jede se mnou jen na strelnici raz za cas, tak okej. beru to.
Ale EDC pistole ktoru vytahnu a strelim v pripade potreby by mnela byt 1000% spolehlivost.
ASi sem mnel o zbranich ve vseobecnosti jine mineni nez ve skutecnosti na tom jsou.

Je ale pravda ze od kupy zbrane sem strilel jedine SaB strelivo a naposledy kdyz sem bol na strelnici sem strilel jine, ale to by vadit nemalo.
Prodali mi to jako normalne treningove strelivo podobne SaB akurat bolo trocha drahsi , to by ale nemelo vadit, ci co je PDP jen na SaB? :)
Doufam ze ne Protoze ty Geca sem si koupil docela hodne :o
Obrázek

v kazdem pripade mit vic zbrani je sice asi fajn, ale jeste jednou se ptam. EDC pistole mam jenom jednu. i kdyby sem mnel 10 v trezoru tak nosim jenom jednu, takze jak to resi to ze bych mnel vic zbrani?

Docela to ale nahlodalo moji duveru v spolehlivost Walthera PDP, na druhe strane prej se to muze stat proste aj na Glocku a podobne.

Takze nevim. O tomto nas na Priprave na ZP neucili, bezne zavady chapu, ale takove to znefunkcneni zbrane opravdu nechapu.

Chapu ale tomu spravne ze sem to spusobil si sam tym susenim? jakoze susim hodne. mozna i 5000 uderu na sucho uz mam za sebou. jako fakt k tomu pristupuju hodne zodpovedne a kdyz netrenuju na strelnici tak susim doma.



edit:
co se tyce suseni tak pouzivam takove.
Susilky maji pruznu zapalku (ten dolik ta vznikol uz pri par vystreloch takze sem to nepovazoval za duvod na vymenu)
Obrázek

Obrázek

laserova take dostala po par ranach dolik a take sem to nepovazoval za problem ohrozeni udernika pri suseni
Obrázek

Obrázek



Redsnake
Příspěvky: 309

Příspěvek#443 » sob 15. led 2022, 19:21

Imho to moc řešíš. Pokud se to stane při sebeobraně tak máš prostě hodně smůlu a nijak to neovlivníš. Když to je v záruce, reklamuj -> střílej. Když se to stane po záruce, vyměň svépomocí -> střílej.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#444 » sob 15. led 2022, 19:32

meconium: Jako reklamacku zkusit muzes, ale obavam se, ze na funkci zbrane to nema zadny vliv, takze te treba poslou do haje a reklamaci zamitnou. Co se tyka naboju, je jedno cim strilis, tohle s tim nesouvisi.

Eagg: I kdyz nejsi zrovna nejoblibenejsim clenem, nemyslim si, ze by nekdo mel potrebu se smat Tvemu nestesti. Podobne problemy potkalo vetsinu strelcu, a kazdy vi, jak je to smutne.
Jinak co se tyka prasknuti zapalniku, stava se to u mnoha vyrobcu. To ze jsi s tim nacvakal nasucho kolem 5k je pomerne hodne, takze se to celkem dalo i cekat, ze to praskne. Ono nic neni nesmrtelne. Taky tomu mohlo pomoci i to, ze uz jsi mel susilku hodne vyklepanou, takze pri suseni ten udernik uz netloukl do zapalky, ale klepal do vnitrku zaveru. Coz je horsi, protoze to dostava vetsi razy a vibrace. Coz muze vest k prasknuti kaleneho zapalniku.
Mas nejake vystrelene nabojnice doma, mysleno z tehle pistole, vystreleny idealne nekde v posledni dobe. Zajima me, jaky to delalo otisk na zapalce. Jestli jenom tecku, nebo zapalnik uz hodne škrtal do strany...? Na tohle jsou strikery celkem haklive, a pokud zapalnik škrta zapalky hodne do strany, znamena to, ze dostava hodne pokourit a drive ci pozdeji praskne. A suseni na to vliv nema.

Jinak reklamace to vyresi, ale pocital bych spise ze se reklamace protahne k horni hranici mozne doby.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#445 » sob 15. led 2022, 19:38

Neviem ci sa na udernik vztahuje zaruka.
A kto sa srazuje na zlomeny udernik asi nemal CZ 50/70. Tam to neni zavada ale vlastnost ze sa lame. :-D



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#446 » sob 15. led 2022, 19:54

Mam udernik vytahnout nebo to nechat tam v pistoli? Aby sem pripadne neporusil nejak zaruku.
Sice nevym jak se to vytahuje ale na netu bude urcite par videi jak na to.

Jinak nasel sem tenhle, ale pisou ze je aj na PPQ aj na PDP.
https://waltherarms.com/ppq-striker-assy-new-style/
Ta cena kdyz k tomu prictu postovne je docela na ho***
Takze doufam ze mi to zreklamujou na ich triko

Jinak v ČR sem nenasel nikde. to vubec nejsou dily v ČR? Nebo spatne hledam?
Naposledy upravil(a) Eagg dne sob 15. led 2022, 19:58, celkem upraveno 1 x.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#447 » sob 15. led 2022, 19:58

A proč nekoupit úderník a nevyměnit si sám? Bude to asi nejrychlejší řešení?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#448 » sob 15. led 2022, 20:25

Tak sem nasel tento https://www.guns-trade.cz/walther-ppq-m ... dejsi-4501
rovno sem ho zakoupil s tym ze sem pozadal o kontrolu, kdyby nesedel tak pak storno objednavky.
Na webu walther ale pisou ze je pro PDP aj pro PPQ. takze snad to bude okej.
Reklamovat (minimalne zadat o preplateni ) budu stejne. pak napisu jak sem pochodil.

Dik vsem ze ste mne uklidnili v tom zmysle ze se to proste stava a neni duvod prestat verit zbrani nebo ji hned prodavat.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#449 » sob 15. led 2022, 20:47

Pří sušení s PPQ mi odešel úderník. Ulomil se ten čudlík na zápalníku. Pistole v záruce, bohužel odešel i prodejce (covid), tak jsem oslovil dovozce. Slušně mě poslali do patřičných mezí. Tak jsem ho rovnou objednal a vyměnil. Na netu jsem našel video přímo od Waltheru, stačila mi na to velká kancelářská sponka. Jinak ruce a trošku šikovnosti. Nový úderník stál něco přes osm stovek i s poštovným.
Nechám prodejce, aby se vzpamatoval a zkusím reklamaci. Jestli projde, budu mít náhradní úderník.

udernik.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#450 » sob 15. led 2022, 21:51

Ale kdyz rikam, ze susilky jsou akorat tak pro zbrane typu shadow, tj. kladivo nejlip bez blokace, tak nikdo neposloucha. Jakobych mluvil do zdi. Dobre vam tak :)
Tak priste gumovy valecek do udernikove sachty.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů