Walther PDP

Glock a spol.


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#121 » čtv 29. črc 2021, 19:23

Tak je to tady!
z teorie som presiel dneska na prax. v podstate som stratil panictvo s mojou PDP*ckou
Podarilo sa mi dneska dostat na strelnicu, uplne necakane, len som zavolal ci maju cas, povedali ze jo mam dojst. tak som siel.

Pocity:
SUPER! no je to nieco ine ako odstrielat si skusky na ZP.
No celkovo islo 110 nabojov a bol som tam aj s dvoma fajn typkami, takze bola prijemna atmoska.
Nemozem porovnat "kopanie" a podobne, pretoze jedine z coho som strielal (ak napocitam brokovka a malorazka) bola CZ75 na skuskach (a na mini kurze pred skuskami). Takze polimerova pistole je tato moja prva. casom sa urcite zlepsim aj co sa tyka toho kopania. Snazim sa to drzat vysokym uchopom, ale kedze ten zaver je hodne vysoky tak ten vysoky uchop neni taky ako napriklad u glocka (podla roznych foto co som videl ako drzali vysokym uchopom glocka) tak u PDP sa to tak neda (myslim)

Takze z praxe:
strielal som sypane Sellier beelot ci tak nejak. 250 ks balicek. z toho teda 110 ran.
SPust velmi prijemna. prevazne som strielal mierenku, nie rychlu strelbu. AJk ed vyskusal som si aj rychlu ale bolo vidno ze mi to lieta vsade mozne, ze to este v rukach nemam nejaku dynamicku strelbu, casom urcite sa zlepsim aj v tom.
Takze bolo to bez akej kolvek zavady. Akurat ten problem s tou dlhou packou vypustania zaveru som pocitil trocha aj ja, pretoze obcas sa stalo ze mi ten zaver nevystavil pretoze som na tej packe mal oprety palec, ale podla mna pohoda, jednoducho len musim ten palec polozit na druhu ruku a ide to :), pripadne este skusam nadrilova iny uchop, vid tady video. https://www.youtube.com/watch?v=CRk3YvIeo_U
Okej prepacte je to video z Arexu delty ale neni to naschval ale tam som proste ten uchop prvy raz videl a paci sa mi, tak nabuduce ten palec skusim aj ja takto vystrcit. Doma to celkom slo a nebolo to vobec neprijemne. Ale nestrielal som s tymto uchopom (nabuduce)

Dobre idem dalej.
Po dostrielani som tak ako mi radili pretiahol tym hadom hlaven aspon 5x a divil som sa doma ked som rozobral pistol jaka je cistucka. uplne nadherna, jako nova. Nechapem. pretoze som z nej vystrielal 110 ran a vyzera naozaj ako nova. Hlaven jak som pretiahol tym hadom sa mi zda ze ani netreba cistit, ale urcite si ju poriadne vycistim cez vikend, ale to pretiahnutie hlavne tym hadom hned po dostrielani je naozaj dobry napad lebo este jak je zbran tepla krasne vsetko vymetie.

No nic dost kecov. toto je mojich vobec prvych 5 vystrelov z mojho Walthera PDP, Compact 4".
za mna super. bolo to na 15 metrov strielane a som amater, zaciatocnik.
Dalsie rany nema zmysel ukazovat pretoze to bol rozstrielany terc napadrd :D a nalepky som nemal ziadne, takze ani sam som casom nevedel co je nova rana a co este stara.
Ale tych 5 prvych ran (okej ta prva sa nepovedla) ale potom tie posledne 4 rany som zapojil do toho nie len mierenie ale aj dychanie, resp vystrel pri vydychu a zadrzanim dychom. A vysledok:...

Obrázek


edit este:
tak v nedelu idem zase na strelnicu ale uz inu, tak dorazim tych zbyvajucich 140 nabojov (resp nieco si necham na domacu obranu keby nieco :D ale skusim teda v nedelu mierenku s podporou, to znamena ze budem sa snazit perfektne spustat a teda sa snazit aj zistit ci je zbran dobre nastrelena. tak potom v nedelu dalsie info :) uz to bude ine, bude to 2 rande, takze aj ten "sex" bude iny :D



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#122 » pon 2. srp 2021, 16:19

Trochu update po ~750 nabojich: je pravda, ze kdyz jsem vcera zkousel S&B 115gr, tak mi prisla celkem kopava. Urcite vetsi rozdil vs. 124gr/140gr/150gr nez u jine.

Na druhou stranu ta 5" hlaven je s 115gr celkem sranda - prislo mi, ze takovej sonickej tresk P01 nevyprodukuje (asi to i po tech 20m+ leti mnohem rychleji).

Co mne jeste prekvapilo je, ze mozna ten jejich marketingovej blabol se "stepped chamber", ktera lepe utesni naboj, mozna neni uplnej blabol.
Ja to cistim po kazdy navsteve a ta PDP se mi zda po 250 ranach VYRAZNE min zasvinena. Vsechno tovarni S&B. Telo prakticky uplne cisty, zaver skoro taky.
Mozna me zkusenejsi/glockari vyvrati z omylu - ze se ten jednoduchej vnitrek proste jen lip cisti.. :)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#123 » pon 2. srp 2021, 16:49

Zalezi s cim porovnavas. Za jednu cz75 mam vycistene skoro 3 glocky. Navic moje p01 foukala pri strelbe do obliceje, byla dycky naramne zaspinena.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#124 » pon 2. srp 2021, 17:18

Aha. Tak mozna je to spis neduh te CZ75, nez kvalita PDP. :)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#125 » pon 2. srp 2021, 17:22

Stepped chamber rozhodne neni blabol. Luger nebyl blbej a vedel co dela uz na pocatku 20. stoleti.
Ja mel stepped chamber v P30L a oproti Expertu ci USPc to bylo pri stejnem poctu ran dycky cistsi ve spoustaku, mene to fouka zpatky.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#126 » úte 3. srp 2021, 12:56

Tak jsem na ni narval ten Holosun (destička CHPWS od MKabar).

Doufám, že mi to při první ráně nevyletí do oka, protože ty šroubky rozhodně do mých klíčů / od Holosunu neseděly tak dobře, jako ty, co byly v balení Holosun, nebo co tam držely ten plastový kryt - neměl jsem moc představu, jak moc to utahuju.

Vypadá to celkem dobře: https://imgur.com/a/7Bx2IX4
Rovnou jsem si všiml, že vzadu působí o poznání víc těžce (i když ten to je jen +42g), takže ten 5" bude na balanc asi fajn.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#127 » úte 3. srp 2021, 12:59

Hezky.

Vidis i klasicky miridla, nebo je to vejs? Já mám u Q5 malickej RMS a sedi v miridlech, co z je super. tecka kolimce mi umoznuje rychle "pichnout" na misto a kdyz na mirence potrebuju dorovnat, tak miridla fungujou.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#128 » úte 3. srp 2021, 13:03

Ne, tovární mířidla sedí přesně stejně vysoko jako končí základna toho 507C..

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#129 » úte 3. srp 2021, 13:26

JJ podle fotky to tam vypada. A jde ev. pri poruse, nejak snadno sundat?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#130 » úte 3. srp 2021, 13:35

Tak záleží, co myslíš tím jednoduše. :) "Takticky" určitě ne, já bych z toho pižlal ty šroubky tak 10 minut.
Na nošení by si asi měl člověk koupit ty mířidla vyšší.
Na to PDP už pasují z Glocka, takže by neměl být problém sehnat.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#131 » úte 3. srp 2021, 19:49

bbobb: Liší se ta tvoje destička od té origo Walther? Zrovna jsem se díval na video, kde borec zmiňoval, že ta origo destička tam drží jen na šroubkách a má vůli, a zkoušel, jestli se mu podaří to urvat. (https://youtu.be/iU_YS9oo_BQ)

Jinak, ta stepped chamber by měla dávat i o něco větší úsťovku, někde jsem v diskusi četl, že až 30-40 m/s navíc. Což by mohl být i důvod, proč to pocitově víc kope.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#132 » úte 3. srp 2021, 20:19

Lisi se hlavne tim, ze ji mam na zbrani vs OEM od Walthera, ktery muzou zacit v Evrope prodavat zitra, za tyden, nebo na Vanoce.. :)

Takze ja v ruce tu OEM nemel, soude podle komentaru tady https://www.reddit.com/r/Walther/commen ... rmr_plate/ je o dost lehci, ale to je tak vsechno. Jestli to ma mensi vuli, nebo ne, nevim. Drzi jenom na tech dvou sroubech, svetlo je videt vepredu, nahore i vespod, takze to omnic dalsiho oprene neni.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#133 » úte 3. srp 2021, 20:39

Z nove varky co bude za cca 3 tydny je posledni volna na 508T/507C/RMR na PDP...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#134 » úte 3. srp 2021, 20:42

bbobb - to se neutahuje temer vubec, jen mezi prsty lehce, zadne rvani nasilim. A zalepil jsi doufam jak sroubky co drzi desticku do zaveru, tak sroubky co drzi kolim bud tim prilozenym Vibratite nebo Locktite 243...bez teho ti to uleti, s tim ti to nikdy neuleti.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#135 » úte 3. srp 2021, 21:12

Daval jsem ten Vibratite.
Ze se to neutahuje skoro vubec je jedine stesti.
Akorat proste ten klic, ktery byl k tomu Holosunu /primo u PDP skvele padnul do tech puvodnich sroubku, ale do tech k te desticce mnohem hur (prestoze je to stejna velikost). Takze jsem to musel dost silou tlacit, aby se vubec chytal.

Jako nemam strach, ze to poleti. Ta desticka se ani nehne a je v tom PDP dost masivnima sroubkama. Ten kolim na tom pak mensima, ale zwroven je to uz v te desce ukotvena tema 'sloupama' jeste.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů