Walther PDP

Glock a spol.


Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#646 » pát 25. lis 2022, 18:03

Blacky update - max. šířka pádla pro opasek není 5, ale 6 cm
Jak to vypadá na pásku 40 mm viz fotky - při tasení mi jde pouzdro na pásku kousek nahoru, ale zobáčky ho zachytí...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#647 » pát 25. lis 2022, 18:55

Máte chalani niekto skúsenosť s nosením 4,5 full size v IWB alebo AIWB púzdre? Ide mi o to, či sa to v pohode dá schovať.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#648 » pát 25. lis 2022, 19:09

Lonestar: dekuju. :)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#649 » ned 27. lis 2022, 11:47

Ten výstražník fakt není skoro vidět. Stejně používám press check.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#650 » ned 27. lis 2022, 17:17

Jak vám funguje funkce, která při razantním doražení zásobníku sama shodí závěr?
Mně to někdy udělá, někdy neudělá, ale v případě jhp nábojů to je špatný, protože to závadí; nezavede náboj do komory, ten se zasekne střelou na skluzavce a zůstane vzpříčený v závěru. V případě nutné obrany a nuceného přebití to rovnou mohu považovat za věc, která mě bude stát život :shock:



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#651 » ned 27. lis 2022, 17:37

To je fakt funkce? To zkusím na PPQ. Ale spíš proto, aby se mi to nedělo na střelnici. Asi bych se dost lekl.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#652 » ned 27. lis 2022, 18:36

Závěr na záchytu a razantně vložit plný zásobník. Závěr to shodí a je rovnou nadrcnuto. Dělá to moje ČZ P10-c celkem spolehlivě, a teď si o víkendu osahávám nový walther, a dělá to taky, ačkoliv asi v 80% pokusů. Ale malér jsou ty JHP



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#653 » ned 27. lis 2022, 19:40

Taky jsem překvapen, že je to funkce :o
Já měl za to, že je to moje chyba, a odnesl si ponaučení "Nesmíš do toho tak třískat" :lol:



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#654 » ned 27. lis 2022, 19:43

Tak jsem to vyzkoušel s PPQ a jedním školákem.
Při normálním zasunutí zásobníku, nic.
Při razantním to shodí závěr jednou za tři až pět pokusů.
Myslím, že to není funkce, jen nechtěná vlastnost.
Plný zásobník jsem nezkoušel, nemá to žádný smysl.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#655 » ned 27. lis 2022, 20:53

Aha... Tak v diskuzi o CZ P10-c o tom kluci mluví jako o fičuře, která je ve zbrani schválně. Na té mojí číze to spolehlivě dělá, tak jsem si chtěl na waltherovi zkusit, jestli to má taky, a možná jen násilním zbraň, která to ani nemá dělat?
viewtopic.php?f=16&t=7988&start=3570#p272285



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#656 » ned 27. lis 2022, 20:59

Jsem amatér, to může být problém.

Uživatelský avatar
filipes
Příspěvky: 3

Příspěvek#657 » ned 27. lis 2022, 22:41

Petepap píše:Máte chalani niekto skúsenosť s nosením 4,5 full size v IWB alebo AIWB púzdre? Ide mi o to, či sa to v pohode dá schovať.


Já si to třeba nedokážu představit. Mám 4 compact v iwb od Rh holsters na apendixu a i to je znát. Přes tričko mám vždy dva hrboly. Konec pažby a roh mířidel. S drápem je to jen nepatrně lepší, zato pohodlí horší-víc mne tlačí a hůř se pouzdro nasazuje a sundavá. Jakmile přes to obléknu mikinu nebo svetr, tak už je to skoro v pohodě. Takže v létě jen v triku bych byl dost paranoidní. Víc ale bude záležet na oblečení a postavě bych řekl. Já nosím na velikost, tedy na míru. Možná číslo větší by pomohlo. Postavu mám normální. Tedy ani tlustý ani hubený.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#658 » ned 27. lis 2022, 22:54

Petepap: jediný fullsize mám cz p09 ještě i se závitem. Pouzdro mám jediné owb kydex, a představa, že to cpu na apendix je absurdní, to tam fakt nepůjde.
Na walther pdp 4" compact jsem si iwb objednal, a i tak si myslím, že to bude problém. Když se pokusím strčit walther do mého iwb kydexu od cz p10c, tak vidím, o kolik je walther širší, takže očekávám ještě méně pohodlí z už tak dost nepohodlného nošení čezety.
Takže fullsize čz je už nesmysl, a walther je ještě tlustší než čz, ttedy větší nesmysl



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#659 » pon 28. lis 2022, 01:07

Petepap píše:Máte chalani niekto skúsenosť s nosením 4,5 full size v IWB alebo AIWB púzdre? Ide mi o to, či sa to v pohode dá schovať.

Mám na 4.5" fullsize IWB od Lag Tactical (The Liberator MK II), které je docela minimalistické. Na jedné hodině se to dá schovat pod volně přehozenou košili (ale je to na hraně, pažba už dost trčí a asi spíš jen na krátkou dobu), nebo třeba pod bundu, ale jestli ses spíš ptal na to, jestli se to dá normálně nosit, tak si to dovedu představit jen jako příležitostně - jdu někam a fakt si potřebuji vzít PDP, dám si to pod bundu/košili - a až tam dojdu tak to vyndám. Tak jak to bylo v té slavné reklamě :). S to délkou je to už dost podezřele blízko slabin a s tíhou nabité zbraně to může dost nepříjemně tlačit v jakékoliv poloze kromě stoje a někdy i ve stoje.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#660 » pon 28. lis 2022, 06:19

Super, díííky za poznatky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů