Walther PDP

Glock a spol.


bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#181 » ned 15. srp 2021, 11:04

Doporucuju zkusit na strelnici ty backstrapy. Dneska jsem je tam mel bez toho pinu a ani se nehly, takze uplne ok.
Po koupi jsem myslel, ze M je super.
Doma na sucho se mi zdalo, ze L bude nejlepsi (nejvetsi kontakt se slabou rukou).
Nastesti nejpohodlnejsi na sucho, nejmensi zpetny raz a nejlepsi soustrel mam s Skem :)

Eagg píše:Bbobb ty porovnavas naastrelovani kolimatora s normalnymi miridli? Co s tym ma koli spolocne?

Je to to samé.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#182 » ned 15. srp 2021, 12:11

Bbobb presne aj ja som to dneska urobil ze som siel na strelnicu bez toho zaistovacieho kolika a skusal som rozne nastavce.
Nakoniec som tiez skoncil u najmensieho. Ale este si nesom uplne isty. Neviem co mam u uchopu zmeneneho nastavcom hladat a cakat
Na zaklade coho sa to meni?, ide len cisto o dobry pocit z drzania? Alebo aj ine atributy drzania nez len pocit?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#183 » ned 15. srp 2021, 16:29

Tak zalezi, co s tou zbrani chces delat. Pokud delat diry tam, kam miris, pak bych se zameril na to, se kterym ti to jde nejlepe.

Jinak ja nevim, jestli si tu PDP necham. Mozna ji prodam (dokud je skoro nova). :)
Kupoval jsem ji hlavne jako OR pro red dot, ale nejsem si jisty, ze je to jen tak do papiru takova zabava. Je to trochu moc 'jednoduche' (ne ze bych s ni strikel petikoruny na 25m). Fajn je, ze clovek fakt jasne vidi, kdyz s tim skubne.

Kdybych delal nejake zavody / mel ji na obranu, tak je to jina.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#184 » ned 15. srp 2021, 17:20

To nechapu jak to myslis? Jako v cem je pro tebe PDP jednoducha? A prave to ze se s ni jednoduse strili tak to je jen dobre ne? Nebo ty chces pistoli co te bude trapit a s ktorou nebudes lehko strilet?
Co to vlastne mas fullsize ci compact? A delka?
V kazdem pripade muzes to nejak rozvest co ti na PDP vadi?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#185 » ned 15. srp 2021, 17:32

Mám FS 5".
Nejde o to, že bych chtěl, aby mě ta pistole trápila.

Jde o to, že mám trochu pocit, že tahle kombinace PDP + Kolimátor je super na obranu / dynamickou střelbu. Ta pistole je fakt super přesná, i FS 5" je hodně lehký -> přenášení mezi terči a rychlé zaměření (* 10 s kolimátorem) si říká o nějaký pohyb / situace.

Na statický palpost, což je jediné, co dělám (a často ještě dost pomalá střelba až mířenka), si myslím víc užiju s:
1) těžší zbraní (menší zpětný ráz za cenu nepraktického nošení / přenášení mezi cíli)
2) bez kolimátoru (kde budu mít mnohem větší prostor pro zlepšení přesnosti svojí přičiněním)

Ale ještě si to nechám projít hlavou. Jen nechci začít shromažďovat zbraně. Vždycky bych si ji pak mohl koupit znova, kdyby se se mi stýskalo ;)



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#186 » ned 15. srp 2021, 22:07

Eagg: Tak velikost pazbicky, si preci zvolis takovou, aby ti idealne zbran sedela v ruce. Od toho je tam preci na vyber nekolik velikosti !
Kdyz si pujdes kupovat boty, tak si je preci vyzkouses jak ti padnou, a podle toho si je bud koupis, nebo zvolis jinou velikost, ktera ti bude sedet.

bbobb: Kdyz vis, ze strilis jenom mirenkarske strileni ze stolecku, tak mi asi unika, proc jsis kupoval plastaka ? Je preci hned jasne, ze plastova zbran, je podstatne lehci a chovani pri strelbe je divocejsi a neodpousti tolik chyb, nez u tezke celoocelove potvory, primo na mirenku.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#187 » ned 15. srp 2021, 23:25

Já mám teda jinou zkušenost. S PDP mám zatím nejhorší výsledky, bráno teda s ohledem na typ a vlastnosti ostatních dvou pistolí, ze kterých střílím, což jsou Hellcat a Shadow 2. Jasně, že s PDP nastřílím přesněji, než s Hellcatem, ale ne konzistentně. Takže pro mě to je vlastně příležitost, si chyby, které dělám, uvědomit, a snad postupně odstranit. Na Hellcatu nebo Shadowu bych na ně nepřišel, protože ta první tak nějak není na přesnost, a ta druhá zase leccos promine.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#188 » pon 16. srp 2021, 06:30

KapitánPacička: To si spatne rozumime - podle mne se chova v pohode a jsem s ni presnejsi, nez s moji tezsi P01. Akorat pro mne je PDP platforma pro kolimator, se kterym mne to zatim moc nebavi. :) Bez nej mam vyhlidnute jine kousky. Uvidime, jestli tomu jeste priste prijdu na chut.

Jinak tuhle debatu bych nerozvadel uz, nejaky moje dojmy z kolimatoru atp. Je tu spis OT. Ta PDP je podle mne super pistole.

risa2000: To zni rozumne. Na druhiu stranu ja bych presnost toho HC nepodcenoval, spis ty chyby ukaze jeste vic? Ale jasny je, ze podobnejsi tomu S2 bude velikostne PDP.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#189 » pon 16. srp 2021, 16:20

KapitánPacička, to by som asi k botam nepriravnaval, lebo strielat moozem z akejkolvek tej pazbicky.
Dobre sa mi drzi kazda jedna, najlepsie sa mi drzi najmensia co je divne, pretoze ruky mam velke, zase nechcem aby to bolo na ukor efektivity...

risa2000 a spol a jak sa vam striela zo zakladnych mieridiel? lebo mne celkom na prd :D strielal som z pozicanych zbrani, CZP10C, Walther Q5 (tusim celo ocelak, ale nesom si isty) a vdaka tej tritiotovej (cervenej muske) sa krasne strielalo. Rozmyslam ze vymenim u Walthera aspon za tritium cerveny, take jak ma ten Q5 walther.
Jake mate vy pocity z toho zakladneho mierenia na PDP? Menite? nemenite?
Ak ano, tak za ake a preco?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#190 » pát 20. srp 2021, 17:20

Uz sem si nejak zvyk ze bud to tu nezije anebo uz nikdo so mnou nece psat.

Ale jedem dal. (Mozna to nekomu pomuze)
Urobil som si dneska radost a kupil som si tydle svetlovodne miridla na meho walthera PDP. Je to na glock 17 az19 a ine, takze by to mnelo sedet.

Obrázek

Vypadaju naozaj spickovo spracovane, maju hodne dobrych recenzi a pochval na prodavajuciho. Vypadaji bytelne a zda se ze zvladnou aj takticke natahnuti zaveru o puzdro nebo opasek. A okrem toho maju riesenie aj nocneho zamerania. Co je velmi pekne urobene. (Samozrejme nikto nestriela v noci ked nevidi) ale sikovne riesenie to je jak to vymysleli
Akurat ja sem si vzal tuto verzi
Obrázek

Prislo mi mega nekrestanske davat za mieridla 3000 kc za kus nicoho... tak som zvolil pokus / mozno omyl, ktory ma bude stat 100 nabojov selllier bellot a objednal som si to z ciny.

Nesu najlevnejsie. Naopak patria medzi najdrahsie co maju tam a myslim ze tomu by mala odpovedat aj kvalita.

A kupil som si aj ten system na "vybytie" hledi zo zaveru, co sa mi v buducnosti zide. Nemusim tak nechavat za kazdou vymenou 500 kc puskarovi. Mozem si to menit kedykolvek :-)

Takze som sam zvedavy na tie mieridla. Ale tie moje plastaky si urcite este necham ako nudzove

Jo a tady je linka
https://m.aliexpress.com/i/33022194997.html



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#191 » pát 20. srp 2021, 18:06

[quote="Eagg"]Uz sem si nejak zvyk ze bud to tu nezije anebo uz nikdo so mnou nece psat.

Rekl bych, ze oboje moznosti se vzajemne nevylucujou :lol: :-D :lol:

Hele, tak uvidis jak ty miridla budou funkcni a hlavne odolne. A taky doufej, ze mas dobrou jejich vysku, aby ti to nestrilelo kilometr nahoru, nebo dolu ;) Tak proti svetlovodu vyhrady nemam, pokud strilis na venkovni strelnici, kde je denni svetlo, svetlovody jsou luxusni. Ale jak nemaji vhodne svetelne podminky, tak jsou uplne na prd. To je tady "podchyceno" tema dvouma lumino bodama nad sebou. Sam uvidis, jak ti to bude vyhovovat. Ja bych to nechtel, protoze pres den mas 3 svetelne body, proste klasiku. A v noci na tebe budou sviti 2 body, ktere maji odlisny druh mireni. Coz muze kdekoho klidne poplest. Nehlede na to, ze nepredpokldam nejak silne lumino v tech miridlech, takze je dost mozne, ze po nasviceni budes mit treba behem 2hodin apsolutni tmu tmouci :P Takze kdyz bys zbran musel tasit po par hodinkach, kdy byla zbran skryte nosena, tedy ve tme. Tak neuvidis ani ty lumino body, a ani ty svelovody :twisted:

edit: A jak se tak divam na ty miridla, tak kdyz budes mirit pres ty lumino 2 body, tak musis mit musku podstatne nadsazenou nad obrysem hledi. Abys videl ty 2 body nad sebou svitit. Takze to bude tim padem strilet hooodne nahoru. Coz by bylo uplne spatne.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#192 » pát 20. srp 2021, 18:31

KapitánPacička
Tak jsou na glocka a na PDP jde vsechno co na glocka tak snad dobre :-).

Jinak ja sem doted zadne referencne tecky nepouzival za 400 naboju vystrilenych. (Ty tecky na PDP ani nejdou videt ak mirim z tmy do svetla.
Ty referencny tecky tady u tychto beru jako rychly bod pro nejakou combat strelbu. Ty nocne nemusi fungovat protoze nosim sebou baterku a pozdejic bych chtel absolvovat kurz od hard task light. Jinak kdo strili v noci? A noc nikdy neni uplna. To by mne musel nekdo napadnout v obci kde zrovna zhasli poulicne osvetleni a je uplna tma... jinak nekde v meste je vzdy dostatek svetla.
... ale okrem toho ja nemam zbran na to aby sem nekoho strilel a v noci uz vubec ne. Na to mam teleskopicky obusek a pravidelne vycvik realne sebeobrany. Spis nekomu zlomim ruku nebo chbrticu nez na nekoho vystrelim. Strelba je az posledni nuance kterou bude hodne lidi oddalovat az do posledni chvyle kdy bude neskoro cokoliv strelnou zbrani resit. Noseni pistole vidim jako vyhodu proti aktivnemu strelcovi coz nastesti u nas moc neni (naposledy olomouc) ale to je vsechno hodne diskutabilne ohledne reakci ak by tam nekdo mnel zbran... okej neidem offtopic. Uz aj zatoto ma budu dzubat moderatori...

Takze v skratke si myslim ze ty miridla budou super do terce na kombatovku a hlavne pevne a zadne plastaky...a beru to aj jako pokus co za kvalitu se da z ciny kupit :-) ale vsechno made in china akurat dovazene k nam.

Od coho se lisi treba miridla tydle
https://glockshop.cz/truglo/1022-miridl ... glock.html

Od tychto...
https://m.aliexpress.com/i/32955529367.html

Obe jsou z ocele. Obe maju musku svetlovodnu. Proc stoji cez 2 tisic a v ali 200 kc?
Zeby to bolo jak s tymi cisticimi kefami ? Ze to co u nas stoji 200 kc tam kupim za 20 kc?
No uvidime. Pak poreferuju ty miridla az prijdou. To bude dlouho :-)
Naposledy upravil(a) Eagg dne pát 20. srp 2021, 18:48, celkem upraveno 1 x.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#193 » pát 20. srp 2021, 18:46

Tak nevim co moc chces probirat. Ta PDP ma tri nakeresleny bily tecky. Nic lepsiho clovek s barvou asi nevymysli, videt jdou ok.

Rozhodne lepsi nez nejaky lumino pokusy. Mam to na P01 a videt to nejde ani nahodou. Po nasviceni (nasviceni myslim vylozene ze je das milimetr od baterky) jsou vyraznejsi par minut. Uz jsem lumino musku prekreslil bilou barvou.

Kazdopadne kdyz je to PDP ready na glockovy miridla, sirsi vyber si asi clovek nemuze prat. Podle mne neni moc nuthe experimentovat na ali.

Jinak nevim co mas furt s tema 'plastakama'. :) mas z toho vsytrilenych par ran. Ja teda nevim o tom, ze by z glocka nejak plastovy miridla padala nebo tak.. nabijet s tim o stul tisickrat taky nebudes.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#194 » pát 20. srp 2021, 18:50

Bbobb jen sem si udelal radost lebo vypadaji skvele. Nic vic :-) proste mne zaujali. Plastove nesu spatne ale je dobre mat aj nejake nahradne :-)



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#195 » pát 20. srp 2021, 22:03

Eagg: Uvidis sam, jake ty miridla budou...Dej pak foto, jak to vypada na zbrani a hlavne jak ti to bude strilet.

Jinak k tomu pouziti zbrane co jsi tady psal, no tak nevim nevim, mel bych vice vyhrad. Ale tady se resi Walther, tak nebudu odbocovat, at to neni uplne OT.
Uvidis, ze se nejspis tvoje prestava, po nejake dobe a treningu bude hodne lisit :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů

cron