Walther PDP

Glock a spol.


ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#196 » sob 21. srp 2021, 22:19

Eagg píše:Uz sem si nejak zvyk ze bud to tu nezije anebo uz nikdo so mnou nece psat.

Ale jedem dal. (Mozna to nekomu pomuze)
Urobil som si dneska radost a kupil som si tydle svetlovodne miridla na meho walthera PDP. Je to na glock 17 az19 a ine, takze by to mnelo sedet.

Obrázek

Vypadaju naozaj spickovo spracovane, maju hodne dobrych recenzi a pochval na prodavajuciho. Vypadaji bytelne a zda se ze zvladnou aj takticke natahnuti zaveru o puzdro nebo opasek. A okrem toho maju riesenie aj nocneho zamerania. Co je velmi pekne urobene. (Samozrejme nikto nestriela v noci ked nevidi) ale sikovne riesenie to je jak to vymysleli
Akurat ja sem si vzal tuto verzi
Obrázek

Prislo mi mega nekrestanske davat za mieridla 3000 kc za kus nicoho... tak som zvolil pokus / mozno omyl, ktory ma bude stat 100 nabojov selllier bellot a objednal som si to z ciny.

Nesu najlevnejsie. Naopak patria medzi najdrahsie co maju tam a myslim ze tomu by mala odpovedat aj kvalita.

A kupil som si aj ten system na "vybytie" hledi zo zaveru, co sa mi v buducnosti zide. Nemusim tak nechavat za kazdou vymenou 500 kc puskarovi. Mozem si to menit kedykolvek :-)

Takze som sam zvedavy na tie mieridla. Ale tie moje plastaky si urcite este necham ako nudzove

Jo a tady je linka
https://m.aliexpress.com/i/33022194997.html


Napiš sem prosimte link na přípravek pro vyklepnutí hledí ze závěru, to mě zajímá, díky



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#197 » ned 22. srp 2021, 01:32

Ladi777
Neni to na vyklepnuti ale spis na nenasilne vysunuti pomoci tahu takze bez akehokolvek poskodzeni nebo nasili. Videl sem to na jednom videu kde chlapik si menil hledi na glocka a todle tam mne a bolo to super jednoduche. Take docentrovani kdyz ti to nese nekde vedle dokazes udelat na 1mm presne. Podla mna uzastna vec univerzalna ktora si vzdy najde vyuzitie

https://m.aliexpress.com/item/100500276 ... a03abdf283



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#198 » ned 22. srp 2021, 12:10

Tak walther ma za sebou 450 ran bez jedinej zavady, zadrzky, selhace. super spica pistola
Musim podotknut ze okrem dokladneho vycistenia hlavne po kazdej strelbe a uplne banalnej az zakladnej udrzby zaveru a ramu pistole, ta zbran je v podstate stale ako nova aj po strelbe, nevidim ziadne vyrazne znecistenie. takze jej udrzba je velmi jednoducha.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#199 » ned 22. srp 2021, 13:06

Tak to je dobrá zpráva. Já si teprve zítra jdu pro PZ, kvůli dovoleným jsem se tam zatím nedostal.
Akorát, co mě zamrzelo na čištění, je kompletní rozborka závěru. Tam má Walther mezery, bohužel.
Na střelnici půjdu asi až koncem příštího týdne a budu nastřelovat kolimec.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#200 » ned 22. srp 2021, 13:30

Já teda nevim kolik toho střílíš, nebo jak čistíš, ale nedokážu si moc představit potřebu rozebírat závěr. Možná kdyby ti to spadlo do rybníka. :)
Moje PDP má tak ~1000 a ten závěr fakt stačí lehounce otřít, vůbec se nesviní.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#201 » ned 22. srp 2021, 14:34

bbobb a kde sem napsal ze rozebiram zaver? (to mimochodem ani neumim)
delam klasickou rozborku, kdy vyndam jenom vratnu pruzinu a hlaven.

Cistenim zaveru sem myslel lehke ometeni steteckem, precisteni tej casti jak vychadzi zapalnik a precisteni te casti kde je vytahovac. nic vic. nepouzivam dokonce ani zadne oleje na cisteni, vsechno jde krasne se stetcem obycejnym.

Dokonce ani hlaven necistim s olejema (mimochodem je to spravne? nevadi ze tam nedavam olej? mysleno pri cisteni.)
Po strelbe na strelnici pretahnu tym hadem 4x pak odlozim a doma to jen s vyterakem pretahnu zopar krat, pak pretahnu tym cisticim vyterakem, pak zase cca 4 x hadem a hotovo. nestrikam do hlavne zaden olej. nevadi to?
Pak kdyz se na ni podivam do svetla cez bilej papir je nadherna leskla.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#202 » ned 22. srp 2021, 14:41

Hele sice se snazis, ale nejsi jedinej, kdo sem pise :) reagoval jsem na CzechJoker.

Jinak tomu PDP to, ze hlaven nicim necistis asi moc neublizi.
Ale doporucil bych ti zkusit to vycistit jako delas normalne na sucho a az budes mit pocit, ze je vyterak cistej, necim to vystrikat (carbon breaker, ballistol), poradne protahat medenym kartacem a pak to protahnout znova. :) Vsadil bych se, ze bude cernej jak uhel.

Ale nez se ti zasvini drazky nejak vyznamne, muse, bys z toho vystrilet tisice a tisice tovarnich S&B FMJ.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#203 » ned 22. srp 2021, 16:28

bbobb jo uz sem to zaregistroval zes nepsal mne s tym zaverem.

Jinak co se tyce cisteni PDP tak teda doporucujes vzdy ju teda ze vnitr radsi prestriknout a pak to drhnout vyterakem ze je to lepsi? a pak to teda len vysusit?
Mam objednanu sadu cisticu z ali uplne suprova a su tam aj tie pretahovacie trny na ktore sa nastokne ten bavlneny obrusok a pretiahne hlavnou. to som este neurobil ani raz pretoze nemam ten trn pretahovaci. takze zatial len ten postup co som pisal vyssie.

Mozno aj tym ze cistim po kazdej strelbe, tak neni tak zas*** ako keby som ju necistil 1000 ran. to by vyzerala inak. A ty cistis po kazdej strelbe?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#204 » ned 22. srp 2021, 17:16

Libi se mi, jak dycky nekdo za cas ukaze "kouzlo", kdy cisty lauf procisti sracem, co zere med\mosaz\bronz\tombak pomoci mosazneho\bronzoveho kartace a voala, cerny bordel na hadru.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#205 » ned 22. srp 2021, 17:37

Honzajan píše:Libi se mi, jak dycky nekdo za cas ukaze "kouzlo", kdy cisty lauf procisti sracem, co zere med\mosaz\bronz\tombak pomoci mosazneho\bronzoveho kartace a voala, cerny bordel na hadru.

Jak to myslis? Muzes to mne zacatecnikovy vysvetlit polopate?



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#206 » ned 22. srp 2021, 18:44

Eagg: Cistit lauf na sucho, jaj :shock: Nafackuj si kamo, a potom jeste jednou, aby jsis to pamatoval, ze se to takhle nedela :twisted: :mrgreen:

Na cisteni je idealni obycejny Konkor, WD40, Brunox....Co funguje 100% a cenove je levny. Kdyby jsi tvojim zpusobem na sucho, cistil zbran, ktera je choulostivejsi, tak se budes divit, jak ti to casem poskodi vyvrt :roll:
Kdyby jsi se takhle choval ke zbrani, kde se pouzivaji korozivni= rtutove zapalky, tak uz mas chycenou hlaven jako lišku :!:

Strikni olej do hlavne a klidne i celou tim namazej. A uvidis, kdyz zacnes pucovat vyterakem, kolik spotrebujes kousku hadriku, nez bude opravdu ta hlaven cista.
A klidne vzit špejli a namotat na to vatu a tu namocit do oleje cisticiho a projet s tim u zakouti uvnitr zaveru a kam se vsude dostanes. Potom cistim hadrem vypucovat, a taky budes kouka, kde se tam ta spina vzala...



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#207 » ned 22. srp 2021, 21:17

Napsal mi bbob ze tou hlavnou prechadzaji strely obrovskou rychlostou a take za vysokych teplot bez poskodzeni hlavne a take toho materialu ktorym to cistim. Takze vyterakova tyc mosadzna nebo ineho mekeho materialu je mojej hlavne uplne volna. Ta nemoze nic sposobit na sucho. Nebo to tak neni?

A dalsi veci je to co napsal honzajan o tom ze pak tie hadri ti poberaju spini z toho vyteraka a ne z hlavne.

Hodne dela aj to ze ja po dostrileni hned pretahnu zopar krat hlaven hadem cez komoru ked vystavym zaver do zadny polohy primo na strelnici a uz tato cinnost hodne pobere jeste z teple hlavne, doslova kdyz to udelam vidim jak vyleti z hlavne neskutecne mnozstvy prachu nebo co to je. Takze ja pak doma ani nemam co cistit. Kdyby sem ti ukazal jak vypada ta hlaven doma tak bys v ni videl asi 10 malejch zrnicek kteee jsou videt ve svetle cez bilej papir a to vyterakem mosadznym nebo jake to jsou 20x projdu na sucho a je to pric. Ta hlaven je jak zrcadlo. Nemam pak duvod pchat do ni jakekoliv dalsi mazivo.

Ano chapu ze kdyz nekdo strili 500 naboju bez cisteni tak to uz si cistici prostredek zaslouzi protoze to dolu neide na sucho. Ja ale to po kazde strelbe s radosti vycistim do 5 minut a ta hlaven je jak nova.

Ale uz sme offtopic. Divim se ze mne uz moderatori nepeckujou :-)

Tak podme na jinu temu.
Pride Vam PDP hlucne?
Uz nekolik lidi opakovane mi na strelnici reklo ze je to oproti jinym docela hlucne. Dokonce bol sem v oddelenem boxu a prisel za mnou chlapik z vedle ktery nevedel cim strilim a rikal ze "je vy strilite z pistole? Ja sem myslel ze z nejakeho silnejsiho kalibru" ze to proste na pistoli dela docela pekne slupky. Neumim porovnat, tak tema k diskusi. (Nenapadne muzem prebrat aj to cisteni jeste ) :-)



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#208 » ned 22. srp 2021, 22:14

Eagg: Povystrelove splodiny ti asi nic nerikaji co ;) Hele, kdyz odmitas poradne vycisit zbran, jak se ma. Tak to alespon debilne neokecavej, kdyz tomu vubec nerozumis :!: Mam pocit, ze na tvoje prihlouple otazky, uz tady moc lidi reagovat nebude. Cestu jsis zvolil sam... Zacinam chapat, proc se CR oddelila od SK :twisted:



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#209 » ned 22. srp 2021, 23:55

KapitánPacička píše:Eagg: Povystrelove splodiny ti asi nic nerikaji co ;) Hele, kdyz odmitas poradne vycisit zbran, jak se ma. Tak to alespon debilne neokecavej, kdyz tomu vubec nerozumis :!: Mam pocit, ze na tvoje prihlouple otazky, uz tady moc lidi reagovat nebude. Cestu jsis zvolil sam... Zacinam chapat, proc se CR oddelila od SK :twisted:


Ja ji cistim jak se ma z meho pohledu nemusim ju prestrikat zadnym cisticem kdyz jde to vycistit aj bez toho velmi jednoducho. To ze mas na to jinej nazor ti neberu. Nemam pocit ze delam neco spatne. Proc jenom tvoje varianta je spravna kde prestrikas celu hlaven cisticem? Hmm :?:

Ze mi lidi neodepisujou? Mas pocit ze mi to vadi? A proc mi odepisujes ty? ;)

Uživatelský avatar
Susa669
Příspěvky: 18

Příspěvek#210 » pon 23. srp 2021, 05:30

KapitánPacička píše: Mam pocit, ze na tvoje prihlouple otazky, uz tady moc lidi reagovat nebude. Cestu jsis zvolil sam...

Chytrému napověz, hloupého nakopni =D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů