Walther PDP

Glock a spol.


Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#856 » sob 20. kvě 2023, 05:41

Rychlý Slimáku, bereš to rozumně. Jestli hledáš na nějaký čas jedinou pistoli a nechceš brzy kupovat další, dej výběru trochu víc času. Je dobré, že máš favorita a že máš představu, co s tím. Jestli jsi Pražák, zastav se v Holešovicích v nocompromise.house a porovnej si tam spouště Walterů se spouštěmi caniků. Taky, se tam do toho oblékni a zkus si, jak se ti bude hýbat a sedět s tak velkou pistolí na opasku. Třeba zjistíš, že menší je na nošení lepší a že hladká spoušť pomůže lepším zásahům. Mimochodem, caniky mají dobře použitelné pouzdro v ceně.
Podívej se i jinam, na jiné pistole, obejdi deset obchodů a nech si ukázat, co pro tebe mají. Všude si zkus úchop, manipulaci, spoušť a reset spouště. Do toho, co se ti bude líbit, se v prodejně obleč, protože pistoli budeš mít hlavně na sobě, než na střelnici v ruce, pokud to s nošením myslíš vážně.
A owb není rozhodně chyba, podle mě je to pohodlnější.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#857 » sob 20. kvě 2023, 06:58

Nedelej reklamu na Canik va vlakne k PDP! Muzes mu napsat SZ. Tady Caniky nechcem.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#858 » sob 20. kvě 2023, 07:53

Canik je stejně Waltherův nevlastní bratranec :lol:



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#859 » sob 20. kvě 2023, 08:12

Ahoj všem, děkuji za přivítání a cenné rady.

Jsem rád, že jsem za: “zbraň se musí líbit” nedostal flákanec :D Ale je to tak, i auto si nebudu kupovat ošklivé. Ke zbrani si musím vytvořit vztah.

Odhaduji první zbraň alespoň na rok pro skryté nošení, střelnice a mazlení. Zatím je DPD ve variantě FDE láska na první pohled. Nemohu mít jednolitě zbarvenou zbraň. K tomu z praktického hlediska jasně čitelná spoušť a špičková ergonomie. Měl jsem před ZP 3x individuální výcvik…ne proto, že bych musel, ale bavilo mě to a díky více instruktorům jsem získal různé pohledy a tipy. I při zkoušce mi správci střelnic ukazovali různé pistole, tak jsem měl možnost si toho dost zatím omakat. Pravděpodobně příští týden si budu moci vyzkoušet střelbu s PDP a 19X. Nejspíš si rovnou objednám DPM. Správci střelnic jsou velmi ochotní, pokud vezmu PDP, budu mít rovnou DPM. V opačném případě ji střelnici věnuji nebo zde nabídnu k prodeji. Favority mám jen dva, nechci to komplikovat. I přes vyšší tloušťku závěru PDP oproti 19X s tím nemám problém.

Co se týče IWB appendix, zatím si to nedovedu představit, ale věřím, že časem k tomu dojdu. Jsem mrňavej rychlej slimák a trošičku pupek mám. Asi konzerva, zatím se mi jeví klasika na 15h pod tričkem na kydex OWB. Že mám bouli? Tím zákon neporušuji. Taštičku Falcon bych nosil spíše v prostorách a na místech, kde je mizivá šance potenciálního útoku a nutné obrany rychle tasit. Na anděl (mordor) také nejezdím :D Většinou se pohybuji v bezpečném prostředí. Nemyslím si, že by s OWB a malou boulí byl problém si večer nakoupit v obchoďáku. Že mi při sehnutí pro vajíčka lehce vykoukne spodek pouzdra není porušení zákona, ale na druhou stranu..,narazit na hysterickou paní nikdo nechce.

Jeví se mi dobře tento model. Po kapsách nic nenosím a alespoň do toho strčím klíče a peněženku. Dosud vše tahám v brašně na notebook.
https://www.falcoholsters.com/cs/prakti ... -hrud-g106

Jinak mě odrazovali od Walthera PDP i z důvodu hůře sehnatelných dílů, ale co jsem koukal, situace se zlepšila. PDP Gen2 má dokonce na závěru jinou formu ukotvení destičky a třeba za rok/dva, až si řádně projdu klasickými mířidly, mohu osadit bez destičky nízkoprofilový Holosun SCS, který se brzy začne prodávat.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#860 » sob 20. kvě 2023, 11:27

Uh. Tak to je pěkná taškařice... Taková drahá taštička v ceně levné pistole s československým popisem a bez vyobrazení umístění zbraně a dalších věcí... To bych někdy rád viděl naživo.

Ale abychom se vrátili k tématu, s pdp chybu neuděláš, časem zjistíš, že potřebuješ něco jiného, takže to nebude dlouho trvat a koupíš nejmíň další dvě pistole.

Boule se při vhodném oblečení úplně ztratí.

Nepovažuji doporučení k porovnání dalších alternativ za reklamu. Podstatou je zkusit toho co nejvíc a hledat, jestli něco nevyhovuje potřebám lépe než to, do čeho je člověk zakoukaný. Osobně bych to s láskou k věcem nepřeháněl, pistole je běžná věc denní potřeby, jako boty, židle, mixér... Jasně musí se nějak líbit, ale racionalita by měla převažovat.



xxviktor
Příspěvky: 12

Příspěvek#861 » ned 21. kvě 2023, 18:21

"Osobně bych to s láskou k věcem nepřeháněl, pistole je běžná věc denní potřeby, jako boty, židle, mixér... Jasně musí se nějak líbit, ale racionalita by měla převažovat."

Taky to tak vidím. Jak mi říkal kamarád od policie - buď budeš investovat do svého výcviku a pistole tak bude jen nástroj a nebo budeš sběratel. Ať si koupíš jakéhokoliv plasťáka, tak to kdovíjaká leštěnka nebude. Jsou to furt služební pistole na práci. Glock ti to sám dá najevo sedřením barvy na hlavni po pár výstřelech a klasickým Glock smilem. Kup si, co se ti líbí, co ti bude dělat radost a s čím ti to půjde. Ale on je důvod, proč mají všichni Glocka - funguje, střílí se z něj vlastně docela dobře, nebojíš se s ním lehnout do mokré trávy nebo hodit zásobník na zem a pokud se ti zbraň rozbije, tak ho každý zná a všude na něj mají díly - co víc si od pistole přát? Jo, má ho každej a je tuctovej, ale víc hipster Walther sám o sobě z tebe lepšího střelce neudělá a na prdel z něj taky nikdo nesedne :)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#862 » ned 21. kvě 2023, 19:34

Tema je Walther PDP prosím.



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#863 » pon 22. kvě 2023, 21:03

Ahoj, já mám PDPečko v compactu opravdu velice kratičce. Jsem tu stejný greenhorn jako ty. Přiznám se, že favoritů jsem měl celkem dost a to
HK SFP9L, Q5 s PPQ tělem, PPQ, G17, G19, PDP ve full size s 5 palcovou hlavní a s 4,5 palcovou hlavní a compact se 4 palcovou.
krom všemožného ošahávání jsem si zašel na necelý dvě hodky na střelnici a všechny horký kanditáty si tam půjčil. Vystřílel 4 krabičky a postupně eliminoval to, co se mi nelíbilo až mi zůstalo PDP ve full sizeu a compact. A mezi nimi byl pro mě fajnovější velikostně i vzhledově compact v OD GREEN.

Jinak jako naprostý amatér jsem taky přemýšlel spíš nad vnějším pouzdrem. určitě si chci pořídit na chalupu na samotu safari land, ale do města si to neumím moc představit a tak jsem jako první krok sáhl po IWB od RH holsters. Zvažoval jsem i nějakou vnější taštičku / ledvinku/brašnu, ale jak říkal můj bratránek, bejvalej policajt, co dnes pracuje v zahraničí v ochraně osob - každý, kdo se trošičku pohybuje kolem zbraní bude hned vědět, co v tom máš. A to je asi pozornost, o kterou není třeba soutěžit. Ale jak říkám, jsem zde "služebně nejzelenější ucho", takže tak to i ber :-).



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#864 » úte 23. kvě 2023, 06:02

Když jeden pozná, že druhý nosí, bych považoval spíš trochu za výhodu, protože v tu chvíli ví, že má potenciálního spojence v obraně proti zlým útočníkům. Mě třeba vždy potěší, když vidím, že kolem někdo nosí.

A teď se napomínám za reakci mimo téma a prosím, pokud to chcete někdo rozvádět, založte nové vlákno.



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#865 » úte 23. kvě 2023, 18:06

Ahoj, z těch tří DPM pružin nevíte prosím, která je střední?

Nejsou označené. Dvě mají stejnou výšku :D

Zítra jdu PDP Compact vyzkoušet. :)

@Jarda.Jezek: s tím se mohu ztotožnit. Dle mého názoru je lepší vědět, že pod trikem nebo v taštičce je zbraň.



frt
Příspěvky: 1

Příspěvek#866 » stř 24. kvě 2023, 10:50

RychlySlimak: délku mohou mít podobnou, ale počet závitů je rozdílný resp. o 1 větší u té střední



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#867 » čtv 25. kvě 2023, 07:31

Názory?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#868 » čtv 25. kvě 2023, 07:47

Souhlasím s duchovním vůdcem místní puristické komunity :lol: :lol: :lol:



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#869 » čtv 25. kvě 2023, 07:55

Řekl člověk co si pořídil tureckou bullpup brokovnici :D



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#870 » čtv 25. kvě 2023, 08:02

De gustibus non est disputandum... 8-)
Ale pěkné to máš - podle dotazníku to mohlo dopadnout i daleko hůř :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů