Walther PDP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 816

Příspěvek#1021 » pát 2. úno 2024, 08:42

To LK:
Nevím jakou máš ruku, ale mne většina C nesedí, a to bylo i u PDP, proto jsem si pořídil FS a to je jiná. I u Glocku mám 19X tedy FS úchop. Další věc jaký máš nasazený hřbet, ten mění zcela zásadně úchop taky. Jinak PDP je trochu skákavější, ale dobře se zase vrací. Já to řešil DPM pružinou a je to super. Takže jak už psali kucí, chce to pořádně prohnat, aby jsi se dopracoval k nějakému závěru.



Lonestar
Příspěvky: 197

Příspěvek#1022 » pát 2. úno 2024, 08:56

LK - kdyby sis chtěl vyzkoušet Full Size, můžeme se někdy domluvit na Petřvald - více když tak SZ.



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#1023 » pát 2. úno 2024, 08:57

Diky vsem za info.

FS - jsem zatim jenom zkousel na prodejne (5 FS jsem zkousel ... 4 a 4,5 FS jsem nezkousel), mel jsem pocit, ze je velka. Nikdy jsem z ni nestrilel.

At tady totalne neofftopicujem. Moje filozofie - je to moje prvni zbran, zatim chci jenom strilet, ucit se postoj, uchop a zpresnit strelbu. S PDP,4, C nastrilim na 10 metru vsechno v cernem*, sice kope, ale spoust uchop je super az na ten prst - a boli to tak, ze clovek nechce strilet, da proste zbran z ruky. Takze nemam zkusenosti a musim se k nim dopracovat, zatim bych mel mit radost - a mam pocit, ze s PDP by to byla bolest, proste mel bych ten pocit, ze nechci jit strilet a musel bych se nutit. Myslim, ze potrebuji zacatecnickou zbran, at mne to bavi, naucim se zaklad a pak jit treba dal.


*zkousel jsem i Hk SfP a to bylo vsude po terci, a pritom uchop tam vybornej tez a pocit super, Berettu APX - taky dobry, ale tam neni ten pocit ze znacky :D



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#1024 » pát 2. úno 2024, 09:10

Beretta je značka s pětisetletou historií - předávána v jedné rodině po všechny generace od roku 1526.



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#1025 » pát 2. úno 2024, 10:02

Uricte nechci hanit znacku, pokud to tak vyznelo - omlouvam se. Je to moje nastaveni, jinak vim, ze Beretta ma dlouhou historii a dela fajn zbrane.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 816

Příspěvek#1026 » pát 2. úno 2024, 11:30

Tak obecně... lepší je začít s klasickou služební full size, přímoběžným úderníkem a klasická mířidla. Potom klidně přecházej na menší, kolimce atd. Já z tohoto důvodu zvolil právě FS, ale v 4" aby se to dalo i "relativně nosit". Nyní mám jako EDC něco jiného, na to PDP jsem hodil kolimec 507COMP a mám to jako záložní a hlavně "domácí" zbraň, a také na hraní na střelnici. Opravdu je důležité, aby jsi měl z toho dobrý pocit a učil se základy správně a ne bojoval s malým úchopem. Určitě využij nabídku Lonestara na FS. Mne osobně sedí FS výrazně líp než C, ale usuď si sám.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2529

Příspěvek#1027 » pát 2. úno 2024, 11:44

Souhlas. Já mám ruku tak nějak "normál" C mi sedi dobre, ale koupil sem SD s malou sukni na sachte a popravde to dost pomohlo a drzi se mi lip, nez kamosova FS. Mozna jen "placebo" efekt, ze je na konci "zarazka" .)



Satanáš
Příspěvky: 137

Příspěvek#1028 » pát 2. úno 2024, 14:56

LK, když budeš nosit IWB, tak ti nad opasek bude čouhat jen pažbička. A ten rozdíl mezi FS a compact pažbičkou je vcelku minuskulní. Zvaž sám, jestli radši budeš mít trošku menší pažbičku nebo trošku více nábojů :D No a zbytek pistole máš strčený v kalhotách, takže pokud nenosíš revolver jako Burtonův Joker, tak nemusíš volit méně než 5" :D
Mluvím z vlastní zkušenosti když řeknu, že se mi FS 5" PDP s kolimátorem nosí stejně dobře jako jakýkoliv jiný srovnatelný compact. Radím ti proto vzít spíše větší model, který nabídne větší kapacitu, delší záměrnou a více prostoru pro ruce (a píčovinky ala světýlka :D )

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2529

Příspěvek#1029 » pát 2. úno 2024, 15:36

Mnoo FS vs C je fakt rozdil ani ne centimetr. Dylka laufu/zaveru uz dela dost. 4/4; 4,5/4,5; 4,6/4(SD); 5/5 palcu uz chce rozmyslet.



Satanáš
Příspěvky: 137

Příspěvek#1030 » pát 2. úno 2024, 21:58

Jasný, ale pointa je, že těch dva a půl cenťáku navíc do nohavice nacpeš a těžko ti budou překážet, páč lidská noha má trochu větší rozměry než abys v nohavici řešil sem tam palec - ledaže bys nosil denně legíny :D Nad nohavicu (opasek) už ční jen pažbička a jak jsi sám poznamenal, tam je ten rozdíl fakt minuskulní. Samozřejmě dokud se bavíme o IWB.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2529

Příspěvek#1031 » sob 3. úno 2024, 15:42

Joo Habera by musel vzít Fko .)



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#1032 » ned 11. úno 2024, 14:18

Tak s Lonestar jsme to vyzkouseli. Moc mu za to dekuji.

WALTHER PDP PRO SD 5,1" FULL SIZE

A Full size to nedelala - netlacila. Takze to bylo tim compaktem, jak jsem se tam snazil vmestnat prsty...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#1033 » úte 13. úno 2024, 10:15

Střílíte s tím PDP někdo LOS ?
Zvažuji nahradit ostřílenou ČZ P-07 za něco jiného. Jedna varianta je další P-07, spousta kompatibilníího příslušenství.

Ale protože už mám PPS M2, tak přemýšlím o něčem větším od Walther. A protože střílím stejně divizi Pi (velká pistole), tak přemýšlím o 4" verzi buď Compact nebo Full. Zatím vede Full, 18 ran v zásobníku a rozměr prakticky stejný jako ta P-07. A možnost kolimátoru, jsem starší pán a už nemám oči mladíka.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 816

Příspěvek#1034 » úte 13. úno 2024, 10:49

Tedy LOS nestřílím, ale dost s tím blbnu na střelnici... Dal jsem tam Holosun HS 507 Comp a jsem s tím spokojený, chodí to pěkně. Vejde se to i do původního kydexu od RH, takže jsem kvůli kolimátoru nemusel nic upravovat. Tahle sestava mne na blbnutí fakt baví a pokud budu chtít někdy LOSíka, šel bych s tímto. Jinak s tím kolimcem jde opravdu nouzově vidět i původní mířidla úplně dole.
Jen doplním je tam DPM pružina.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 816

Příspěvek#1035 » úte 13. úno 2024, 10:53

Detail kolimce, je tedy trošičku širší než závěr, ale vůbec to nevadí, a to okno, to je spíš výloha, takže opravdu dobrá viditelnost.
Mohu doporučit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti