Walther PDP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#841 » čtv 18. kvě 2023, 13:46

Mnoo jelikož mám PDP jako kropáč, ke kterýmu se nebudu chovat hezky, tak jsem vzal tu kompaktní, abych to mohl snadno rozebrat i v blátě, zime, lese, zákopu :)

Na Q5, což je "závodní" mazel mám u skladačku, protože to nikde jinde, než na polstrovanym stole rozebírat asik nebudu. :)



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#842 » čtv 18. kvě 2023, 14:13

Blacky píše:Mnoo jelikož mám PDP jako kropáč, ke kterýmu se nebudu chovat hezky, tak jsem vzal tu kompaktní, abych to mohl snadno rozebrat i v blátě, zime, lese, zákopu :)

Dík, udělám to stejně! vezm,u tu captured MS-WA/11 ! Senza!!!



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#843 » čtv 18. kvě 2023, 19:50

Tak musím říct, že distributor DPM pružin je neskutečnej borec! Vlezl jsem do pražský prodejny Vrbenského 1499/38, Praha 7 a bavím se s prodejcem, že úplně nevím, jakou chci. Tak mi vytáhl nově zabalenou captured i tu sadičku s třema pružinama a dobrých deset minut mi o obou, jako amatérovi, povídal plus ukázal, jak se která nasazuje. A rovnou mi nabídl, že oproti poloviční záloze si mohu obě nové nerozbalené pružiny odnýst, rozbalit, vyzkoušet všechny na střelnici a po pár týdnech mu nějakou - nebo obě! vrátit!!! Tak to teda smekám, to jsem ještě nezažil!! Jinak krám má po strop nabouchanej samejma DPM pružinama, takže reálně ví, co prodává. Hustý, fakt!
https://photos.app.goo.gl/VWqhtztz2i2U8DsD8



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#844 » čtv 18. kvě 2023, 20:09

Ahoj Šaky,
tak tedy vítej v klubu lepších lidí!

Pružinu ti poradím dát hned tu nejsilnější, ostatně to radí i manuál, nejhorší co se může stát je, že ti občas nevyhodí nábojnici. Pokud se stane, dáš slabší dokud nenajdeš svůj ostrůvek stability.

Stran kolimátoru budu navždy proponentem Trijicon RMR. Je to sice trochu gucci varianta, ale je to možná ten nejvíce prověřený pistolový kolimátor a sám ho doporučuju všema deseti. Mám k dispozici srovnání s ruznými generacemi holosunů a ačkoliv jsou za ty prachy super, tak čistota skla a záměrného bodu se srovnat nedá
Pokud by ti ale nevadil trochu větší profil a chtěl více robustnosti, tak hodně dobré zkušenosti (mám i z první ruky) jsou též s Aimpointem ACRO. Sice tubus, ale přežije i nukleární katastrofu a Aimpoint je další takový etalon kvality.

Nakonec rada na klidný nedělní večer u televize: sundej závěr a najdi tyhle dvě plošky na závěru (blokace úderníku) a rámu (spoušťové táhlo), viz níže.

Seber jemný jehlový pilníček, centrofix a šmirgly zrnitosti 400 a 600 a začni leštit. Nejdříve fixou nabarvi obě plošky, párkrát spusť naprázdno a kde se oleštila barva začni brousit. Cílem je obě plošky zarovnat vůči sobě (od výroby nejsou v rovině a kloužou po sobě jen hranou) a zaleštit do zrnitosti 600. Zjemníš tím chod spouště, posuneš bod zlomu malinko dozadu a když vybrousíš tu hranu na táhlu spouště do pěkné ostré pyramidky, tak dostaneš velmi příjemný bod zlomu, jak když zlomíš skleněnou tyč. Postupuj pomalu, po pár tazích vždycky slož a procvakej, jakmile ucítíš, že se snížil odpor spouště, je čas zaleštit a fajront. Mě to zabralo cca. 4h (vím, že to jde zvládnout rychleji), není žádoucí se hnát.

Pro ostatní: jde to i s PPQ ;)

Příjemnou zábavu s novou hračkou!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#845 » čtv 18. kvě 2023, 21:10

Oprava: Dopustil jsem se malé nepřesnosti v označení plošky na blokaci úderníku (v závěru) - měl jsem pochopitelně na mysli označit tu plošku z druhé strany :D



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#846 » čtv 18. kvě 2023, 22:17

Satanáši, díky moc! Tak to si s tím moc rád pohraju! Celkem často brousím na smirkách nože s konvexním výbrusem, takže jsem vybaven zrnitostmi 400, 600 ,1000, 1500, 3000, 5000 a 7000, tak to si moc rád pohraju!!!

Dík za radu na pružiny. Začnu tedy sesloženkou s nejsilnější pružinou.

Moc dík za shrnutí kolimátorů! Určitě si rád nechám poradit kvalitní než pár korun ušetřit, když ž do toho půjdu. Ukládám si jak Trijicon RMR tak Aimpointem ACRO na seznam do snad blízké budoucnosti :-) U toho Aimpointu - jaký model máš na mysli? V rychlíku jsem našel C1 a P2. Cena za C1 by už byla OK, ale klidně si pár měsiců budu sušit :-).



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#847 » pát 19. kvě 2023, 06:22

Výborně, tak to asi víš, že kluzné plochy nemá smysl brousit do zrcadla, 600 stačí ;)

ACRO P1 je policejní/LE verze, C1 je civilní/komerční, C2/P2 je druhá generace. Zde výčet rozdílů mezi LE/Civil verzemi:

Acro P2
Rozsah provozních teplot –45 °C až 71 °C
10 nastavení jasu, 6 pro denní světlo, 4 pro noční vidění
Lze utopit do 35m

Acro C2
Rozsah provozních teplot –30 °C až 60 °C
10 nastavení jasu, 8 pro denní světlo, 2 pro noční viděn
Lze utopit do 5m

Rozdíly mezi první a druhou generací asi už dohledat dokážeš :) Ačkoliv je první generace zcela v pořádku, funkční a nesmrtelná stejně jako druhá, tak už ten rozdíl ve vzhledu (a krutopřísnosti) stojí za to pošetřit více. PDP samo o sobě vypadá dost kůl, doplnit ho nudným sklem by byla škoda :D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#848 » pát 19. kvě 2023, 07:51

Papír o zrnitosti 600 není leštění, ale broušení. O leštění se dá mluvit až u zrnitosti 2000 (1500). Při broušení je důležité podložit papír kamenem, nebo pilníkem aby byla zachovaná rovinnost broušené plochy. Já používám ve finále i leštící pasty. Lesklý povrch klouže líp.



Lonestar
Příspěvky: 182

Příspěvek#849 » pát 19. kvě 2023, 08:12

Ke zvážení dávám ještě Holosun SCS PDP-GR, který by měl jít namontovat přímo na závěr (bez destičky) a tím pádem být co-witness se stávajícími mířidly...
https://www.holosun.cz/produkt/otevreny ... cs-pdp-gr/
Podle FB informace CB Servis centra by měl být k dispozici někdy v létě...

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#850 » pát 19. kvě 2023, 08:23

Tak tohle tedy vypadá dobře... zkusím se nad tím zamyslet, zda-li bych ho potřeboval... vlastně už ho potřebuji! :-D
Jinak leštění PDP mi případně jako zbytečné, mě to chodí nádherně, když pak vezmu G19X tak to je teprve důvod k leštění a řešení... PDP má pro mne ideální spoušť a leštěním dosáhnout 5% zlepšení je podle mne zbytečnost. Ale třeba sportovec to má jinak.



Lonestar
Příspěvky: 182

Příspěvek#851 » pát 19. kvě 2023, 08:34

No já zatím pořád ještě kolim na Pidípa neplánuju, ale jestli do něj jednou půjdu, tak asi tímto směrem



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#852 » pát 19. kvě 2023, 11:50

Sobiho: Souhlas potud, že stock spoušť je dost dobrá a géčko je... No, asi nemá smysl kopat do mrtvého koně, jak se říká :D Ale za mě jde dobroušením vymámit dobře dalších 25%, hlavně odstranit ten hrb co uprostřed dělá ještě jednu zeď a zpříjemnit bod zlomu. Dá se tak i trochu odlehčit, ale to je u pistole na nošení celkem diskutabilní.



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#853 » pát 19. kvě 2023, 19:49

Ahoj, mám ještě mokrý ZP a vybírám svou první zbraň pro OWB na opasku pod tričkem na 15h a případně brašnička přes hrudník, pravděpodobně Falcon. IWB nepřipadá v úvahu, dokud k tomu sám zkušenostmi nedojdu. Ještě donedávna jsem byl sympatizant Glocku, zejm. 19 a 19X. Dnes jsem dostal do ruky Walther PDP Compact 4” FDE a je to láska na první pohled. Obě zbraně se mi zamlouvají, ale první zbraň se musí údajně líbit a ergonomie držení, čitelná spoušť a barva FDE (coyote) se mi zamlouvá na první dobrou (hlavně ta spoušť je jinde), kdy u G19/G19X mám problém se spouští, která se dá také vyměnit za podobné finance (2,5k) jako DPM pružina.

Rád bych se zeptal. Je opravdu v továru DPD Compact 4” neklidný oproti 19/19X a má objektivně smysl vyměnit pružinu za DPM, která zbraň zklidní?
Pokud ano, tak prosím jakou variantu. Buď tři pružiny nebo jednu hotovou? Pokud tři pružiny, jaká se Vám osvědčila?

Rád bych jako ucho rád vědět Vaše zkušenosti.

Moc děkuji.



JirkaCV
Příspěvky: 1511

Příspěvek#854 » pát 19. kvě 2023, 20:01

Mokrý ZP znamená hurá na střelnici a zkoušet. Nejdřív budeš zkoušet sám sebe, pak zase sám sebe a pak zbraně. No vlastně sám sebe se zbraní.
Nechci mentorovat, ale u mě to tak je.



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#855 » pát 19. kvě 2023, 21:24

Rychlý slimáku vítej do klubu osob povznesených nad mediální masírku!

V první řadě:
RychlySlimak píše:... zbraň se musí údajně líbit...

Tesat do kamene a klanět se každý den! Když se ti nebude líbit, tak na ni nebudeš chtít sahat a přijdeš o jeden z důvodů proč pravidelně cvičit.

K IWB: Vůbec se toho neboj. Můj první holster byl IWB a nosil jsem pět roků než jsem pořídil první OWB. Od té doby jsem nakoupil holsterů, že je mi stydno počítat, ale nikdy jsem nenosil jinak než IWB. Pokud chceš kompakta, tak výmluvou proč ne IWB je pouze iracionální nenávist ke kvalitním opaskům nebo specifický tělesný handicap.
Upřímně tě zradím od různých taštiček, ledvinek, brašniček a dalších zdrobnělin běžných tašek, brašen, ledvin a jiných orgánů. Pro účely nošení je to jednoduše málo pohotové, málo univerzální (k saku si ledvinku může dovolit snad jenom rapper, ne že bych ovšem chtěl zpochybňovat tvou kariérní volbu) a tím, že ji nikdy nebudeš mít na stejném místě, opakovatelnost tréningu jde do kytek. Vol nošení na opasku.

Jak já géčko nemusím, nebudu tvrdit, že je to špatná volba, naopak, je to spolehlivá zbraň a dnes už naprostá klasika, která možná nesbírá body za hustokrutopřísnost, ale univerzální rozpoznatelnost se počítá též. Když beru střílet nováčky, občas se mě zklamaným hlasem ptají "ty nemáš glocka..? :(". Jak se ti líbí, tak do něj, tuning buduje vztah ke zbrani a vynahradí její nedostatky.

Uskákanost je dost subjektivní, někteří s tím prostě problém mají. Já tvrdím, že je to v úchopu, musí být mírně nepohodlný. Skový hřbet se mi drží dobře ale pistole skáče, Mkový hřbet se drží hůř, ale pistolka se nehne. Komu skáče, tomu to to DPM pružiny vyřešily spolehlivě.

Je to oser, ale šel bych znovu do DPM skládačky. Tři síly pružin ti poskytují extra polštář pro případ, že té silné nedokážeš ve svých mužných prackách dát dostatečnou oporu a zbraň přestane spolehlivě vyhazovat nábojnice. Moje děvče mělo přesně tenhle problém, vyřešeno prostřední pružinou.

No a finálně JirkaCV pronesl větu, kterou musí slyšet každý nováček. Zkoušet sebe, zbraně, sebe se zbraní, zbraň se sebou... PDP je super, ale trh s dostupnými plasťáky není přehlcen milionem modelů nadarmo.

Příjemnou zábavu a hodně štěstí!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů