Walther PDP

Glock a spol.


Daa001
Příspěvky: 5

Příspěvek#751 » pon 13. bře 2023, 08:10

Můžu se mýlit, ale měl jsem pocit, že úchop jsme měl vždy stejný a přes to se mi závěr 3x posunul a 9 ne. Navíc při tom úchopu, když závěr nešel dozadu tak jsem necítil žádný ani mírný tlak na posun. Navíc si myslím (samozřejmě se můžu mýlit) při střelbě problém nebyl, závěr šel automaticky dozadu a náboj se dostal bez problémů do komory, takže asi jsem to napsal špatně, závěr po vystřílení zásobníku šel do zadní polohy, ale nezůstal tam, jakoby se ta zbraň znovu nabila, ale bez náboje.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#752 » pon 13. bře 2023, 09:16

No ano to se muze stat. Slabsi navazka prebijenek? Zaver nedojede az na konec a zachyt (treba spinavejsi) se nezvedne dost, aby zaver zadrzel??


Je fajn, kdyz clovek vi jak pistole funguje a trenovat techniky reakci na stav zbrane (zavadu chcete-li). Nekdy se vystavi, tak vim co delat. Nekdy ne a dalsi zmacnuti nic neudela. No tak pro jistou dorazim zasobnik a pretahnu a ejhle, pak uz se asik vystavi a zase reaguju podle toho co dal chci delat. :)

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 279

Příspěvek#753 » pon 13. bře 2023, 10:00

Daa001: Dej si do pistole prázdný zásobník a natáhni. Udělej to několikrát. Pokud zůstane pokaždé s jistotou vzadu, tak je zásobník i pistole v pořádku, a špatně bude střelba. Můžeš možná slabě držet zbraň, může být slabé přebíjené střelivo, nebo si můžeš palcem přidržovat záchyt sám...



risa2000
Příspěvky: 846

Příspěvek#754 » pon 13. bře 2023, 10:01

Daa001: Dej si do zásobníku jednu sušilku, nabij do zbraně, a pomalu natahuj závěr. Uvidíš, že poloha, ve které je náboj připraven na nabití do komory a poloha zachyceného závěru mají mezi sebou malou rezervu. Takže se klidně může stát, že když se trefíš do ní, náboj ti to podá, ale závěr se na záchytu nezachytí.



Daa001
Příspěvky: 5

Příspěvek#755 » pon 13. bře 2023, 10:47

Díky za rady, zaměřím se na to.



Daa001
Příspěvky: 5

Příspěvek#756 » pon 13. bře 2023, 10:50

Přebíjené náboje jsem neměl, koupil jsem náboje 9 mm Luger FMJ, 124 gr, 50 ks, Sellier & Bellot



Daa001
Příspěvky: 5

Příspěvek#757 » úte 14. bře 2023, 07:40

Tak jsem vyzkoušel dle vašich rad natáhnout závěr při prázdném zásobníku ve zbrani a pokaždé z 6 pokusů zůstal závěr v zadní poloze. Takže budu muset vypilovat úchop. Díky za rady.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#758 » úte 14. bře 2023, 09:09

Super. To dokážeš. A aspon víš, že kvér je OK .)

Přesto to měj v hlavě. Někdy se to stát může. Spina v zasobniku, kdy navadec (ten plastovej bazmeg co tlaci naboje nahoru) zustane niz a nezdvihne zachyt zaveru a je to. Nebo i nejaky pisek v mechanismu toho zachytu. :)



Lonestar
Příspěvky: 183

Příspěvek#759 » úte 14. bře 2023, 22:55

Pidíp dneska dostal nová ocelová mířidla Zendl - černé hledí a mušku s 1 mm světlovodem.
Subjektivní dojem z prvního vyzkoušení na šeřící se venkovní střelnici - je to lepší než původní (nějak si tu investici zdůvodnit musím :lol: )
But seriously - ty velké bílé tečky na hledí mě spíše rušily (oko nevědělo, kam dříve zaostřit), a i ta červená tečka mušky se hledá líp...
Na ruce a hlavu sice sebelepší mířidla vliv nemají, ale (v kombinaci s největším hřbetem, který jsem dneska taky zkoušel poprvé) jsem přece jen pozoroval i mírné zlepšení přesnosti ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#760 » stř 15. bře 2023, 07:12

hmmm hezké. Pasujou i Glockácký. Kamos je má. hladi vp ohodě, muska je vysoká. Takze jsme ji na cune zhora ubrousili a uz je to super. :)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#761 » stř 15. bře 2023, 07:35

Já jsem dal Ameriglo mušku a začernil mířidla :-)
Vynikající změna.



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#762 » čtv 23. bře 2023, 09:12

Ahoj všem,
jsem amatér těsně před zkouškama odb.způs. Učím se jak drak a když už toho mám plný kecky, tak se za odměnu prohrabuju stovkama videí a diskuzí, abych si vyhlédl svou první pistoli. Samozřejmě je to internetový hledání, horký kanditáty si pak chci osahat na střelnici, pokud to jen trochu půjde.

Půl týdne jsem ve velkym městě, půl týdne na totální samotě v lese. Zbraň úplně neplánuji nosit denně skrytě ve městě, ale na samotě v lese bych ji měl po ruce rád. Mám trochu větší ruce (rukavice 10-11). Tak spíš amatérsky pokukuju po full size. Bez vnějšího kohoutu. Větší se mi libí víc, ale připouštím, že občas ji chci vzít i po městě. Asi nebudu mít úplně chcechtáky na vícero zbraní, tak bych rád sáhl na poprvé do černého s výběrem.

Zvažuji samozřejmě právě PDP, upřímně se mi nejvíc líbí 5 palcový full size, ale možná na to nošení bych sáhl na 4,5...? Druhým aspirantem je HK SFP9 (ideálně SFP9L, ale tam nevím, jestli seženu kydex). Pak samo klasiku G17 nebo G19. V ruce jsem zatím neměl ani jednu, ale G se mi prostě strašně nelíbí... Ale vzhledem k ostatnímu (dostupnost, ověřenost mě to k ní pořád vrací a já se pořád zkouším odvrátit :-) )

A teď konečně k dotazu - někdo mi přátelsky říkal, že prý je u PDP trochu vyšší procento poruchovosti než třeba u Glocku nebo HK. Můžu se zeptat, jestli jste někdo s PDPéčkem měl opravdu potíže? To je asi to jediné, co mě trochu odrazuje spolu (z pohledu amatera) možná s trochu horší dostupnost dílů, když jako nepošahanec nevím, co kde a jak seženu. U HK SFP9 se mi líbí, že by mohlo jít o spolehlivou bouchačku, ale dostupnost přípaných nahr. dílů bude asi ještě horší, že? (popravdě snažím se jak můžu si PDPečko nebo SFP9L odůvodnit, protože Glock se mi prostě nelíbí :-) ). Ale jak říkám klidně udělám vyšší počáteční investici, ale nerad bych pak ztroskotal na případném servisu. A druhou bouchačku asi v nejbližších letech nekoupím.

Dík za každý případný koment :-)



Lonestar
Příspěvky: 183

Příspěvek#763 » čtv 23. bře 2023, 09:41

Šaky Před cca třičtvrtě rokem jsem řešil přesně totéž co ty :) Dokonce i finalisty jsem měl stejné (akorát do třetice tam místo Glocka byl Canik TP9 SFx).
Nakonec jsem skončil u PDP (Pro SD) 5" Full Size. Osobně jsem si potvrdil, že na učení střelby je lepší větší pistole - na občasné nošení do města mám EDC kabelku (5.11 Tactical PUSH Pack), a v nejnutnějším případě se za hrubým svetrem schová i na apendixu (mám zatím jen OWB kydex).
Spolehlivost - no zatím z něj mám odstříleno asi 1200 ran bez jediné závady (převážně Alsa přebíjenky 124gr, jinak tovární SB a teď i párkrát Aquilly).



risa2000
Příspěvky: 846

Příspěvek#764 » čtv 23. bře 2023, 09:42

Šaky: A v čem přesně ta větší poruchovost PDP spočívá?

Jinak, nosit full size PDP (5" nebo 4.5") si dovedu představit jen s vnějším pouzdrem. Je to docela velká zbraň.



Lonestar
Příspěvky: 183

Příspěvek#765 » čtv 23. bře 2023, 09:46

V OWB to vypadá nějak takhle :)
viewtopic.php?f=18&t=13201&start=645#p283375

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz, tata7474, Šon11 a 11 hostů