Walther PDP

Glock a spol.


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#166 » pát 13. srp 2021, 13:16

Chtel sem se jeste zeptat k miridlum Walthera PDP. Kdyz je nastrelite nebo vo vseobecnosti kdyz se nastreli k spokojenosti seriditelne hledi, tak pak se pro pripad nechteneho rozstelovani hledi nejak lepej skrutky nejakym sekundakem nebo jinym vhodnym lepidlem? Dela se to nebo ne?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#167 » pát 13. srp 2021, 13:20

Tak musím říct, že mě překvapilo několik věcí:

- Ten plastový trojúhelníček pod čelem závěru byl z továrny neotřepený. Sice to spraví pár zašmrdlání brusnou kostkou, ale je to zbytečné.

- Rozborka závěru je trošku odlišná od Glocku, což bych jim i odpustil. Co ale nepochopím je, že na kompletní rozebrání se to musí rozšroubovat a některé šrouby jsou snad i pod destičkou. Glock je v tomhle prostě lepší - vytahovač i čep blokace jsou fixované úderníkem. Jednoduché, blbuvzdorné.

- Nasazená lucernixka PL-Mini má vůli a při stisku spínače se posunuje. Mezera mezi lučíkem a lucerničkou je minimálně 5 mm, možná víc (musel bych to změřit). Na Glocku přitom sedí perfektně.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#168 » pát 13. srp 2021, 19:21

Eagg - tady mas info na zajistovace zavitu na sroubky, hlavne zadne lepidla normalni...

viewtopic.php?f=18&t=10566&start=195#p256905



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#169 » pát 13. srp 2021, 21:01

CzechJoker píše:- Nasazená lucernixka PL-Mini má vůli a při stisku spínače se posunuje. Mezera mezi lučíkem a lucerničkou je minimálně 5 mm, možná víc (musel bych to změřit). Na Glocku přitom sedí perfektně.

Mám pocit, že tady někdo psal (ale nemohu to teď najít), že Glock má trochu jiné rozteče žeber na railu oproti "standardní" Picatinny, jako má Walther, nebo CZ, takže doplňky na Glocka tam pak nedrží pevně. Snad mě někdo doplní, nebo opraví.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#170 » pát 13. srp 2021, 21:08

Eagg, MKabar: No nevím, v manuálu nic o zajišťování mikrometrických šroubů na mířidlech není, takže bych do toho nesahal. Spíš bych čekal, že buď jsou už "zalepené" z výroby, nebo to není potřeba.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#171 » pát 13. srp 2021, 22:47

Asi sme sa nepochopili. Ja sem nemyslel sroubku co drzi nekde dolu cele hledi (i kdys ja ji tam nevydim asi bych musel vic rozebrat zaver na co si netroufnu zatim)....
Ja sem myslel ci se lepej nebo nelepej ty pidi sroubky ktorym sa steluje hledi stranove a vyskove.
Proste teraz to mam nastrelene na 15 metru s tym ze sem musel posunut stranove do leva a a vyskovo hore.
A ted kdyz by sem si rek ze sem spoko a strili to jak chci , tak ty sroubky se nejak fixujou nebo ne? Nemuzou se casem uvolnit a tym rozstelovat uplne hledi?

Vid obrazok
Obrázek


Tymi sroubkami se posouva tato cast hledi
Obrázek



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#172 » sob 14. srp 2021, 00:12

Eagg: Ty seriditelne bys lepit nemel. Nevim jake hledi ma "W" ale ty sroubky, by meli mit snad odpruzenou aretaci. Takze by meli pri sroubovani, jako by cvakat = klikat. A povolovani by nemelo hrozit. I kdyz se to casem muze malinko posunout, jak vime.
Spis je mi zahadou, ze by z fabriky ta pistole byla nastrelena spatne. Jsi si jisty, ze nedelas strelecke chyby, kdyz jsi musel s tim hledim hybat ?
Kolik cm ti to na tech 15m strilelo spatne ?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#173 » sob 14. srp 2021, 00:41

KapitánPacička tam kdyz to kroutim tak tam nic neklika, zadna aretace. To mi je take zahadou. Protoze aj na strelnici ked som sa poradil so spravcom tak mi hovoril ze mam si zapamatat o kolik "kliku" sroubku to posouvam a do ktere strany aby som to pripadne vedet dat spatkym ale tam nic neklika. Jde to normalne volne.


Urcite delam spoustu streleckych chyb proto sem to nastreloval s podperou kdy se to ani nehlo :-)
A kdyz si precitas komenty v tejto teme tak pisou tam aj jiny ze jim to jde do prava dolu. Ale oni s tym nic nedelaji. A proc ne?

Zeby to bolo nastrelene na 25 metru a proto pri mireni na stred na 15 metru to jede dolu? To je take mozne.
Protoze nekde mi nekdo psal ze kdyz 25 metru nastrelis na horni okraj musky a hledi presne na stred, tak na 10 anebo 15 metru uz musis mirit vyssie. ( to by to vysvetlovat mohlo)...

A to ze nese do prava je proto (zrejme) probiralo se to na 6 stranke tejto diskusie, protoze cele hledi vuci osy zaveru je posunute do prava. Takze posunut tym padom hledi do leva asi ma zmysel.

Ale coraz viac se zamyslam nad tym ci malo zmysel zdvyhat to hledi... kdyz to je spravne nastrelene tak na 25 metru by to teoreticky mohlo jit do stredu. To su veci na ktere budu casem prichadzat :-)



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#174 » sob 14. srp 2021, 06:03

CzechJoker:
PL mini2 má výměnitelnou součástku, která zapadá mezi žebra railu, jedna pro glock, druhá pro ostatní. Na obou součástkách je to pidinápisem rozlišené. Nevím ale jak na starší verzi PL, pokud mas tu.
Na PPQ pl mini 2 nepatrnou vůli má i když je správně nastavená, ta ale ničemu neva, kužel světla je hodně širokej.
PDP vylezlo na trh těsně po tom, co sem koupil PPQ a nedávno sem ho v jedny pražský prodejně držel v ruce … kdybych nějaký ten měsíc počkal, byla by to jasná volba (FS, 4,5”)



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#175 » sob 14. srp 2021, 07:23

Eagg: ty seš hroznej teoretik :)

To hledí rozhodně 'kliká'. Teď jsem to zkoušel znova. Není to zvuk, ale to, že když tím točíš, tak to "skáče" na "připravená místa" místa oproti plynulému pohybu.
A určitě to všem nelítá z továrny doprava (mně rozhodně nelítalo) proto, že by to tam všem Walther dal posunuté a nevšimli si.

Ten nástřel se tu řeší pořád - podívej se třeba na obrázky tady: viewtopic.php?f=47&t=9102&hilit=kolim%C3%A1tory&start=75#p260256. Až budeš zásobník po zásobníku cpát kolem středu, jako je v tom prvním, je možná čás začít strachovat se o centimetry.

Já minulý týden na tom PDP nastřeloval kolimátor na ~17m, protože delší střeliště na konkrétní střelnici nebylo, a rozhodně to není můj omezující faktor přesnosti. Kam to zamířím, tam to střelí, když to člověk neposere. Nějaké 2cm tam nebo vedle fakt nejsem schopnej při normální střelbě poznat.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#176 » sob 14. srp 2021, 08:30

Eagg: Rekl bych, ze zahadu "klikani" uz vyresil bbobb. Ocividne nemas dobry cit, kdyz nepoznas, ze sroubek ( ma, nebo nema) aretaci. Musis to brat tak, ze ten sroubek je hodne maly, takze to bude hodne o citu.
Ale nenapsal jsi mi, kolik ti to chodilo mimo, ze jsi musel s tim hybat ?

Jinak jak bylo psane, jestli si nasrelis pistoli na 15m na flek, tak na 25m budes mit rozdil nepatrny. To je tak +5mm nahoru, diky balistickemu prevyseni. A kdyz budes mit na flek na 15m, tak na 50m to bude kolem -40mm pokles. Tim chci rict, ze u pistole nema vubec smysl resit takove hodnoty, pokud nejsi specialni mirenkar, ktery sazi zasahy jako ctyrlistek. Takze nasrelit zbran na flek na 15m, musi plne dostacovat beznemu strileni, na ruzne vzdalenosti.
Tady vzdy udela strelec svoje vlastni chyby, at uz spatnym spoustenim, nepresnym zamirenim a klepani rukou atd...

Zkus pistoli pujcit nejakemu schopnemu strelci, ktery uz ma nastrileno. Aby prekontroloval, jeslti ji mas dobre nastrelenou.
Pokud ji budes mit nastrelenou krive, tak Tebe to potom nuti strhavat prave na to misto, kam bys chtel strilet. Chce to strilet, susit, strilet, susit a uvidis ze to bude lepsi.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#177 » sob 14. srp 2021, 09:30

ladi777: tušil jsem to, měl bych je mít někde v krabičce, kterou jsem uložil tak, aby se neztratila... Světlo asi nechám na Glocka, mám k němu i kydex.
Jo a pochlubím se, bo mi včera dorazila destička 8-)

20210814_102001_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#178 » sob 14. srp 2021, 09:45

CzechJoker: Tu destičku jsi koupil kde?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#179 » sob 14. srp 2021, 11:25

Bbobb ty porovnavas naastrelovani kolimatora s normalnymi miridli? Co s tym ma koli spolocne?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#180 » sob 14. srp 2021, 11:35

V CB servisu, zrovna jich několik dostali. Slovo několik přesně vystihuje stav.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů