Walther PDP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#46 » stř 7. črc 2021, 12:46

CHPWS umim sehnat cokoliv co je skladem.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#47 » pát 9. črc 2021, 23:19

Desticky jsou na ceste. Verze na 508/507/407/RMR/SRO i verze na 509T 8-).



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#48 » úte 13. črc 2021, 20:42

Jsem začátečník, takže mé postřehy berte jak chcete (třeba s rezervou :-)

Vybíral jsem první pistoli, devítku, bez vnějšího kohoutu. Nechtěl jsem na něco konkrétního, ale zase pistole na všechno neexistuje. Takže jsem vynechal hlavně kompakty a sportovní pistole. A taky méně "značkové" výrobce.

Ve Střeleckém servisu v Praze jsem si domluvil Walthery PDP 4" a 5" (půjčili mi i PPQ, byť jsem jej nepožadoval), HK SFP9, dvě CZ (P10-C, P10-F - proti výrobci mám averzi, ale dal jsem šanci těm pistolím) a tři Glocky (17, 19 a 19X). Pravda je, že můj papírový favorit byl Walther PDP (4,5" nebo 5", full).

Je možné, že při mých zkušenostech a počtu vystřílených nábojů jsem nemohl udělat úplně nejlepší rozhodnutí, ale kromě studia na internetu už člověk moc víc udělat nemůže. Že jsem měl možnost všechny zbraně, jejichž nákup připadal v úvahu, střílet v jednu chvíli, mi dost pomohlo. Službu a servis uvedené společnosti můžu doporučit. Já si tam zajel přes celou republiku a nelituji.

Postupoval jsem doporučenou vylučovací metodou. Do posledního "rozstřelu" se dostal Glock 19X a Walther PDP 4" compact. Tam nastala rozhodovací paralýza :-) Walther mi byl ve všem sympatičtější (kromě šířky závěru), ale v mých rukách znatelně víc kopal, což byl hlavní důvod proč jsem s Waltherem váhal. Ergonomie a spoušť byla jasně ve prospěch PDP (v mých očích i design), ale obojí člověk u Glocka může nechat dodělat. Tam stačí lusknout prstem a člověk má hned co potřebuje, jakékoliv příslušenství, jakékoliv vylepšení. U Walthera bude porod sehnat i jen blbé pouzdro. Kdybyste tedy věděli, kde se dá objednat kydexové pouzdro a spol. na PDP, tak prosím napište :-)

U Glocka byly zelené tečky v mířidlech, u Walthera bílé. V daných podmínkách (šero) byly ty PDP mnohem lépe viditelné a možná i díky tomu se mi lépe srovnávaly mířidla zpět na terč a pocitově rychleji. (Zase jsem u toho, že u obou jde mířidla změnit...). Škoda že jsou u PDP plastové, jinak bych si uměl představit, že bych jejich výměnu nemusel dlouhou dobu řešit. (kovové mířidla je požadavek u některých kurzů střílení...)

Přesnost střelby jsem měl lepší s PDP, ale na to jsem se úplně nezaměřoval, bylo tam více proměnných a jak jsem již uvedl na začátku - jsem greenhorn.

Compact verze má zásobník na 15 nábojů. To mi žíly netrhá (někdo by řekl, že je to málo). V případě nutnosti jdou sehnat (minimálně zatím originální) pro 18 nábojů.

Výřez, respektive plastová destička ve výřezu pro kolimátor mě neuráží. Nevnímám ji a že není z kovu mi nevadí (ani to nijak nepoznám).

Nakonec jsem vybral Walthera, i když jestli to bylo správné rozhodnutí ověří až čas. Ale kdyby se volba neosvědčila, Glocka můžu dokoupit vždycky :-) Volba rozumem by byl Glock. I vzhledem k tomu, že je delší dobu na trhu a možnosti úprav a příslušenství.

I instruktor, který z PDP do té doby nestřílel, říkal, že kope dost a byl z toho překvapený. Ten zkoušel 5" full. Což byla původně pistole pro kterou jsem tam jel. Nicméně když jsem to monstrum viděl naživo, tak mě přešla chuť, to si vůbec nedokážu představit nosit. V jedné diskuzi na FB jsem poté viděl fotku této zbraně a někdo k tomu připsal komentář "some Robocop stuff here" - no to je úplně přesné :-)
4,5" tam neměli a 4" compact mi přišel fajn v poměru šířka x tloušťka x výška. Jsem nadprůměrný člověk (váhově) a malíček tam nacpu tak tak, ale neseznal problém, že by to při střelbě nebo nabíjení vadilo. Do compactu jdou dát i zásobníky z PPQ s botkou, takže tam je případně prostor pro prodloužení úchopové části.

Nakonec jsem tedy vybral sice zbraň, kterou jsem papírově a "internetově" preferoval, ale v úplně jiné konfiguraci. Ono ta nejmenší "Walther 4" COMPACT" je dost velká pistole. Je větší jak Glock 19 - https://www.handgunhero.com/compare/glo ... -compact-4 (další srovnání si případně naklikáte)
Naposledy upravil(a) R4mb0 dne úte 13. črc 2021, 20:54, celkem upraveno 1 x.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#49 » úte 13. črc 2021, 20:51

Mě v textu zaujala jedna věc:

R4mb0 píše:Jsem začátečník, takže mé postřehy berte jak chcete (třeba s rezervou :-)


R4mb0 píše:dvě CZ (P10-C, P10-F - proti výrobci mám averzi, ale dal jsem šanci těm pistolím)



Jak si začátečník vypěstuje averzi k nějaké značce zbraně? Pokud tedy nebyl třeba zaměstnanec. :) To by mě fakt zajímalo. Neřeším, jestli k CZ nebo čemukoliv jinému.



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#50 » úte 13. črc 2021, 21:03

A ono je to tak jednoduché. Člověk nepotřebuje mít nastříleno nic, stačí se začíst do internetu.

Jsou tam zmínky o znatelně horším zpracování částí zbraně oproti konkurenci. O špatném přístupu výrobci k zákazníkovi. Cenová politika. O vychcánkovském přístupu k tvorbě, výrobě a servisu zbraní. (Což v tomto případě platí všichni daňoví poplatníci v ČR, i nestřelci - Bren1/Bren2).
Když bude česká firma TOP, rád ji podpořím. Pokud bude česká firma shit, nebudu si hrát na patriota. Takové firmy si podporu nezaslouží.

Jinak je to dost OT ;-) Takže debatu na toto téma bych utnul. Jen odpovídám na otázku. Každý to může vidět jinak a o přesvědčování někoho jiného, že to tak není a že se pletu, v tomto vlákně asi nikdo nestojí... Řekněme, že je to invididuální, ale jak jsem již uvedl - člověk si lehce udělá přehled samostudiem na internetu.

Zaměstnanec nejsem a nebyl jsem. Potkal jsem jednoho zaměstnance a ten pistoli dané firmy měl :-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#51 » stř 14. črc 2021, 04:35

Inu mas fajn pistoli. G tu bude vzdy, kdybys chtel. Pouzdra budou casem, zatim je to “nova” pistole. Strilej, nos a uvidis. Btw: zkus prebijet slabsi laborace a nebude tolik kopat. I kdyz mi to prijde divne. Mozna upravit hrbet pazby, aby lepe sedla do dlane?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#52 » stř 14. črc 2021, 07:02

Ze to PDP vic kope (nez treba glock) jsem slysel v recenzich nekolikrat (sam nemuzu posoudit, cekam na Sdruzeni ;) ), precijen ten zaver je celkem masivni a vysoko.
Vic znatelne je to u toho Compactu.
A samozrejme pro zkusenejsiho strelnce se spravnym uchopem je to mensi rozdil.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#53 » stř 14. črc 2021, 14:36

Tak jsem dnes úplnou náhodou měl možnost vyzkoušet 5" a 4,5" Full Size vedle sebe a vybral jsem 4,5" protože se mi zdála v ruce lépe vyvážená a při střelbě na 10 m jsem s ní nastřílel lépe.

Nicméně, zjistil jsem, že mám se všemi Walthery (zkoušel jsem ještě Match s kolimátorem) nějaký problém v elevaci, nástřel jsem měl v "nudli", která se táhla od středu terče k dolnímu okraji. Nejjednodušší vysvětlení je strhávání dolů, ale na P-10C jsem podobný problém neměl. Počítám, že na to přijdu, až to PDP budu mít doma a začnu s ním střílet.

Jak moc to kope nedovedu posoudit, mám jen Hellcat, a ten chce po každé střele uletět :), ale při rychlejší střelbě mě překvapilo, že i přes to kopání, byl jsem schopen dát pět ran do cca 7 cm (na 10 m).



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#54 » ned 18. črc 2021, 14:53

Dneska jsem ji (FullSize 5") poprvé venčil.
Terč s prvními čtyřmi zásobníky (72 ran, ~12m, 1-2s mezi ranami):
Obrázek
Na moje omezené schopnosti je soustřel fajn, stejný/lepší jako s ČZ se kterou mám vystříleno ~4000. Nahoru to lítá pravděpodobně taky protože jsem levej (kdyby ne, hledí je stavitelné a stejně na ni půjde kolimátor).

Co se mi líbí:
1) ta spoušť je fakt super. dvojstupňová, nejde to zmáčknout omylem - příprava na stěnu jsou ty ~2lb, naprosto jasná stěna a další ~2lb výstřel. Reset krátký těsně před stěnou.
2) Úchop - nebolí z toho ruce, ale fakt neklouže.
3) Zpětný ráz - jak už tu bylo napsáno, kope to celkem dost. Alespoň ta FS ale kope rovně dozadu, neskáče to moc nahoru a závěr se po cestě zpět sám vrátí na záměrný bod. Tzn. když to udržíte správně, můžete hned střílet znovu.
4) Na rozdíl od mojí ČZ viditelné tečky na mířidlech.

Co se mi nelíbí:
1) Záchyt závěru. Tohle asi není žádná novinka pro ty, kdo jsou zvyklí na něco jako PPQ, ale i nejmenší dotek kolmo / shora způsobí, že závěr nezůstane na prázdný zásobník vzadu. Při mém 'přirozeném' úchopu mám palec nad ním, takže nezůstal vzadu skoro nikdy. Ke konci jsem se ho už "naučil" opřít pod ten záchyt a fungovalo to správně (naopak mírný tlak zespoda nezpůsobí, že by závěr zůstal vzadu "předčasně").
2) Možná blbost, ale zdálo se mi, že se celkem zahřívá (v porovnání s mojí celo-ocelovou ČZ - nikdy 250+ z polymeru v kuse nevystřílel. Možná je to normální).


Celkově jsem s ní fakt spokojený.



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#55 » pon 19. črc 2021, 21:05

Tak lehká aktualizace střílení s PDP compact 4", už s mou. Moje první pistole.

Cca 400 nábojů (Sellier bellot, FMJ 124grs a non-tox)

- Bez závady.

- "Po rozbalení" šlo všechno hodně dolů, míříte na střed, zásahy jsou skoro na dolním okraji terče. Potvrzeno nezávislým zkušeným střelcem. To mě hodně nemile překvapilo. Má to sice stavitelné hledí, ale to snad není propustka výrobce se na přesnost vykašlat? Po mojí amatérské laboraci na střelnici podle návodu, jsem to možná (to možná je proto, že půlka jde dolů - asi střelecké chyby, byť se hodně soustředím na grip) dal dokupy, ale stejně mě to hodně rozladilo. Minimálně v jedné ose, ne-li obou, mám teď mířidla vychýlené na maximum (s jakž takž přesností). Nastřeloval jsem to na 10 metrů, v návodu píšou na 25m, ale dělal jsem to z ruky a na delší vzdálenost si v mém levelu střílení z ruky nastavím prd. Střílel jsem i 25m, ale tam byl rozptyl samozřejmě větší. V této souvislosti by mě zajímalo, co se stane, když nechám mířidla (odborně) vyměnit za kovové NEnastavitelné? Tam se to taky nějak nastřeluje a přizpůsobuje nebo se to jen nasadí a bude to tedy střílet šejdrem?

(Předesílám, že jsem četl moudra na fóru, že si pistoli musí každý nastřelit sám podle sebe, ale šlo to dolů mě i správci střelnice a to hodně výrazně.)

- Jednou jsem si lehce přiskřípl prst při přebíjení. Jak jsem už psal, je to compact a dám tam ty prsty naknap, dá se říct, že při přebíjení se na to musím trošku víc soustředit - ale u fulla mi přišlo toho nevyužitého prostoru navíc zbytečně moc (navíc s přihlédnutím na nošení).

- Zahřívání zbraně můžu potvrdit (nic hrozného, ale všimnete si). Stejně tak mám dojem, že vizuální projev (záblesk, dým) je větší než u např. Glocka.

- Při snaze o vyšší úchop to nezachytává závěr v zadní poloze. To asi mnozí tuší i z fotky. Uvidím, jestli se s tím půjde nějak naučit a obejít, bez nutnosti obětovat vyšší úchop.

- Myslel jsem si, že jsem lepší střelec (alespoň po dni s Glock 17), ale půlku výstřelů mám stržených dolů (což se mi se "zkoušecí PDP" nestalo). Takže se nemůžu pochlubit terči jako kolega :-) Nebo jako střelci na zahraničních fórech, i když tam jsou většinou vzdálenosti menší než 10m, což mi tedy přijde úsměvné :-)

Obrázek



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#56 » pon 19. črc 2021, 21:20

R4mbo: Když jsem si zkoušel různé verze PDP, tak mi tam jeden člověk ze střelnice říkal, že si zkoušel všechny (i Compacty) a nejlíp se mu střílelo právě ze 4" Compactu a nabízel mi, ať to zkusím (což jsem neudělal, protože jsem chtěl full size, kvůli délce gripu). A říkal, že mu chodily víc dolů zase ty větší velikosti.

Osobně si myslím (minimálně tedy v mém případě), že (pokud tedy není vyloženě závada na zbrani) kombinace gripu a spouště u PDP jen zesiluje nějaký nedostatek v úchopu, který potřebuji odstranit, a to, že to na jiným pistolích nemám (u mě třeba P-10C) je tím, že tuhle pistoli prostě držím, nebo odpaluji jinak.

Sám jsem zvědav, jak to půjde, až mi přijde má 4,5", každopádně fotka od bbobba je minimálně silná inspirace :)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#57 » pát 23. črc 2021, 02:57

Som tiez sa stal vcera "naozaj konecne stastnym" majitelom svojej prvej zbrane PDP COMPACT 4"(v skratke napisem ze som si pred par dnami kupil arex delta gen1, vratil ju lebo mala chyby (predali mi pouzitu zbran ktora sa tvarila ako nova)
atd... viac v teme arex delta)

Nedalo mi to a vcera som si objednal tu deltu 2 X ale zaroven ked som zaplatil za tu deltu som si bol pozriet aj PDP vo vyskove u Armedu. Videl som ze ju maju na webe rezervoval a isiel som) s tym ze ked mi nesadne tak som si urobil 200 km vylet.

No poviem vam ze ked som ju videl srdce zaplesalo, emocie, tep. No proste laska. (Okej zase som v akvariu ako s tou deltou) lenze toto je ina liga, ina kategoria zbrane. To precizne spracovanie, ten uchop, spust. No nadhera. Bol som tam prvy kupujuci zbran s 3 detmi vedla seba (ale tak nemal som ich kde odlozit :-) no aj napriek vsetkemu som si ten nakup uzil, predavajuci vsetko poukazoval, osahal som si ju, vsetko na sucho funguje jak ma , genialne.
Dokonca som poprosil predavajuceho at napaskuje plny a natiahne zaver co vezme naboj (ne jak u delty co som vratil... jedna z vad co mala). Tuna vsetko krasne funguje. Takze dneska si ju idem prihlasit po praci a tesim sa az si z nej prvy krat vystrelim. Potom napisem dojmy. Par foto este.
Lutujem ze som si ju nekupil hned. Ale kazda skusenost je dobra. A aspon som si porovnal co to je delta vs PDP, jak co sa tyka spracovania, tak pocitu uchopu, spuste atd. A pocit z PDP je taky ze to vyzera naozaj jak pistol je sice z plastu ale neni to ako "decka hracka" plastova ako prave ta delta a jej podobne. Takze za mna super, som nadseny

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#58 » pát 23. črc 2021, 06:18

Si tak rikam, ze to nejak zhranatujou a jde to skor az do Glocka :) Ja mam W spojeny stim zkousenym tvarem.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#59 » pát 23. črc 2021, 22:47

Jen tak mimochodem maji uz 4.5 fullsize. Jedna z nich je moja od ktorej rezervacii som odstupil (kedze mam 4"compact.) Tak hura do nich kym jsou
https://www.armed.cz/pistole-samonabije ... -mm-luger/

Zaujimave ze mi to bliklo hned jak som kupil poslednu PDP co mali skladom vo vyskove
Zrazu im naskocilo 4.5 skladom a 5" :)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#60 » sob 24. črc 2021, 00:06

Jedna 4.5" Full Size je už doma :).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti