Walther PDP

Glock a spol.


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#61 » sob 24. črc 2021, 05:22

Nevydel sem4.5 full size jeste na zivo ale uz ten compact je velky. Jake mas z nej dojmy?
Budes to aj nosit?



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#62 » sob 24. črc 2021, 06:56

Pouzdra pro PDP:

Dovoz - v EU/ČR jsem nic nenašel. Z USA by se dalo něco objednat, ale tam mě hlavně odrazují výrobní +dodací lhůty (samozřejmě ceny i s dopravou a poplatky budou krapet vysoké).

Výroba:

RHHolsters - Když jim zbraň přinesete, vyrobí vám pouzdro na míru. Jinak máme smolík. Do Jablonce se mi ale jezdit nechce.

Šakal - příští týden se chystám nechat vyrobit pouzdro zde - https://sakalshop.cz/ - stejná situace jak s RHHolsters, ale mám to blíž :-) Jsem ochotný tam nechat vyrobit ještě jedno pouzdro pro 4" compact (tak jak byla v kufříku). Peníze na účet, poštovné 120 Kč. Bez mojí záruky (tzn. nebudu za to mít žádnou zodpovědnost, jen vyberu peníze a pouzdro pošlu na adresu/Zásilkovnu, šmitec). První zájemce "vyhrává" a počkám do neděle 18:00 hod., pak nabídku ruším.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#63 » sob 24. črc 2021, 10:04

Vyrobcom staci len raz zbran na pol hodiny aby si urobil sablonu. A moze vyrabat puzdra vo velkom.
Preto sa divim ze Prazaci uz davno nenavstivili so svojim novym PDP nejaku prazsku spolocnost
Takove najznamejsie
https://www.ongear.cz/
https://www.kydexovapouzdra.cz/
https://www.sullyhozbrojnice.cz/


Ja mam prahu 300km. Neverim ze neni nikdo z Prahy co ma,PDP
Naposledy upravil(a) Eagg dne sob 24. črc 2021, 10:18, celkem upraveno 1 x.



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#64 » sob 24. črc 2021, 10:17

To prvni jsem zatim neznal a nedohledal, vypada to dobre. Prazaci maji asi vyreseno :-)
To druhe je IMO jen eshop hotovych pouzder.

Kdyby to bylo AŽ tak jednoduche (pulhodka/sablona), tomu neverim. V RHHolsters mi na primy dotaz odpovedeli naopak. Ze se jim tato zbran dostane do ruky, neznamena, ze vyrobi dalsi stejne pouzdra bez dodani zbrane. Pry se to nevyplati.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#65 » sob 24. črc 2021, 10:22

Myslis kydexovapouzdra.cz ze jsou jenom eshop? Lebo je tam konfigurator kde se normalne navrhne a oni to vyroby, akurat ta vyroba je hodne dlouha nekolik tydnu...

to co sem ti psal o te vyrobe mi rikali v evokydex.cz na slovensku ze im deltu staci donest na 40 minut a vyroby sablonu. (puvodne sem totizto mnel deltu kupovat ze slovenska s trvalym dovozem do CR jen pro ozrejmeni) ale proste ze to pouzdro neni problem udelat sablonu, tak ted nevym. Mozna "velky" vyrobcovia maji jine technologie.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#66 » sob 24. črc 2021, 10:51

Tady sem Nasel primo na strakce walthera odkaz na ruznych vyrobcu puzder.
https://waltherarms.com/2021/01/19/walt ... r-options/
prechadzel sem to ale mne pride ze vsechno je to USA.
Nemate nekto skusenosti? Nebo resil to nekto takto?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#67 » sob 24. črc 2021, 13:45

Eagg píše:Nevidel sem4.5 full size jeste na zivo ale uz ten compact je velky. Jake mas z nej dojmy?
Budes to aj nosit?

Jak jsem tady už psal, měl jsem možnost vyzkoušet v podstatě všechny velikost, tedy, přesněji, Compact vs Full Size a různé délky hlavní, na Walther Days, které jsem náhodou stihl na CampZero v Praze. V ruce se mi líp držel Full Size, právě kvůli delšímu gripu. Střelbu jsem zkoušel jen z Full Size 4.5" a 5", kde se mi zdálo těžiště u 4.5" příjemnější na manipulaci. Jinak se mi z obou střílelo v podstatě stejně (lepší výsledky jsem měl s 4.5", ale to bylo spíš tím, že jsem dělal nějakou chybu a ta se víc projevovala na 5").

Co se týká skrytého nošení, tak to si moc nedovedu představit (zatím se mi nepodařilo skrýt ani Hellcat, ale pokud se mi to povede, budu nosit ten). Ta pistole je "objemná", minimálně pocitově se mi zdá, že bude ve všech směrech větší než třeba P-10. Široký závěr, široká a dlouhá pažba, atd. Ale skvěle se drží, spoušť je dobrá, a údajně i přesná, takže si představuji, že ji budu mít na zábavu na střelnici, nebo případné kurzy. Časem třeba přidám kolimátor, nebo laser. Je na ní vidět, že to je prostě služební pistole (kterou není potřeba schovávat), a udělala z toho přednost.

Jediná věc, která mne lehce zarazila a jsem zvědav, jak se vyvrbí, je vodící trn vratné pružiny z plastu, který se navíc tlakem pružiny lehce prohýbá, takže pružina pak odírá rám pod tím ohybem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#68 » sob 24. črc 2021, 14:22

Ještě doplnění k té pružině (už jsem to nestihl zeditovat): Trn se viditelně prohýbá, pokud je závěr sundán z rámu a konec trnu se opírá jen o ten malý výstupek v závěru.

Pokud se závěr nasadí na rám, konec trnu si "sedne" na stěnu v rámu (která není na mé fotce z tohoto pohledu vidět) a předpokládám, že se už tak kroutit nebude. Nicméně to obroušené místo v rámu ukazuje, že se ta pružina někde otírá víc než jinde a nějaká vůle, resp. průhyb tam je.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#69 » sob 24. črc 2021, 14:33

Mně se nezdá, že by se v 5" nějak extra viditelně prohýbal (je to stejná pružina, jen delší ten plastový spacer v závěru). Možná trochu na konci, ale vypadá, že je na to dělaný (není to "jeden kus" jako mám v ČZ).

Každopádně je to díl za pár stovek, nějakou ocelovou nebo wolframovou bych tam nerval. Ten plastový mini-trn v P01 mám po 3500-4000 relativně ohnutý a chová se to stejně / lépe než na začátku.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#70 » sob 24. črc 2021, 14:56

Ja sem si vcera take vsim ze ten plast ve vratne pruziny se ohyba, ale i v navode (dostal sem k tomu CR navod) pisou ze je to v poradku.

Co se tyce skryteho noseni. Tak asi ten fullsize by bol problem hlavne ve velkosto 4,5 a 5 uz duplom. Ale treba tu moji compact verzi si umym predstavit nosit. Sam sem zvedav, ale myslim ze to pude. Hacker koch p30 ma treba zaver masivnejsi co sem se dival. Co se tyce hrubka tak pdp ma 34 mm ak sa nemylim a videl som pistole co maji temer 40 mm na hrubku coz je extrem. A czp10 ma tusim 32.
PDP ma ale najhrubsi tu rucku takze ta je venku. No sam sem zvedav kdyz se ji rozhodnu nosit jestli se to bude dat, aj proto sem upustil od fullsize 4.5 co sem mnel rezervovan a sel sem do compacta 4". I kdyz by sem asi uvital vic naboju v zasobniku nez jenom 15. Ale tech 15 je asi taky zlaty stred hlavne u compacta (myslim)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#71 » sob 24. črc 2021, 15:33

bbobb: K té pružině, měnit to určitě nechci, vypadá to jako "vlastnost", takže počítám, že to soudruzi z NSR asi mají promyšlené - jen to budu sledovat.

Eagg: Počítám, že kratší pažba u Compactu to nošení určitě usnadní, ale spíš záleží na tom jaké má kdo tělesné dispozice a já už nemám, ani na ten Compact :).

Ohledně pouzder, po zkušenosti s Hellcatem a RH Holsters vím, že půjdu do jiného výrobce. Možná zkusím Ongear, nebo něco z toho seznamu, co linkoval Eagg, každopádně asi spíš OWB.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#72 » sob 24. črc 2021, 17:21

No ja musim apendix lebo sem hubenej. Vsude jinde by mi bolo asi tu zbran vidno. Owb si viem predstavit jenom na strelnici anebo nejakom vycviku v civilu to OWB ma ake opodstatnenie? Napriklad v zime ked nosime bundu a nejaku mikinu? Alebo kedy pouzivate OWB?

A prexo Rh holsters nechces? Co ti vadilo abo co sa stalo?

Sulihozbrojnice mi dneska napisala ze kedysi brali od Ongear ale ze uz beru len od RH ze to je svetova spicka, tak neviem jak je to s kvalitou lebo je to moja prva. To objavovanie ma este len caka :-) takze co ti na tom RH vadilo?

Nedavno mi nekdo pisal (ohladne delty este) ze najkvalitnejsie puzdro co mal nebolo od ceskeho vyrobcu, ale priamo zo stranok delty. Mozno by to chcelo priamo od walthera objednat? Neviem.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#73 » sob 24. črc 2021, 21:24

Eagg: V RH Holsters (resp. na kydexovápouzdra.cz, což je v podstatě exkluzivní obchod RH Holsters) jsem si objednal IWB a OWB pouzdra na Hellcat. Obě pouzdra (IWB víc) trpěla tím, že a) se zbraň v pouzdře pohybovala nahoru-dolů cca 2-3 mm (štěrchala), b) ale současně vyžadovalo poměrně velkou sílu ji zastrčit nebo vytáhnout (byl tam takový výrazný hrbolek, který bylo potřeba překonat).

Poslal jsem o tom video do e-shopu, a odpověděli mi, že to je normální. Takže nakonec na radu tady z fóra jsem vzal horkovzdušnou pistoli a šel tunit. Nebylo to úplně snadné, protože jsem to nikdy nedělal (a pouzdro teď zdaleka nevypadá tak dobře, jako na začátku), ale podařilo se mi to vytunit do stavu, že síla k zasunutí a vytažení byla "akorát" a hlavně, pistole se v pouzdře ani nehla. Nicméně, představa, že tohle je normální u pouzdra za 1.800 Kč mne neuspokojuje.

Co je ovšem důležitější, že kdyby v RH Holsters chtěli dělat taková pouzdra, jako je teď to moje, tak by klidně mohli (technologii na to mají), ale oni se rozhodli to dělat tak, jak mi to nevyhovuje.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#74 » ned 25. črc 2021, 01:40

Eagg - OWB 365 dni v roce s G19 s X300 a 509T v Bravo plastovem top holstru. I ted v tilku a kratasech.
Trosku to printuje, ale kolim dela ostry roh co pro laiky nevypada ani omylem jak pistole :-D.
Apendix nedavam, nesednu si ani s 43. A to jsem vyzranej a prerostlej.
Muzu vklidu i 34 + X300 nosit OWB, ale v tilku a kratasach uz to kouka moc ta rukojet s magwellem :-D,
ale v zime zadny problem samozrejme pod mikinou. Sednu si s tim bez problemu, mam 2 cm rezervu jeste.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#75 » ned 25. črc 2021, 10:49

tak po zbeznom pozreti vsetkych partnerov walthera sem zistil nasledujuce.

puzdra je mozne zakupit z dvoch spolocnosti:
-https://www.lagtactical.com/iwb-owb-combo-holsters/ - ESTONSKO, cize bez CLA

-https://www.trex-arms.com/product-category/holster-categories/iwb/ - USA (posielaju ale aj do CR) tam je ale aj CLO. Pokial ale cena neprevysi 150 EUR clo sa neplati:
citujem:
"Dovoz zboží z Číny a USA je zatížen kromě DPH i clem, pokud cena zboží převýší 150 Eur."

Takze si to v priebehu vikendu este premyslim a asi si objednam z jednej zo stranok.
V prepocte tie puzdra vychadzaju levnejsie nez v CR

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti