Walther PDP

Glock a spol.


antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#301 » sob 20. lis 2021, 17:59

bbobb píše:Mozna se ptas na zkusenosti nejakyho kovanyho glockare, ja mam jen 100 ran z G19. Z PDP (full size, 5") tak 2-3tis.
Moje zkusenost je stejna jako co ses asi docetl:
1) spouste na tovarnim G vs PDP jsou hodne jiny. Budu schvalne trochu dramatickej, samozrejme obe ty spouste jsou naprosto pouzitelny a hlavni je trening: U G jsem mel pocit, ze malinko drhne a na komci ji tahnu bahnem proti pruzine, nez ji premluvim, ze ma skocit. PDP spoust ma dve jasny faze, prvni prakticiy bez odporu (rekl bych min nez 1kg), pak narazis na stenu a musis ji protahnout. Ta stena je velice kratka a ne moc tezka. U PDP teda pri normalni strelba skoro nejde nepripravovat spoust, protoze o te prvni polovine skoro nevis. Jestli to cloveku vyhovuje je kazdyho vec. Reset G si popravde nepamatuju, u PDP kratkej hned na stenu.

2) Uchop Glocka je Glock. Mne celkem vyhovoval a planuju se s tim vic naucit az poridim. Samozrejme je to cihla. Super je, ze kdyz si zvyknes na Glock, mas dost moznosti. Uchop PDP je hned dost intuitivni, padne do ruky bezvadne, muzes ji drzet fait vysoko snadno. (Jedna nevyhoda je, ze ani po par tisicich ji nejsem schopnej drzet vysoko a zaroven nedrazet zachyt zaveru, takze mi zaver zustava vzadu fakt raritne, nebo kdyz strilim jednou rukou ;) )

3) PDP (alespon muj 5") skace v ruce pocitove vic nez Glock. Nevim proc, neporovnaval jsem vahy zaveru atd, proste to tak je. Nezkousel jsem delsi glocky..

Diky moc za obsahly popis.

Holt si to musim zkusit a uvidi se, jestli to ma smysl nebo ne. Nechtel bych to za par mesicu se ztratou prodavat, tak jako Glocka



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#302 » sob 20. lis 2021, 18:01

Honzajan píše:Mimochodem vicero lidi se shoduje, ze pdp ve 4" se chova lip jak v 5".

Kvuli tomu, ze kratsi hlaven znamena mensi masu zaveru a tudiz i mensi hmotnost pusobici pri cyklovani zbrane smerem dozadu?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#303 » ned 21. lis 2021, 23:36

Rad bych se prosim zeptal. protoze nemam skusenost.
na walther PDP 4" pasujou aj jine zasobniky?
z ktere z techto zbrani zasobnik by sel aj do PDP?
GLOCK, SIGSAUER, SMITH WESSON a SPRINGFIELD?
Jde mi o to kupi si "DriFire zasobnik" ale maji jenom na tydle pistole.
Na walthera nemaji.

Dik za reakci



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#304 » pon 22. lis 2021, 08:37

U toho zasobniku je dulezite, jestli je full size, nebo compact, ne delka hlavne.
Do compactu pasuji PPQ zasobniky, do full size Canik.

Jinak u dry fire zasobniku bych se poradne podival, co to dela.
Nektere jenom dovoli mackat mrtvou spoust na prazdno, co je extra featura pro neco jako Glock, ale u PDP to jde samo od sebe. Pokud je tam nejaka pruzina, co tomu doda i podobnej odpor, tak je to uz samozrejme zajimavejsi.

edit: Canik myslim 18 rnd samozrejme. Predpokladam, ze by pasoval i do compactu (proc ne?), ale tam pak clovek musi opatrne s dorazenim atd.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#305 » pon 22. lis 2021, 11:07

antonspelec píše:
Honzajan píše:Mimochodem vicero lidi se shoduje, ze pdp ve 4" se chova lip jak v 5".

Kvuli tomu, ze kratsi hlaven znamena mensi masu zaveru a tudiz i mensi hmotnost pusobici pri cyklovani zbrane smerem dozadu?

Obecne se zbrane s delsim laufem chovaji lip, protoze nizsi tlak plynu na usti. Ovsem s tim jde ruku v ruce vetsi hmotnost zaveru atd. A kdyz se sejde dohromady s nevhodnou vratnou pruzinou, muze byt vysledek pomalejsi cyklus s potapenim predku pohybem zaveru zpet dopredu. Takze dostanes sice mensi prdu do ruk, ale bude to houpacka, coz se asi deje v pripade pdp.

Jinak co se tyce ruznych udelatek pro suseni, neznam udelatko, ktere by k necemu bylo. Nejlepsi je strcit nejaky gumovy valecek pred udernik, aby nemlatil do zaveru a umlatil tim zaver k smrti. A po kazdem cvaknuti natahnout. Vsechny ty ruzne jinaci udelatka,co znam, neudelaji stejny chod spouste jako pri strelbe, coz pak nechapu, k cemu je to dobre.

Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#306 » čtv 25. lis 2021, 09:39

Tak ohledně zaměnitelnosti zásobníků do PDP ful size a Canik TP9 jsem našel tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=tjtI2R0YXzo

Zásobník jsem zrovna objednal, tak se nechám překvapit.

Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#307 » čtv 25. lis 2021, 10:46

Tohle asi není moc podnětné, ale aspoň jsem se naučil vložit sem obrázek. :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#308 » čtv 25. lis 2021, 21:16

Honzajan píše:
antonspelec píše:
Honzajan píše:Mimochodem vicero lidi se shoduje, ze pdp ve 4" se chova lip jak v 5".

Kvuli tomu, ze kratsi hlaven znamena mensi masu zaveru a tudiz i mensi hmotnost pusobici pri cyklovani zbrane smerem dozadu?

Obecne se zbrane s delsim laufem chovaji lip, protoze nizsi tlak plynu na usti. Ovsem s tim jde ruku v ruce vetsi hmotnost zaveru atd. A kdyz se sejde dohromady s nevhodnou vratnou pruzinou, muze byt vysledek pomalejsi cyklus s potapenim predku pohybem zaveru zpet dopredu. Takze dostanes sice mensi prdu do ruk, ale bude to houpacka, coz se asi deje v pripade pdp.

OK, dik za nazor, neco na tom je.
Sjizdim recenze na YouTube a uz u dvou, kde porovnavali full size 4,5 a compact 4 se shodli, ze ten full size ma lepsi chovani pri strelbe.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#309 » pát 26. lis 2021, 13:11

Chtel bych se vratit k teme PDP a miridla.
Co na tom mate a jak to strili?
Musim se s pokorou priznat ze ty moje udelatka z ciny co sem koupil su na ho*** tak mozna na 5 metru okej. Jinak totalne nepouzitelne cim jdu dal v schopnostech strelby.
Takze sem tam hodil originali. Co jsou fajn.
Akurat musim to nastavitelne hledi zvednout na uplne horny pozici jinak to strili hodne dolu.

Pouzivate jeste nekdo originali a ste snimi max spokojeny nebo se poohliadate po jinych?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#310 » pát 26. lis 2021, 13:48

No jo, možná na tom dražším kusu železa něco bude.
Jinak já jsem zkusil kolim, ale vrátil jsem se k obyč továrním mířidlům. Do 20m to lítá přesně kam chci, pokud s tím nehnu já. Nějaký dálky 30, 50m.. jsem nikdy nezkoušel.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#311 » sob 27. lis 2021, 15:14

Bbobb proc ti nevyhovoval kolimator?
Ja ho jeste nemam a uprimne sem s nim jeste nestrilel, ale musi to byt pecka mirit nejakou teckou na cil.
Mam podvesny laser na te picatiny liste ako pomocka k suseni (ci se hybe kdyz mackam spust) a je to super.

Cez kolim videt primo laser a strilet musi byt zazitek.
Proc si ho dal pric kdyz so ho tam mnel? Opravdu by mne to zajimalo.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#312 » sob 27. lis 2021, 18:20

Takhle, rovnou reknu, ze strilet (PDP a predpokladam i jine) s kolimem je snazsi.
Moje duvody byly v poradi od nejmensiho po nejvetsi:
1) je s tim vic srani (jednou jsem udelal chybu, ze jsem si vzal na strelnici jen PDP s kolimem co se zrovna uvolnil a ztratil zero, pekne na hovno, od te doby beru vzdy vic zbrani)
2) neplanoval jsem udelat sbirku kolimu a nechci se omezovat na OR zbrane - radsi strilim se vsim stejne, tzn. bez
3) proste me to s nim min bavilo

Kazdopadne to PDP je na nej jak delany, kdybych ho porizoval znova, tak bud na PDP, nebo G45 MOS.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#313 » sob 27. lis 2021, 19:17

K mířidlům: na kraji vlákna si někdo stěžoval, že to neměl z fabriky nastřelené a honil to po terči. Moje zkušenost je přesně opačná - lítá to přesně tam, kam chci a jediný limitující faktor jsem já.
Teď tam mám kolimátor a bylo s ním trochu práce, než jsem ho nastřelil. Upřímně jsem přemýšlel, jestli má smysl, ale koupil jsem ho a mám ho tam. Bez kolimu mám Glocky, tohle si nechám na takové to domácí žvýkání.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#314 » ned 28. lis 2021, 00:01

Tak ono asi je dulezite se naucit strilet bez kolimu ze?
Kolim te nikam na zacatku neposune kdyz clovek dela nejake chyby. Ja mam v tomto docela jasno na moji PDP.
1. Naucit se strilet bez strhavani s krasnym sustrelem s namackavanim na zed a pak dotlacit (co docela umim) , na strelnici.
2. Naucit se strilet bez namackavani na zed. Proste to plne zmacknout bez strhnuti (priznam se ze mi to docela jde velice pekne) - trenuju hodne pomoci mantis laser academy. Na ruzne vzdalenosti. Fakt super vec.
Da se velice krasne simulovat aj strelba na vatsi vzdalenosti.

3. Pak pride na rad recoil a rychla strelba opakovana (to uz ale na strelnici)

Az todle zvladnu, tak pak si poridim kolim ktery uz mne nikam neposune. (Na druhe strane si rikam Vogel take nepouziva kolim a strili uzastne) je to velky vzor a inspirace pro mne.

P.s. ake mate backsttapy a proc? Skouseli ste vsechny?
Podle ceho ste si vybrali prave ten co mate?
Ten najvatsi ma strasne velkou vyhodu ze umoznuje mit to "v" medzi palcem a prstem hned pod zaverem. Pri tych mensich se mi nedari bez upravovani chytit tak ze sem hodne blizko pod zaverem. Vam jo?
Teda asi ono zalezi jak je masivna ta ruka ze jo. Ja ji mam hubenou a palce dlouhe. Silnejsi Pan asi vic zaplni tu medzeru pod zaverem.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#315 » ned 28. lis 2021, 09:03

Vogel strili co strili, protoze by jinak byl v jine kategorii. Kdyby strilel ve kategorii s kolimatory, tak ho ma taky.
Ocividne strilet jeste neumis (a kdo umi, ze?). A tak snad mas apon ridicak. Tak se te zeptam, kdyz jsi mel prvni jizdy, nemyslis si, ze novackovi v autoskole, kdy nestiha sledovat provoz, znacky, chovani auta atd., by se mu ulevilo aspon o to auto pomoci automaticke prevodovky? S automatem nemusi resit, jestli to chcipne, plynule rozjezdy, jakou rychlost kdy zaradit...
A podobne je to s kolimatorem. Mas o starost min s miridlama. Strileni je jednoduhsi a muzes se soustredit vic na veci, ktere jsou z pohledu streleb podstatnejsi nez miridla. A hlavne kolimator ukazuje chyby strelci jak ve strhavani, tak v diagnostice zvladani zpetneho razu, kdy podle pohybu tecky vyrazneji (nez s pevnyma miridlama) vidis, kam ti kver skace.
edit: nasadit kolimator na kver neni moc jednoduche, kolimator stoji penize a to cele vede k tomu, ze "zaslouzile" kapacity co rozdavaji rozumy k tomu maji negativni pristup, ac o tom vi kulove. Staci si precist jak bolestive bylo v losu udelat kategorii kolimator, kdy reditel ani netusil, jak kolimator funguje, proto je to blbost, kterou je treba zakazat v losu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů