Walther PDP

Glock a spol.


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#391 » pát 24. pro 2021, 01:43

Antonspelec ked uz spominas tie kolim desticky. Tak u nas nedostanes v kufriku ani len ten speci zamok na uzamknutie zasobnikovej sachty cez vyhozne okenko zaveru co uplne znefunkcni zbran proti pouziti, ktory vo videach na youtube vsade ukazuju. Ties som kupoval v Armed.cz a pytal som sa aspon na ten zamok lebo som po otvoreni kufrika ho tam nevidel. Tak udajne sa nedava ani ten. Alebo vy ostatni ste ho tam niekto mal pri kupe?



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#392 » pát 24. pro 2021, 09:44

dalsi otazka, funguje vam loaded chamber indicator?



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#393 » pát 24. pro 2021, 09:48

Pro němce jsme ost,východ,nás mají furt za opice. Já mám Canik a mám i všechny destičky a ocel. miřidla se světlovodnou mouchou. Původně jsem chtěl walthera dpd,ale je to prostě jen docela pěkná služební zbran,nic víc.A chtěl jsem ho moc,z kamionovky vím,že jsou rozdíly ve výrobcích ost-west,mají to označený ve skladech.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#394 » pát 24. pro 2021, 11:58

Vzdor faktu, že úrovně západních zemí zatím skutečně nedosahujeme v mnoha aspektech, tak Němci Němcům to prodávají úplně stejně vybavené. Takže pokud chcete nadstandard, je nutné sbalit čemodán a jít zkusit štěstí s americkým snem. Nebo pustit chlup a dokoupit výbavu včetně toho nesmyslného visacího zámku za 2 stovky.;-)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#395 » pát 24. pro 2021, 12:17

Eagg: zámek je americké specifikum, je to vyžadované tamní legislativou. Někdo to řeší fórovým nesmyslným visacím zámkem, o kterém píšeš, jiný má třeba zámek přímo na zbrani (Steyr). Pokud to chceš, kup si třeba na nošení Ruger EC9s a dostaneš ho v balení, když po něm toužíš.
Srovnávat evropský trh s americkým je nesmysl, v Evropě se zbraně soukromníkům prakticky neprodávají, zatímco v USA je obrovská konkurence, která tlačí ceny dolů a nutí prodejce přidávat víc banánů pro opičky, např. ty destičky pod kolimátor nebo zámek.

Stoupa: u zbraní to rozdělení asi nebude platit, nikomu se nevyplatí dělat speciální východní edici pro rozvojové trhy. Z žádné ze svých zbraní jsem neměl pocit, že by mě chtěl výrobce nějak ošidit.

A nebuďme, prosím, zase OT, nebo nám Peggy všem rozdá štědrovečerní banán ;-)



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#396 » pát 24. pro 2021, 16:51

U zbraní asi ne,pravda.Spíš jsem myslel vybavení,ale to je u každýho výrobce jinak,určitě jde i o cenu.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#397 » pát 24. pro 2021, 22:54

Neco jsem prehledl, ale v usa uz davaji desticky k pdp? Za mych mladych let ke zbrani nebylo nic, zajemce napsal do Waltheru a oni mu poslali 1 desticku dle vkusu zakaznika. Takze kecy o opicich jsou, jak casto zde na foru, docela mimo.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#398 » ned 26. pro 2021, 12:10

Ano, přehlédl jsi to. Na webu waltherarms.com/pdp je uvedeno toto: All PDP models come optics READY. If you plan on putting an optic on your pistol then you are READY to go, if you want to keep that factory look then you are covered with the included cover plate. Each pistol comes with a free optic plate, simply go to waltherarms.com/optic-plate-request and give us a bit of info. Accessory plates can also be purchased online or by calling us at 479-242-8500.

Jinými slovy: ke každému PDP (+ Q4 a Q5) můžeš dostat jednu bezplatnouu destičku, kterou objednáš buď elektronicky, nebo telefonem. Platí pouze pro zákazníky v USA.

Meconium: nefunguje ;-) Viz foto - v komoře nadrcnuto, červená barva na vyhazovači není vidět. Ten výstražník je vidět v případě, že není plně doražený závěr a zobáček vyhazovače nezaskočí do drážky nábojnice.

20211226_115410.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#399 » ned 26. pro 2021, 14:26

CzechJoker, tak to vybij, a vyfoť to znovu. Uvidíš, že bez náboje tam není z té červené vidět vůbec nic. Je to sice nepatrné, ale rozdíl v tom je. Daleko jednodušší je ale se podívat mezerou mezi hlavní a závěrem, nábojnice je pěkně vidět (jak je vidět i na fotce).



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#400 » ned 26. pro 2021, 15:49

Priznam se ze todle sem nikdy neresil.
Kdyz nabiju skontroluju popotahnutim zaveru komoru a nasledne rukou dorazim zaver a pak odlozim do puzdra drzajuc prstom zaver ze zadu a tlaciac ho do predu, aby se nepovysunul ani kousicek
Nejake ukazovatka naboje v komore to neni moc dobrej zvyk se na to spolehat.

CzechJoker mne spis zajima jak to ze to tak hezky videt tu CIP znacku a celkovo ten text se znakmi na hlavni. U mne to uz neni videt temer vubec ani na zavere ani na hlavni. Jedine kdys to natocim vuci svetlu tak se to objevi. Volal sem dokonce aj na policii co v takom pripade ze ci to vadi neze mne pak obvini z nejakeho pozmenovani indentofikacnych znaku hlavnych casti zbrane. Tak rikali ze je to pohode ze se tim nemam zabyvat.
A ty s tou zbrani strilis kdyz to je tak stale videt? Vypada to jako nove. Ako kdyby si je mnel jenom v trezore a vubec s ni nestrilel.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#401 » ned 26. pro 2021, 16:44

risa2000: jenže otázka zněla, jak je to vidět, když je to nadrcnuté. Osobně to neřeším, prosvítá mosaz, jenom reaguji na dotaz. Existují i lepší způsoby signalizace nadrcnutí, než je barevný proužek.
Eagg: já ji nenosím, párkrát jsem ji měl na střelnici. Nosím Glocky. Kvůli kungflu jsem na střelnici letos moc nechodil. Možná bych mohl teď, když bude volněji, ale od ledna už budu zase v jednom kole. Policii zajímá imho výrobní číslo a to je vyražené.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#402 » pon 27. pro 2021, 16:12

Dnes jsem využil čas a vzal jsem pár holek na střelnici. K tomu jsem si ještě dvě vypůjčil, abych mohl srovnávat.

Beretta 84FS - sexy zbraň, nádherný design, ale vzteklá jako ženská, když tě načapá u jiné soudružky s kalhotama dole. I když je to jenom .380, kope jako vzteklá a udělala mi bebí. Díky konstrukci závěru létaly hilzny jako Hitchcockovy vrány - byly prostě všude.

Dan Wesson 1911 - klasická volba dospělého muže na americkém středozápadě, .45 ACP budí respekt. Ve srovnání s Berettou klidnější střelba, dobrá spoušť s hladkým chodem a krátkým resetem.

Walther PDP Compact 4" - pořád doufám, že se časem uklidní, protože i když nekope jako Beretta, je neklidný jako starý Brůna. Na kolimátor jsem si ještě úplně nezvykl, ale kam to svítí, tam to lítá. Pocitově ho řadím vedle 1911, lepší úchop, větší kapacita, ale horší spoušť.

Glock 19 GEN4 - moje nejmilejší pistole, opět nezklamala. Pocitově nejlepší úchop, ale to může být svalovou pamětí. Kope nejméně, což může být i díky několika tisícům výstřelů, pro kterých zjihne nejedna pružina. Jediná úprava je vyměněná stojina za 2 kg (hned při zakoupení).
Pro mě bylo nejdůležitější opětovné srovnání Glocku a Waltheru, protože jsou to zbraně ve stejné kategorii.

Pořadí zbraní je podle mého pocitu od nejhorší po nejlepší, pokud bych dal Glocku 5 hvězdiček, tak Walther bude mít maximálně 4. Nelituju že ho mám, chtěl jsem zkusit kolimátor a mám, co jsem chtěl. Bohužel mám také pocit, že bez kolimátoru jsem při míření rychlejší. U EDC zbraně si to nedovedu už vůbec představit, ale to je jiný příběh.

20211227_145348.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#403 » pon 27. pro 2021, 17:34

CzechJoker

kazdy ma svuj nazor na vec nebo mozna jinej vyrobok konkretni i kdyz rovnake zbrane, ale co ti vadi na PDP spousti? tomu kus nechapu. radi tu spust medzi nejlepsi vubec. a ja sice moc porovnat nemuzu kedze sem z moc zbrani nestrilel ale v ruznych recenziich ji chvalej hodne. tak co lzou?
Tak schvalne, co ti na ni vadi? :wtf:

A p.S co to je za AR15stka? tu v hodnoceni nemas. ta je take tva? :thumbup:


P.S: ohledne kopani, nevim kazdy rika jak strasne kope, ale podivej se na todle video
https://www.youtube.com/watch?v=kEKKOkE_haY&t=669s od 09:35 minuta nebo 16:40 minuta... pride ty ze mu to kope?
Spis je to otom ze to umi drzet nebo ma spravnou techniku?
Pro mne je PDP tak trocha vyzva, kdyz se naucim strilet ji a kontrolovat recoil jak na tomto videu tak uz zvladnut jakukoliv zbran ukocirovat ve zvedani, nebude problem



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#404 » pon 27. pro 2021, 17:52

To je houby argument. Podivej se jak skace 357 magnum v ruce Miculekovi. Zavru revolver 454 casull do sveraku a taky ti reknu, ze se ani nehne. :)

Proste ta PDP kope vic nez treba Glock, rekne ti to kazdej, kdo mel v ruce oboji. Nevim proc mas potrebu to rozporovat. :)



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#405 » pon 27. pro 2021, 17:57

jeden den jsem vystrilel 100naboju z meho pdp a jeste jsem jsi pujcil g19 a 17 a z gloků jsem to diktoval na terc omnoho rychleji a presneji takže výrazně min kopali

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů