Walther PDP

Glock a spol.


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#406 » pon 27. pro 2021, 18:00

bbobb píše:Proste ta PDP kope vic nez treba Glock, rekne ti to kazdej, kdo mel v ruce oboji. Nevim proc mas potrebu to rozporovat. :)


na to ti rad odpovim,
protoze ja pak nadobudam dojmu ze sem si vybral spatnu prvni pistol a ze tym ze kope je "nepouzitelna" oproti napriklad stale ospevovanemu glocku. takze pro mne je to osobne ;)
To ze ja este nezvladam recoil je jeedna vec, ale pro mne pozitivne je to ze jsu na youtube videa kde ukazujou ze "jde zvladat recoil" a to uplne bez problemu. a to je pro mne dulezite a cilene na to aby aj ja sem zvladal recoil
Takze proto to rozporuju, a proto sem se ptal proc se mu zda spust spatna atd.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#407 » čtv 30. pro 2021, 16:18

antonspelec píše:
antonspelec píše:Na krame jsem si osahal fullsize verzi a za me teda dost zklamani, jakej je to “kopac” velkej. Snad bude compact to ruky lepsi…

V Armedu maji novou varku qeru, tak jsem konecne do ruky dostal verzi Compact a to je uz jiny kafe-do ruky padne jako ulita 8-)
Tedka uz jen vybrat delku hlavne, 4 nebo 5 palcu. Prodejce rikal, ze strilel z obou a prisla mu pocitove lepsi strelba z 5 palcoveho.

Mel jsem moznost si zastrilet z obou verzi Compactu (z kazde po krabicce) a 5 palcu mi prislo lepsich. Zbran se chovala klidneji nez verze 4 palcova, byla mene uskakana.
Z obou jsem samozrejme nastrilel mizerne, protoze s plastakama mi to obecne nejde.
Ovsem vlastnil jsem nejakou dobu Glock 19 a PDP mi osobne na prvni dobrou prislo o dost lepsi - uchop, spoust, ovladani. Jedine teda potvrzuju to, co nekteri ostatni, nekolikrat mi po dostrileni nezustal vzadu zaver, protoze jsem drzel zachyt. Ale to je o nacviceni uchopu.

Suma sumarum spokojenost - nejspis zbran poridim a dokopu se k nejakemu kurzu, kde me naucej s tim strilet :mrgreen:

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#408 » čtv 30. pro 2021, 16:37

PDP 4" kope jak mula oproti G19 Gen5. 5" jsem jeste nestrilel, ale pochybuju ze by to bylo nejak vyrazne lepsi. Za me je to nejuskakanejsi moderni polymer striker ze vsech co jsem strilel. G48 je proti tomu luxus, trosku vic triska nez G19, ale nezveda se nijak hrozne, je to asi jak P10c vs G19.

K tomu videu, co se tu resilo - kdyz pominu, ze to je tovarni strelec Walteru, ktery ma x desitek tisic ran na PDP, tak jste zapomeli vzit v potaz, ze ta mikrovlnka Acro vazi 60 gramu plus montazni desticka a uz to zpomaluje cyklus zaveru, tudiz je to pak prijemnejsi o neco. Kdyz se podivate na nejake 4K 60 fps video Milspec Moja, jak sype Glockem s Acrem, tak uz je to viditelne, ze oproti holemu to cykli pomaleji.

A i naprosto fenomenalni strelec jako Scott Jedlinski resi kompiky a porty, aby to uklidnil a i okompeny/oportovany PDP 5" se mu zveda vice, nez obyc holy G17 Gen5 bez kompika ci mega portu.
Je to proste kombinace spatne tvarovaneho gripu (radoby ergonomickeho ale hure ovladatelneho), vysoke osy zaveru, single coil vratne pruziny (trojita ala Gen5 by tomu pomohla proto P10c a SFP triskaj oproti G19 G5 i kdyz se nezvedaj) a nizke hmotnosti (ten zaver je sice supermasivni ale je lehky).

Ja jsem ten kompakt 4" nebyl schopny udrzet ani za boha, ani vepredu na ramu, ujizdelo mi to fest.
Jednoruc z G19 G5 mam vyrazne nizsi zdvih nez obouruc z PDP kompakta. Spoust je luxusni o tom zadna.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#409 » čtv 30. pro 2021, 18:31

Podle me je to o vkusu kazdeho soudruha. Me treba tvarovani gripu vyhovuje a sedi mi do ruky mnohem lip nez u Glocka.
Jinak v te verzi 5 palcu mi to neprijde nijak zvlast uskakane. Proste lehka plastova zbran, u ktere necekam kultivovane chovani sportovni celocelove pistole, takze tak nejak vim, co ceho jdu.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#410 » čtv 30. pro 2021, 19:37

Sli by ste nekam do **dku
Furt ten ospevovany glock. Uz som sa pristihol pri myslienke ze vymenim svoje PDP za glock. :|
A obcas sa pozeram na tie glocky na googli ale sakra nijak ma neoslovuju (su hnusne!!!!) snad len v upravach ZEV a Taran Tactical su fakt krasne... mne to pride ako keby mi niekto nukal DACIU kdyz se mi hnusi....
Toto je tema o waltheru PDP a neospevujte tu tolko glocki (dacie)
Asi mam slabou vuli nebo co, ale vadi mi to kdyz vsudee ctu jak je glock lepsi nez PDP.
Nejbliz az budu mit cas tak si pudu ten poraze** glock (daciu) strelit.



Jakoli
Příspěvky: 27

Příspěvek#411 » čtv 30. pro 2021, 19:52

Moje řeč, ať pročítám fóra na různých stránkách všude jen glock spam.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#412 » čtv 30. pro 2021, 20:03

Eagg: Ne, Glock není lepší. Glock je jiný (a přitom je devatenáctka už 33 let v podstatě furt stejná, v designu jde o postupnou evoluci) - stejně jako je HK jiné, CZ jiná, Beretta jiná, Steyr jiný. Každá zbraň je jiná, má jiné váhové poměry, jinak se drží, materiál je jiný. Já nemám problém zasáhnout letální zónu figury na terči ani s jednou z nich, pouze konstatuji, že PDP je živější. Řešil jsem to tento týden s více lidmi a všichni mi řekli to samé - PDP je živější. Díky všem, co mi tady můj pocit potvrdili.
Zopakuju ti to, co jsem ti napsal ve vláknu u ustašovské H11: projdi si všechny střelnice, kde půjčují zbraně. Zkus co nejvíc zbraní, definuj požadavky, které na zbraň máš (máš ji na střelnici nebo na nošení, uneseš velkou zbraň, nebo musíš mít malou) a teprve potom mudruj. Třeba zjistíš, že PDP je pro tebe nejlepší. A nebo ne.
PDP není špatná zbraň, chtěl jsem ji (věděl jsem, co chci a proč), mám ji a nelituju.
PS: neřeš AR15, jsme ve vlákně o PDP.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#413 » pát 31. pro 2021, 07:00

OT smazáno, odměny rozdány...



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#414 » čtv 6. led 2022, 13:08

Vsechny ozbrojene zlozky uz maji sve PDP :lol:
Mozna jeden v praci a druhej pod polstarem ;)
https://youtu.be/HMA2D3CpOpw

A todle to je nejlepsi reklama jaku som kdy videl na pistoli.
https://youtu.be/fPPxgyLs874

Ja vim ze to uz tu bolo ale mozna to jiny neznaji. Stoji zato.
Vyvolava plnp emoci jako otcov, manzelov...



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#415 » pát 7. led 2022, 11:12

Chtel bych se zeptat. Jaku ma PDP ustovu rychlost?
Nanasel sem info na zadnem shope.
Vy to nekdo? Prej by mnela byt vyssi kuli te lepsi komore.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#416 » pát 7. led 2022, 11:46

To přeci není o tom jakou rychlost má konkrétní zbraň. Každé střelivo má jinou, dle laborace...Relevantní porovnání by bylo měřit a srovnat pouze stejné střelivo ze stejné délky hlavně u různých pistolí...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#417 » pát 7. led 2022, 11:55

…a pri rovnakej teplote a nadmorskej vyske, rovnakom pocte vystrelenych ran z hlavne. A tiez cistota a chemicke osetrenie hlavne moze hrat ulohu. Pri rovnakom strelive a dlzke hlavne su rozdiely medzi jednotlivymi zbranami nepodstatne.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#418 » pát 7. led 2022, 12:10

Tomu chapu ze na tom zalesi hodne faktoru ale napriklad u inych zbrani pisou v popise ustovu rychlost (neuvadeji tam za jakych podminek) tak to nejak musi byt vypocitane.
U glocku 19 treba uvadeji temer na kazdom shope 350 m/s. O kolik ma vic PDP mne zajimalo kuli te lepsi komore.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#419 » pát 7. led 2022, 12:24

Kecy v kleci. Naprosto nic neříkající blábol bez uvedení střeliva a okolností...9x19 dle váhy střely, typu náboje lítá rychlost klidně +-50m/s. SaB produkce sama o sobě 305-428m/s..Vymejšlíš kolo... A vůbec, napomínám se a ostatní za OT. :)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#420 » pát 7. led 2022, 12:27

Eagg píše:Prej by mnela byt vyssi kuli te lepsi komore.

Pokud to někdo tvrdí, tak ať ti to dokáže.

Někdy mám pocit, že má Google celosvětový výpadek. Inu, úsťová rychlost bude v případě SB kolísat mezi 305 m/s a 428 m/s. Nejnižší hodnota platí pro SB Subsonic 140 i 150 grs, nejvyšší hodnota platí pro SP 100 grs. Pokud nosíš JHP 124 grs, počítej s V0 cca 366 m/s. Nicméně, a to je bonusová informace, tyto hodnoty platí pro zkušební lauf o délce 150 mm, což je standardizovaná hodnota. Pokud chceš změřit reálnou rychlost ve své zbrani, nezbyde ti nic jiného, než sehnat hradla. Každopádně platí, že V0 závisí na délce hlavně (kratší hlaveň, nižší V0). Z 5" hlavně by měla být V0 teoreticky vyšší, než z 3" u subkompaktu. Z praktického hlediska ten rozdíl nemá žádný smysl. Za důležitější pokládám E0 (resp. E25) a tvar / provedení střely.

Mimochodem, k čemu je tato informace ve vztahu k PDP důležitá? V0 je jenom jeden dílek skládačky a imho ne ten nejdůležitější.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů