Walther PDP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#136 » čtv 5. srp 2021, 02:26

Holt americke palcove sroubky vs metricke evropske... klasika... uz nedavaj bit zdarma k desticce, kdysi davali. Ted je jen za priplatek.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#137 » sob 7. srp 2021, 15:43

Chci se zeptat, jaký je z fabriky nasazený hřbet? Měl jsem PDP chvilku v ruce v obchodě a pocitově to bylo fakt nadoraz a kdyby to šlo zmenšit, bylo by to fine.
Díky



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#138 » sob 7. srp 2021, 17:13

Z fabriky je nasazený medium.
Ten small vypadá výrazně menší, ale nezkoušel jsem je.
Jinak dole je to na nich napsané (S/M/B), kdyby to náhodou měnili / měl si to příště v ruce

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#139 » sob 7. srp 2021, 18:59

Díky, myslel jsem, že to bude asi M, ale kdo ví. Nedovedu si představit velikost největšího, resp. ruku, do kterého to padne.
V obchodě to asi nepřehazují, akorát to strčí do výlohy.



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#140 » sob 7. srp 2021, 19:25

Hmm, tak teď si mě znejistil. Ruku mám docela malou (rukavice M). Sice mi to padne do ruky celkem dobře, ale možná by to Sko bylo lepší. Já stejně prd vim, jak se to má držet. Střílím chvíli.
Škoda, že nemám čím vyrazit ten čep a zkusit S. Šroubek by byl přívětivější.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#141 » sob 7. srp 2021, 21:26

U toho není trn? U G19 byl přibalený a taky jsem, jestli si dobře pamatuji, měnil za menší. U PDP asi bohužel nepomůže kompakt, měl by být stejně macatý, akorát kratší. Jinak je to vizuálně dobrá zbraň, akorát bych možná vzal verzi se závitem, pokud by tedy byla.

Uživatelský avatar
Susa669
Příspěvky: 18

Příspěvek#142 » ned 8. srp 2021, 15:17

bbobb píše:Škoda, že nemám čím vyrazit ten čep a zkusit S. Šroubek by byl přívětivější.

Dá se použít malej šroubovák/nebo imbus. Odkud kdyžtak si? Můžu kdyžtak půjčit “vyrážeč” co na to používám =)



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#143 » ned 8. srp 2021, 15:55

Trn tam není, ale bit / šroubovák, který se do toho vleze, jsem už našel. Díky. :) Až mi na závěru zaschne Loctite, zkusím ten small. Vypadá to výrazně placatější, tak uvidím.
Ale jak říkám, i medium se drží skvěle..

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#144 » ned 8. srp 2021, 18:37

S tou velikostí je to asi o zvyku. Už jste někdo získali destičku na kolimátor? Údajně je má posílat přímo Walther, což mi řekli jako novinku v obchodě (tady to zaznělo také, ale prý to platí jenom pro vyspělé trhy; tak snad už i pro nás).



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#145 » ned 8. srp 2021, 18:54

Najdeš to o pár stran vzadu tady. viewtopic.php?f=18&t=13201&start=30#p259670 :)
Ve zkratce - Walther ti žádnou zadarmo jako v Americe nedá, to je čistě věc Walther Arms (USA/Canada).

V Evropě ti je ani neprodají. Z Walthera mi psali před víc než měsícem, že je začnou dodávat v "snad" v červenci, ale to se od té doby ještě pořád nestalo. Předpokládám, že je to proto, že je posílají zadarmo do států a nestíhají.

Ta moje je od C&H Precision skrz MKabar.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#146 » ned 8. srp 2021, 21:02

Ja sem tam puvodne si dal ten najvatsi (kdyz sem doma susil) a kdys drzim pistoli tak skoro obepinam palcama celou rukovjet.
Z nejakeho duvodu sem tam ale dal nejmensi (a s tym aj strilel). To uz obepnu uplne celu rukojet a odstrilel sem s tym do dnesneho dne 350 naboju.
Nedrzi se to vubec spatne. Ale zrovna pred par hodinama sem tam dal tu prostredni a mam pocit ze kdyz tasim tak mi tam lip sedne ruka. A pistole je vic zarovno s natazenou rukou jako voditkem k intuitivnemu zapichnuti. Asi bych to volil podle toho.
Kdyz sem drzel pistoli rovno a rychlym hmatem se ji snazil opakovane chytnout (jako pri taseni) tak sem zistil ze ose pistole vuci natazene ruce mi pri najvatsim nastavci utikala do prava (tj nedostatecne chyceni) a u najmensiho nastavce zase do leva (prilis velke opepnuti) ale u prostredni velikosti mi os pistole zustava uplne zarovno s rukou. Pred tym sem to takhle nedokazal zhodnotit, ale jak se ucim praxou tak sem dospel k tomuto zaveru.
Strilit se da s kazdim nastavcem ale tam jde o vic nez jenom o kontrolovane chyceni s nejakym nastavovanim v ruce. Myslim si ze tam jde hlavne o to rychle intuitivne chyceni pistole aby to proste sedlo.

Tak neco s tym odstrilim a pak budu vedet vic. Zatim sem strilel jenom s najmensim nastavcem.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#147 » úte 10. srp 2021, 15:25

Cim vetsi boule vzadu tim hur budete strilet. Cim placatejsi boky a rovnejsi zadek, tim lepe se to vraci po recoilu do zamerne a rovnomerneji. A s velikosti to je jednoduche - o jednu velikost mene nez mate dobry pocit ze se Vam to dobre drzi. S P30L SD s velkym hrbetem i bokama jsem strilel tragicky, s medium bokama polotragicky a teprve vsechno medium se uz to dalo konecne nejak pouzit na dynamiku, prestalo se to kroutit tolik (a to nemam zrovna male ruce vzhledem ke skoro 2 m). No a 34 je uplne jiny level zase boto strili mnohem rychleji a stabilneji a presneji (mene strhavam). Jina liga. PDP jsem jeste nestrilel :-(.

Nedoporucuju davat velky hrbet pokud nemate XXXL pracky jak lopaty a G19 nevypada jak 43 v dlani...
Boule vzadu kazi rovnomerny navrat do zamerne po recoilu a tahle masinka s obrim zaverem bude proste skakat, je to prosta fyzika, to neudrzite ani s Vogelovic gripem uplne rovne. I Jedimu (Scott Jedlinski - Modern Samurai Project - navrhnul PDP pro Walther castecne, ten zub dole vepredu na rukojeti je jeho vymysl na jeho styl "pinky presure" na kolimy) se hybe 5" PDP i kdyz malo, ale Glock 17 mel rozhodne jeste lepsi recoil control. A on fakt umi brutalne dobre strilet.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#148 » úte 10. srp 2021, 16:14

Mnel sem HKP30 v ruce a oproti PDP se mi naozaj drsela lip. A dokonce mi pride ze ma masivnejsi zaver nez PDP. Ale ten grip je fakt poveden. Hlavne to stranove meneni gripu. PDP mi pride hodne masivne a jak uvadis cim vatsi boule v zadu tym hur. Ja sem si tam ted dal ten grip stredny ale pocitovo (kdyz pominu to intuitivne chyceni zbrane k taseni a zapichnutu) mi prisel ten nejmensi grip ovela pohodlnejsi. Dam mu ale sanci a pudu to v nedeli vyskouset, kdyz mi nebude vyhovovat tak ho zmenim spatky na nejmensi a necham to uz byt.

Jeste se zeptam. Kdyz stahnete ruco zaver a chcete ho zachytit dokazete to bez nepatrne zmeny uchopu, jenom posunem palce? A druhy dotaz sa tyka vypusteni zasobniku. Take bez nepatrne zmeny uchopu?



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#149 » úte 10. srp 2021, 16:32

Zajimava debata, zrovna dost googlim - vyrazil jsem ten pin a popravde receno z toho moc moudrej nejsem. Ze by nekde bylo napsane, kde ma byt ktery kloub idealne, to ne.
Nastesti ty backstrapy jsou v tom PDP dost napevno, takze to tenhle tyden vezmu na strelnici bez toho pinu a necham grip vybrat vysledky.
Co se drzi nebo nedrzi pohodlne nemusi nutne souhlasit s tim jak z toho pak clovek strili.

Mne se drzi nejhur ten velky, ale zda se mi, ze ho alespon pri suseni drzim nejstavilneji.

Eagg: Ano, i s nejvetsim gripem mi rovny palec dosahne nekam kousek "do spouste", tzn. zasobnik i zachyt v pohode.
Ono kdyz se podivas na tvar tech backstrapu, tak nahore na urovni palce je ten rozdil celkem maly ve vsech velikostech. Vetsi rozdil je dole.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#150 » úte 10. srp 2021, 16:40

Mne hrozne zaujalo to video co dal v inom vlakne Mkabar. Ten vogelov uchop.
Popira to uplne to jak sem se to ucil ja, jak to uci treba hardtask v zmysle ze "slaba ruka vymackava vzduch z pazbicky" jestli to spravne vidim tak vogel vubec s tamad nevymackava vzduch. Skoda ze sem momentalne v praci hned bych si vzal milaska do ruky a skusil to, takhle chytit. PDP s masivnym zaverem by bola asi spis udrzitelna s touto technikou uchopu.

Bbobb ono to je tak ze keby se PDP nebo jakakoliv pistole davala jenom s jednym zakladnym naztavcem tak se s ni naucime strilet. Cim vic toho na vyber tym je to hur. Dobre strilet asi neni vubec o nastavci ale o uchopu. Ved glock ma jake napatrne menici nastavce? Na moji ruku hodne tenke a drzi se dobre. Nevym asi to je o necem jinem ne o nastavci. Ty nastavce jsou jen duvod na vymluvu zeby se nam nestrilelo lip?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů