Walther PDP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#631 » čtv 24. lis 2022, 14:38

:) Já už svýho PDP SD C taky mám. V pátek jsem si ho dovezl. V pondelí prihlásil a v sobotu ho provetram :)
Řeším pouzdro. Asik dopadne proste kydex. :) Někdo českej haní a prj Trex je lepší. Mozna jo, ale dát za nej 4-5000Kč ,navic neni hezkej se mi nechce. Pro P99 mam plast od fobusu a za cca 10 let uplne v pohodě. Akorát Israelci, zatím pro PDP nemaj.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#632 » čtv 24. lis 2022, 16:31

A čím se ti nelíbí Concealment Express (dováží přímo CB servis centrum, ceny IMHO přijatelné)?

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#633 » pát 25. lis 2022, 09:39

Ahoj, od včera jsem i já šťastným majitelem PDP :-) V pondělí ji půjdu přihlásit a už se těším na střelnici. Spoušť se mi na sucho hrozně líbí. Mířidla se mi zdá, že po zapíchnutí trochu déle hledám, mám naučený zápich s čezetou P10c a možná je tady jiný úhel mezi osou hlavně a osou pažbičky, nasucho s Waltherem zapichuju trochu dolů pod terč a dorovnávám. Mno, snad nebude problém střídat zbraně.

A jelikož se nudím a těším, tak si čtu manuál, a hele, ono to má opravdu výstražník! V obchodě jsem se na něj ptal, říkali že to nemá. Nevadí, takovou věc nechci a nepožaduji, je to nějaké kurvítko navíc. Ale hele, on je tam - vy jste o něm věděli? Malá červená značka na vytahovači, která je vidět jen když je v komoře náboj a vytahovač je o pár desetin vykloněný ven.
vystraznik w.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#634 » pát 25. lis 2022, 10:41

No vidíš :) Je to taková "pičovinka", ale neuškodí. :) Myslím, že něco takového je i na PPQ, ale asi nikdy jsem se tím neřídil. Víc by se mi líbil jak je udelanej na P99, tj. v čele závěru. To je videt paradne. Akorat, ze to signalizuje natazenej bici nechanismus a ne naboj v komoře. :)



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#635 » pát 25. lis 2022, 10:47

Je tam,ale nespolieham na to nikdy, radšej dávam prednosť bezpečnému vybitiu a kontrole.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#636 » pát 25. lis 2022, 10:58

Jasně, kvůli téhle značce nepřestanu přece kontrolovat komoru normálně, takže je to tam pro mě úplně zbytečně.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#637 » pát 25. lis 2022, 11:18

Asi nemám tak ostříží zrak, takže u sebe tam tu červenou značku spíše tuším, než zřetelně a nepochybně vidím :D
Upřímně řečeno jsem tu výstrahu v praxi nikdy nepoužil - vždycky raději kontroluju komoru...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#638 » pát 25. lis 2022, 11:24

Petr: Ona je nábojnice v komoře vidět i skrz výhozní okénko, což používám. Tahle barevná čárka moc dobře vidět není (nebo aspoň já ji nevidím).



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#639 » pát 25. lis 2022, 12:01

To je taková fičura zadarmo. Ten vyhazovač vyčuhuje normálně, tak na něj jenom dodělali červenou tečku a říkají tomu výstražník. U PPQ je to taky, ale celkem k ničemu.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#640 » pát 25. lis 2022, 12:29

Nic lepšího než press-check na kontrolu nadrcnutí stejně neznám, ale je to milé a ničemu to tam nevadí.
Hlavně, že tam nemám nějaký výstražník, který by byl mechanický, a z pistole dělal zase o něco složitější soustavu hejblat. To jsem nechtěl a to mi taky řekli, že tam není.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#641 » pát 25. lis 2022, 14:21

Lonestar píše:A čím se ti nelíbí Concealment Express (dováží přímo CB servis centrum, ceny IMHO přijatelné)?


Mnoo chci OWB pro leváka. :) takový nemaj. Odkaz na web výrobce sem nenašel.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#642 » pát 25. lis 2022, 16:06


Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#643 » pát 25. lis 2022, 16:17

Ajooo já vzdy klikám jen SKLADEM :) kua. Tohle vypada pekne. Ty ta prohlouzena hlaven u SD se tam vejde. To pádlo se podstrci pod paskem a vytazeni brani ty dva zobacky? Je to spolehlive? A na jakou siri opasku to je?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#644 » pát 25. lis 2022, 16:59

Zářez s barvičkou na vytahovači je i u jiných zbraní. Za výhodu výstražníku považuji možnost zkontrolovat náboj v komoře pohmatem, zejména když to jde v pouzdře. Na druhou stranu, ti, co normálně nosí, vědí dobře, co a jak nosí. Ti míň zkušení ani výstražník nenajdou. Možná je tam nakonec jen proto, že výstražník je funkce, jejíž nepřítomnost může být ve vládních tendrech důvodem k vyloučení.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#645 » pát 25. lis 2022, 17:39

Blacky
ad prodloužená hlaveň - závit trčí ven, viz moje fotka na předchozí straně (mám Full Size a pouzdro to větší - pro 4,5")
Jo, pádlo se podstrčí pod páskem a vytaženi bráni ty dva zobácky. Šířka pádla pro pásek je +/- 50 mm (od hrany po zobáčky).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů