Walther PDP

Glock a spol.


Pavelg17
Příspěvky: 77

Příspěvek#376 » pon 20. pro 2021, 10:21

McFly píše:Dost OT!

Prosím o smazání příspěvku tedy



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#377 » pon 20. pro 2021, 12:41

https://www.guns-trade.cz/zvysena-mirid ... s-tlumicem
Myslite, ze tito miridla budu ok na co-witness s kolimatorem? ev. stock by nestacili?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#378 » pon 20. pro 2021, 13:19

Honzajan píše:Pdp ma smysl pro tebe jako zacatecnika pochopit, jak se ma zbran a ty s ni chovat. Jinak je to kram k nicemu. Nosit se to nosi blbe a soutezit s tim oproti celoocelovym kverum je proste handicap. Takze az se veci naucis a zjistis, co vlastne chces, jestli zavodit nebo nosit nebo oboje, tak se pak patricne zaridis.


A ty mas PDP ze rikas ze je to kram?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#379 » pon 20. pro 2021, 13:50

Meconium: zajímavé, že by byla na cestě závitová laufeň? Na webu ji zatím nevidím a kompatibilní hlaveň PPQ M2 2796066 nemá závit (se závitem je hlaveň 4,6" PPQ NAVY, zkusím ověřit kompatibilitu). To by byl příjemný upgrade, zejména ve spojení s kolimátorem.

Eadg: Klídek, nemusíš se hned urážet.
Walther PDP je primárně služební zbraň, dostupná ve třech délkách hlavně. Patří do stejné kategorie, jako Glock 17/19, Steyr L9A2, CZ P-10 apod. Protože mám srovnání s G19, tvrdím, že po vytažení z krabice má PDP pocitově lepší spoušť, ale pořád je to služební zbraň a nelze ji srovnávat se sportovními speciály (celokovové s laděnou spouští). Takže ryze na závody nebude, ale to není její parketa.
Pokud jde o skryté nošení, je to samozřejmě možné, ale opět jsi limitovaný velikostí. Už si nepamatuju, jestli máš fullsize nebo compact, nicméně skrýt můžeš cokoliv (i 1911A1, když na to přijde), ale vždy s limity. Proto jsem ti sem dal odkaz na pewpew, kde to rozebírali celkem podrobně. Přečti si to a zamysli se nad tím, jestli jsi na začátku neměl prostě jenom přehnané očekávání a realita je jiná. PDP je dobrá zbraň v segmentu, kam patří. Pokud ji chceš na EDC, tak je to samozřejmě možné, ale daleko jednodušší je přiznat si, že je prostě velká a nosit něco menšího. No war, make love!
Honzajan to napsal naprosto srozumitelně, věcně a stručně, možná jsi to jenom nepochopil správně, protože čeština není tvůj mateřský jazyk. Vypráskej pár tisíc ran, navštěvuj prezentace různých značek, půjčuj si na střelnici dostupné zbraně a hlavně se smiř s tím, že první neznamená jediná. Není to žena, je to jenom kus plastu a železa. Většina z nás má různé zbraně pro různé scénáře.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#380 » pon 20. pro 2021, 16:17

CzechJoker samozrejme ze sem se neurazil, jenom sem chtel vedet proc myslis ze je to kram.
Jinak mam 4" compacta coz je nejmensi provedeni PDP.
Na sutaze s tym urcite chodit nechi. Pro mne bude samotna sutaz to stale se posouvat vpred co se tyce pouziti zbrane jak v sebeobrane tak combat tactickom pouziti.
Pro mne je pistole (konkretne moje PDP) sebeobranni prostredek ktery mne bavi v prvnim rade rovnako jako uceni se realni sebeobrany. A mozna jednoho dne mi to muze zachranit zivot nebo mojim blizkym anebo mozna neokomu fakt v noudzi. Prioritne to je ale pro mne nadseni, vasen a zabava a az v posledni rade smrtelny nastroj. Co se tyce ovladani zbrane mojim cilem je naucit se ji ovladat a strilet na urovni profesionalnych specialnych jednotiek. Rovnako ako AR15stku a ako ceresnicku na torte casem (o par let) chci pak nejakou sniperku a vsechny tyto nastroje se naucit pouzivat jako profesional. Ale ne na suteze, ale pro mne sameho. V tomto smere sem si vybral aj PDP okej ako sluzebni zbran kterou nemam problem nosit skryte (len nekterych situacich ji pocitim na tele) na to si zvykam :-)
V kazdem pripade viem kam se chci posouvat. A mozna casem skoncim u jine pistole ako PDP ale ted je moje nej nej a hlavne kdyz aj vidim na ruznych videich na youtube ze ta pistole se da fakt zvladat co se tyce recoilu jako nic. Chce to jen prax a prax.
Hodne mi znechutilo nekdy myslenky na PDP to ze ma vysoky zaver ze se neda tak zvladat pri strelbe a podobne. Ale kedze uz je hodne videi se strelbou PDP jak hithcock tak aj jiny ta pistole jde krasne zvladat pri opakovanych a presnych vystreloch.
Takze za mna je PDP best of the best. Pro jine nemusi byt :-) jo neni to zenska ale ja kdyz si oblubim nejakou vec tak ji pouzivam kym se nerozpadne. Od malicka sem vychovanej ze si veci vazim.
PDP ma vzhledem ohurila, pri strelbe co uz mam za sebou asi 2 tisice ran jeste ani jednou xadna zavada. Takze tam nemam co resit. Za mne je nejlepsi. Casem urcite chci kolimator ale nejdriv se musim naucit ji poradne pouzivat a kolim az pak.



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#381 » pon 20. pro 2021, 16:24

To jsou zase kydy. No je pravda, ze kazdy chvali to svoje, ale vetsina ma aspon vic zkusenosti a nevyrvava nekde, jak je jeho prvni pistol nejlepsi. Cist Tvoje prispevky je z 90 % bolest. Bud k veci a prestan tu psat slohove prace o svych pocitech a predstavach.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#382 » pon 20. pro 2021, 18:03

R4mb0 píše:To jsou zase kydy. No je pravda, ze kazdy chvali to svoje, ale vetsina ma aspon vic zkusenosti a nevyrvava nekde, jak je jeho prvni pistol nejlepsi. Cist Tvoje prispevky je z 90 % bolest. Bud k veci a prestan tu psat slohove prace o svych pocitech a predstavach.

Niekto v zivote vie co chce a ide za tym a mierne som bol sice offtopic ale tykalo sa to walthera PDP ktoreho mam a s ktorym strielam a aj o vecnych imformaciach a mojixh preferenciach co sa tyka samotneho walthera... a ano pre mna je best. Pre inych je mozno tiez best. Inak by si ju nekupil.... a inak o tom ze je pre mna moja pistol nejlepsi nevyrvavam vsude ale na prislusnom tematu.

...No tvoj koment bol ovela viac zbytocny ako ten moj.
Na co v takom pripade pises? Ked nemas co povedat.


P.s. mrknete si jak dokazi strilet PDP ty od walthera temer vubec mu neskace v ruce a pri tom to drzi tak zlehka.
https://youtu.be/kEKKOkE_haY (ty od walthera jsou fuzaty chlapci ne ten tmavej pan) takze je to od 09:40...



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#383 » pon 20. pro 2021, 22:14

Dnes jsem byl střílet ze své PDP (4.5 full size) a měl jsem asi 4 zádržky (na 100 nábojů). Náboje byly Alsy, ale těch jsem vystřílel už 900 (včetně té dnešní stovky) z jedné várky a nikdy předtím problém na PDP, nebo Hellcatu, nebo Shadowu nebyl. Vlastně to byly úplně první zádržky, které jsem kdy měl, takže mě to trochu zneklidnilo. Celkem mám z PDP vystřílenou necelou tisícovku, takže úplně nová taky není.

Napřed mě napadlo, že to možná byl "špatný" pytlík (Alsy jsou po 100 v pytlíku), nebo problém s ústím zásobníků. Správce mi ještě poradil, že jsem mohl blokovat závěr. Což taky beru, ale je divné, že pokud bych tuhle chybu dělal, tak že se neprojevila dřív.

Máte někdo nějaké tipy, na co si při další střelbě dát pozor (ať už se to týká úchopu, nebo nábojů)?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#384 » úte 21. pro 2021, 08:05

Nebrzdíš si levým palcem závěr?
U Alsy jsem nikdy problém neměl, vystřílel jsem jich tisíce.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#385 » stř 22. pro 2021, 14:54

Tak v Top Guns už mají skladem verzi 5,1".
8405-walther-pdp-51-inch-fs-first-edition-ls-01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#386 » čtv 23. pro 2021, 11:18

Měl jsem ji v ruce, je tam už déle.
Ty mířidla jsou brutální a mimo tlumič nepraktické.
Cena je tak vysoká, protože je to limitovaná( číslovaná) edice. Za mě předražené.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#387 » čtv 23. pro 2021, 18:27

antonspelec píše:Na krame jsem si osahal fullsize verzi a za me teda dost zklamani, jakej je to “kopac” velkej. Snad bude compact to ruky lepsi…

V Armedu maji novou varku qeru, tak jsem konecne do ruky dostal verzi Compact a to je uz jiny kafe-do ruky padne jako ulita 8-)
Tedka uz jen vybrat delku hlavne, 4 nebo 5 palcu. Prodejce rikal, ze strilel z obou a prisla mu pocitove lepsi strelba z 5 palcoveho. Tak nevim a bez vyzkouseni se mi to nechce kupovat, ale v Camp Zero by je pry meli mit oba k vyzkouseni a porovnani, tak se tam nejspis vydam. Nestrilel tady nahodou nekdo z obou verzi Compactu prosim?

ad desticka na kolimator - pan v Armedu rikal, ze pry mu jeden zakaznik, co u nich PDP koupil, hlasil , ze napsal do evropskeho Waltheru s tim, ze v USA desticky dostavaji k pistoli gratis a ze by ji chtel taky. A poslali mu ji. Nebyl to nahodou nekdo odsud? A nebo to taky muze bejt kec…



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#388 » čtv 23. pro 2021, 18:50

ja som psal walthru usa (a vyplnil online formular na desticku), ti ma odkazali na walther eu/nemecko. Tak jsem jim napsal, ze chci desticku na holosun, ze mi walther usa rekl at napíšu do walthra nemecko a ti ma vysmali a odepsali mi, ze desticku zdarma ma jenom v ponuke Walther usa a ze sa mam obratit na mistniho prodejce...



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#389 » čtv 23. pro 2021, 20:15

Je to kec, realita jak pise meconium. :)



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#390 » čtv 23. pro 2021, 22:44

nevíte kde bych zohnal neco takového?
https://waltherarms.com/ppq-m2-4-6-thre ... n-9mm-kit/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů