Walther PDP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#496 » sob 22. led 2022, 21:06

OK kapitáne, beru. Pocitově je ten plast a provedení opravdu jako hračka, i když takový Arex mi přišel na omak ještě daleko horší (obočí jsem pozdvihl, ale pokud to funguje, tak je to jenom pocit). HK, Glock a Steyr (ze srovnatelných plasťáků) je imho úplně někde jinde.

Pokud jde o tu laboraci, to je hlavně o účelu, jestli ji má na EDC, nebo jako závodní speciál. To si musí v hlavě srovnat hlavně její majitel. Myslím, že o tom ale ve skutečnosti o tom problému s klopením neví a řeší to jenom proto, že to řešíme my. Na jeho místě bych postupoval podle tvého bodu číslo 3, neřešil bych to. Kdyby tu zbraň vyfasoval v práci, taky by se s ní musel naučit žít. Prostě přestat řešit blbosti na fóru a střílet.

Co bych u PDP řešil, je dostupnost náhradních dílů. Zejména pokud by to byla moje jediná zbraň. Má někdo z Watherem, potažmo guns-trade, nějakou delší zkušenost?

Eadg: nic ve zlém, ale nejsem google, tak si prosím najdi to péro sám. Pokud jde o nošení full size jako EDC, nevím kde je problém...??? Pokud to unese tvoje postava, problém to není. Subkompakty jsou móda až posledních pár let.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#497 » sob 22. led 2022, 21:41

Nosím fs tp9 sfx a bez problémů,schováš i fs walthera,pokud nejsi metrosexuál,nabo transík :D



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#498 » sob 22. led 2022, 22:37

CzechJoker, to si trefil hrebik po hlavicce.
Presne jak to pises. resim hodne veci od kedy ji mam hlavne proto ze to resite vy.
Chapu to vsechno okolo "slepice zapomnela ze bola nekdy kuratkem" aj vy ste se ucili, nepadli z neba uceny, nektery jse starsiho data vyroby na tomto svete a mozna ste uz zapomneli vubec ze ste boli take neznale ucha...
Priznavam ze sem z PDP mnel obrovskou radost a pak ste mi to zacali hovadit tema recama.
- "ma to vysokej zaver"
- "kope to jak krava"
- "je to levna pistola ktera ma na prd spracovani"
- "kvalitou nedosahuje ani na levneho glocka"
- "ty plastove miridla jsou na prd, dal bych tam ocelove, jedine ty jsou nejlepsi"
- "plastove miridla nic nevydrzi"
- "pistole bez kolimatora neni pistole"
atd atd...
... ruzne dalsi "blbosti" ktere sem citil ze mne ovlyvnujou. Ale proc? Protoze sem novacek!
Nic nevim (okej uz neco vim)! Nic sem nemel odstrilene (okej uz neco mam odstrilene)!

Bral sem Vase rady, nazory, jako nejakou modlu. "Vzdyt to pisou zkuseny, tak to musi byt pravda"
Doslova ste mne ovlivnili. Zacal sem premyslat nad predajom PDP, atd atd...

Abych tento OFFtopic ukoncil (mozna to ukonci spravce jeho vymazanim)...
...proste sem si presel nejakou svojou osobnostnou krizou zacinajiciho strelce ktery se nechal ovlivnit nazorma okoli na jeho vybranu a kupenu prvni pistoli
Ale to je uz za mnou. Zaden prodej se nekona, pokad bude slouzit a strilet, tak nikdy. Naopak, investuju si do pouzder OWB (uz jsou na ceste), kolimatora, zasobniku, mozna i vratnych pruzin casem, mozna jine spouste. Nenecham si vzit radost z moji prvni pistolky :D
Naopak, beru to jak vyzvu. Muj cil je jasnej: Naucit se s ni strilet tak jak Bob Vogel.

Tak mozna to nekdo pochopi co sem napsal, a mozna spis to bude mit za nasledek spatne reakce :) ale verim ze zachvili to admin zmaze.

sorry za to ze sem uz to neopravoval pisemne spravne, psal sem to docela emocne koncepcne, prvoplanovo, zaden cistopis premysleny text... myslenky na "papir"



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#499 » sob 22. led 2022, 22:53

Haha okej som blazon. ale musim sa Vam pochvalit.
Jak som dopsal tento koment hore tak mi prave napsal Bob Vogel na moj dotaz z pred par dnoch kde sem se ho ptal ci by dokazal strielat s waltherom pdp rovnako jako s glockom

Jeho odpoved.

" Hi Lukas and thanks for the email. In short yes… The skill of the shooter is much more important than which gun. I like Glock‘s because they fit me and I feel I shoot them a little better at speed than most other guns….. but Walther makes a good gun these days and I think you would be just fine with it. Hope that works out for you and best of luck!
Robert"

Mam z toho naozaj velku radost ze mi odpisal.
Povazujem ho za nejlepsiho strelce na svete a velkou inspiraci



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#500 » ned 23. led 2022, 00:26

Eagg: Nesmis to tak prozivat. Je to jenom forum, je treba si vzit z toho co se tady pise, jenom to podstatne a to, co konkretne potrebujes. To ze tady budes nasavat informace je dobre, ale vseho s mirou. Ono je to o tom, ze tady ti pisou lidi svoje zkusenosti a taky svoje pozadavky na zbran. Coz se muze ruzne lisit a nic to vlastne az tak neznamena, ze by jsi se tim musel Ty konkretne ridit.

Kdyz ti zbran vyhovuje, tak to neres a radeji trenuj a strilej. Ale urcite kdyz chodis na strelnici, zkus jednu vec. Jestli to bude mozne, vyzkouset ruzne druhy zbrani, vyrobce, modely... Tohle ti nejlepe ukaze to, jestli ti to PDP opravdu vyhovuje, nebo prave naopak, zacne ti neco vadit. Protoze u jine zbrane to bude podstatne lepsi.

Vetsina strelcu, ma zbrani vice, protoze neexistuje kompromis v tom smyslu, ze by byla udealni jedina zbran na vsechno...Cemuz ty jeste tak nejak blahove veris, kdyz ctu tvoje prispevky :D Az prejdes tento "most" tak budes zase o krucek dal.

Jinak by jsis mel spise vytvorit samotne " VLAKNO"
Neco ve smyslu...."Trampoty pana Eaggaaa"
Aby jsi adminy tady porad nepopichoval :lol:

Edit: Je fajn, ze mas radost, kdyz ti odepsal tvuj idol. To by potesilo kazdeho. Ale jak vidim, odpovedel tak nejak neutralne, aby neprisel o fanouska :D
Dobry strelec si zastrili velice dobre s kdejakou pistoli, takze tohle bych bral velice vlazne ;) Ale chapu, ze si v tom co napsal potrebujes najit to, co jsi hledal.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#501 » ned 23. led 2022, 08:54

Potlesk za diplomacii.

Nápad na vlastni Vejcovo vlákno je geniální. Podporuju.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#502 » ned 23. led 2022, 09:36

Uz to prosim zmazte. Vcera sem byl pod vlivem (emoci) kdyz sem to psal. Takze za to co jsem napsal si zaslouzim "banana" :roll:
McFly offtopic. Prosim zmazat tie hovadiny co sem vcera napsal a udelit mi trest ;)
Ale prispevek KapitanaPacicku nechaj ten to napsal moc hezky :idea:

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#503 » ned 23. led 2022, 10:05

Kapitán je rozený diplomat, Bob Vogel nechce nazlobit fanouše a navíc má pravdu v tom, že skill je důležitější než zbraň (což jsi slyšel i od nás). Také píše, že mu víc vyhovuje Glock. Nad tím se zamysli.

Mám dojem, že PDP neobhajuješ kvůli nám, ale kvůli sobě. Vždyť ti tady dokola píšeme, že pokud ti vyhovuje, tak to neřeš a střílej. A klidně jí dej i dívčí jméno (https://www.youtube.com/watch?v=nkGIxGdZoYY).

O vlastním vlákně uvažuj.

Teď k tvým výtkám.

1. pokud nazýváš jiný názor hovaděním, tak se nad sebou zamysli. Toto je fórum, každý má jiný názor, ke kterému došel po nějaké cestě a pro který má jiný důvod. Dokud v mých botách neujdeš alespoň jednu míli, nesuď mě pro moje názory. Jestli chceš, abychom tě utvrzovali ve tvých názorech, tak jsi asi na špatné adrese. Toto není filozofická fakulta, tohle je svobodné fórum svobodných lidí.

2. každý někdy začínal. Když jsem se rozhodl pro zbrojní průkaz, několikrát jsem navštívil střelnici a zkusil všechno, co měli na skladem, abych si vybral. Glock jsem nechtěl, líbil se mi HK. U Walthera jsem měl pochybnosti, protože jsem měl hodně informací o špatné kvalitě (viz poznámka tvého přítele o tom, že Walther dnes dělá dobré zbraně; včera je ještě nedělal a USA jsou na to hodně citliví - zbraň je tam spotřebák). Nakonec jsem ze všech střílel a vylučovací metodou spojenou s Lincolnovým diagramem jsem došel k tomu, že vhodný bude Glock. Na předváděčce jsem zkusil všechny tři dostupné generace a vyšla z toho GEN4. Protože už jsem dospělý, vím, že na vzhledu nezáleží. Pistole je nástroj a nejvíc záleží na tom, jak se s ním dá pracovat. I dnes zkouším jiné zbraně, ale základ mám daný. Kapitán má jako základ HK. Jedna z věcí, která pro mě byla důležitá, je dostupnost náhradních dílů. Tady je imho Glock nepřekonatelný, pokud zničíš udérník, obratem koupíš nový. Součástek je všude plno a pokud chceš ladit, aftermarket nemá konkurenci.

3. vzdálenost osy hlavně od osy napnutého ukazováčku je větší, takže ano, závěr je vysoký. Protože to je plastová zbraň, chybí ti "hmota" oceli, která by působila proti klopnému momentu, danému zpětným rázem v kombinaci se setrvačností ocelového závěru (který působí na zápěstí) a výkyvu odemčené hlavně. Výrobci se snaží umístit hlaveň co nejníže, aby to eliminovali - viz Laugo Alien nebo Rhino. Lze s tím bojovat tréninkem, pevným úchopem (nesmíš to držet jako panna dildo), úhlem pažby etc. Jinými slovy, pouze konstatujeme, že závěr je vyšší a zbraň je díky tomu živější. Na desítky to nemá vliv, střela dávno minula terč a zbraň se ti teprve začíná zvedat. Je to o pocitu, je to o rychlosti druhého výstřelu (opět: o tom ti píše tvůj kamarád).

4. To, že to kope, ti někdo napsal? Já jsem před několika sty tvými příspěvky napsal, že jsem měl na střelnici půjčenou Berettu a ta kopala jako vzteklá. Mimochodem, to "kopnutí" souvisí s laborací. Když budeš trénovat s ALSOU, odvykneš reálnému zpětnému rázu u plnotučné munice. U PDP viz bod 3.

5. Walther PDP je relativně levná zbraň, nicméně v ranku služebních zbraní je její cena obvyklá. To je konstatování faktu. Cenu si musíš zasadit do rámce a srovnávat srovnatelné. Je to zbraň vyrobená v Německu za cenu srovnatelnou se zbraněmi z Chorvatska, Srbska nebo Slovenska. Na druhou stranu její kvalita NENÍ 100 % příkladná, až ti spadnou klapky z očí, tak to uvidíš sám. Kvalita zpracování je v detailech bohužel horší. Máš pocit, že zbytečně hejtuju? A proč bych to dělal? Jenom konstatuji to, co je reálně vidět. Je to jako kdybych si koupil Buchanku a nadával, že nemá automat, je v ní v zimě zima a celé se to klepe... Chtěl jsem ji a mám, co jsem chtěl.

6. Stojím si za tím, že kvalita zpracování je u Glocku vyšší a to je taky jenom vystříknutý do formy. PDP má v základu lepší spoušť, ale je potřeba srovnávat ve správné kategorii - je to služební zbraň a mezi těmi je spoušť u PDP lepší. Není to soutěžní speciál.

7. Pokud jde o mířidla, mám pocit, že ses právě střelil do obou nohou a navrch sis ustřelil aj vajca. Prootže jsi to byl ty, kdo tady hejtoval originální mířidla a doporučoval nějaká super duper mířidla z Aliexpresu, protože nejsi pupuško, abys kupoval předražené origo. Originální mířidla jsou úplně v pohodě, nikdy jsem neříkal nic jiného.

8. Nevím, kdo ti psal, že plastová mířidla nic nevydrží. Vydrží hodně, vydrží víc, než si myslíš. A až je ulomíš, tak si tam dáš nová. Je to prosté, milý Watsone.

9. Můj názor na kolimátor u EDC zbraně jsem napsal mnohokrát, ale zopakuji to (nevnucuji ti ho, jenom ho uvádím). U EDC zbraně požaduji jednoduchost, hladký povrch eliminující riziko zachycení o oděv a v případě potřeby rychlost a snadnost použití. Moje zkušenost mi velí omezit množství kurvítek na minimum. Kolimátor k nim patří. Pokud budu mít vteřinu na to, abych tasil zbraň:
- chci riskovat, že se někde zachytím kolimátorem o oblečení a zbraň nevytáhnu, zdržím se nebo mi vypadne? Nežijeme v ideálním světě a už bohužel vím, jaké to je dívat se do nabité zbraně ze špatné strany. Stres udělá svoje.
- budu se kolimátor snažit zapnout, protože bez kolimátoru střílet neumím, nebo vystřelím pudově směrem k útočníkovi a na zapínání kolimátoru se vykašlu? V reálu by to dopadlo takhle, na to vsadím bůra.

Kolimátor má svůj význam u policie nebo v armádě. Policista jde do akce, má zbraň s kolimátorem, má čas si všechno pozapínat, vše zkontrolovat. Voják to samé. Já na střelnici to samé. Borec někde na LOSu to samé. Ale do psích kšírů, když na tebe vyskočí nějaký vyhodňáre s kudlou, na tohle prostě nemáš čas.
Na druhou stranu je toto pouze můj názor. Někdo jiný to bude mít jinak. Bude chtít machrovat v hospodě, bude chtít vypadat tacticool nebo prostě jenom věří, že mu kolimátor pomůže a že to všechno v případě nutnosti stihne. Pokud by se kolimátor po vytažení z pouzdra zapnul automaticky sám, tak třeba možná ano. Já mám jenom obyčejný kukr, ten to neumí.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#504 » ned 23. led 2022, 10:13

CzechJoker ale proc to beres osobne kdyz ja sem o tobe nepsal
Bral sem to od zacatku co se tady psalo. To nebolo nic osobniho. Urcite si to spatne pochopil.
Ty si jenom napsal ze " resim to proto ze vy to resite"

Cituju "Myslím, že o tom ale ve skutečnosti o tom problému s klopením neví a řeší to jenom proto, že to řešíme my."

a jenom s tym sem te spojil a psal ze mas pravdu. Nepsal sem ze vsechno si napsal ty a tym mi to znechutil zpocatku.
Kdyz si to zobral osobne tak se omlouvam. Opradu to tak nebolo minene. Ani trocha. Naopak TY a Kapitan ste mi hodne pomohli aj v SZ tak proc bych vas nejak "urazel"? Takze jeste jednou to nebolo minene na tebe a kdyz si to tak vzal tak se omluvam.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#505 » ned 23. led 2022, 11:59

:oops: Dekuji, asi mam diplomaticke vlohy kdyz chci, ale casto mi to kazi sebenekazen a trollovani :lol: :D

Ps. Ja bych to tady nemazal, bylo by to vytrzene z kontextu :!:

Eagg si musi uvedomit i to, ze nemuze brat zpatky to, co zde napise, at to bylo psane v rozruseni... Bude priste vice premyslet, nez tu neco napise, jelikos bude vedet, ze to tady uz zustane nesmazane :D :thumbup:

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#506 » ned 23. led 2022, 12:23

OT odměněno :wave: , příspěvky tu nechám.



gudernatsch
Příspěvky: 7

Příspěvek#507 » pon 24. led 2022, 13:55

Zdarec, chci si koupit svoji první pistoli a zúžil jsem po vyzkoušení svůj výběr na Walther PDP Compact 4, nebo Walther PPQ. Máte někdo zkušenosti s oběma pistolema a jste schopni mi říct do které jít? Pro PPQ je pro mě zatím rozhodující cena - o cca 3500 Kč levnější.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#508 » pon 24. led 2022, 14:48

Ber PPQ. Lacnejsiu pistol v 9x19 asi nezozenies.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#509 » pon 24. led 2022, 16:34

Asi tak. Mám P99 i PPQ. PDP sem mel v ruce. Za me je to prekvapive lehka ( a proto vic kope) pistole, která má sexy vizáž, ale počkám pár let, až se odstraní dětské nemoci a usadí se trh.



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#510 » pon 24. led 2022, 16:43

gudernatsch píše:Zdarec, chci si koupit svoji první pistoli a zúžil jsem po vyzkoušení svůj výběr na Walther PDP Compact 4, nebo Walther PPQ. Máte někdo zkušenosti s oběma pistolema a jste schopni mi říct do které jít? Pro PPQ je pro mě zatím rozhodující cena - o cca 3500 Kč levnější.


Vlastním 8 let PPQ M1, protože láska na první pohled a dotek. Vlastnil jsem i jiné pistole a nyní zas jiné .. aktuálně nějaké Géčka a CZ75S2. Walthra PPQ mám stále a vždy zkouším cokoliv z W vypadne. PDP jsem též vyzkoušel, ale bohužel tu nyní nemohu napsat obsáhlejší recenzi, jelikož bych dostal minimálně na 14 dní block. Počkám až trochu vychladnu. Je mi líto, tuto zbraň sestavil nějaký dement po 2. lobotomii na monitoru co nikdy nedržel P99/PPQm1,m2 ani Glock 19/17 a nechápe jejich základní přednosti a kvůli čemu jsou to právem celosvětově rozšířené "klasiky".

Jestli je to tvoje první zbraň, tak tady moc nehledej. Běž do obchodu, koukni se co ti sedí v oku, potom se ti dobře drží, vyzkoušej z toho střelbu (střílí +- "rovně", pocit "dobrý" .. nesnaž se moc srovnávat, stejnak to nepoznáš nebo nebudeš vědět co je a není důležité). A pokud je tam láska tak to vem. Žádná zbraň není dokonalá, jsou jen vzájemné sympatie, kdy přes onu lásku promineš i nějaký ten neduh.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: crow75 a 12 hostů