Walther PDP

Glock a spol.


JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#481 » pát 21. led 2022, 22:07

Nevím, čemu říkáš "vysoký závěr".
Možná je to kompromis mezi ztrátou ideálního těžiště u "plasťáku" a potřebou udržet setrvačnost pohybující se hmoty v nějakých mezích.
Walther zamyká hlaveň do výhozovýho okýnka, to může být další důvod (u mě to byl důvod k pěkný štěnici na prstě).



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#482 » sob 22. led 2022, 01:48

Velice hezká recenze profi střelce po několika tisíci střel a hlavně reálných soutěží.
https://www.youtube.com/watch?v=ZrnwDzwSKCg



Pavelg17
Příspěvky: 77

Příspěvek#483 » sob 22. led 2022, 10:21

Eagg píše:Upřímně, trocha nechápu o čem se tady bavíte?!
o jakých ostrých hrotech? o jakém nekvalitním spracováni?
O tom že to je plastová pistole žádná výmluva. Ale proč je to jakože takto spatně hodnocena pistole?
Já sem teda do té moji nemusel sahat nikde pilníkem, žádné ostré hroty, či hrany to nemá. A to sem hodně velký detailista který by si toho bol všimnul.
Plast je krásné zpracovaný bez sebemenšího problému poukazujícího na špatnou kvalitu.
Takže opravdu nerozumím, kde jste svoje pistole kupili, ale celkové walthera sem mněl už aj v ruce PPQ, dokonce aj CREED (nejlevnější) a jsou to krásné pistole.

Od čeho se liší spravováním od Glocka, také je to obyčejná plastová pistole jako Walther.

Jediné co nechápu je, a možná mi to někdo vysvětli.
Proč Walther děla tak vysoký závěr oproti jiným? Když to má negativní vlastnosti při střelbě?
Vysvětli to někdo?

Tady sem vyfotil svoji Terku ať vidíte detaily.
žádné ostré hrany tam nejsou. Pilníkem sem do toho nešáhnul. Všechno velice hezky spravované.
Ještě i to ukončení plastového výlisku pod lučíkem je krásně zaoblené bez ostrých hran, či otřepu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Netvrdim , že je to špatná zbraň . Líbí se mi. Rám padne do ruky jako ulitý . Je možné , že jsem narazil na ojedinělý kus. Ostré hrany byly na otvoru co prochází hlaveň závěrem , to samé u vratné pružiny a uzamykací okno zevnitř také a krany drážek závěru. Materiálové si osobně myslim zbraň kvalitní



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#484 » sob 22. led 2022, 10:24

Jak uz bylo psane, ze zacisteni nekterych hran atp neni zrovna nejkrasnejsi. Tak to je pravda. Neni to zadna hruza, ale je to videt.
Byl jsem si vcera jen tak osahat PDP, abych mel predstavu, jak se to drzi atp. A celkem zklamani. Waltheru jsem mel v ruce uz vice druhu, ale tohle se jim moc nepovedlo. Hlavne tedy ze je to strasne humpolacke, jako by to nekdo poskladal z lega.
Takove kopyto si nedovedu predstavit pri strelbce. Ted uz je jasny, proc si nekteri majitele stezujou na uskakanou mrchu :twisted:

Radeji si poridim dalsi HK :D

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#485 » sob 22. led 2022, 12:35

Měl jsi v ruce kompakt nebo full size? I když jsem vzal kompakt, full size se drží alespoň mě lépe. Za optimální bych viděl full size s 5" hlavní.
Zbraň má hodně tacticool fičur, drážky kam se podíváš a pokud na tom nedokážou všechny hrany dokonale zakulatit, tak tam alespoň já vidím riziko zachycení za oblečení. Musel bych ji ale vzít na drill, abych to ověřil v praxi. Jako EDC bych ji nebral.

Eadg: Kompletné rozobranie záveru je čas pd času bežnou súčasťou čistenia. Čudoval by si sa, koľko mosadzných omrliniek je vo vnútri po vystrieľaní niekoľkých stoviek rán.
Spúšťové ústrojenstvo nie je nutné vyťahovať na čistenie, celý rám môžeš umyť v ultrazvukovej čističke a vyfúkať stačeným vzduchom. Rozoberáš to, keď chceš vymeniť stojinu spúšte alebo kompletnú zostavu spúšte. (Alebo keď to celé utopíš v bahne.)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#486 » sob 22. led 2022, 14:23

CzechJoker to by sem chtel videt fullsize 5" ako EDC nekde skrytu. ;)



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#487 » sob 22. led 2022, 15:38

Jestli to je 5" nebo 4" je uz celkem jedno. Kdyz muzes nosit ten compact, tak je snad jasny, ze nekdo muze nosit i FS, ktery ma grip delsi (v nejdelsim miste) o 7 milimetru.
Taky se tady nejak extra nepodivuju, ze LCR je o 2.3cm nizsi, HC o 3.6cm, nez tvuj compact a nosis to.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#488 » sob 22. led 2022, 16:00

Já by sem klidně uvítal kdyby bol PDP menší třeba jako Glock 19. Jeho délka je mi sympatická. Těch 14 mm na délku je znát. Mněl sem ho zrovna včera v ruce když sem si bol kupit krmivo. O šířce se bavit nemusíme protože glock 19 5gen má na šířku 34 mm (to samé jak PDP). Ale, proste se mi nelíbí. Si myslím a sem přesvědčen, že pistole se musí v prvním radě líbit majiteli který ji nosí a vlastní. Je to jak se vším, co v živote máme a čím se obklopujeme. Proste se nám to v prvním radě líbí.

Akorát sem se chtěl zeptat. Můžu třeba ovlivnit zpětný raz PDP tým ze vyměním vratnou pružinu? Nebo čím to ovlivním? Vím že aj na Glocka si majitele mněni nějaké věci aby ta pistole byla lepší. Aj Lucas z T-rexu o tom mluví.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#489 » sob 22. led 2022, 16:14

Muzes si na to koupit treba DPM system, ktery ten zpetny raz meni. Na kolik to funguje tezko rict, asi bys musel vyzkouset sam.
Nejvic to ovlivnis tim, ze se to naucis poradne drzet. Posiluj uchop, min teoretizuj a vic strilej. Vystrel si na zacatku navstevy strelnice par valcu (.357 a vejs) z revolveru a pak ti uz ani neprijde, ze by ta PDP nejak kopala. ;)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#490 » sob 22. led 2022, 16:55

bbobb, SUPER. velice dík. https://www.dpmsystems.cz/produkt/770-v ... slide.html

to sem ani nevěděl že něco také existuje. Neříkám že po to hned pudu, ale určíte si tuto alternativu uložím do buducnosti (tak jak kolimátor) když budu mít pocit že mne brzdi vo vývoji zpětný raz. Což zatím nehrozí.

Proč si myslíš ze střílím málo? Nosím, střílím, pravidelně suším (už suším min, bojím se že se mi to zase ulomí)
Úderníky už nejsou nikde k dostání, takže ho musím šetřit :lol:
To že se ptám je právě proto, že se chci někam posouvat. Ono na střelnici člověk moc nepokecá.
A okrem toho nevím jake možnosti existujou. treba o tom DPM systeme sem nevedel.

Ešte jednou dik za túto informaci



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#491 » sob 22. led 2022, 17:05

Vyhodene peniaze. Zisti si skor ako to kupis, kolko ludi co naozaj slusne striela,to pouziva.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#492 » sob 22. led 2022, 17:25

MRBLUE píše:Vyhodene peniaze. Zisti si skor ako to kupis, kolko ludi co naozaj slusne striela,to pouziva.

:thumbup: Beru to jen jako informaci dalšího vědění, co je možné ve světě zbrani ohledně zpětného rázu :idea:
Já teď hlavně šetřím na kolimátor.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#493 » sob 22. led 2022, 17:53

Ve vzduchu cítím vůni banánů... Souhlasím s MRBLUE, vyhozené peníze. Souhlasím s Bbobb, že je lepší zapracovat na technice úchopu zbraně. PDP je živější, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout. Měl jsem v ruce daleko neposednější zbraně. Výhodou bude ta ocelová vodící tyčka, která přidá pár gramů na čumák, to udělá nejvíc. Ty pružiny s různou tuhostí využije spíš někdo, kdo střílí podsypané na poppery a potřebuje, aby mu to spolehlivě přebíjelo. U plnotučného střeliva, případně +P, nevím...
Mimochodem, i Walter má vratnou pružinu s ocelovým vodítkem, které vepředu přidá 49 g püntlich. Je to pro P99/PPQ, předpokládám, že i pro PDP.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#494 » sob 22. led 2022, 18:04

zaden banan, tyka se to PDP. klidek
Muzes byt konkretni (link) s tou vratnou pruzinou? chci si ji take prohlednout. dekuju



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#495 » sob 22. led 2022, 19:41

Czechjoker: Koukal jsem na Full size 5" Jak jsem zjistil, PDP by mi proste nevyhovovala. Asi jsem vic rozmazleny a ocekavam zazraky :lol:

Eagg: Presne tak, nejaka vratna pruzina z tehle zbrane zavodni special neudela ;)
Vyhozen prachy, a hlavne i pokazena radost, kdyz ten rozdil ani nezaznamenas. Placebo efekt.
Ten zaver je opravdu hodne vysoko, takze ta zbran bude vzdy vic skakat. Fyziku neochcijeme :)

Reseni:
1. Zacit prebijet a laborovat naboje treba na 80%, coz poznas na chovani zbrane podstatne vic, nez nejake upravy.
2. Koupit jinou zbran, ktera bude klidnejsi.
3. Smirit se s tim a neresit to.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Roadrunner a 13 hostů