Walther PDP

Glock a spol.


Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#421 » sob 8. led 2022, 20:37

Jak jste, kdo tu zbraň vlastníte, spokojeni s originálními mířidly? Jsou plastová nebo kovová? Má smysl uvažovat o výměně za nějaký aftermarket, např. světlovodná? Pokud ano, jaká?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#422 » sob 8. led 2022, 20:48

Jsou plastova, proste tri bily tecky, ktery jsou podle mne dost dobre videt.
Paradoxne, kdyz pominu svuj 686 PC, ktery ma mega svetlovodnou musku, mi prijdou asi nejzretelnejsi z tech, co mam.
Na druhou stranu mne vyhovuji i vyfrezovany+rampa na kratkych revolverech..

Jsou to Glock miridla, takze kdyz ti nebudou vyhovovat, budes mit z ceho vybirat.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#423 » sob 8. led 2022, 22:32

Potvrzuju, origo mířidla jsou použitelná, dobře čitelná. Jsou nízká, nejsou co-witness - po instalaci kolimátoru jsou nepoužitelná.



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#424 » ned 9. led 2022, 00:31

CzechJoker píše:Potvrzuju, origo mířidla jsou použitelná, dobře čitelná. Jsou nízká, nejsou co-witness - po instalaci kolimátoru jsou nepoužitelná.

Zajímavé, díky za zprávu, já právě četl, že jsou v originále co-witness, takže kolimátor není problém…
Každopádně zatím bych to viděl na Night Fision, pokud půjdou u nás sehnat…
https://www.nightfision.com/product/nig ... or-walther



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#425 » ned 9. led 2022, 04:49

Danny_Z: Mířidla jsou použitelná, ale na větvi z nich nejsem. Nevím jestli to je tím, že střílím na vnitřních střelnicích s různým osvětlením, nebo mým slabým zrakem, nebo materiálem, který se leskne, ale většinou ty tečky nevidím moc dobře a ani silueta není tak kontrastní. Ve srovnání s jinými mířidly, které mám, jsou nejhorší. K výměně jsem se ale zatím neodhodlal.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#426 » ned 9. led 2022, 10:37

Danny_Z: máš pravdu, jsem idiot. Mířidla jsou skutečně co-witness, mám waltherovu destičku + Viper a tečka je v ose mířidel, teď jsem to schválně zkusil. Nevím proč jsem si myslel opak.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#427 » ned 9. led 2022, 11:41

Asi zalezi na kolimu, a 507C jsou moc nizky.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#428 » ned 9. led 2022, 14:17

Toto s tema miridlama mne se take nelibi. Ty tecky nejsou dobre videt a zarovnani na hranu musky a hledi je docela zlozite. Ja sem to vcera pochopil protoze doted sem strilel mirenku a na to je cas zamirit, zrovnat atd. Ale vcera sem si bol prvyraz zastrilet dynamiku s tasenim (zaplatil sem si individual strelnici) takze sem moch delat cokoliv. V kazdem pripade pochopil sem ze na takuto strelbu su tie mieridla nevhodne. (Chapem nejlepsi je kolim) ale ten nemam.
Skoda ze ty miridla co sem si koupil z ali strili spatne. S nima to bolo mega rychle zamierenie. Jsou hodne vyrazne a krasne svitili (svetlovodne vlakno). Hold, boli na prd. Tak proto sem tam dal origo ktere jsou take na prd.

Na druhe strane vyhybat se kolimu je ako vyhybat se pistolim strikefired- proste je to vyvoj a jednou na to urcite dojde.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#429 » ned 9. led 2022, 15:56

Eagg: Ani mne to neudivuje, ze jsi poprve strilel neco na zpusob ala dynamicka strelba. Ovsem a to je hodne dulezite, je to = Ze ty ocividne neoplivas streleckym nadanim a zkusenostma take ne. A pres to vsechno negativum, aktivne nosis s nabojem v komore atd...To je opravdu "perfektni" kombinace. Strelec, ktery parkrat strilel nejakou mirenku a nic vic. Hned zacne nosit pistoli nadrcnutou, a ma velky pocit, ze je kralem ulice :? :shock:
Lidem tveho formatu, bych doporucoval nejdrive zakladni ovladani zbrane, nejlepe formou odborne vyuky, co se obranne strelby tyka. Nejaky ten kurz atd. A az po tom zacit nosit pistoli :!: A v nekterych pripadech, ani potom NE...

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#430 » ned 9. led 2022, 16:16

Mířidla nestřílí, střílíš ty. Origo mířidla jsou použitelná, myslím že je potřeba, aby to zaznělo pro čtenáře, kteří tě neznají a neví, že PDP je tvoje první zbraň.
Pokud někomu mířidla nevyhovují, tak má možnost výměny za cokoliv určeného pro Glock.

Pokud možno si projdi nějakým drilem, určitě máš ve svém okolí střelnici, která nějaký kurz pořádá. Naučíš se spoustu nových věcí, budeš drilovat základy manipulace a je to rozhodně lepší, než si jenom zaplatit střelnici.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#431 » ned 9. led 2022, 18:51

Eagg
I pri IPSC, IDPA, LOS... se miridla srovnavaji horni hrana musky s horni hranou hledi. Svetlovodne vlakno slouzi k rychlejsi kontrole musky, ne k mireni. Takze problem nejspis neni v miridlech ale v tom ze neumis mirit. U blizkych tercu to nepoznas, ale u vzdalenejsich tercu pri mireni na svetlovod strilis nad. Mozna ti to ted funguje protoze pri dynamice strhavas a tak chybu pri mireni potlacujes chybou pri spousteni. Ale jestli si to tak zakodujes, pozdeji se ti to bude tezko odstranovat.

A jeste na okraj, skus psat po slovensky, jak ti tu uz par lidi radilo. Ta tvoje cecho-slovenstina je fakt strasna.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#432 » ned 9. led 2022, 20:00

KapitánPacička to si spatne pochopil. Dynamickou strelbou sem myslel neco jiniho nez to co se dela na kurzech HT a podobnych. Tam se strili pokad vim jenom na jeden terc ( ja sem strilel neco ako IPSC na vic cilu, ruzne vzdalenosti, prenaseni z cile na cil, pohyb. Dokonce sem si strelil aj ocelove cile 5 za sebou.
Takze...
Zakladne taseni, zapichnuti a spusteni bez mireni mam natrenovane v ramci sebeobranneho pouziti zbrane.(nerikam ale ze to nejde delat lip) ( budu dal trenovat) celej zivot. Bavi mne to a miluju to!!!
Nechapu ale zase ten koment tveho typu a proc ja zase se musim neco nekomu vysvetlovat? / bhajovat. ?
Apropo tvuj nazor tohoto typu mne nezajima tak nechapu proc se nezdrzis spis komentara kdys nemas k veci co rict?

CzechJoker, nerikam ze nejsou pouzitelne. Vcera mne ale utvrdili v tom ze mi moc nevyhovujou na dynamicku strelbu ktera mne vic bavi nez mirenka.

MRBLUE
Jde o to ze ty miridla z ali treba svitili (svetlovodne vlakno) pak boli vyrazne ty tecky a spis sem dokazal rychlejic zamirit. Nez s temato original teckami v biele barve.
Ja mirim a zrovnavam na horni hranu musky a hledi (nikdy ne na tecky) ale proste ty svetlovodne vlakna co krasne svitili mi boli spis viditelne nez biele tecky a hlavne kdyz strilim s otevrinama oboma ocami. Proste to bolo lepsi. To je cele. Nic vic.

Tady foto. (Ale skoda ze boli na prd, jak sem pozdejic zistil)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



P.s. urcite se mam jeste co ucit, chci absolvovat ruzne kurzy atd ale vcera mne proste utvrdila skusenost v tom ze jsou aj lepsi miridla (akurat asi ne z ali)

Sorry za castecny offtopic ale ja zato nemuzu.
To oni ;)

Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#433 » úte 11. led 2022, 15:20

CzechJoker píše:Potvrzuju, origo mířidla jsou použitelná, dobře čitelná. Jsou nízká, nejsou co-witness - po instalaci kolimátoru jsou nepoužitelná.


Mám na PDP kolimátor Shield RMS2 a mířidla jsou v pohodě použitelná. :lol:



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#434 » úte 11. led 2022, 15:30

Uton
Citaj vsetko
“ Danny_Z: máš pravdu, jsem idiot. Mířidla jsou skutečně co-witness, mám waltherovu destičku + Viper a tečka je v ose mířidel, teď jsem to schválně zkusil. Nevím proč jsem si myslel opak.”
Tu CzechJoker opravil svoje tvrdenie

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#435 » úte 11. led 2022, 16:50

Mířidla na pistoli jsou pro rychlou pudovou střelbu na krátké vzdálenosti (do 5m) naprosto zbytečná. A pokud máte natrénováno, jsou zbytečná i na vzdálenost delší... ;-)
Viz: https://www.youtube.com/watch?v=Wz6qpZuyf0E&ab_channel=PolenarTactical

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů