Ruger MAX-9

Glock a spol.


LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#1 » pon 15. bře 2021, 17:40

Po P-365, Hellcatu, Glocku G43x (+S15) a Mossbergu MC2 (nezapomněl jsem na někoho?) přichází další konkurence.

https://www.ruger.com/products/max-9/models.html

Očekávám výbornou cenu. Na stránkách výrobce je za 499, přitom LC9s má za 529 a to je u nás 14 000.

Singlestack devítky jsou už opravdu mrtvé.

ruger.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2 » pon 15. bře 2021, 19:07

Vypadá to na divokého čerta. G43x má jednořadý a 10 nábojů je tak akorát. Pojistku bych asi oželel, ale co si na této pistoli cením, je příprava na kolimátor v základu. Zdá se, že to chápe většina firem, jen CZUB se svým modelem P10M jaksi zaspalo dobu.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3 » pon 15. bře 2021, 20:25

G43x jsem psal + S15. To jsou ocelové zásobníky firmy Shield Arms, které mají ve stejné velikosti bez botky kapacitu 15 ran. S nima je G43x/G48 zpátky ve hře.

Příprava na kolimátor začíná být u moderních pistolí naprostá samozřejmost, tady se ještě občas vedou diskuse, že kolimátor na pistoli je nějaká imperialistická blbost, ale ten trend to nakonec převálcuje.

Potěšující je, že i nabídka kolimátorů na mikropistolky je už dost široká, Ruger je tam má vypsané. Co zatím ještě trochu chybí jsou tak tenké pořádné baterky, zatím jsou jen dva zástupci a je to dost drahé. Ale to se tohohle rugeru netýká, ten ani nemá rail, takže člověk ušetří :D Doufám, že CZUB už má navržené pořádné zásobníky pro P-10m gen2, ať se taky zapojí...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#4 » úte 16. bře 2021, 09:03

Jeste jsi zapomnel na S&w Shield plus. Ale vsechny tyhle novinky maji jedno spolecne - jsou vetsi jak p365 a hellcat.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#5 » pon 8. lis 2021, 10:38

Zdarec nemáte někdo s "Maxem" praktickou zkušenost? Chování, spoušť, spolehlivost, přesnost atd. Ideálně ve srovnání s Hellcat? Mám totiž těžké dilema :D



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#6 » pon 8. lis 2021, 23:45

Radhagupta: odpověď je "SIG P365" :-) ...sry za OT



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#7 » úte 9. lis 2021, 10:37

:D ten jsem vyřadil kvůli vyšší ceně, resp. ta cena podle mě neodpovídá přidané hodnotě. Zítra jedu do Práglu, tak si je tam snad obě ošahám a dám vědět své postřehy (zajímá mě hlavně ta spoušť). Moc lidí Max-9 asi nemá, neb to je relativně novinka a dost lidí už otázku EDC vyřešilo H11, která je podstatně dýl na trhu. Ruger holt zaspal.



Pavelg17
Příspěvky: 77

Příspěvek#8 » ned 5. pro 2021, 21:16

Mám ec9 je to asi trochu menší brácha . Jenom 7 kousků se vejde do zásobníku. Spoušť je taková glockovská , ale nepotřebuje ladit . Je trochu těžší, ale krásně plynulá.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#9 » ned 2. led 2022, 15:24

Letec 12 píše:Pojistku bych asi oželel...

Existují dvě verze, s pojistkou a bez pojistky. Max9 je za tu cenu velmi zajímavá alternativa, navíc ho chválí i v časopisech. V aktuálních Zbraních a nábojích ho recenzují a srovnávají s h11 a p365 a vychází jim nejlépe (i díky přestřelené ceně p365). Sice mám G43 a o změně oficiálně neuvažuju, ale toto je hodně zajímavá volba. Akorát je to Ruger, tak jsem trochu opatrný s očekáváním kvality.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#10 » ned 2. led 2022, 16:38

Možná bych před koupí doporučil vyzkoušet střelbu. Před pár lety jsem zkoušel ruger lc9 nějaký model a výrazně víc kopal než xd-s (kde xd-s považuji za normál v této kategorii h11 p365 g43 apod)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#11 » ned 16. led 2022, 11:42

Má někdo srovnání XD-S a MAXe? Kdysi jsem zkoušel EC9 a tu jsem zavrhl proto, že mě kousala do prstu na spoušti, ale střílel jsem s ní celkem přesně.

Mám už nějakou dobu XD-S (v ráži .45ACP) a mám problém, že s tou pistolí prostě neumím střílet konzistentně přesně, strašně strhávám a musím se hodně pečlivě hlídat a dát si na čas - což zrovna u pistole na nošení není ideál. Tahle pistolka mě zaujala jak tou přípravou na kolimátor, tak obecně spíš dobrými recenzemi (a navíc jsem fanda Rugeru, což je sice nepodstatné, ale přes to plus.)



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#12 » ned 16. led 2022, 16:12

Obzvláště zajímavé by bylo porovnání Max-9 s H11 jako přímým konkurentem, ideálně na střelnici. Nevíte někdo, kde by to bylo možné?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#13 » ned 16. led 2022, 21:25

To bys asi musel dát dohromady šťastné majitele obou, na střelnicích jsem je nezaregistroval. Měl jsem v roce obě, Ruger sedl na první dobrou lépe, ale hledí je bez bílého rámečku. Moucha s tritiem naopak pěkná. H11 se mi hůř držela, na zapichování jsem se musel víc soustředit - osa hlavně u Maxe díky geometrii v podstatě kopírovala natažený ukazováček. Ideální by byla kombinace obou.
Vyřešil jsem to tak, že jsem koupil klasický 5" Goverment v .45 ACP, tomu žádná žena neodolá ;-)



milanvpg
Příspěvky: 88

Příspěvek#14 » čtv 24. bře 2022, 17:39

Mně se Ruger líbí, asi bych do něj i šel, pokud mi padne do ruky, ale prodejce mě před ním varoval- prý neskutečný opruz a komplikovaná komunikace s výrobcem, obecně s Amerikou.
Je to opravdu taková tragédie u Rugera, když se něco reklamuje nebo objednává?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#15 » čtv 24. bře 2022, 18:49

Těžko říct. Pokud by se to kazilo, tak to asi problém bude. Komunikace a obchod s US firmami je opruz i když neobchoduješ se zbraněmi. U primární zbraně bych to řešil (i proto jsem šel do Glocku), pokud bych si chtěl udělat radost, tak bych to možná riskl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů