Arex Delta Gen 2

Glock a spol.


MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#61 » pát 22. črc 2022, 10:26

Aha. Zle som to pochopil.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#62 » pát 22. črc 2022, 10:37

Eagg píše: Pokad si strelec co vymeni zbran kazde 2 roky s 2 tisicama ranami asi bych do ni sel. Pokad si clovek co si kupuje zbran z ktere je bezkompromisne nadsen a chce ji vystrilet az do jeji zivotnosti, tak bych do ni nesel.

Tohle je vesteni z vestecke koule. Vubec ani netusis, jakou zivotnost ta zbran ma, netusim to ani ja. Za me teda rozhodne vyssi jak Canik, kdy se mi deformoval zaver z blata, ale u Rexe jsem nemel problem s materialem. To, ze plast pusobi levneji, protoze neni ze zvykacky jako Glock, jeste neznamena, ze nevydrzi.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#63 » pát 22. črc 2022, 11:39

Honza ja sem to myslel tak ze pokad chce kvalitni zbran co vydrzi 40 tisic at jde do glocka. Investice se vyplati v zmysle ze nebude pak kupovat novu zbran. Aj u zbrani muzeme povazovat za "rceni" : nejsem tak bohaty aby sem kupoval levne veci" za pravdive. Protoze pak bude muset kupovat novou zbran. Krom toho aj ho zvazuje. Pokad sem spravne pochopil. Bud 19x nebo gen2X (tak tam asi neni o cem ne?)

Ted mne admin zaskrti "kdyz mne chyti" :lol: ... ale muzes todle porovnavat s deltou gen2x? ... ani nahodou!!!

Obrázek

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 50

Příspěvek#64 » pát 22. črc 2022, 15:32

Eagg, to už jsi zaběhl trošku mimo téma. Výběr zbraně bych řešil jinde.
Nevím jestli dneska někdo ještě kupuje zbraň s tím, že mu má vydržet 40k a deset let. Pravděpodobnější je, že za pár let přijde něco nového nebo vyzkoušíš něco jiného a vyměníš. Ano delta má jiný plast, ale jestli je méně kvalitní to nevím.
Napsal jsem svoji reálnou zkušenost, protože jsem si z ní mohl vystřelit a porovnat. Sedla mě víc než P10c, rozdíl v kvalitě jsme nezaznamenal a Glocka bych do toho netahal. Samozřejmě dlouhodobá zkušenost je něco jiného.
Držme se tématu zkušenost s arex delta 2 :D



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#65 » pát 22. črc 2022, 17:05

Jo sak uz sem zato dostal i varovani od Admina. :twisted: To tak "za dobrotu na zobrotu" :roll:



slavikmiro
Příspěvky: 8

Příspěvek#66 » pon 25. črc 2022, 21:47

Mé krátké zkušenosti s Deltou X Gen2 OR.
Na mé ruce jsem musel dát největší hřbet, pistole je celkem malá, úzká a lehká, ale úchop je jistý.
Jako nová se musí hezky zajet. Spoušť se cca v polovině dráhy jakoby lehze zadrhne, ale hned jde dál, po cca 150 výstřelech spoušť už chodí nádherně hladce, jistě a bez zadrhávání, zbraň si s každým výstřelem prostě sedá. Závěr má trochu tužší pružinu, je třeba s tím počítat, při natažení to chce více síly a pevnější stisk závěru.
Vypouštění zásobníku je oboustranné, vypouštěč moc nevystupuje a když je zásobník plný tak ho jde zmáčknout dost ztuha, je k tomu potřeba sílu. To stejné platí i o záchytu závěru, ten je dost malý a na stisk tuhý (tuhý je jen po zasunutí plného zásobníku, kdy zásobník zespodu tlačí na záchyt a dělá mu odpor, závěr lze samozřejmě shodit jeho potažením, je to snažší). Lze si na oboje zvyknout, mě to už nedělá žádný problém.
Střelba je přesná, mířidla u verze OR s jednou tečkou mi nedělají žádný problém, u OR můžu dát kolim.
Celkově Deltu 2 hodnostím jako velmi povedenou zbraň, kterou ale nehodlám zbytečně srovnávat se značně dražšími konkurenty. Já koupil tu US verzi s OR za necelých 13k, a když si vemu, že za tyto peníze mám OR, za což si třeba u Glocka připlatím nemalý balík, tak pro někoho, kdo se rozmýšlí nad svou první zbraní a nechce utratit extra moc peněz, je Delta 2 výborná volba. Já ji mám jako druhou krátkou do zálohy.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#67 » úte 26. črc 2022, 14:06

Jak je na tom Arex s dostupností ND? U některých zbraní je to peklo, čest výjimkám. Pružiny, záchyt, vytahovač, úderník, lze to koupit?
Jinak k té ceně - cena zbraně je jenom malá část skládačky, daleko větší náklady v životním cyklu tvoří střelivo.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#68 » úte 26. črc 2022, 14:57

Ted jim zrovna nejedou stranky. Ale jinak na rozpadu si kliknes co chces, das do kosiku a do tydne mas doma. Jen dily bez cisel. Rekl bych, ze nej servis ze vsech znacek.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#69 » úte 26. črc 2022, 15:02

Myslíš web importéra, nebo fabriky?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#70 » úte 26. črc 2022, 15:08




slavikmiro
Příspěvky: 8

Příspěvek#71 » úte 26. črc 2022, 15:37

Ten jejich shop nejede už skoro měsíc.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#72 » pon 1. srp 2022, 19:34

Pistole velice lákavá kvůli aktuální ceně pod 13tis. v provedení OR, takže jsem ji musel vyzkoušet. Recenze a videa jsem viděl, pistole se mi líbí. Realita je bohužel jiná, většinou pistole vypadají v reálu lépe, tady je to naopak. Nevím kolik měla pistole naběháno, vypadala nejetě, jenže povrchovka hrozná na pohled a ještě horší na dotek. Velice nízká hmotnost v porovnání s konkurencí v dané kategorii je zarážející a velice nekvalitně působící materiál rámu vyvolává pocit nedůvěry a navozuje pocit hračky od kolotočů. Držení nebudu řešit, mně se drží dobře každá pistole, tahle také. Výstražník bych okamžitě zrušil, je k ničemu a mele se tam jak čudl na papiňáku, vypadá to mechanicky děsivě, signalizuje pouze natažení. První natažení závěru a WTF! To rýhování jakoby tam skoro nebylo, tak mělké jsem ještě neviděl a po hodině spocenou rukou bylo skoro nemožné natažení, nejsem silák, ale na ostatních pistolích s “normálním” žebrováním problém nemám. Mířidla naprosto bez připomínek, spoušť výborná, pro mě lepší než vychvalovaná u p10, přesnost dobrá, chování při střelne a celkově střílení z Delty je příjemné. Záchyt závěru jsem jednou rukou nedal, pouze oběma a i tak to byla dřina, u nevychozené p10 to jde oproti tomuhle jak po másle. Vypouštění zásobníku sice na obě ruce, ale jde ztuha a má nízký zdvih, stejně tak zaklapnutí zásobníku takové nejisté. Nevím jak tohle zhodnotit, střílí dobře, což je hlavní, ale tím to končí. Styděl bych se tohle někde vytahovat a ještě se nad tím rozplývat. Kdybych to měl srovnat s p10, která není dokonalá, tak je to jak trabant vs bmw ve prospěch naší zbrojovky a nemusím ani vystřelit. Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#73 » úte 2. srp 2022, 19:06

:clap: Lepsie bych to nenapsal asi nikdo :thumbup: ja sem sice z ni nestrilel ale osahal sem si ji v armorum v brne v fde barve a krom strileni naprosto s tebou suhlasim cos napsal.
Cena proste odpoveda kvalite.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#74 » čtv 4. srp 2022, 21:41

JYbour píše:. Výstražník bych okamžitě zrušil, je k ničemu a mele se tam jak čudl na papiňáku, vypadá to mechanicky děsivě, signalizuje pouze natažení. .

Praveze se ten cudl se da pouzit jako pojistka proti postreleni se pri zandavani do pouzdra. Kdyz das pres celo zaveru palec, ucitis, kdyby neco mackalo spoust.



slavikmiro
Příspěvky: 8

Příspěvek#75 » čtv 11. srp 2022, 15:50

Tak to mám asi jinou Deltu Gen2. Plast působí levněji, to ano, ale ostatní funguje jak má, povrchovka je naprosto v pohodě. Výstražník chodí naprosto přesně a pevně, žádné lítání. Rozhodně bych nesrovnával s dražší P10 od závodů náhodného strojírenství. P10 rozhodně není BMW, možná tak Wartburg.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů