Arex Delta Gen 2

Glock a spol.


libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#76 » úte 11. říj 2022, 19:53

Hoši, nevíte proč je tolik arexů v bazarech? Nějaký problémek? Mě se jinak delta celkem zamlouvá...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#77 » stř 19. říj 2022, 07:57

O víkendu jsem měl, možnost vyzkoušet si Arex Delta Gen 2 ve verzi standard a Tactical prodlouženou hlavní a závitem s maticí. Za mě docela pěkná pistole, štíhlá, lehká, zdrsnění rukojeti jako jemný smirek, ale tím přednosti končí. Spoušt je příšerná (divně tlačí do prstu a po pár ranách z ní brní ukazovák). Tlačítko vypouštění zásobníku je mělké a hůž ovladatelné. Pistole byly v různém stádiu záběhu. Syrovější model vyžadoval hodně trpělivosti. Přesnost byla dostatečná a zrovna u těchto dvou kusů byl kratší přesnější. Na testování jsme byli dva střelci a oba se na hodnocení shodli.
Pistoli bych doporučil někomu, kdo nemá moc zkušenosti a za to hluboko do kapsy. Svou práci odvede, ale G je za mě i po 35 letech lepší. Samozřejmě záleží na preferenci každého uživatele.

Důvod, proč jsou v bazarech je podle mě přechod na dražsí, nebo uživatelsky příjemnější model.



Krevel
Příspěvky: 20

Příspěvek#78 » stř 2. lis 2022, 22:31

Zdravím, už mám z Delty vystříleno cca 1000 ks a zatím spokojenost. Spoušť mi oproti Glocku přijde o poznání příjemnější, ale tohle je věc silně subjektivní, je pravda, že má poměrně netypický tvar a dokážu si představit, že to může někomu při střelbě vadit. I když se spouští nemám problém, tak ji plánuji časem vyměnit za duralovou. Ostatně důvod mého příspěvky je také ten, že bych se rád podělil o zkušenosti s nákupem přímo ze Slovinska, kde jsem kupoval nějaké příslušenství, protože u oficiální distribuce (defendia.cz) bylo zrovna vše co jsem potřeboval vyprodáno.
První co jsem kupoval byl prodloužené vypouštění zásobníku, to byl asi největší ergonomický problém, který jsem s touhle pistolí měl. Původní tlačítko je poměrně dost utopené v rámu zbraně, má celkem silnou pružinu a ještě navíc je tvarem do špičky, takže nepříjemně tlačí do palce. První dva problémy jsem tedy vyřešil výměnou za rozšířené tlačítko a slabší pružinou, která byla také v balení, tvar bohužel zůstal stejný, ale upřímně přemýšlím, že to přebrousím, aby tam byla rovná plocha. To prodloužené vypouštění má ještě jednu blbou vlastnost a to, že když na to zatlačíte opravdu hodně silou, tak se tam záchyt zásobníku překlopí zpátky do polohy zachycení (daň za oboustranné řešení) a třením tak brzdí zásobník v šachtě. Při normálním použití se to nestane, ale když opravdu tlačíte, tak to ten zásobník prostě zastaví v šachtě. Když jsem to sháněl tak arex store nebyl funkční, takže jsem objednával z polenar tactical, vše přišlo ze Slovinska během 2 týdnů, parádně komunikovaly a jediný "problém" byl, že po mě česká pošta chtěla celní řízení, ale když jsem jim podal všechny informace co balík obsahuje, tak to prostě za pár dní přišlo naprosto bez problémů.
Poslední nákup jsem realizoval přímo z arex-store.si, potřeboval jsem pouzdro s pádlem a v ČR žádné nebylo, při té příležitosti jsem objednal i 2 zásobníky, protože tam jsou skoro o 200Kč/ks levnější než v ČR. Při nákupu jsem se trochu zapotil, platba proběhla přes Paypall, se kterým nemám žádné zkušenosti a eshop mi vůbec nedal vědět zda platbu přijal. Také jsem nedostal žádné oznámení, že balík odesílají a to ani když jsem o to e-mailem žádal. Už jsem skoro přemlouval kolegyni ze Slovinska, aby jim tam zavolala, ale naštěstí po více než 3 týdnech se balík prostě objevil na poště. Nutno říct, že jsem také zvolil nejlevnější způsob dopravy běžnou poštou.
Poslední (respektive úplně první) věc, co jsem ještě koupil bylo kydexové appendix pouzdro z Aliexpressu, což byla prostě nouze, protože v době koupě zde v nabídce nic nebylo. Každopádně tomu pouzdru nemám vůbec co vytknout, pistole v něm drží parádně, nošení je pohodlné a kvalita bych řekl velmi dobrá, za těch pár stovek to byl výborný kauf.



Mew48
Příspěvky: 3

Příspěvek#79 » čtv 5. led 2023, 18:30

Zdravím, jaká pouzdra na Deltu 2 M pro skryté nošení? Co sem prohlížel e-shopy moc toho u nás není. Koukal jsem po “ kydexu”.
Rád bych IWB i OWB.
Diky



Krevel
Příspěvky: 20

Příspěvek#80 » pát 6. led 2023, 10:40

Dostupný výběr pouzder má teď asi defendia, většina je od rh holsters, tak to můžeš případně poptat u nich, problém je třeba, že nemají v nabídce pouzdro se svítilnou, ale s kolimátorem počítají... já mám momentálně to pouzdro z aliexpresu, tam nejde ani svítilna ani kolimátor, ale jinak mu nemám co vytknout, už má za sebou 2 střelecké kurzy a pár dní nošení a jsem opravdu spokojen... koukám už po něcem lepším a na kydexovapouzdra.cz se už dá kompletně nakonfigurovat celé pouzdro, takže jestli na to nepospícháš, tak bych to poptal tam



Mew48
Příspěvky: 3

Příspěvek#81 » ned 8. led 2023, 14:17

Nabídku českých prodejců mám celkem projetou. Spis mě zajímají vaše zkušenosti, postřehy.
Mohl by jsi mi Krevel poslat odkaz?



Krevel
Příspěvky: 20

Příspěvek#82 » sob 14. led 2023, 15:41

Snad se tu nerozjede nějaká hrozná diskuze na téma pouzdra z číny, ale tady je odkaz na to pouzdro, co používám a v zásadě ho mohu odporučit https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 1802CpNm9c
kupoval jsem i pouzdro na zásobník, tam jsem měl jediný problém, že jsem musel ten svěrný systém stáhnout hodně na fest, aby tam zásobník držel. Koupil jsem i ten klip, co pouzdro přitahuje k tělu a i ten můžu doporučit.
K Vánocům jsem si udělal radost a koupil si AP spoušť. Po instalaci jsem s ní byl 2krát na střelnici, pocitově se zlepšil ten "pre-travel" (nevím jak to nazvat česky) spouště, už nemá ten výrazný plastový odpor, je to takové více solidní. Jinak jsem žádný rozdíl nepocítil (ani na střeleckých výsledcích se nic neprojevilo :D).



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#83 » pon 16. led 2023, 18:10

Po tý AP spoušti pokukuju, na Defendii ji mají dokonce skladem na rozdíl od Slovinců, ale ta cena je taková nemilá (mam OR L verzi a celá pistole stála 13k, protože GO verze). Zbavit se toho plastovýho drhnutí by bylo fajn. Po tý zkušenosti co máš teď, koupil by si to AP spoušť znovu?

Jinak ja jsem s pistolí spokojenej, plánuju s ní vyrazit na nějakou LOSku co nebude na Moravě. S kolimátorem od Vortexu jsem se vešel do 20k, takže velká spokojenost, opravdu budget friendly sestava.

Jinak mi žere všechno střelivo, tovární i různý přebíjenky. Zkoušel jsem slabší bicí pružinu pro zjemnění spouště, jediné co jsem sehnal byla 4lb z Glocka a ta neodpalovala všechno. Amící prý dávají 4,5lb z Glocka + mění ještě další pružiny, ale u nás nesehnatelné.



Krevel
Příspěvky: 20

Příspěvek#84 » úte 17. led 2023, 12:39

Té AP spouště nijak nelituju, sice jak jsem psal, tak mě střelecky nijak neovlivnila, ale ten solidnější pocit za ty peníze podle mě stojí. Taky jak ve vlákně někdo psal, že ho původni spoušť tlačila při střelbě, tak to u té AP spouště opravdu nehrozí, ta geometrie je opravdu příjemná.



keram
Příspěvky: 45

Příspěvek#85 » pát 28. črc 2023, 19:12

Trochu to oživím, byl jsem si vyzkoušet Deltu M (jen krám) , a osobně mi nepřijde zpracování nějaké špatné když to porovnám s glockem co mám.
Chtěl jsem něco s užším úchopem na menší ruku a zatím je to horký favorit. Zkoušel jsem to porovnávat i s 48 a 43 glockem a tam ten úchop už je dost úzký. Takže chce to prostě vyzkoušet. (taková rada nad zlato :D) Nicméně na mě působí na první pohled dobře.
Rád si přečtu další názory, pokud máte nějaké dlouhodobější zkušenosti.



ExplosiveCZ
Příspěvky: 21

Příspěvek#86 » pát 28. črc 2023, 21:23

Ja mam Delta 2 velikost L a jsem spokojen. Jem na začátku byla spoušť dost tvrdá a drhla mi spoušťová pojistka, což vyřešil pilník. Mám nastříleno asi 1000 ran, směs S&B, Aguila a přebíjenky ze střelnice. Žádný zásek, žádný selhač. Čistím po každé druhé návštěvě střelnice kde vypálím kolem stovky. Vím, že se jí určitě nezbavím. Na nošení je ok, na střelnici taky, je maximálně přesná. Co se týká zpracování tak asi není moc co vytknout.



bergi
Příspěvky: 15

Příspěvek#87 » pát 5. led 2024, 09:03

Mohu se zeptat jaký je rozdíl mezi US(Global) a Evropskou verzi? US je za 12900,- a normální stojí 14500,-. Jestli ta evropská je v něčem lepší.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#88 » pát 5. led 2024, 17:58

Obávám se, že americká bude mit bohatší výbavu...a nižší cenu.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#89 » pát 5. led 2024, 19:10

bergi: Určitě bude mít lepší výbavu, kvalitnější výstupní kontrolu a obvykle i lepší servis. Rozdíl ceny e dán tím, že v US se uvádí bez jakýchkoli daní, DPH a místní daně a zároveň je trh v US velký a to tlačí ceny výrobků dolů. Naproti tomu český, potažmo EU trh je velmi maličký a prodá se vše. Žádné jiné "kouzlo", než tlak trhu v tom nehledej.



bergi
Příspěvky: 15

Příspěvek#90 » pát 5. led 2024, 20:57

Tak aspoň už se se nemusím rozhodovat. Sice jsem chtěl šedou ale vezmu černou US. Dík za radu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů

cron