Arex Delta Gen 2

Glock a spol.


ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#46 » úte 19. dub 2022, 19:27

Martin: Jo na stránky Defendie jsem právě koukal a cena vypadala velmi OK. Ale potřebuju něco trochi blíž ku Praze. Krom Defendie jsem ale nic nenašel, asi zavolám do Beareky, Arex měli snad jako první v ČR.



Martin...
Příspěvky: 13

Příspěvek#47 » úte 19. dub 2022, 20:11

ToF: Jasně, zkus i tam... Někde jsem na to taky narazil, že je měli/mají i tam. Za ty peníze se mi to taky líbí. Navíc možnost objednávání příslušenství přímo od výrobce ze Slovinska. Mají už nějaké kydexy a další věcičky. Plus velká paráda mi připadá nákup náhradního rámu bez povolení, jelikož nemá číslo, to je umístěno na šasi. Takže v tomhle mi to přijde taky velmi povedené.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#48 » úte 19. dub 2022, 20:33

Martin: Co se toho rámu/těla týče, to by podle mě takhle měla mít každá pistole. Můj Sig Sauer 365 to má taky a pokud se nemýlím tak to maj už snad všechny plastový Sigy. Chci teď něco většího "spíš na střelnici", se závitem a přípravou na optiku a upřímně sem zklamanej nabídkou.

Arex překvapil, že si za přípravu na optiku plus závit účtuje jen asi 2 tisíce Kč navíc, CZ u P10C asi 5 tisíc a Glock 19 MOS se závitem proti standard Glock 19 5.gen asi 8 tisíc. To už je podle mě docela úlet.

Koukal sem i na HK, se závitem bez MOS docela OK a "HK příplatek" je rozumný, ale verze s MOS a závitem je tušim za skoro 30 tisíc a to mi prostě na plasťák přijde jako moc, ikdyž je to HK.



Martin...
Příspěvky: 13

Příspěvek#49 » stř 20. dub 2022, 05:38

ToF: Přesně tak, taky jsem se díval i jinde, ale ty ceny s touhle výbavou jsou prostě někde úplně jinde. Já měl P10C, první generaci a ta neměla teda vůbec nic. Navíc jsme si nějak nesedli, tak jsem prodal a Arex se mi prostě v téhle výbavě líbí moc a je za super peníze, dle mého.

Pak jsem koukal i na REVO ARMS IS-9, zvláštní kousek (Italská novinka), ten by to s tím rámem měl mít podobně. Asi se to opravdu začíná takto dělat a budeme to potkávat více a více.

Takže to vypadá tak, že ji prostě zkusím a koupím ji. Recenze má moc pěkné, co jsem tak světem nasbíral, takže jí dám šanci.



Lu_Ha
Příspěvky: 2

Příspěvek#50 » pon 18. črc 2022, 05:46

Ahoj, máte někdo delší zkušenost s Arex Delta gen 2. Chtěl bych ji jako první pistoli. Nebo radši našetřit na CZ, Glock. Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 50

Příspěvek#51 » stř 20. črc 2022, 18:55

Přidám také svou zkušenost s Deltou. Hned na začátek upozorním, že jsem začátečník a jedná se mé subjektivní pocity :) Vybírám první zbraň a tak postupně zkouším.
Předevčírem jsem měl cestu přes Prostějov a tak jsem se rozhodl zastavit na místní střelnici vyzkoušet P10c a G19X. Bohužel při výběru zbraní mě bylo řečeno a teď cituji: Glocky už nemáme, byly s nima jenom problémy, poslední co za něco stály byly Gen 3. Což mě trošku zarazilo vzhledem k pověsti Glocku...
Takže jsem vzal P10C a jelikož jsem ve vitríně zahlédl Deltu M vzal si na vyzkoušení jako druhou. Vzal jsem 200 ran a šel porovnávat.
Úchop: Měřím 188, 88 kg a překvapilo mě, jak dobře se Delta držela ačkoli je hodně štíhlá a vůbec mě nepřišlo, že by byla malá. Dokážu si ale představit, že pro někoho s o trošku větší rukou už to bude problém. Grip byl v pohodě. Nízká hmotnost naprosto boží :D
Naopak P10c se mě nějak extra dobře nedržela, nejspíš kvůli většímu zakulacení rukojeti (to už mě líp pasovala P-09), grip dost agresivní (ale to se ví.
Spoušť: U Delty krásný plynulý chod až na zeď a pak velice krátký cvak. Něco takového jsem zažil poprvé a bylo to hodně příjemné. U P10 šla kousek lehce, pak jakoby zadrhla (byla potřeba trošku větší síla) a pak ještě kousek a teprve zeď. U Delty jsem byl díky tomu schopný střílet daleko přesněji i rychleji, přesně jsem věděl kdy vystřelím (kratší chod je asi milosrdnější k začátečníkům :lol: )
Mířidla: Delta zase vyhrála, zřejmě díky tvaru nejenom mířidel, ale i závěru. U P10 mě přišly zadní mířidla zbytečně velké a tím, jak zakrývaly větší část terče jsem se na terči hůř orientoval. U Delty jsem měl daleko větší přehled. Taky mě osobně líp vyhovují mířidla bez dvojice bílých teček, dost hůř se mě pak ostří na mušku. K tomuto přikládám i obrázek k porovnání.
Screenshot_20220720-122421939_1.jpg

Obě zbraně fungovaly celou dobu bez problémů, z každé jsem vystřelil 75 ran na porovnání a posledních 50 pouze z Delty kvůli tomu, jak mě bavila :)
Celkově tedy v porovnání těchto dvou (pokud ještě navíc přihlédneme k aktuálním cenám) je pro mě osobně volba jasná. Ačkoli jako obyvateli Uherského Brodu a fandovi CZ také obtížná :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#52 » stř 20. črc 2022, 20:39

Ta Delta má křivici ne?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#53 » čtv 21. črc 2022, 08:59

Desertfox83 a jak hodnotis vypousteni zasobniku? Mne to prislo doslova priserne !!! Skousel sem deltu v brne v prodejne to sem uz mnel glock19x ale ta delta je presne takova jaka je jeji cena. Nerikam ze je zla. Ale asi za malo penez moc muziky nejde cekat.
Jinak ja sem take z UB a neni duvod kuli tomu kupovat CZ :-)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#54 » čtv 21. črc 2022, 10:01

Delta křivici nemá, to jen fotka z mobilu a z blízka zkresluje.
Eagg: Porovnání nové Delty na krámě a jeté G19 není optimální. Nová služební pistole potřebuje 500-1000 ran než si trochu sedne. Pokud bylo porovnání jeté, nevíš v jakém stavu byla. Čistá, namazaná?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#55 » čtv 21. črc 2022, 11:08

Psal jsem to uz u 1.generace. Spatna zbran to neni,ale odpovida nizsi cene a bude treba pilnikem doladit zachyt zaveru a pohrabat se v pruzinach, aby z toho byl pouzitelny kver. Vypousteni zasobniku je bez problemu. U tehle tenkych pistoli je ultimatni reseni g48+shield zasobniky,ale clovek si to zaplati. Kdyz nechce platit, tak spatna volba nebude ani Hellcat Pro, ale je treba pocitat s horsim chovanim pri strelbe oproti Glocku.

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 50

Příspěvek#56 » čtv 21. črc 2022, 15:41

Eagg, neměl jsem s vypouštěním žádný problém. Je pravda, že jsem to dělal vždy jen s prázdným zásobníkem, co jsem slyšel tak je problém spíš s plným. Nevím ale samozřejmě kolik měla nastříleno, každopádně to vypadá, že to chce trošku zaběhnout, což nepovažuju za nějaký větší problém.
Naopak myslím, že za ty peníze je to hodně kvalitní. Možná dost klame ta váha, prostě je lehká a na někoho to může působit na první pohled lacině. Ale jakmile jsem párkrát vystřelil nevidím nějaký větší ústupek. Naopak jak jsem psal proti P10c u mě minimálně rovnocenná.
Glock jsem měl v ruce už dávno takže to porovnat nedokážu, snad se ještě dostanu k 19x a bude vybráno :-)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#57 » čtv 21. črc 2022, 18:06

Vies mi povedat na co si vypustal zaver pri zasunutom prazdnom zasobniku?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#58 » čtv 21. črc 2022, 19:38

Krátké video:

Test povedené pistole Arex Delta X gen-2. Hodně muziky za málo peněz
https://www.youtube.com/watch?v=wef9XKt6FII



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#59 » pát 22. črc 2022, 09:11

Jasne kazda zbran strili to dopredu a plni to ucel na ktery bola vytvorena. Je super ze ich je na trhu tolik. Kazdy si vybere to sve co mu vyhovuje a na co ma penize.
Za mne arex 2 neni spatna (mnel sem kratku dobu gen1. Vratil sem ji bola vadna. Vid tema o gen1. Popsal som tam toho dost). Jak ale rikam. Kdys to drzis takhle v ruce bez porovnani je to super. Ako nahle k tomu postavis glock19x zacnes chapat kde je ta cena v cem je rozdil.
Ja mam velke pracky takze glock19 nebo gen1 nebo gen2 absolutne nepouzitelne. 19x nebo gen2X okej. Ale ten rozdil tam poznas. Porovnaval sem si to v brne. Sam prodejce rikal co to prodava ze nelze srovnavat deltu
Je to nizkorozpoctova zbran.
Pak zalezi zase jak dlouho ji chces mit. Pokad si strelec co vymeni zbran kazde 2 roky s 2 tisicama ranami asi bych do ni sel. Pokad si clovek co si kupuje zbran z ktere je bezkompromisne nadsen a chce ji vystrilet az do jeji zivotnosti, tak bych do ni nesel. Uvidis jak ta delta si bude vest dal. A budes to mit i jako EDC pistoli? Nebo jenom na obcasne zastrileni?

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 50

Příspěvek#60 » pát 22. črc 2022, 09:54

MRBLUE, řeč byla o vypouštění zásobníku pokud se nepletu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů