Arex Delta Gen 2

Glock a spol.


Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#31 » sob 17. črc 2021, 10:40

Ja měl Deltu 2 taky v hledáčku. Libila se mi vzhledove, cena dobra, tak jsem si pro ni jel. Ale jen co jsem ji vzal do ruky, tak jsem hned vedel, ze uz ji nechci, protoze se drzi uplne stejne blbe a nepohodlne jako Glocky! Tak jsem vzal kver od HS, nebe a dudy v uchopu.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#32 » čtv 29. črc 2021, 13:43

Tak co, je tu nějaký majitel Gen2?



Messenjah79
Příspěvky: 2

Příspěvek#33 » čtv 26. srp 2021, 06:41

Ahoj, jsem čerstvým majitelem pistole Arex Delta Gen. 2 ...3x hurá.
Po zvažování mezi modely Walter PDP, CZ P10C, HaK SFP9, SaW MaP M2.0 ...jsem se nakonec rozhodl pro pistoli Arex Delta Gen. 2.

Hlavním motivem byla tloušťka (mám krátké prsty), velikost a váha modelu (kvůli skrytému nošení) velikosti Compact.

Nejsem letitým střelcem (spíše začátečník), ale měl jsem možnost několikrát střílet z Waltera PPQ, CZ P10C, SaW MP9 a Glocka 19 a 34, CZ75, SaW Bodyguard takže mohu srovnávat jen s tímto...

Moje pocity s držení zbraně:
perfektní ergonomie - něco mezi CZP10C a Glockem jenže Glock je tlustší a má méně zaoblené hrany, popravdě Glock je takové pádlo, CZ P10C zaoblenější, ale také tlustší.
Grip mi naprosto vyhovuje, nebudete mít pocit, že vám vyklouzne ani s mokrýma rukama. Velikost se zadní patkou S (ta nejmenší) mi padne do ruky jak ulitá ..nic podobného jsem v ruce neměl. :-)

Funkce navíc proti Glocku a CZP10C:
identifikace natažení Bicího mechanismu podobně jako PDP je super, identifikace náboje v komoře, který ocení především profi vojáci a policisté.

Reset spouště/ spoušť:
Jak jsem psal výše, několikrát jsem střílel z modelu Walter PPQ a CZ P10C, které jsou pověstné svou spouští, jenže ...Arex Delta Gen. 2 má spoušť ještě o něco lepší. "Délka" resetu je podobná, odpor spouště pocitově obdobný, ale ta "hladkost" chodu je prostě unikátní ..naprostá lahůdka ...doporučuji vyzkoušet. Ocenil i náš správce střelnice, který sloužil 16let u "zásahovky".

Střelba/ přesnost/ spolehlivot:
Perfektní přesnost. Zpětný ráz má údajně trochu větší než SaW MP9, cca srovnatelný s SaW Bodyguard ..to ale nedokážu posoudit, nemám tolik nastříleno. Ze zbraně jsem střílel jen jednou a ze 120ti ran bez jediné závady. Používám střelivo SaB Luger FMJ 7,5g/115gr

Kvalita/ materiál/ zpracování:
Perfektní řemeslné zpracování. Jen jediné co mě zpočátku trochu znervóznilo (po střelbě mě to přešlo), byla tloušťka polymeru rukojeti a rámu v místě uchycení laseru.
Jsem bývalý vrcholový vzpěrač a rád zkoumám "bytelnost" všeho, co mi příjde do ruky, takže ...pažbičku je možné (jen bez zásobníku) lehce zdeformovat (zapruží cca o 1mm) zmáčknutím prstů, podobně i rám je zjevně tenčí než konkurenční modely, je to jistě důsledek odlehčení, vždyť má jen cca 618gr s prázdným zásobníkem.

Možnost koupě příslušenství:
Koupě holsteru pro tuto pistoli je nyní problém, protože se jedná o nový model a výrobci ještě nedokázali reagovat na poptávku trhu.
Pro tuto pistoli lze využít holster pro Glock 19, ale nebude tam tak držet, je totiž o cca 2mm užší, proto nezbývá než si koupit originál za cca 64-70Eur.

Závěr:
Přestože je slovinská firma Arex na trhu 25let a je známá hlavně díky osvědčenému modelu Rex Zero 1, působí na mnohé potencionální zákazníky neosvědčeným (neznačkovým) dojmem, ...přece mít Glocka je nejen záruka kvality, ale jste i cool. :-)

Já sám jsem šel netradičním směrem a koupil Arex Delta Gen. 2 a jsem nadmíru spokojen, mohu ji VŘELE doporučit nejen kvůli skvělým vlastnostem, ale také kvůli ceně. Model OR Grey tj. v šedé barvě a s přípravou na optiku mě stál 14.505,- Kč, což by bylo u modelu Walter PDP i CZP10C tak o 4.000-4.500 více..

Budu rád, když se se mnou podělí i jiní střelci o své zkušenosti a zážitky. Good Shot!



TheCory
Příspěvky: 4

Příspěvek#34 » úte 7. zář 2021, 20:38

Zdravím vespolek. Tak už i já jsem přistoupil k získání ZP a nákupu první krátké zbraně. Nějaké zkušenosti mám ze služby s Glock 17/19 (klasika, sázka na jistotu, spolehlivost), tak CZ - 75 D compact (prostě služební zbraň). Odstříleno mám něco z Walther PPQ a H&K... Jelikož mám ruce jako dvě lopaty (200/115), tak se mi dobře drží spíše větší pistole. A zatím jsem nezažil pistoli, ze které by se mi střílelo špatně.
A jako asi všude, je i tady okolí rozděleno na zaryté zastánce Glock a zaryté zastánce CZ... Proto si jako první zbraň chci koupit něco ne tak rozšířeného a zaujal mne tento Arex. Vzhled, možnost modifikace, cena... Počítám, že zezačátku nastřílím tak 800-1000 nábojů ročně, pak to klesne. Takže by nějaký ten rok vydržet měla. Je zde někdo, kdo ji již má a mohl by o ni říci více? Plánuji si ji jít osahat do Armedu... Je tady někdo, kdo již na ni objednával příslušenství ze Slovinska? Za cenu kolem 15-18k se dá sehnat jak CZ P10, tak Glock... Ale jak jsem psal, u první osobní zbraně nemám problém koupit něco více exotického a ta široká možnost modifikace se mi líbí...



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#35 » úte 7. zář 2021, 21:07

The cory u Armed.cz Arex nekupis. jediny vyhradny dovozce pro ČR bola spolecnost beareka, jenomze ta to neprodavala a tak jim tu pozici prebrala spolecnost https://www.defendia.cz/vyhledavani/?string=arex
Nedavno donesli asi 50 arexov medzi ktorymi su ruzne verze a velikosti. Vim to protoze pred tym nez sem si koupil walthera PDP sem mnel zaroven rezervovanu a zakupenu (a zaplacenu) aj deltu2 gen. Objednavku sem pak zrusil a penize mi boli vratene. Za mne defendia z toho co sem mnel snima skusenosti velice dobry obchod ktory prodava ty Arexi primo jako vyhradny dovozce pro CR republiku. https://www.arex-store.si/eu-distributors . az kupis tak daj vediet jak co a rozpis sa viac. Ja som si ju sice zaplatenu mal ako rezervaciu v plnej ciastke ale nakoniec som po nu neisiel a ani som ju nazivo (bavime sa o generacii2) nevidel. s generaciou 1 som mal problemi ked som ju kupil viac v teme o generaci 1. ale to nebola chyba zbrane ale predajcu... no ale neidem off topic.



TheCory
Příspěvky: 4

Příspěvek#36 » stř 8. zář 2021, 20:59

Moc díky za reakci. Škoda, že zrovna tento obchod je v Ostravě, kam se dostanu nejdříve za měsíc. Ale zbraň si chci pořádně prohlédnout, vyzkoušet, navíc naživo ty barevné varianty mohou vypadat jinak. Alternativy znám poměrně dobře (Glock, CZ P-10), takže bych pak vybíral na základě pocitu na místě. Do budoucna to vidím i na Glock, který beru jako takový pracovní nástroj na jistotu (navíc kompatibilita zásobníků s dlouhou zbraní, jež mám v merku).
Snad se zde do té doby najde i jiný dobrodruh, který tuto zbraň zakoupil.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#37 » stř 8. zář 2021, 21:19

Mam walthera PDP ale nikde som nenasiel to co uvadzaju u arex delti. A to zivotnost hlavne, ktora je garantovana na 50 tisic ran. (Ktora pistol to dnes ma?) Sice neviem jak by sa to dokazovalo ale asi len tak to tam nepisu "ledabolo" ale maju to necim podlozene. Druhu pistol nechcem momentalne ale keby som chcel tak by to bola delta 2 gen OR verze X. Mozno dam este waltherovy PDP par tisic ran a predam ju a pojdem do delty.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#38 » stř 8. zář 2021, 21:41

cory: Delta je spis pro mensi ruce. Je to uzsi dvoradak, plus ma kratsi vzdalenost ke spousti. Mam stredni a mel jsem ten nejvetsi backstrap. Jestli mas ruce jak lopaty, poohlidni se jinde.
Ne nadarmo jsou nejprodavanejsi Glocky a CZ p10. To spousta lidi pochopi, az si projde koleckem neco, cz, gecko. Delta gen2 odpovida svoji cene. Je levnejsi nez konkurence, ale taky kvalita je trosku niz.



TheCory
Příspěvky: 4

Příspěvek#39 » ned 12. zář 2021, 14:33

Díky za radu, to je právě jedna z věcí kterou si chci důkladně vyzkoušet. Úchop a držení zbraně. Bohužel jsem zmeškal představení Arexu v Praze, za měsíc a něco mám další šanci. Nebo cesta do Ostravy :oops:
Jinak určitě budu kupovat Glock 17 od kolegy, který jej nevyužije a k tomu mne láká nějaká lehká exotika. Takže Arex, Taurus, Ruger... Něco levnějšího na zkoušku.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#40 » čtv 6. led 2022, 00:10

Muzete prosim napsat majitele teto zbrane dlhodobejsi skusenosti s deltou2? Dik.
Uz ji maji aj v armed.cz pudu se na ni podivat bud tam nebo do defendii



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#41 » čtv 6. led 2022, 19:31

Arexy máme aktuálně předváděcí akci do 11.1 v habresto.



marthass
Příspěvky: 1

Příspěvek#42 » sob 12. bře 2022, 11:52

Messenjah79: tenhle popisek je naprosto subjektivní nesmysl....ať to někoho nezmate

Byl jsem si Arex deltu gen 2 M koupit pro její cenu a výbavu, ale 1) zdrsnění je mi dost nepříjemné, je to jak držet šmirgl 2) pocit ze zbraně není tak kvalitní 3) spoušť není tak příjemná...jinak asi to jde...

když si vezmete do ruky CZ P10, tak je to o dost lepší pocit. I se z ní skvěle střílí. Když si vezmete do ruky Glocka, tak je to ještě lepší pocit. Trošku se mi z něj střílelo méně komfortněji než z CZ P10 (ta je asi těžší na předek).

Takže jsem vzdal experiemnty a musím smeknout před Glockem.



Messenjah79
Příspěvky: 2

Příspěvek#43 » pon 18. dub 2022, 00:22

Srovnání Arex Delta se CZP10C, kterou jsem si také pořídil.
S Deltou nastříleno cca 900ran, Se CZ cca 100ran.

Pocity/ ergonomie:
CZ P10C mi při střelbě opakovaně o bobří ocas "otluče" kloub palce, to se mi s Deltou nestane.
I když působí dle slov mé manželky Delta oproti CZ jako hračka, lépe se mi drží.

Spoušť:
CZ má spoušť lepší, vhodnější pro sportovní terčovou střelbu. Arex je na terčovku nevhodná, spíše na dynamickou střelbu, protože vás rána "nepřekvapí".

Kvalita/ materiál/ zpracování:
CZ P10C je bytelnější a ve všech ohledech masivnější), hlaveň je v nejsilnějším místě o cca 0,1mm u Delty tenčí.

Zpětný ráz je u Delty o trochu větší.

Využívám kolimátor "made PRC" za cca 30USD a na 10m mám soustřel cca 6cm. Pistole je přesná a spolehlivá po 900 ranách bez závady.

Závěr po roce.. jsem rád, že jsem si Deltu pořídil jakožto první zbraň.. stále doporučuji
Naposledy upravil(a) Messenjah79 dne pon 18. dub 2022, 00:52, celkem upraveno 2 x.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#44 » úte 19. dub 2022, 00:20

Tuší někdo kdy bude na našem trhu verze Tactical, viz:

https://www.arex.si/delta-tactical



Martin...
Příspěvky: 13

Příspěvek#45 » úte 19. dub 2022, 06:40

ToF: Čau, vím... Například v Ostravě v Defendia.cz bude zhruba koncem tohoto měsíce/začátkem května, tak mi to sdělili. To jsem byl mile překvapen, čekal jsem tak koncem roku. V tuto chvíli jde předobjednat. Taky si na ni brousím zuby :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ygraine a 12 hostů